Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / SOK Aneby
Datum: lördag 28 oktober 2017 - söndag 29 oktober 2017

Herrar 18

34 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 12:20:03
Carl Holmberg27:4711+2:4327:4711
Marcus Carlsson24:40152:271-10
Olle Hedman27:034+1:021:19:3010
Anton Carlsson25:359+5:031:45:052+1
Johan Holmberg28:4221+8:101:48:12
Daniel Bogren34:583+1:272:20:031-1
2Karlskrona SOK 12:20:27
Oscar Johansson26:297+1:2526:297
Emil Pettersson27:103+2:3053:393-4
Axel Halvarsson26:0111:19:402-1
Maxim Omelchenko22:592+2:271:42:391-1
Jakob Wilhelmsson25:318+4:591:45:11
Erik Hansson50:0750+29:352:09:47
Malthe Poulsen37:488+4:172:20:272+1
3Växjö OK 12:21:18
Erik Åkesson25:243+0:2025:243
Noel Braun30:5314+6:1356:179+6
Isac Ericsson27:013+1:001:23:183-6
Hugo Ericsson24:136+3:411:47:314+1
Gustav Runefors33:472+0:162:21:183-1
4IK Hakarpspojkarna 12:23:09
Jakob Ingström27:3610+2:3227:3610
Andreas Gustafsson28:197+3:3955:557-3
Lukas Granstedt29:239+3:221:25:184-3
Joar Hertin20:3211:45:503-1
Emil Björnlinger37:196+3:482:23:094+1
5OK Ravinen 12:29:18
Lukas Hellgren29:3117+4:2729:3117
Hannes Svahn31:0315+6:231:00:3414-3
Erik Herne27:002+0:591:27:347-7
Oscar Aneland28:1318+7:411:55:4770
Martin Rinnbäck28:4623+8:141:56:20
Albin Lindskog33:4933+13:172:01:23
Axel Granqvist33:3112:29:185-2
6Järfälla OK 12:31:00
Benjamin Langerak27:4812+2:4427:4813
Noel Waldenfjord32:4320+8:031:00:31130
Johan Langerak29:087+3:071:29:3911-2
Anton Silier23:053+2:331:52:445-6
Johan Lundbäck23:134+2:411:52:52
Oskar Edvardsson38:1610+4:452:31:006+1
7Eksjö SOK 12:33:11
Hugo Jakobsson27:4812+2:4427:4812
Hugo Djurstedt26:492+2:0954:374-8
Jakob Wolfram32:4012+6:391:27:176+2
Mattis Persson28:0517+7:331:55:2260
Simon Svahn28:2119+7:491:55:38
Jonas Soldini37:499+4:182:33:117+1
8OK Kolmården 12:36:23
Lisa Berggren35:0027+9:5635:0027
Arvid Westerberg27:496+3:091:02:4917-10
Josef Johansson32:2811+6:271:35:1714-3
Leo Johansson23:485+3:161:59:059-5
Kacper Kuca37:185+3:472:36:238-1
9Snättringe SK 12:40:31
Ivar Lidström Lauri28:1414+3:1028:1414
Isak Gelius32:5221+8:121:01:0615+1
Jesper Lidmar28:156+2:141:29:2110-5
Erik Lidström Lauri33:3232+13:002:02:5313+3
Johan Calleberg37:387+4:072:40:319-4
10Nydalens SK 12:43:03
Audun Bergan28:4616+3:4228:4616
Kornelius Kriszat-Løvfald27:294+2:4956:158-8
Ole Jacob Frankrig37:0324+11:021:33:1813+5
Gaute Bergan27:3514+7:032:00:5311-2
Tobias Espedal42:1014+8:392:43:0310-1
11OK Roxen 12:44:57
Jonas Andersson27:069+2:0227:069
Hugo Dalhammer37:1824+12:381:04:2419+10
Joel Karnehed36:1222+10:111:40:3618-1
Malte Eveborn27:4815+7:162:08:24180
Måns Björnskiöld32:2628+11:542:13:02
Hugo Lillieström36:334+3:022:44:5711-7
12Linköpings OK 12:46:00
Emanuel Herberthson27:008+1:5627:008
Gunnar Engström28:299+3:4955:296-2
Jonathan Jylltorp30:0710+4:061:25:365-1
Wille Larsson32:3129+11:591:58:078+3
Albin Eronn32:5030+12:181:58:26
Olof Ljunggren47:5324+14:222:46:0012+4
13Gamleby OK / Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll / OK Njudung 12:46:03
Erik Hogedal28:2015+3:1628:2015
Viktor Jellvert Börjeson30:1013+5:3058:3012-3
Arvid Aronsson29:228+3:211:27:529-3
Karl Petersén32:5431+12:222:00:4610+1
Aron Östangård45:1720+11:462:46:0313+3
14Sävedalens AIK 12:47:33
Carl Josefsson25:052+0:0125:052
Johannes Holmgren32:3919+7:5957:4410+8
Rasmus Johansson Fjordside37:4226+11:411:35:2616+6
Emil Ravakko30:1024+9:382:05:3615-1
Gabriel Öhgren30:2526+9:532:05:51
Per Nordholm41:5713+8:262:47:3314-1
15KFUM Örebro OK / OK Djerf / OK Tisaren 13372:47:36
Valter Pettersson25:04125:041
William Segura38:2630+13:461:03:3018+17
Linus Malm37:2825+11:271:40:5821+3
Marcus Klasenius26:4812+6:162:07:4617-4
Rasmus Pettersson39:5012+6:192:47:3615-2
16IK Hakarpspojkarna 22:50:15
Isak Hertin29:3117+4:2729:3118
Viktor Gunnarsson28:3610+3:5658:0711-7
Hampus Lindman33:2914+7:281:31:3612+1
Albin Hjellström35:3137+14:592:07:0716+4
Måns Eliasson37:4541+17:132:09:21
Viktor Ossiansson43:0817+9:372:50:15160
17Lerums SOK / FK Herkules 12:51:32
Emil Axelsson30:3019+5:2630:3019
William Sturesson35:5823+11:181:06:2823+4
Jakob Gunnarsson34:1416+8:131:40:4219-4
Anton Kastrup28:3720+8:052:09:1920+1
Gabriel Sturesson42:1315+8:422:51:3217-3
18Karlskrona SOK 22:52:49
Arvid Kronmar35:5528+10:5135:5528
Anton Törnqvist31:5118+7:111:07:4624-4
Erik Vinblad36:0921+10:081:43:5523-1
Frantisek Svetnicky24:567+4:242:08:5119-4
Hugo Larsson30:3627+10:042:14:31
Albin Nilsson49:2449+28:522:33:19
Lukas Katvala43:5818+10:272:52:4918-1
19Heming Orientering 12:54:04
Magnus Eide-Fredriksen30:5020+5:4630:5021
Henrik Reusch31:0315+6:231:01:5316-5
Kristian Østermann33:2914+7:281:35:2215-1
August Syrdal Øen26:5413+6:222:02:1612-3
Ferdinand Fremming51:4827+18:172:54:0419+7
20Trollhättans SOK 12:54:36
Eric Berlin30:5020+5:4630:5020
Oscar Karlsson40:2232+15:421:11:1229+9
Anders Björklund34:3518+8:341:45:4724-5
Joar Tryggö26:2311+5:512:12:1022-2
Linus Kristianssonej startfullföljt
Eskil Tryggö42:2616+8:552:54:3620-2
21Bredaryds SOK 12:55:01
Linnea Skalberg40:4532+15:4140:4532
Anton Gunnarsson31:2417+6:441:12:0930-2
Filip Trofast27:045+1:031:39:1317-13
Tuva Nylund36:1938+15:472:15:3225+8
Emil Auselius39:2911+5:582:55:0121-4
22Jönköpings OK 12:59:21
Victor Hansson26:186+1:1426:186
Filip Rosjö28:3911+3:5954:575-1
Benjamin Claesson32:5413+6:531:27:518+3
Gabriel Claesson37:4140+17:092:05:3214+6
Ida Rosjö38:3644+18:042:06:27
Olivia Grönkvist42:2146+21:492:10:12
Adam Löfström53:4928+20:182:59:2122+8
23Järfälla OK 22:59:29
William Grunder30:5722+5:5330:5722
Manne Hammarberg33:4322+9:031:04:4020-2
Erik Bovallius36:0720+10:061:40:47200
Jesper Åkesson28:4422+8:122:09:3121+1
Sofia Edvardsson41:3145+20:592:22:18
Isak Westring49:5825+16:272:59:2923+2
24Fossum IF 12:59:48
Sondre Zahl Hagen40:0731+15:0340:0731
Sivert Sande Kverme29:5812+5:181:10:0527-4
Eivind Berner Myhre36:3723+10:361:46:4226-1
Mikkel Katla26:1610+5:442:12:5823-3
Vebjørn Blom-Hagen46:5021+13:192:59:4824+1
25Markbygdens OK 13:06:55
Erika Åkesson30:5823+5:5430:5823
Lisa Åkesson37:2425+12:441:08:2225+2
Olle Bergstedt34:2117+8:201:42:4322-3
Anton Blomqvist30:2025+9:482:13:0324+2
Marcus Ragnarsson54:3152+33:592:37:14
Petter Bergstedt53:5229+20:213:06:5525+1
26Søllerød OK 13:11:18
Alberte Kaae-Nielsen34:2526+9:2134:2526
Camille Marie Næstoft Juhl42:3733+17:571:17:0231+5
Anton Molsen41:1627+15:151:58:1830-1
Mathias Buchgreitz27:5816+7:262:26:1628-2
Lukas Becker45:0219+11:313:11:1826-2
27Kalmar OK / Emmaboda Verda OK 13:12:15
Olle Kallerbäck32:5825+7:5432:5825
Edvin Strandberg37:3426+12:541:10:3228+3
Hugo Unosson36:0119+10:001:46:3325-3
Filippa Söderberg38:1143+17:392:24:4427+2
Lukas Hagberg54:1851+33:462:40:51
Isak Hagberg47:3123+14:003:12:15270
28IK Hakarpspojkarna 33:24:57
Olle Karlsson31:5224+6:4831:5224
Mattias Öhlund38:0728+13:271:09:5926+2
Erik Ling41:4628+15:451:51:4529+3
Oscar Olin37:0439+16:322:28:49290
Filip Janeke48:4148+28:092:40:26
Erik Lingej startfullföljt
Adrian Sjödin56:0830+22:373:24:5728-1
29OK Löftan 13:31:11
Victor Hansson37:5730+12:5337:5730
Jesper Johansson28:218+3:411:06:1822-8
Tobias Johansson45:1331+19:121:51:3128+6
Jakob Moberg38:0542+17:332:29:3630+2
Alice Hultin1:01:3531+28:043:31:1129-1
30NAIS Orienteringsklubb 13:32:57
Viktor Waernqvist26:065+1:0226:065
Mattis Nilsson38:4531+14:051:04:5121+16
Ludvig Classon42:3029+16:291:47:2127+6
Ida Waernqvist34:0534+13:332:21:2626-1
Erik Wikström34:3535+14:032:21:56
Linus Classon1:11:3132+38:003:32:5730+4
31Tullinge SK / IFK Göteborg / OK Kontinent / Skåneslättens OL / Tumba-Mälarhöjden OK 13:36:50
Wilhelm Bergman37:2129+12:1737:2129
Tage Kinell45:2234+20:421:22:4332+3
Moa Wallenborg49:0232+23:012:11:45320
Alva Nystedt34:5136+14:192:46:3631-1
Siri Larsenej startfullföljt
Elias Adebrant50:1426+16:433:36:50310
32OK Landehof 13:43:57
Nils Körle47:4633+22:4247:4633
Elsa Karlsson38:0829+13:281:25:54330
Albin Nyqvist43:3130+17:302:09:2531-2
Rebecka Pihlström47:3547+27:032:57:0032+1
Felix Drejmo46:5722+13:263:43:57320
Fossum IF / Nydalens SK 2ej godkänd
Erlend Børliej godkändej godkänd
Kasper Bakken Ulseth37:5627+13:16ej godkänd
Birk Felland Saetnanej startej godkänd
vacant ej startej godkänd
Oliver Nilsenej startej godkänd
vacant ej startej godkänd
Elias Stubberudej startej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
Carl Carlsson25:574+0:5325:574
Albin Falk27:365+2:5653:332-2
Philip Carlssonej godkändej godkänd
Edvin Hellsten56:3053+35:58ej godkänd
Isak Anängen58:1354+37:41ej godkänd
Albin Falkej startej godkänd
Ludvig Ekej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser