Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattugglan 4 - Tullinge tätort

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan 4 - Tullinge tätort
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 21 december 2016

Centrum OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Samuel SvenssonKorta (21)41:29+0:217:31
5Emma JohnssonKortkort - Röd (13)22:32+0:577:57
13Henrik LundgrenMellan (16)1:21:28+25:0510:59
Sara JonassonMellan (16)ej godkänd
Torbjörn ThufvessonKorta (21)ej start

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Per LindmanLånga (11)ej godkänd

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Aleksandr ManoilovLånga (11)2:01:59+1:01:5412:01

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anna Dahlgren-RosénMellan (16)1:05:41+9:188:51

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Per WesterlundMellan (16)2:07:04+1:10:4117:08

Snättringe SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon HectorLånga (11)1:00:055:55
3Ludvig Eggöy MarkhesterKortkort - Röd (13)21:37+0:027:38
10Johan LidmarMellan (16)1:11:57+15:349:42
12Jörgen HectorMellan (16)1:14:20+17:5710:01
14Fredrik Eggöy MarkhesterKorta (21)56:21+15:1310:13
18Rune RådeströmKorta (21)1:25:58+44:5015:36
Jesper LidmarMellan (16)ej godkänd
Torbjörn BergmanKorta (21)ej godkänd

Söders-Tyresö

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mikael WilhelmssonMellan (16)57:08+0:457:42
5Peter AnderssonMellan (16)1:04:21+7:588:41

Södertälje-Nykvarn OF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johan Ek-LarssonLånga (11)ej start

Tullinge SK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kenneth JönssonMellan (16)56:237:36
1Johannes BladhKorta (21)41:087:27
1Wilhelm BergmanKortkort - Röd (13)21:357:37
2Niklas SundqvistLånga (11)1:04:42+4:376:22
2Lennart AgénKorta (21)41:21+0:137:30
2Tove SjöbergKortkort - Röd (13)21:36+0:017:37
3Olle AnderssonLånga (11)1:08:46+8:416:46
3Hans SundqvistKorta (21)41:24+0:167:30
4Jörgen OhlinMellan (16)1:02:41+6:188:27
4Filip HatlenKortkort - Röd (13)21:41+0:067:39
5Albin AnderssonLånga (11)1:19:12+19:077:48
5Alfred LängheimKorta (21)42:53+1:457:46
6Lenka ZatloukalovaKorta (21)45:27+4:198:14
6Monica HatlenKortkort - Röd (13)22:41+1:068:00
7Piero SannicoloMellan (16)1:07:44+11:219:08
7Tilda AnderssonKorta (21)47:03+5:558:32
7Alva BladhKortkort - Röd (13)22:51+1:168:04
8Magdalena Van de VoordeMellan (16)1:08:55+12:329:18
8Henrik BladhKortkort - Röd (13)22:53+1:188:05
9Amanda BerggrenMellan (16)1:10:53+14:309:33
9Anna-Lena LängheimKorta (21)47:36+6:288:38
9Ludvig FerdmanKortkort - Röd (13)28:56+7:2110:13
10Lovisa LängheimKorta (21)48:08+7:008:44
10Stefan FerdmanKortkort - Röd (13)29:01+7:2610:15
11Felix ArkängKortkort - Röd (13)35:21+13:4612:29
12Mats KarlssonKorta (21)55:57+14:4910:09
12Örjan ArkängKortkort - Röd (13)35:24+13:4912:30
13Lena SundqvistKorta (21)56:18+15:1010:13
15Anders KärrströmKorta (21)59:15+18:0710:45
16Laban BryngelssonKorta (21)1:00:20+19:1210:56
17Anders BryngelssonKorta (21)1:11:41+30:3313:00
Markus AdolfssonLånga (11)ej godkänd
Jörgen AxelssonLånga (11)ej godkänd
Björn NormarkLånga (11)ej godkänd
Hampus HatlenKorta (21)ej godkänd
Lisa LeicktKortkort - Röd (13)ej godkänd
Emil AnderssonLånga (11)ej start
Tintin KarlbergLånga (11)ej start
Jacob BolinMellan (16)ej start
Rebecka HeinrupMellan (16)ej start
Klara BolinKorta (21)ej start
Elin SundqvistKorta (21)ej start
Wilma LeicktKortkort - Röd (13)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Dan GibergMellan (16)56:30+0:077:37
4Anders BoströmLånga (11)1:16:02+15:577:29
8Elias AdebrantKorta (21)47:17+6:098:34
11Karin SkogholmMellan (16)1:12:58+16:359:50
11Ebba AdebrantKorta (21)49:07+7:598:54
Johan GibergLånga (11)ej godkänd
Helena AdebrantKorta (21)ej godkänd
Henrik ErikssonMellan (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser