Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / SOK Aneby
Datum: lördag 28 oktober 2017 - söndag 29 oktober 2017

Smålandsklass

64 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 22:43:20
Fridolf Eskilsson26:14126:141
Bo Granstedt34:4021+10:331:00:5410+9
Peter Jacobsson33:473+1:121:34:416-4
Markus Olin27:0612:01:471-5
Stefan Sandahl41:332+3:052:43:2010
2Linköpings OK 2252:46:19
Per Magnusson28:107+1:5628:107
Christian Enberg29:168+5:0957:264-3
Bertil Eronn33:392+1:041:31:051-3
Johan Åtting33:1211+6:062:04:172+1
Anders Berg42:024+3:342:46:1920
3Halmstad OK 12:46:53
Albin Persson34:3632+8:2234:3632
Loke Agmarken24:07158:436-26
Jan-Olof Svensson36:4810+4:131:35:317+1
Lovisa Lager29:473+2:412:05:184-3
Jan Lager41:353+3:072:46:533-1
4Trollhättans SOK 12:50:01
Martin Schagerlind27:403+1:2627:403
Linus Kristiansson24:252+0:1852:051-2
Bengt Norrman41:5824+9:231:34:034+3
Erik Bäcklund Ekvall31:229+4:162:05:255+1
Christoffer Johansson44:3611+6:082:50:014-1
5Skogspojkarnas OK / Södertälje-Nykvarn OF 12:53:28
Anna Wehlin30:169+4:0230:169
Michael Wehlin27:576+3:5058:135-4
Anita Wehlin34:044+1:291:32:172-3
Anna Johnsson35:3319+8:272:07:506+4
Ulf Johnsson45:3816+7:102:53:285-1
6OK Norrvirdarna 12:53:46
Magnus Forsberg31:3914+5:2531:3914
Anders Ahl27:495+3:4259:288-6
Elis Bengtsson36:5712+4:221:36:2580
Oskar Lindfors33:1812+6:122:09:437-1
Henrik Tryggeson44:039+5:352:53:466-1
7Jönköpings OK 12:54:11
Arvid Claesson27:392+1:2527:392
Mikael Trofast31:4912+7:4259:287+5
Fredrik Svensson35:127+2:371:34:405-2
Tobias Möllerström30:326+3:262:05:123-2
Klas Grönkvist48:5923+10:312:54:117+4
8IF Hagen 12:56:01
Hampus Nyström27:454+1:3127:454
Albin Alsiö27:474+3:4055:322-2
Lars Holmberg38:2514+5:501:33:573+1
Hanna Alsiö36:5325+9:472:10:508+5
Carl Holmberg45:1115+6:432:56:0180
9Katrineholms OK / OK Hällen 12:58:13
Hugo Kindborn29:348+3:2029:348
Karl Lundin27:433+3:3657:173-5
Arvid Sundkvist41:3823+9:031:38:5510+7
Lars-Olof Magnell34:0816+7:022:13:03100
Melker Lundin45:1014+6:422:58:139-1
10Tullinge SK 12:58:22
Mats Fryxell33:2226+7:0833:2226
Erik Berggren30:5211+6:451:04:1414-12
Erik Berggren42:3426+9:591:46:4813-1
Björn Axelsson33:0610+6:002:19:5412-1
Simon Imark38:2812:58:2210-2
11IK Hakarpspojkarna 13:01:22
Kristian Palm31:5016+5:3631:5016
Klas Karlsson28:457+4:381:00:359-7
Andreas Rangert36:368+4:011:37:1190
Åsa Eskilsson34:4917+7:432:12:0090
Matti Envall49:2224+10:543:01:2211+2
12Torsås OK 13:07:14
Lisa Olsson35:3736+9:2335:3736
John Fridolfsson33:5619+9:491:09:3323-13
Jonas Persson39:4318+7:081:49:1616-7
Simon Fogelström33:4514+6:392:23:0117+1
Gustav Olsson44:1310+5:453:07:1412-5
13OK Njudung 23:07:22
Amanda Karmetun32:5023+6:3632:5023
Emma Rosén37:4734+13:401:10:3725+2
Oskar Petersson38:5215+6:171:49:2918-7
Oscar Hultgren30:305+3:242:19:5913-5
Johan Sandlund47:2318+8:553:07:22130
14OK Roxen 13:07:46
Adam Thellsén36:0940+9:5536:0940
Anders Lillieström33:5018+9:431:09:5924-16
Lukas Eveborn39:2617+6:511:49:2517-7
Henrik Pettersson30:204+3:142:19:4511-6
Erik Helander48:0121+9:333:07:4614+3
15Hästveda OK 13:08:06
Torgny Lund34:4333+8:2934:4333
Håkan Eriksson33:0915+9:021:07:5220-13
Stefan Rosén41:1021+8:351:49:0215-5
Daniel Nilsson31:097+4:032:20:11150
Mattias Killander47:5520+9:273:08:06150
16Motala AIF OL 13:13:20
Ulrik Karlsson31:5617+5:4231:5617
Fredrik Jönsson40:1637+16:091:12:1227+10
Jonas Axén36:459+4:101:48:5714-13
Marcus Hardt31:138+4:072:20:10140
Martin Hammarlund53:1033+14:423:13:2016+2
17Boxholm-Mjölby OL 23:13:59
Maria Pettersson34:2731+8:1334:2731
Johan Knutsson37:4032+13:331:12:0726-5
Jonas Våtz32:3511:44:4211-15
Conny Bruhn35:3820+8:322:20:2016+5
Patrik Kleist53:3935+15:113:13:5917+1
18Nässjö OK 13:14:17
Moa Svensson33:5028+7:3633:5028
Helena Karlsson47:1546+23:081:21:0542+14
Måns Lennermo34:296+1:541:55:3428-14
Anna Lennartsson36:2023+9:142:31:5425-3
Simon Lennermo42:235+3:553:14:1718-7
19SOK Viljan 13:14:44
Elin Rindstig37:3345+11:1937:3345
Olle Erlandsson41:3539+17:281:19:0840-5
Pontus Erlandsson36:5611+4:211:56:0429-11
Stina Lind33:3413+6:282:29:3821-8
Benjamin Sturek45:0613+6:383:14:4419-2
20IK Hakarpspojkarna 33:20:35
Gunilla Svärd28:096+1:5528:096
Hannes Mogensen44:1042+20:031:12:1928+22
Maria Mogensen40:4320+8:081:53:0225-3
Lina Svärd37:5427+10:482:30:5623-2
Staffan Jacobsson49:3925+11:113:20:3520-3
21OK Njudung 33:20:50
Dennis Gustafsson40:3950+14:2540:3950
Joakim Karmetun32:2013+8:131:12:5930-20
Bengt Hesslekrans38:1713+5:421:51:1623-7
Jonny Johansson36:4624+9:402:28:0220-3
Anders Petersson52:4832+14:203:20:5021+1
22Kungälvs OK 13:21:28
Erik Aderstedt31:5818+5:4431:5818
Jeannette Aumo35:1024+11:031:07:0817-1
Hanna Rangert42:5627+10:211:50:0421+4
Hans Nilsson43:5045+16:442:33:5427+6
Jussi Aumo47:3419+9:063:21:2822-5
23Eksjö SOK 13:22:31
Rickard Jakobsson32:4421+6:3032:4421
Stefan Djurstedt34:5723+10:501:07:4119-2
Susanna Djurstedt46:1936+13:441:54:0026+7
Lars Hagelberg35:5421+8:482:29:5422-4
Oskar Svahn52:3731+14:093:22:3123+1
24Järfälla OK 13:23:41
Mats Lundbäck36:3141+10:1736:3141
Ola Bovallius37:1531+13:081:13:4632-9
Andreas Grunder45:2932+12:541:59:1531-1
Jan Nettelbjer41:3037+14:242:40:4533+2
Jefta Langerak42:566+4:283:23:4124-9
25Fossum IF / Heming Orientering / Nydalens SK 13:26:12
Stein H. Hagen30:3711+4:2330:3711
Anders Flågen44:3344+20:261:15:1035+24
Kornelius Kriszat-Løvfald34:255+1:501:49:3520-15
Sondre Zahl Hagen35:0018+7:542:24:3519-1
Nils Bergan1:01:3745+23:093:26:1225+6
26Markbygdens OK 13:26:50
Mikael Bergstedt33:0024+6:4633:0024
Kristin Hansson53:4057+29:331:26:4051+27
Anne Hansson43:2028+10:452:10:0043-8
Lisa Åkesson28:262+1:202:38:2631-12
Erika Åkesson48:2422+9:563:26:5026-5
27Kalmar OK 13:27:01
Maria Arvidsson32:4421+6:3032:4422
Ove Lernå33:2517+9:181:06:0915-7
Anna Arvidsson44:0429+11:291:50:1322+7
Stefan Unosson43:2544+16:192:33:3826+4
Urban Unosson53:2334+14:553:27:0127+1
28FK Finn 13:29:44
Martin Gummesson39:5849+13:4439:5849
Håkan Karlsson35:5226+11:451:15:5036-13
Tobias Svensson47:0237+14:272:02:5233-3
Philip Martinsson43:5246+16:462:46:4438+5
Lucian Semeniuc43:007+4:323:29:4428-10
29Boxholm-Mjölby OL 13:30:25
Patric Molin42:3155+16:1742:3155
Lena Molin40:3338+16:261:23:0444-11
Anders Molin40:0319+7:282:03:0734-10
Bodil Molin36:1222+9:062:39:1932-2
Oscar Molin51:0628+12:383:30:2529-3
30Växjö OK 13:30:31
Ludvig Wallén37:0944+10:5537:0944
Magnus Porle36:2027+12:131:13:2931-13
Roger Bergvik50:0143+17:262:03:3035+4
Jennie Gustavsson42:0638+15:002:45:3637+2
Henrik Kroksmyr44:5512+6:273:30:3130-7
31Søllerød OK 23:30:42
Peter Østergaard33:2025+7:0633:2025
Sören Olsen30:169+6:091:03:3612-13
Iben Maag48:0541+15:301:51:4124+12
Anne Kaae-Nielsen42:4340+15:372:34:2428+4
Michael Graae56:1839+17:503:30:4231+3
32Kexholms SK 13:34:17
Björn Karlsson35:4638+9:3235:4638
Carl Ekbring32:3514+8:281:08:2121-17
Thomas E Eriksson41:1021+8:351:49:3119-2
Marcus Svensson45:0547+17:592:34:3629+10
Alexander Livf59:4142+21:133:34:1732+3
33Härlövs IF / FK Boken 13:35:49
Erik Johansson34:0830+7:5434:0830
Melvin Nilsson42:2740+18:201:16:3538+8
Elinor Lindelöw52:5549+20:202:09:3042+4
Dan Johansson33:4815+6:422:43:1834-8
Niklas Nilsson52:3130+14:033:35:4933-1
34Tibro OK 13:37:54
Edvin Henrysson28:065+1:5228:065
Peter Brämersson34:4522+10:381:02:5111+6
Thomas Ljungqvist42:0525+9:301:44:5612+1
Pär-Magnus Bjurek38:4528+11:392:23:4118+6
Mats Ahnheim1:14:1358+35:453:37:5434+16
35OK Löftan 13:39:27
Magnus Johansson30:2510+4:1130:2510
Patrik Corneliusson33:1816+9:111:03:4313+3
Linda Corneliusson50:4245+18:071:54:2527+14
Daniel Glimtén37:1026+10:042:31:3524-3
Josefin Hanning1:07:5256+29:243:39:2735+11
36Linköpings OK 13:41:12
Per Gustås31:1113+4:5731:1113
Magnus Herberthson35:2425+11:171:06:3516+3
Pelle Skullman50:5346+18:181:57:2830+14
Frida Karlsson39:5531+12:492:37:23300
Jörgen Sköld1:03:4951+25:213:41:1236+6
37OK Gränsen 13:43:26
Irma Håkansson39:4448+13:3039:4448
Daniel Håkansson34:0520+9:581:13:4933-15
Alma Haag47:4139+15:062:01:3032-1
Kajsa Den Braver42:2839+15:222:43:5836+4
Simon Björnehäll59:2841+21:003:43:2637+1
38IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IK 13:46:18
Agnes Damberg38:3147+12:1738:3147
Amelie Rajan37:4533+13:381:16:1637-10
Lisa Thunell52:1648+19:412:08:3241+4
Clea Wallnäs43:1141+16:052:51:4339-2
Per Damberg54:3536+16:073:46:1838-1
39OK Bävern 13:46:38
Fredrik Augustsson41:0751+14:5341:0751
Robin Öhrn44:0241+19:551:25:0947-4
Stina Johansson45:3934+13:042:10:4844-3
Ulrica Rudberg45:1948+18:132:56:0743-1
Johan Schagerlind50:3127+12:033:46:3839-4
40Sol Tranås 13:49:27
Niklas Jakobsson34:5535+8:4134:5535
Maxim Johansson59:1259+35:051:34:0756+21
Lovisa Nord45:2831+12:532:19:3549-7
Hanna Skoglund39:5130+12:452:59:2645-4
Victor Thörnkvist50:0126+11:333:49:2740-5
41OK Kolmården 13:50:06
Agneta Eriksson36:3542+10:2136:3542
Mikael Westerberg30:4110+6:341:07:1618-24
Sara Forsberg56:2754+23:522:03:4337+19
Claudia Walti40:0533+12:592:43:4835-2
Julia Eriksson1:06:1855+27:503:50:0641+6
42Falköpings AIK OK 13:53:52
Jan Hjort31:4215+5:2831:4215
Erik Löseth36:4230+12:351:08:2422+7
Sofia Hjort1:03:0959+30:342:11:3346+24
Emia Hjort46:5251+19:462:58:2544-2
Ida Willén55:2738+16:593:53:5242-2
43OK Bävern 23:54:37
Evert Johansson35:3837+9:2435:3837
Egon Gustavsson48:3148+24:241:24:0945+8
Harald Magnusson47:4340+15:082:11:5247+2
Rune Turesson40:0132+12:552:51:5340-7
Henrik Adolfsson1:02:4448+24:163:54:3743+3
44Målilla OK / Hultsfreds OK 13:57:29
Gunnar Karlsson33:4827+7:3433:4827
Per-Göran Bern48:3449+24:271:22:2243+16
Johan Andersson46:0335+13:282:08:2540-3
Daniel Axelsson47:2052+20:142:55:4542+2
Urban Billing1:01:4446+23:163:57:2944+2
45OK Gränsen 23:59:52
Mats Holmberg36:0839+9:5436:0839
Tobias Haag36:3028+12:231:12:3829-10
Rikard Hult50:5847+18:232:03:3636+7
Tove den Braver58:5359+31:473:02:2947+11
Helena Lindman57:2340+18:553:59:5245-2
46OK Reftele 14:00:33
Andreas Samuelsson32:0519+5:5132:0519
Joakim Magnusson48:3047+24:231:20:3541+22
Jonas Carlsson45:3633+13:012:06:1138-3
Nils-Anders Brunnsgård49:1853+22:122:55:2941+3
Per Johansson1:05:0454+26:364:00:3346+5
47Sol Tranås / Jönköpings OK 34:03:35
Göran Nord33:5429+7:4033:5429
Henrik Ohrt52:2554+28:181:26:1949+20
Marie Nord50:0744+17:322:16:2648-1
Simon Karlsson46:1350+19:073:02:39480
Stina Eriksson1:00:5644+22:284:03:3547-1
48Annebergs GIF 24:05:25
Jan-Olov Eriksson34:4834+8:3434:4834
Stefan Arbin50:2053+26:131:25:0846+12
Carina Rosén Eriksson57:4756+25:122:22:5552+6
Martin Eriksson39:3229+12:263:02:2746-6
Håkan Hammarin1:02:5849+24:304:05:2548+2
49Boxholm-Mjölby OL 34:06:56
Sören Bremer43:5958+17:4543:5958
Kenth Edin53:3856+29:311:37:3757-1
Karl-Johan Norén1:02:2358+29:482:40:0058+1
Emil Bruhn40:2335+13:173:20:2352-6
Jakob Bremer46:3317+8:054:06:5649-3
50Kexholms SK 24:16:57
Anna Ekbring36:4243+10:2836:4243
Tomas Karlsson39:5935+15:521:16:4139-4
Jimmy Nicklasson49:4842+17:132:06:29390
Anders Eriksson1:19:0764+52:013:25:3658+19
Magnus Eriksson51:2129+12:534:16:5750-8
51Björkfors GOIF 14:20:13
Anna Kullberg50:0061+23:4650:0061
Kristian Samuelsson52:4855+28:411:42:4858-3
Markus Klein47:1638+14:412:30:0455-3
Cecilia Björkhammer55:2955+28:233:25:3357+2
Mattias Nilsson54:4037+16:124:20:1351-6
52Jönköpings OK 24:21:39
Maria Rosén Thelin37:4246+11:2837:4246
Martin Beijer36:3529+12:281:14:1734-12
Susanne Axelsson57:1055+24:352:11:2745+11
Agneta Hallberg Hansson54:2554+27:193:05:5249+4
Johan Nöjd1:15:4760+37:194:21:3952+3
53OK Gränsen 34:22:55
Sari Håkansson45:1259+18:5845:1259
Thomas Persson40:0836+16:011:25:2048-11
Sara Wulff55:4853+23:132:21:0851+3
Simon Persson59:5160+32:453:20:5953+2
Tobias Den Braver1:01:5647+23:284:22:55530
54OK Norrvirdarna 24:24:41
Elin Rahm1:01:4662+35:321:01:4662
Anna Mattsson50:0152+25:541:51:47620
Jonas Andersson45:2130+12:462:37:0856-6
Nora Andersson43:1442+16:083:20:2251-5
Tomas Rahm1:04:1952+25:514:24:4154+3
54OK Vivill 24:24:41
Anders Holmberg41:3453+15:2041:3453
Lars Runesson49:3250+25:251:31:06530
Ola Samuelsson1:12:0963+39:342:43:1559+6
Albin Samuelsson40:5436+13:483:24:0955-4
Torbjörn Lönkvist1:00:3243+22:044:24:4154-1
56Annebergs GIF 14:25:41
Göran Dehlin42:5956+16:4542:5956
Marcus Färg44:1843+20:111:27:1752-4
Camilla Rosén55:4552+23:102:23:0253+1
Ellinor Färg58:1857+31:123:21:2054+1
Mikael Svensson1:04:2153+25:534:25:4156+2
57Göteborgs SK 14:26:34
Lovisa Leman31:0112+4:4731:0112
Jon Jonsson1:17:2464+53:171:48:2560+48
Oscar Wall Jungbjer39:0516+6:302:27:3054-6
Kristina Wall Jungbjer43:1943+16:133:10:4950-4
Johan Håkansson1:15:4559+37:174:26:3457+7
58OK Njudung 14:37:05
Anna Rosén43:0757+16:5343:0757
Cecilia Karmetun49:3951+25:321:32:4654-3
Rose-Marie Hjalmarsson1:06:4561+34:102:39:3157+3
Ulrika Ribbholm45:2049+18:143:24:5156-1
Maria Sundberg1:12:1457+33:464:37:0558+2
59Søllerød OK 34:50:28
Svend-Erik Jepsen41:1352+14:5941:1352
Bo Konring45:1145+21:041:26:2450-2
Niels la Cour Bentzon54:1651+21:412:20:40500
Anne Skovbaek1:06:2563+39:193:27:0559+9
Thor Find Andersen1:23:2363+44:554:50:28590
60OK Vivill 14:52:08
Per Thunberg32:2620+6:1232:2620
Lena Runesson1:00:5260+36:451:33:1855+35
Ida Thunberg1:10:1962+37:442:43:3760+5
Therese Friberg1:04:4662+37:403:48:2361+1
Stefan Johansson1:03:4550+25:174:52:0860-1
61ASS Raisu Lumous 15:02:37
Kasperi Launis46:3760+20:2346:3760
Ville Laukka1:03:2161+39:141:49:5861+1
Haakon von Halsted53:4250+21:072:43:40610
Wilhelm von Halsted56:2856+29:223:40:0860-1
Jouni Moisander1:22:2962+44:015:02:3761+1
62Sundbybergs IK 15:03:24
Izabelle Ellison1:29:4864+1:03:341:29:4864
Victor Bladh1:11:0163+46:542:40:49640
Lisa Eriksson58:5557+26:203:39:44640
Conny Börjesson40:1434+13:084:19:58640
Morgan Karlsson (vacant)43:268+4:585:03:2462-2
63OK Gränsen 45:09:46
Tomas Fridén41:5954+15:4541:5954
Håkan Håkansson1:05:3762+41:301:47:3659+5
Jan Lenhammar1:05:5760+33:222:53:3362+3
Lars Karlsson58:2358+31:173:51:56620
Atakilte Beyene1:17:5061+39:225:09:4663+1
64OK Reftele 25:06:04
Katarina Westin-Karlsson1:01:5863+35:441:01:5863
Hans Johansson54:1158+30:041:56:09630
Susann Berntsson1:12:1464+39:393:08:23630
Karin Helmius1:01:5661+34:504:10:19630
Tomas Pettersson55:45645:06:0464+1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser