Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 1
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 3 november 2016

Långa

12 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus PeterssonOK Orion1:02:595:09
2Torgny LindströmRonneby OK1:03:11+0:125:10
3Johan EngströmOK Orion1:07:22+4:235:31
4Niklas BrattOK Orion1:07:26+4:275:31
5Daniel GunnarssonOK Orion1:07:35+4:365:32
6Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:09:35+6:365:42
7Johan WennermarkOK Orion1:11:36+8:375:52
8Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:11:51+8:525:53
9Emil PetterssonKarlskrona SOK1:11:58+8:595:53
10Love CarlssonOK Orion1:12:10+9:115:54
11Myrra CarlssonOK Orion1:12:30+9:315:56
12Magnus SagerOK Orion1:13:02+10:035:59
13Magnus LarssonKarlskrona SOK1:13:05+10:065:59
14Filip NilssonGotlands Bro OK1:39:32+36:338:09

Mellan

7 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton GlivesonRonneby OK45:436:05
2Arvid KronmarKarlskrona SOK45:48+0:056:06
3Ingemar ErikssonRonneby OK46:00+0:176:08
4Harald RoothOK Orion46:01+0:186:08
5Johan MyrénOK Orion46:02+0:196:08
6Ove LernåKalmar OK46:09+0:266:09
7Lars CarlssonOK Orion46:11+0:286:09
8Stefan KarlssonRonneby OK46:14+0:316:09
9Olof IngemarssonKarlskrona SOK46:21+0:386:10
10Tom OlaussonOK Orion47:17+1:346:18
11Mats SöderbergKalmar OK49:09+3:266:33
12Gustav OlssonTorsås OK49:47+4:046:38
13Maria ArvidssonKalmar OK54:52+9:097:18
14Ulrika HermanssonOK Orion55:12+9:297:21
15Lovisa JohanssonKarlskrona SOK1:00:59+15:168:07
16Ola SamuelssonOK Orion1:01:03+15:208:08
17Anders NilssonOK Orion1:01:05+15:228:08
18Peter AnderssonOK Orion1:01:10+15:278:09
19Johan JacobssonOK Orion1:07:56+22:139:03
20Mikael WahlbomOK Orion1:08:12+22:299:05
21Lennart SohlinOK Orion1:26:13+40:3011:29
Ulf JohanssonKarlskrona SOKutgått
Lars-Ola LarssonOK Orionutgått

Mellankort

4 200 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus OlssonTorsås OK30:097:10
2Linus VernströmRonneby OK30:53+0:447:21
3Axel BrattOK Orion31:09+1:007:25
4Ulf LundbergKalmar OK31:11+1:027:25
5Nils SwartzOK Orion31:12+1:037:25
6Tomas TörnqvistKarlskrona SOK31:14+1:057:26
7Anton TörnqvistKarlskrona SOK31:19+1:107:27
8Hugo LarssonKarlskrona SOK31:27+1:187:29
9Eva PetterssonKarlskrona SOK33:57+3:488:05
10Kristina JohanssonKalmar OK37:00+6:518:48
11Lennart AnderssonOK Orion38:28+8:199:09
12Ingemar AnderssonOK Orion38:30+8:219:10
13Lena SwartzOK Orion39:04+8:559:18
14Per-Ivan EngströmOK Orion39:10+9:019:19
15Magnus KronmarKarlskrona SOK39:24+9:159:22
16Elin AntonischkiOK Orion39:42+9:339:27
17Sandra WiduchKarlskrona SOK39:49+9:409:28
18Amanda SvenssonOK Orion39:52+9:439:29
19Jörn AntonischkiOK Orion39:53+9:449:29
20Jan SvenssonOK Orion39:53+9:449:29
21Maria SibilevaKarlskrona SOK39:58+9:499:30
22Oskar ErikssonRonneby OK40:27+10:189:37
23Anders PetterssonKarlskrona SOK41:42+11:339:55
24Lars-Åke ÅbergKalmar OK42:17+12:0810:04
25Eskil JohanssonOK Orion43:15+13:0610:17
26Emma ZettervallKarlskrona SOK44:58+14:4910:42
27Björn ZettervallKarlskrona SOK45:01+14:5210:43
28My FridströmKarlskrona SOK45:28+15:1910:49
29Kent TörnqvistKarlskrona SOK45:29+15:2010:49
30Stefan CaleklintKarlskrona SOK45:37+15:2810:51
31Hilda LindellOK Orion45:57+15:4810:56
32Vilma EngströmOK Orion45:59+15:5010:56
33Karl-Axel EngströmOK Orion46:07+15:5810:58
34Lennart NilssonOK Orion47:06+16:5711:12
35Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK49:06+18:5711:41
36Fabian AnderssonRonneby OK52:31+22:2212:30
37Susanna CaleklintKarlskrona SOK52:52+22:4312:35
38Elisabet JannerRonneby OK53:24+23:1512:42
39Pi PerssonOK Orion53:25+23:1612:43

Korta

2 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns FridströmKarlskrona SOK19:007:36
2Conny AnderssonRonneby OK19:09+0:097:39
3Lova KronmarKarlskrona SOK19:50+0:507:56
4Leif IngemarssonKarlskrona SOK19:52+0:527:56
5Wille VernströmRonneby OK20:43+1:438:17
6Selma LeopoldOK Orion23:23+4:239:21
7Anders LeopoldOK Orion23:26+4:269:22
8Adam AnderssonKarlskrona SOK24:33+5:339:49
9Elias KronmarKarlskrona SOK24:37+5:379:50
10Arvid ErikssonRonneby OK24:43+5:439:53
11Linda IngemarssonKarlskrona SOK24:44+5:449:53
12Anna ErikssonRonneby OK24:57+5:579:58
13Alva EngströmOK Orion27:13+8:1310:53
14Mattias EngströmOK Orion27:16+8:1610:54
15David ArvmyrenOK Orion29:45+10:4511:54
16Carl ÅkessonOK Orion29:59+10:5911:59
17Olof ÅkessonOK Orion30:00+11:0012:00
18Ottilia ÅkessonOK Orion30:03+11:0312:01
19Stefan ÅkessonOK Orion30:04+11:0412:01
20Agnes BerlinOK Orion35:46+16:4614:18
21Kristina BerlinKarlskrona SOK35:50+16:5014:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser