Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Siljanskrets natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Siljanskrets natt
Arrangörsorganisation: Leksands OK
Datum: fredag 21 oktober 2016

D16

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MörthLeksands OK26:547:04
2Emelie BrudinIFK Mora OK40:54+14:0010:45
3Adelina FunkeLeksands OK45:31+18:3711:58

H16

3 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BjörklundIFK Mora OK36:539:31
2Filip BrodénLeksands OK46:47+9:5412:05

D14

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa GörasLeksands OK31:5110:18
2Isabella JoonsLeksands OK37:51+6:0012:14
3Tuva-Cajsa SpikLeksands OK39:43+7:5212:51
4Nora LiljegrenLeksands OK43:40+11:4914:07
5Julia FunkeLeksands OK45:30+13:3914:43
Elsa HermanssonIFK Mora OKej start

H14

3 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin GezeliusIFK Mora OK27:558:41
2Ludwig EnglundLeksands OK30:04+2:099:21
3Markus HalvarssonLeksands OK35:47+7:5211:08
4Thobias BrodinIFK Mora OK58:59+31:0418:22
Simon Karlsson HolmerIFK Mora OKej start

D12

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen FunkeLeksands OK23:4910:00
2Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK24:04+0:1510:06
3Pipar Maja GruvrisLeksands OK30:56+7:0712:59

H12

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak DalinLeksands OK21:348:41
2Anton ForsHJS-Vansbro OK26:09+4:3510:32
3Ivar LissmyrIFK Mora OK27:24+5:5011:02
4Oskar EnglénLeksands OK28:42+7:0811:34
5Oskar KarlbergLeksands OK28:51+7:1711:37
6August GörasLeksands OK30:21+8:4712:14
7Joel Chilo EspinozaLeksands OK35:51+14:1714:27

D10

2 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HållHJS-Vansbro OK17:508:31
2Elin GezeliusIFK Mora OK23:22+5:3211:10
3Lovisa SundströmLeksands OK23:50+6:0011:24
Linnea JunevikLeksands OKej start
Linnea HermanssonIFK Mora OKej start

H10

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel AllmungsLeksands OK20:389:20
2Olle EnglénLeksands OK23:16+2:3810:31
3Vidar BrodénLeksands OK30:03+9:2513:35
Alfred DanielssonIFK Mora OKej start

Inskolning

1 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Egil BrodénLeksands OKfullföljt
Frida BrudinIFK Mora OKfullföljt
Isabell FällbomLeksands OKfullföljt
Minna GunnarssonLeksands OKfullföljt
Esther HellmanLeksands OKfullföljt
Signe HolénLeksands OKfullföljt
William HällstenLeksands OKfullföljt
Alva JäderbergLeksands OKfullföljt
Jolin LassasLeksands OKfullföljt
Klara SernfältLeksands OKfullföljt
Melker SundströmLeksands OKfullföljt
Kajsa WilénLeksands OKfullföljt
Hedvig ParkLeksands OKej godkänd
Elsi SjögrenLeksands OKej start

HD vit

2 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa JäderbergLeksands OK23:4510:41
2Alice FunkeLeksands OK26:13+2:2811:48
3Elin ForsHJS-Vansbro OK28:43+4:5812:56
4Nelly LassasLeksands OK32:12+8:2714:30
5Lova WilénLeksands OK32:40+8:5514:42
6Tuva HällstenLeksands OK34:50+11:0515:41
7Enya CarlssonLeksands OK35:03+11:1815:47
8Luka LissLeksands OK35:08+11:2315:49
9Tove AnderssonLeksands OK36:37+12:5216:29
10Ella HermanssonLeksands OK36:44+12:5916:32
11Elsa ParkLeksands OK36:46+13:0116:33
Neo GunnarssonLeksands OKej godkänd
Nils SernfältLeksands OKej godkänd
Marius EstéenLeksands OKej godkänd
Esther HellmanLeksands OKej start
Inez SjögrenLeksands OKej start

HD gul

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida PollackHJS-Vansbro OK26:2310:38
2Oskar DalinLeksands OK33:29+7:0613:30

Öppen 5

3 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara SpikLeksands OK44:1211:08
2Erica HållHJS-Vansbro OK55:06+10:5413:52
3Annika BjörklundIFK Mora OK57:09+12:5714:23
4Maja YttergrenLeksands OK1:32:57+48:4523:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser