Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skol-OL Tomtaklint, Åk 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skol-OL Tomtaklint, Åk 9
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: torsdag 29 september 2016

Åk 9-1

2 190 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon Hofvander9C18:228:23
2Leo Lundström9C18:50+0:288:35
3Iman Yossefi9C19:46+1:249:01
4Fredric Lundius9A19:56+1:349:06
5Hannes Lissner9C20:16+1:549:15
6Loke Klintevik9C20:59+2:379:34
7Geronimo Ågren9A22:13+3:5110:08
8Fabian Johansson9A22:27+4:0510:15
9Selma Heimdahl9C22:40+4:1810:21
10Clara Polvi9C22:57+4:3510:28
11Mattias Eriksson/Jawad Jafari9A23:14+4:5210:36
12Vilja Nilsson9A23:16+4:5410:37
13Anton Andersson9A23:50+5:2810:52
14Joakim Jonsson9A24:18+5:5611:05
15Ella Beskow9A24:31+6:0911:11
16Rasmus Elmessaar9A24:36+6:1411:13
17Emma Wiberg9C24:38+6:1611:14
18Felix Holgersson9C24:45+6:2311:18
19Isak Halid9C25:15+6:5311:31
20Max Johnson9A25:32+7:1011:39
21Wilma Kristiansson9A25:38+7:1611:42
22Kajsa Björklind9A26:32+8:1012:06
23Moa Runfeldt9C26:53+8:3112:16
24Oscar Blomgren9A27:16+8:5412:27
25Gabriel Zetterberg9A27:40+9:1812:37
26Thea Wannberg9A29:26+11:0413:26
26Agnes Jogfors9A29:26+11:0413:26
28Josefine Lidström9A29:43+11:2113:34
29Erik Karlstedt9A30:24+12:0213:52
30Nellie Heponiemi9C34:09+15:4715:35
31Lina Vickman9C36:14+17:5216:32
32Karolina Bäck9A36:30+18:0816:40
33Hampus Vågberg Anderzon9A37:29+19:0717:06
34Moa Almqvist9C41:33+23:1118:58
35Jennica Lidström Malmesjö9C43:57+25:3520:04
36Michaela G/Thea H/Mehrawit T9A47:04+28:4221:29
37Fanny Segerhjelm9C47:17+28:5521:35
38Emmy Grimberg/Tuva Lindqvist9C47:57+29:3521:53
39Jonna Hörling9A56:54+38:3225:58
Robin Schölander9Cej godkänd
Ibrahim Khalaf9Cej godkänd
Filippa Terése Fältö9Cej godkänd
Mohamed Janabi9Cej godkänd
Hanna Klaesson9Cej godkänd
Linn Carlman9Cej godkänd
Elin Gåsell9Cej start

Åk 9-2

2 230 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin Oké9B19:338:46
2Alfred Vesterlund9D22:06+2:339:54
3Izac Granander9D22:40+3:0710:09
4Ludvig Nordberg9B23:36+4:0310:34
5Stephanie Lundin9B24:19+4:4610:54
6Linus Stenlund9D24:55+5:2211:10
7Erik Biserud9D25:05+5:3211:14
8Ida Wicksell9D25:20+5:4711:21
9Emma Jagersten9B25:56+6:2311:37
10Gustav Thyreen9B26:11+6:3811:44
11David Svensson9D26:55+7:2212:04
12Elias Andreasen9D27:39+8:0612:23
13Philip Halvardsson9B28:15+8:4212:40
14Emma Engström9B28:25+8:5212:44
15Gustaf Janson9B28:37+9:0412:49
16Linus Holmberg9D30:21+10:4813:36
17Elin Jansson9D31:43+12:1014:13
18Theodor Ström9B31:44+12:1114:13
19Julia Högne9B32:04+12:3114:22
20Sofia Boije9D33:01+13:2814:48
21Siri Reimer9D33:56+14:2315:13
22Josefin Andersson9D34:55+15:2215:39
23Irma Hörvallius9D35:26+15:5315:53
24Linn Tellgren9B35:36+16:0315:57
25Israa Abbud/Lama Rashwan9D36:59+17:2616:35
26Ida Johansson9B37:26+17:5316:47
27Mathilda Stenström9B38:14+18:4117:08
28Tilda Andersson9B38:54+19:2117:26
29Maja Jakobsson9D39:13+19:4017:35
30Emma Öberg9D44:48+25:1520:05
31Miranda Cohen9B46:31+26:5820:51
32Amanda Norlin9D47:41+28:0821:22
33Hampus Nyhlén9B48:08+28:3521:35
Mattis Stebel9Dej godkänd
Kasper Järnhäll9Dej godkänd
Oliver Jonsson9Bej godkänd
Hannes Bark Sundlöf9Bej godkänd
Olle Markenborg9Dej godkänd
Herman Karlsson9Dej godkänd
Nils Westlund9Dej godkänd
Linnea Granath9Bej start
Rickard Mikkonen9Bej start
Siri Knutsson9Bej start
Arvid Arvidsson9Bej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser