Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / SOK Aneby
Datum: lördag 28 oktober 2017 - söndag 29 oktober 2017

HD12

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Löftan 156:45
Albin Paulsson23:577+5:5223:577
Oskar Blom14:502+0:0438:474-3
Filip Hansson16:205+1:3440:17
Hugo Corneliusson18:2516+3:3942:22
Simon Corneliusson17:58156:451-3
2Linköpings OK 11:01:36
Otto Nilsson21:413+3:3621:413
Edvin Åtting16:397+1:5338:202-1
Ebba Skullman16:459+1:5938:26
Ludvig Eronn23:164+5:181:01:3620
3Kungälvs OK 11:01:38
Karl Aderstedt Althoff18:05118:051
Arvid Hermansson17:0912+2:2335:1410
Alwin Einarsson26:249+8:261:01:383+2
4IK Hakarpspojkarna 11:03:59
Sandra Ling21:554+3:5021:554
Pia Eliasson16:418+1:5538:363-1
Måns Sandahl16:459+1:5938:40
Emma Olin25:237+7:251:03:594+1
5Hestra IF / Sjövalla FK 11:04:38
Emilia Lundstedt24:1710+6:1224:1710
Linus Alinder14:46139:035-5
Tom Weihart15:323+0:4639:49
Fabian Alinder25:358+7:371:04:3850
6IK Hakarpspojkarna 31:04:50
Minna Palm24:1811+6:1324:1811
Olof Hertin17:5814+3:1242:168-3
Signe Eskilsson20:0120+5:1544:19
Isak Eskilsson22:343+4:361:04:506-2
7IK Hakarpspojkarna 21:05:52
Joel Svensson Finndahl24:3612+6:3124:3612
Emil Ling17:4413+2:5842:209-3
Emma Olinej startfullföljt
Tova Rangert23:325+5:341:05:527-2
8OK Njudung 11:12:03
Matti Johansson27:0015+8:5527:0015
Wilhelm Karmetun15:534+1:0742:5310-5
Felicia Gustafsson16:5711+2:1143:57
Evanna Johansson18:0015+3:1445:00
Olle Petersén29:1012+11:121:12:038-2
9Nyköpings OK 11:13:18
Odin Ek22:496+4:4422:496
Vilgot Hellsten18:3317+3:4741:227+1
Lovis Hellsten31:5613+13:581:13:189+2
10Gamleby OK 11:13:48
Tuva Östangård21:232+3:1821:232
Emil Nilsson30:5339+16:0752:1616+14
Anja Svenssonej startfullföljt
Carl Öberg21:322+3:341:13:4810-6
11Karlskrona SOK 11:14:22
Jakob Omelchenko24:099+6:0424:099
Joel Leistra16:205+1:3440:296-3
Adam Anderssonej startfullföljt
Märta Svennerud33:5315+15:551:14:2211+5
12OK Bävern 11:14:31
Hugo Hedström25:5713+7:5225:5713
Selvin Andersson23:4625+9:0049:4314+1
Elsa Hall23:4726+9:0149:44
Elias Karlssonej startfullföljt
Alice Hall24:486+6:501:14:3112-2
13OK Landehof 11:19:14
Lisa Eriksson30:0719+12:0230:0719
Johanna Pihlström20:0721+5:2150:1415-4
Emma Karlsson29:0011+11:021:19:1413-2
14OK Gränsen 11:23:16
Viggo Wulff21:575+3:5221:575
Hannes Holmberg23:0323+8:1745:0011+6
Ida Karlsson31:3440+16:4853:31
Lukas Hult32:0142+17:1553:58
Tilda Sundkvist38:1617+20:181:23:1614+3
15OK Vivill 11:25:28
Elias Thunberg24:068+6:0124:068
Elias Samuelsson33:4343+18:5757:4920+12
Alvin Lönkvist34:0444+19:1858:10
Albin Thunberg35:0945+20:2359:15
Lea Friberg27:3910+9:411:25:2815-5
16Mullsjö SOK 11:26:01
Kasper Vemdal26:4814+8:4326:4814
Moa Vemdal22:4822+8:0249:3613-1
Stina Nalbin36:2516+18:271:26:0116+3
17Nässjö OK 11:31:49
Smilla Lennartsson29:5416+11:4929:5416
Ida Säleby28:2436+13:3858:1821+5
Maja Lax31:3941+16:531:01:33
Agnes Kindgrenej godkändfullföljt
Linda Sahlin33:3114+15:331:31:4917-4
18Eksjö SOK 11:34:52
Linnéa Edvardsson30:0017+11:5530:0017
Måns Persson19:0218+4:1649:0212-5
Alva Hagelberg19:1919+4:3349:19
Vilmer Hagelberg23:0524+8:1953:05
Julia Abaji45:5020+27:521:34:5218+6
19SOK Aneby 11:35:05
Moa Fagerström30:1720+12:1230:1720
Klara Johansson25:1428+10:2855:3117-3
Linnéa Rosander27:3935+12:5357:56
Lisa Ekegren39:3418+21:361:35:0519+2
20Växjö OK 11:39:26
Lovisa Kroksmyr30:0318+11:5830:0318
Amanda Gustavsson27:0933+12:2357:12180
Wilma Kroksmyr27:2334+12:3757:26
Isac Elingfors42:1419+24:161:39:2620+2
21OK Eken / OK Roslagen 11:53:12
Gustav Lindberg35:0924+17:0435:0924
Melker Fyrsten24:1227+9:2659:2122-2
Malva Österberg53:5121+35:531:53:1221-1
22Jönköpings OK 11:53:16
Hilma Trofast31:3722+13:3231:3722
Alfred Claesson25:5529+11:0957:3219-3
Tage Möllerström26:0830+11:2257:45
Felix Svensson26:1131+11:2557:48
Alva Grönkvist55:4422+37:461:53:1622+3
23Nässjö OK 22:03:29
Moa Säleby32:3023+14:2532:3023
Tilde Lennartsson29:0637+14:201:01:36230
Ebba Stenhag29:0738+14:211:01:37
Adam Nero1:01:5323+43:552:03:29230
FK Finn 1ej godkänd
Anton Karlsson46:1025+28:0546:1025
Johanna Lexell26:1131+11:251:12:2124-1
Josefine Lindbergej startfullföljt
Hugo Martinssonej godkändej godkänd
SOK Viljan 1ej godkänd
Emil Kreutner30:4821+12:4330:4821
Casper Svenssonej godkändej godkänd
Lucas Svenssonej godkändej godkänd
Klara Hultbergej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser