Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL 3-stad

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL 3-stad
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: onsdag 12 oktober 2016

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Mariann KjellbergKorta (22)49:09+14:2321:00

IF Marin Väst

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Gösta MalmerMellan (38)45:31+15:0815:16

IK Stern

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Eva BlomströmMellan (38)41:05+10:4213:47
13Ulla LindheMellan (38)42:57+12:3414:24
14Henrik HvoslefLånga (31)45:39+16:2811:31
19Sten BlomströmLånga (31)50:25+21:1412:43

IK Ymer

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bengt-Åke SvenssonMellan (38)37:33+7:1012:36
9Gunnel SvenssonMellan (38)41:41+11:1813:59
17Britt RangertMellan (38)45:15+14:5215:11
24Ingrid HermanssonMellan (38)47:13+16:5015:50

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bo CederlöfMellan (38)ej godkänd
Karin CederlöfMellan (38)ej godkänd

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Ulla-Britt OrdasiLånga (31)1:06:53+37:4216:53

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Göran LefflerMellan (38)ej godkänd

Ljungskile FK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kent KardellMellan (38)30:2310:11
17Clyde PerssonLånga (31)49:20+20:0912:27
18Bo KarlssonLånga (31)49:51+20:4012:35
21Göte NatanaelssonMellan (38)46:31+16:0815:36
26Sven PerssonMellan (38)49:12+18:4916:30

OK Alehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Pierre KarlssonLånga (31)39:22+10:119:56
15Britt-Marie GrönroosMellan (38)43:51+13:2814:42
25Ingegeed OlssonMellan (38)48:27+18:0416:15
Sten OlssonLånga (31)ej godkänd

OK Flundrehof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Eva OlofssonKorta (22)54:44+19:5823:23
18Leif OlofssonMellan (38)45:18+14:5515:12

OK Gipen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Matts MattssonMellan (38)38:48+8:2513:01
8Gunnar JohanssonKorta (22)46:29+11:4319:51
9Lars HolmKorta (22)48:01+13:1520:31
10Yngve NilssonLånga (31)42:40+13:2910:46
12Klas OlaussonMellan (38)42:56+12:3314:24
12Lennart FärjhageLånga (31)44:29+15:1811:13
16Kalevi MononenMellan (38)44:04+13:4114:47
16Rune OlaussonKorta (22)57:46+23:0024:41

OK Kullingshof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Sören HaglundKorta (22)44:02+9:1618:49
8Jonas LarssonLånga (31)41:55+12:4410:35

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Ragnar BewertMellan (38)51:02+20:3917:07

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Carl-Henry AnderssonLånga (31)38:46+9:359:47
9Torbjörn WikströmLånga (31)42:38+13:2710:45

Rydboholms SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Vivi-Anne BylundKorta (22)53:15+18:2922:45
13Gunnar BylundKorta (22)53:43+18:5722:57

Sjövalla FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Kurt-Åke KarlssonMellan (38)46:50+16:2715:42
25Jukka RankanenLånga (31)59:53+30:4215:07

Stenungsunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Arne AlexanderssonLånga (31)45:12+16:0111:24
35Bertil HermanssonMellan (38)57:58+27:3519:27
Marita AlexanderssonLätta (4)utgått

Stångenäs AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lennart HermanssonLånga (31)43:54+14:4311:05

Svanesunds GIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Gunnar PerssonLånga (31)1:06:09+36:5816:42

Sävedalen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vitany GichkoLånga (31)29:117:22

Sävedalen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Anders AxelsonLånga (31)54:20+25:0913:43

Sävedalen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Jan LarssonMellan (38)41:30+11:0713:55

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Katya DzemaLånga (31)ej godkänd

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Sven Erik MolanderLånga (31)52:51+23:4013:20

Trollhättans SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Bertil BorglundKorta (22)51:33+16:4722:01
28Kent-Erik RosengrenMellan (38)50:04+19:4116:48

Trollhättans SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars-Erik KristianssonKorta (22)34:4614:51
2Jan-Åke SörliklevLånga (31)37:10+7:599:23
3Karleric FranssonKorta (22)37:38+2:5216:04
3Per IvarssonLånga (31)38:37+9:269:45
5Gunnar WaernKorta (22)41:25+6:3917:41
14Lena WaernMellan (38)43:48+13:2514:41
16Lars LjungbergLånga (31)48:32+19:2112:15
20Leif JohanssonMellan (38)45:49+15:2615:22
22Lars EkbergMellan (38)46:35+16:1215:37
29Kjell EnbomMellan (38)50:37+20:1416:59
Inga-Lill KristianssonLätta (4)ej godkänd

TSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Sten WillstrandMellan (38)55:00+24:3718:27

TSOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bengt LarssonMellan (38)38:40+8:1712:58

TSOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Hans LindqvistMellan (38)52:34+22:1117:38

TSOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Margareta JohanssonKorta (22)37:20+2:3415:57

TSOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bo KarlssonKorta (22)ej godkänd

TSOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Barbro SmedbergLätta (4)ej godkänd

Uddevalla IS

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kurt JohanssonLätta (4)24:2316:42
2Bror SvenssonLätta (4)41:34+17:1128:28
4Ove KilbornKorta (22)40:53+6:0717:28
17Lars BolinKorta (22)1:03:27+28:4127:06
18Signe NymanKorta (22)1:07:00+32:1428:37
21Jan-Erik PålssonLånga (31)51:39+22:2813:02
32Erling OlssonMellan (38)52:21+21:5817:34

Uddevalla OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Thore NilssonMellan (38)38:38+8:1512:57
6Rune SandbergLånga (31)39:28+10:179:57Ladda ner rutt i gpx-format
6Johnny KarlssonMellan (38)39:04+8:4113:06
7Gunnar BejbomLånga (31)41:54+12:4310:34
15Per-Arne KällénLånga (31)46:00+16:4911:36
19Ing-Marie GutkeKorta (22)1:07:12+32:2628:43
20Olof KarlssonLånga (31)50:39+21:2812:47
24Arne AlfredssonLånga (31)55:40+26:2914:03
27Tommy GutkeMellan (38)49:13+18:5016:30

VSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Rplf JonassonKorta (22)44:03+9:1718:49

Vänersborgs SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Inga-Lill WahlbergMellan (38)41:44+11:2114:00
11Gunilla HogedalMellan (38)42:39+12:1614:18
15Görel NordinKorta (22)54:58+20:1223:29
20Ingrid BorglidenKorta (22)1:15:25+40:3932:13
26Birgitta StenströmLånga (31)1:00:47+31:3615:20
31Jan JohanssonMellan (38)52:20+21:5717:33
Gerd HallstenKorta (22)ej godkänd
Larsl HogedalLånga (31)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser