Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM BVSOK/JOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM BVSOK/JOK
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: onsdag 12 oktober 2016

Bromma-Vällingby SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sven HunhammarH50 (5)1:15:0313:10
1Håkan MelinH45 (7)46:338:10
2Anders LindkvistH50 (5)1:23:43+8:4014:41
3Mattias BerglundH50 (5)1:38:07+23:0417:12
4Simon SandgrenH45 (7)1:12:54+26:2112:47
5Thomas BabtistH45 (7)1:13:16+26:4312:51
6Ola CarlénH45 (7)1:13:19+26:4612:51
7Ola HolgerssonH45 (7)1:16:48+30:1513:28
Mats AronssonH50 (5)ej godkänd
Sofia DamneD16ej start
Åsa NylénD50ej start

IFK Lidingö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergH21 (13)49:416:32
3Fredrik BauerH55 (5)1:25:47+33:4219:03
4Harald BauerH55 (5)1:26:14+34:0919:09
5Helena KarlssonH21 (13)1:09:09+19:289:05
Nicolas SimoninH21 (13)ej godkänd

JÄRFÄLLA

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Birgitta BillstamD65ej start

Järfälla OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia EdvardssonD14 (1)33:4511:38
1Lars PalmqvistH55 (5)52:0511:34
1William GrunderH14 (3)30:1810:26
1Jesper ÅkessonH12 (4)17:027:05
1Ann RollerD40 (2)1:15:2016:44
2Maria EdvardssonD40 (2)1:15:42+0:2216:49
2Theodor BrabieH14 (3)34:41+4:2311:57
2Ulf RadlerH55 (5)52:15+0:1011:36
2Jonatan AndersonH12 (4)17:37+0:357:20
2Ola BovalliusH45 (7)59:23+12:5010:25
3Andreas GrunderH45 (7)1:03:10+16:3711:04
3Anders BoströmH21 (13)58:21+8:407:40
3Erik BovalliusH14 (3)48:03+17:4516:34
3Marcus GrunderH12 (4)18:46+1:447:49
4Jannick BrabieH12 (4)20:38+3:368:35
6Oskar EdvardssonH21 (13)1:12:57+23:169:35
7Nils EdvardssonH21 (13)1:18:44+29:0310:21
8Magnus LennartssonH21 (13)1:22:54+33:1310:54
9Magnus SneitzH21 (13)1:39:35+49:5413:06
10Eric RollerH21 (13)1:44:13+54:3213:42
11Aleksandr ManoilovH21 (13)2:01:53+1:12:1216:02
Mikael ByströmH55 (5)ej godkänd
Frank SteinerH50 (5)ej godkänd
Anton SilierH16 (1)ej godkänd
Mark ÅkessonH45 (7)ej start
Lars JonassonH70ej start

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil AnderssonH21 (13)50:52+1:116:41
4Halvor Eid NielsenH21 (13)1:02:14+12:338:11
Oscar VångellH21 (13)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser