Officiell resultatlista för MTB-O Veteran VM långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTB-O Veteran VM långdistans
Arrangörsorganisationer: IK Jarl Rättvik / Leksands OK
Datum: söndag 19 juni 2011

Allerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Troels Bent HansenMen 50 (30)1:34:41+18:316:03

Austria

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Curt MaierMen 60 (30)1:22:53+6:117:02

Austria

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Herbert LacknerMen 70 (7)1:11:198:08

AWOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Leigh PrivettMen 60 (30)1:39:22+22:408:26

C O B F

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42François LorangMen 40 (50)2:20:38+50:547:10

Centrum OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Peter EnanderMen 40 (50)ej start

CPOC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Susana PontesWomen 40 (11)1:34:14+12:087:41
24Rui BotaoMen 40 (50)1:51:41+21:575:41

Czech MTB-O Masters Team

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jiri KralMen 50 (30)1:22:41+6:315:17
8Zbynek PospisekMen 50 (30)1:30:06+13:565:46
15Jaroslav FajtlMen 50 (30)1:38:33+22:236:18
17Radan KamenickyMen 50 (30)1:40:07+23:576:24
25Alexandr TolochMen 40 (50)1:52:31+22:475:44

Czech Republic

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jaroslav RyglMen 40 (50)1:29:444:34

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Kjell EmanuelssonMen 50 (30)1:43:22+27:126:37

Edsbyns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Hans OlevikMen 60 (30)1:21:57+5:156:57

GBR MTBO

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Charlie Somers-CocksWomen 50 (9)1:17:00+8:237:26
3Killian LomasMen 40 (50)1:34:23+4:394:48
5Elizabeth ClaytonWomen 40 (11)1:39:50+17:448:09
6Sarah BaylissWomen 40 (11)1:41:37+19:318:18
6Steve WillisMen 60 (30)1:21:56+5:146:57
6Andy ConnMen 40 (50)1:37:10+7:264:57
9Ifor PowellMen 40 (50)1:42:05+12:215:12
10John HoulihanMen 40 (50)1:42:51+13:075:14
10Tony Brand-BarkerMen 50 (30)1:31:58+15:485:53
16John RawdenMen 50 (30)1:39:31+23:216:22
27Stuart NormanMen 50 (30)2:06:14+50:048:05
Andrew WindrumMen 40 (50)ej start

Germany

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Olga SonnenbergWomen 50 (9)1:36:21+27:449:18

Germany

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sergej SonnenbergMen 50 (30)1:26:12+10:025:31

Hærens Officersskoles IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Michael HoffmannMen 40 (50)1:50:59+21:155:39

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Erica HållWomen 40 (11)1:47:47+25:418:48

HSOK.dk

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Laus Seir HansenMen 50 (30)1:32:01+15:515:53

HSV OL Wiener Neustadt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Manfred StockmayerMen 40 (50)1:38:41+8:575:01

Hungarian MTBO Team

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Tamas TiborMen 40 (50)1:58:34+28:506:02
36Sandor TalasMen 40 (50)2:07:46+38:026:30
43Istvan GillichMen 40 (50)2:21:11+51:277:11

IF Minken

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mikael HolmMen 40 (50)ej start

IF Sibbo-Vargarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Max LindforsMen 40 (50)1:53:08+23:245:46

IF Thor

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Magnus WallenborgMen 40 (50)ej start

IFK Lidingös Skid o OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anders StjerndahlMen 50 (30)1:22:49+6:395:18
8Margareta MeitonWomen 50 (9)2:11:25+1:02:4812:41
31Johan SällforsMen 40 (50)1:57:21+27:375:59

IFK Moras OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maud AnglebrantWomen 50 (9)1:08:376:37
3Anders RomsonMen 70 (7)1:19:38+8:199:05
6Mats JohanssonMen 50 (30)1:27:33+11:235:36

Interlopers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Keith DawsonMen 50 (30)1:56:18+40:087:27

Itä-Päijänteen Rasti

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Heikki PeltonenMen 50 (30)1:30:39+14:295:48
19Ismo SaariMen 40 (50)1:50:14+20:305:37
29Vesa SaariMen 50 (30)2:21:45+1:05:359:04

JRV

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
38Kai NokelainenMen 40 (50)2:12:53+43:096:46

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Peter AlbinssonMen 40 (50)ej godkänd

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Jan-Erik WibergMen 60 (30)1:48:46+32:049:13
23Lars EnglundMen 60 (30)1:52:36+35:549:33

Kokkolan Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Leo JokinenMen 60 (30)1:19:15+2:336:43
9Eero JuolaMen 60 (30)1:22:15+5:336:58
Kujala AskoMen 60 (30)ej godkänd

Kvarnsvedens GOIF OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Esbjörn AndrénMen 60 (30)1:24:00+7:187:07
29Christer EkskogMen 40 (50)1:54:02+24:185:48
30Peter BergströmMen 40 (50)1:56:10+26:265:55

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Thomas HöjsgaardMen 40 (50)1:47:03+17:195:27
24Lars SahlbergMen 50 (30)1:57:04+40:547:29

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Johan ÅttingMen 40 (50)2:11:07+41:236:41

LSF Pronoking Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Margus VenelaineMen 40 (50)1:54:00+24:165:48

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Nils PistoraMen 40 (50)2:04:30+34:466:20

Lynx

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Staffan PetterssonMen 50 (30)1:48:54+32:446:58

Løten OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Herman BakkeMen 50 (30)2:38:14+1:22:0410:08

Malahit

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elfimov BorisMen 50 (30)ej start

Matteus SI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bengt AnderssonMen 70 (7)1:28:13+16:5410:04

Moscow-Ivanovskoe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Polyakova NataliyaWomen 40 (11)1:42:11+20:058:20

Mosmeridian

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Galina BalagurovaWomen 40 (11)1:27:48+5:427:10

MTBO Team

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Dietmar DörflerMen 40 (50)1:39:41+9:575:04
15Wolf EberleMen 60 (30)1:34:41+17:598:02

MTBO SPb Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Igor BondarenkoMen 40 (50)1:35:24+5:404:51

MTBO Team Germany

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Harald MännelMen 50 (30)1:35:29+19:196:07
18Reinhard WielandMen 60 (30)1:41:05+24:238:34
22Torsten KaufmannMen 40 (50)1:51:22+21:385:40
27Falk WenzelMen 40 (50)1:53:42+23:585:47
33Frank SteinerMen 40 (50)2:03:07+33:236:16
Peter HeinrichMen 50 (30)ej start

Newcastle Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Damian WelbourneMen 40 (50)1:50:34+20:505:38

Nittedal OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Yngve GottfridssonMen 50 (30)1:29:49+13:395:45

Nivalan Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Reijo OjaMen 70 (7)ej godkänd

Nydalens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Lars LystadMen 40 (50)1:44:32+14:485:19

ODTÜ

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Nermin FenmenWomen 50 (9)2:37:55+1:29:1815:15

OK Botnia

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anders HolmbergMen 40 (50)1:43:18+13:345:16
Lars-Gunnar HolmMen 70 (7)ej godkänd

OK Dainava

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Kestutis KviecinskasMen 60 (30)1:34:34+17:528:01

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
47Peter OlssonMen 40 (50)3:10:59+1:41:159:44

OK Fortūna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Giedre RubazevicieneWomen 40 (11)1:53:02+30:569:14
40Jurgis RubazeviciusMen 40 (50)2:19:11+49:277:05

OK FROS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ellen Brun PedersenWomen 60 (7)1:30:16+34:3412:24
17Ole HoffmannMen 60 (30)1:40:13+23:318:30
Gitte HoffmannWomen 60 (7)ej godkänd
Per Allan PedersenMen 60 (30)ej godkänd

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Hans PerssonMen 40 (50)1:44:49+15:055:20
15Niclas AnderssonMen 40 (50)1:45:41+15:575:23

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
41Staffan ÅkerblomMen 40 (50)2:20:27+50:437:09

OK SG

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgit HausnerWomen 60 (7)55:427:39
19Jan HausnerMen 60 (30)1:41:07+24:258:35

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Ronny HedlundMen 60 (30)1:48:54+32:129:14

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Henrik JohnssonMen 40 (50)1:35:12+5:284:51

OK Øst Birkerød

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mette Rønning SteffensenWomen 40 (11)1:22:066:42
3Ellis Byrgiel SommerWomen 60 (7)1:07:59+12:179:21
4Kirsten BrunstedtWomen 60 (7)1:09:29+13:479:33
5Tove AndersenWomen 50 (9)1:29:01+20:248:36
11Jens Peter GundorfMen 50 (30)1:32:00+15:505:53
21Jens BentsenMen 50 (30)1:53:26+37:167:16
25Jes SteenMen 60 (30)2:13:51+57:0911:21
25Gert SteffensenMen 50 (30)1:58:20+42:107:34
44Gunner SieMen 40 (50)2:25:40+55:567:25

OLA TSV Deggendorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Antje BornhakWomen 40 (11)1:22:22+0:166:43

OLC SKOG Fribourg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Andreas GroteMen 40 (50)2:13:53+44:096:49

OLG Bern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Ueli MorgenthalerMen 60 (30)1:25:29+8:477:15

OLG Thun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ursula HausermannWomen 50 (9)1:22:32+13:557:58

Oulun NMKY

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jaakko AlalahtiMen 70 (7)ej start

Ounasvaaran Hiihtoseura

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lea PirttiläWomen 40 (11)2:10:11+48:0510:38

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Lennart WahlgrenMen 50 (30)1:55:37+39:277:24

S-E Bankens IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
46Lars-Åke SvenskMen 40 (50)2:45:25+1:15:418:26

ŠK Cart print Nitra

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Ján DurínMen 50 (30)1:48:20+32:106:56

SK Pohjantähti

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jorma VeijovaaraMen 70 (7)1:16:50+5:318:46
3Mikko LukkarinenMen 60 (30)1:20:03+3:216:47

ŠK Vazka Bratislava

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Eva KrálováWomen 60 (7)1:07:40+11:589:18

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Johan KarlstenMen 50 (30)2:18:18+1:02:088:51

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Gunnar MunkteliusMen 60 (30)1:21:05+4:236:52

Svendborg OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Herluf JensenMen 70 (7)2:40:27+1:29:0818:18
26Knud Erik ThomsenMen 60 (30)2:24:24+1:07:4212:15

Switzerland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Stefan PfisterMen 40 (50)ej godkänd

Switzerland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Walter RahmMen 60 (30)1:16:426:30

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Mats HeldtMen 40 (50)1:48:30+18:465:31

Søllerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Christian StrandgaardMen 60 (30)1:28:48+12:067:32

Tarpian Suunta

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Olli SavikkoMen 40 (50)1:43:01+13:175:15

Team Italia FISO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Daniele SacchetMen 40 (50)1:48:42+18:585:32
Michele MognoMen 40 (50)ej start

Tisvilde Hegn OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bente MadsenWomen 50 (9)1:25:54+17:178:17
5Birgit OlsenWomen 60 (7)1:14:09+18:2710:11
24Ole VexøMen 60 (30)2:04:24+47:4210:33
Keld JohnsenMen 60 (30)ej godkänd
Klaus OlsenMen 60 (30)ej godkänd

TJ Rapid Bratislava

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Taťjana JánoškováWomen 50 (9)1:52:29+43:5210:52
26Jozef JánoškaMen 50 (30)1:58:31+42:217:35

Tumba-Mälarhöjden OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ammie BerglundWomen 40 (11)1:51:54+29:489:08
45Rickard HolmMen 40 (50)2:26:35+56:517:28

TV Fürstenfeld

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Iain RochfordMen 50 (30)ej start

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars GrankvistMen 60 (30)1:20:03+3:216:47

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anders ThomassonMen 60 (30)1:22:09+5:276:58

Värend GN OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders AhlMen 40 (50)1:33:20+3:364:45
20Lars-Åke SjökvistMen 60 (30)1:46:27+29:459:02
34Göran PerssonMen 40 (50)2:04:21+34:376:20

Ycone Sens FRA

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jean-Charles LalevéeMen 50 (30)1:16:104:52

Ylivieskan Kuula

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jouko Keski-OjalaMen 50 (30)1:27:13+11:035:35
23Risto OjaMen 40 (50)1:51:28+21:445:41

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Magnus OredssonMen 40 (50)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser