Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbkampen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbkampen 2016
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 20 november 2016

Grön/Vit - Lätt

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annie KrikströmHjärnarps GH OL16:54
2Oscar Victor MendesHjärnarps GH OL18:10+1:16
3Amelia Victor MendesHjärnarps GH OL20:32+3:38
4Alva ErikssonHjärnarps GH OL23:35+6:41
5Sara CarlstedtHjärnarps GH OL25:36+8:42
6Olle ErikssonHjärnarps GH OL26:30+9:36
7Emil HermanssonHjärnarps GH OL27:40+10:46
8Sara HermanssonHjärnarps GH OL30:15+13:21

Vit/Gul - Lätt

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Noah KrikströmHjärnarps GH OL18:21
2Isak LindelövHjärnarps GH OL22:57+4:36
3David MorénHjärnarps GH OL23:23+5:02
4Arvid AlbinssonHjärnarps GH OL24:47+6:26
5Maria RagnarssonHjärnarps GH OL28:22+10:01
6Hanna MorénHjärnarps GH OL31:50+13:29
7Katarina HöstHjärnarps GH OL42:45+24:24
Johanna RagnarssonHjärnarps GH OLej start

Orange/Röd - Medel

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola KrikströmHjärnarps GH OL34:34
2Sebastian LönnHjärnarps GH OL39:00+4:26
3Erik AlbinssonHjärnarps GH OL41:15+6:41
4Marie AlbinssonHjärnarps GH OL41:35+7:01
4Alex LönnHjärnarps GH OL41:35+7:01
6Lotta MorénHjärnarps GH OL41:57+7:23
7Anna LindelövHjärnarps GH OL42:57+8:23
8Oscar RagnarssonHjärnarps GH OL48:29+13:55
9Robin CarlstedtHjärnarps GH OL49:21+14:47
10Monica JohanssonHjärnarps GH OL49:26+14:52
11Emma CarlstedtHjärnarps GH OL49:54+15:20
12Åsa StåhlHjärnarps GH OL54:52+20:18
13Allan SunnergrenHjärnarps GH OL59:25+24:51
14Carina ErikssonHjärnarps GH OL1:01:37+27:03
Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OLej start

Violett/Svart - Svår

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Michael LönnHjärnarps GH OL35:16
2Conny RaskHjärnarps GH OL35:41+0:25
3Simon OlssonHjärnarps GH OL37:25+2:09
4Mats SvenssonHjärnarps GH OL39:09+3:53
5Magnus OlssonHjärnarps GH OL40:22+5:06
6Jonas HöstHjärnarps GH OL41:13+5:57
7Fredrik StåhlHjärnarps GH OL41:17+6:01
8Jonatan HöstHjärnarps GH OL41:39+6:23
9Björn CarlstedtHjärnarps GH OL42:46+7:30
10Erica ErikssonHjärnarps GH OL43:22+8:06
11Pontus ErikssonHjärnarps GH OL43:42+8:26
12Axel MatssonHjärnarps GH OL44:34+9:18
13Lennart MorénHjärnarps GH OL45:29+10:13
14Radek JosekHjärnarps GH OL47:22+12:06
15Åke PerssonHjärnarps GH OL47:40+12:24
16Kjell LönnHjärnarps GH OL49:30+14:14
17Ronald Mc GrailHjärnarps GH OL50:41+15:25
18Lars ErikssonHjärnarps GH OL51:08+15:52
19Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL51:10+15:54
20Alf-Erik RagnarssonHjärnarps GH OL51:25+16:09
21Olle BohmanHjärnarps GH OL54:27+19:11
Tobias CarlstedtHjärnarps GH OLej godkänd
Jakob HöstHjärnarps GH OLej godkänd
Bengt StåhlHjärnarps GH OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser