Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOK VeteranOL 2016-10-06

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOK VeteranOL 2016-10-06
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 6 oktober 2016

Korta

1 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SävenstrandHultsfreds OK30:5118:08
2Hans-Åke OlssonHultsfreds OK32:43+1:5219:14
3Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK33:58+3:0719:58
4Håkan B SvenssonVästerviks OK34:20+3:2920:11
5Lennart KarlssonHultsfreds OK36:22+5:3121:23
6Gunvald BruceAnkarsrums OK37:40+6:4922:09
7Allan SvenssonKisa SK40:38+9:4723:54
8Åke KarlssonBjörkfors GOIF42:30+11:3925:00
9Bert SvenssonVästerviks OK43:15+12:2425:26
10Stig AnderssonVimmerby OK43:18+12:2725:28
11Stig KarlssonKisa SK45:06+14:1526:31
12Rose-Marie GroundstroemBjörkfors GOIF49:45+18:5429:15
13Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK51:30+20:3930:17

Mellan

2 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK35:2812:13
2GunBritt SvenssonVästerviks OK41:44+6:1614:23
3Roland SkyttKisa SK42:09+6:4114:32
4Marianne BergVimmerby OK43:07+7:3914:52
5Gunnar SöderholmVimmerby OK43:22+7:5414:57
6Eivor PetterssonGamleby OK47:20+11:5216:19
7Arne SävenstrandHultsfreds OK48:18+12:5016:39
8K-G SvenssonVimmerby OK49:04+13:3616:55
9Arne LarsenVästerviks OK49:27+13:5917:03
10Åke BjörklundVästerviks OK50:14+14:4617:19
11Sören MarmelidGamleby OK50:55+15:2717:33
12Kicki SanderBjörkfors GOIF51:39+16:1117:48
13Greta KarlssonVimmerby OK53:22+17:5418:24
14Arne WallbergOK Eken54:43+19:1518:52
15Börje KarlssonVimmerby OK1:02:24+26:5621:31
16Harriet AlbinssonBjörkfors GOIF1:04:56+29:2822:23
Holger PerssonOK Ekenej godkänd
Kennert RulanderKisa SKej godkänd
Britt-Marie BjörklundVästerviks OKej godkänd

Långa

4 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonVästerviks OK44:2110:33
2Gunnar EnbergMålilla OK45:42+1:2110:52
3Ulrik SvenssonVimmerby OK47:20+2:5911:16
4Åke BorgerAnkarsrums OK50:05+5:4411:55
5Bo EklundVimmerby OK51:00+6:3912:08
6Olof HjortvidVästerviks OK53:36+9:1512:45
7Lars-Inge EklundVimmerby OK54:03+9:4212:52
8Stig JonssonKisa SK55:03+10:4213:06
9Lars PetterssonVimmerby OK57:53+13:3213:46
Björn LiljeholmAnkarsrums OKej godkänd
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser