*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: torsdag 27 oktober 2016

Kort

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören ErikssonLänna IF41:2616:18
2Lennart JanssonHäverödals SK45:32+4:0617:55
3Kristina ErikssonLänna IF45:37+4:1117:57
4Conny OlssonHäverödals SK47:08+5:4218:33
5Bertil KarlssonOK Linné47:54+6:2818:51
6Lars-Olov AnderssonSigtuna OK49:34+8:0819:30
7Leif JanssonUpsala IF51:49+10:2320:24
8Olov JanssonHäverödals SK53:06+11:4020:54
9Bo RockJärfälla OK58:15+16:4922:55
10Hans SahlbergLånghundra IF58:24+16:5822:59
11Birgitta ErikssonLänna IF1:01:08+19:4224:04
12Bo WestlingHäverödals SK1:06:01+24:3525:59
13Sven ErikssonOK Roslagen1:07:58+26:3226:45
Torbjörn KlangLänna IFej godkänd

Mellan

3 380 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran FredbergOK Rodhen37:3911:08
2Leif NordlundLänna IF48:13+10:3414:15
3Thord RådbergOK Roslagen48:24+10:4514:19
4Ulf SkogtjärnOK Linné49:40+12:0114:41
5Per SundbergGävle OK53:57+16:1815:57
6Curt LindgrenOK Roslagen54:09+16:3016:01
7Lars-Erik KarlssonRasbo IK54:26+16:4716:06
8Bengt FribergJärfälla OK54:41+17:0216:10
9Per-Erik WåhlbergOK Linné55:12+17:3316:19
10Ulf ÅströmOK Roslagen55:34+17:5516:26
11Conny HusénOK Roslagen1:00:04+22:2517:46
12Stig LarssonLänna IF1:04:06+26:2718:57
13Ewa NordlundLänna IF1:05:02+27:2319:14
14Leif BergSigtuna OK1:15:53+38:1422:27
15Lena Nyström-NilssonRånäs OK1:21:53+44:1424:13
16Sivert SöderbärgOK Roslagen1:26:52+49:1325:42
Sören AnderssonJärbo OKej godkänd
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej godkänd
Gerhard LilliestiernaOK Roslagenej start

Lång

4 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK41:599:22
2Lars LandströmLånghundra IF1:18:18+36:1917:28
3Eva ElnerudSigtuna OK1:19:38+37:3917:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser