Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / SOK Aneby
Datum: lördag 28 oktober 2017 - söndag 29 oktober 2017

Herrar Världsklass

34 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg 15:49:38
1. Johan Högstrand1:07:1511:07:151
2. Fredrik Edén1:10:404+5:132:17:5510
3. Jonas Pilblad48:2613:06:2110
4. Max Peter Bejmer1:16:204+1:524:22:4110
5. Fredrik Bakkman1:26:5715:49:3810
2Malungs OK Skogsmårdarna 16:03:01
1. Ludvig Åhlund1:13:023+5:471:13:023
2. Erik Rost1:08:363+3:092:21:3830
3. Jakob Lööf51:423+3:163:13:202-1
4. Daniel Hájek1:17:547+3:264:31:1420
5. Johan Bäckman1:31:475+4:506:03:0120
3Södertälje-Nykvarn OF 16:05:18
1. Kent Ohlsson1:14:399+7:241:14:399
2. Johan Ek-Larsson1:14:147+8:472:28:537-2
3. Jesper Sjöblom50:192+1:533:19:124-3
4. Ivar Lundanes1:16:576+2:294:36:093-1
5. Ralph Street1:29:093+2:126:05:1830
4OK Ravinen 16:13:25
1. Kalle Bergman1:13:576+6:421:13:576
2. Gustav Bergman1:05:2712:19:242-4
3. Helena Jansson58:1021+9:443:17:343+1
4. Jacob Lindstam1:25:0313+10:354:42:375+2
5. Ruslan Glebov1:30:484+3:516:13:254-1
5IK Hakarpspojkarna 16:15:10
1. Martin Djerf1:19:0122+11:461:19:0122
2. Andreas Jansson1:13:026+7:352:32:039-13
3. Joakim Hederskog53:057+4:393:25:086-3
4. Arvid Nord1:16:425+2:144:41:504-2
5. Aleksei Alekseyonok1:33:207+6:236:15:105+1
6OK Linné 16:18:23
1. Johan Höij1:15:2412+8:091:15:2412
2. Josef Nordlund1:21:0316+15:362:36:2714+2
3. Ken Peeters52:144+3:483:28:4111-3
4. Niklas Aldén1:15:332+1:054:44:146-5
5. David Lingfors1:34:099+7:126:18:2360
7Göteborg-Majorna OK 16:22:09
1. Anders Hedberg1:17:0417+9:491:17:0417
2. Måns Östman1:17:1010+11:432:34:1410-7
3. Mikael Eliasson55:5614+7:303:30:1013+3
4. Viktor Runnby1:18:428+4:144:48:5210-3
5. Jonas Merz1:33:176+6:206:22:097-3
8IFK Göteborg 26:22:26
1. Andreas Sølberg1:14:4510+7:301:14:4510
2. Fredrik Löwegren1:21:2918+16:022:36:1413+3
3. Jakob Eng52:265+4:003:28:4010-3
4. Niclas Jonasson1:15:413+1:134:44:217-3
5. Morten Jarvis Westergård1:38:0516+11:086:22:268+1
9OK Orion 16:24:23
1. Olof Sandgren1:21:1424+13:591:21:1424
2. Anton Johansson1:08:322+3:052:29:468-16
3. Pontus Petersson56:2017+7:543:26:0680
4. Ola Andersson1:22:0610+7:384:48:129+1
5. Erik Andersson1:36:1110+9:146:24:2390
10Sävedalens AIK 16:26:43
1. Dmitriy Mihalkin1:17:1818+10:031:17:1818
2. Heino Ollin1:17:4511+12:182:35:0312-6
3. Johan Wikström56:4818+8:223:31:5114+2
4. Vitaliy Gichko1:26:1415+11:464:58:0515+1
5. Andrey Salin1:28:382+1:416:26:4310-5
11IFK Lidingö SOK 16:29:04
1. Erik Ivarsson Sandberg1:18:0320+10:481:18:0320
2. Rasmus Palmqvist Aslaksen1:22:3420+17:072:40:37200
3. Timo Mähönen57:1319+8:473:37:5017-3
4. Jere Pajunen1:14:2814:52:1811-6
5. Nicolas Simonin1:36:4612+9:496:29:04110
12Hestra IF 16:30:17
1. Johan Törnroth1:18:1421+10:591:18:1421
2. Filip Grahn1:18:4212+13:152:36:5615-6
3. Victor Helgesson53:128+4:463:30:0812-3
4. Jesper Sjögren1:26:2616+11:584:56:3414+2
5. Martin Ahlberger1:33:438+6:466:30:1712-2
13OK Tisaren 16:33:39
1. Daniel Attås1:10:232+3:081:10:232
2. Filip Jacobsson1:14:379+9:102:25:004+2
3. Olle Josarp1:00:5425+12:283:25:547+3
4. Erik Fernlund1:22:1511+7:474:48:098+1
5. Erik Lindgren1:45:3020+18:336:33:3913+5
14Malungs OK Skogsmårdarna 26:33:52
1. Oskar Sandberg1:15:0711+7:521:15:0711
2. Rickard Börjesson1:19:4313+14:162:34:50110
3. Johan Nordlund53:229+4:563:28:129-2
4. Linus Bohman1:24:2812+10:004:52:4012+3
5. Oskar Svärd1:41:1217+14:156:33:5214+2
15Linköpings OK 16:47:49
1. Erik Martinsson1:16:4514+9:301:16:4514
2. Per Carlborg1:21:2417+15:572:38:0916+2
3. Niklas Olsson56:0315+7:373:34:1215-1
4. Victor Bergstrand1:26:0714+11:395:00:1916+1
5. Peter Aronsson1:47:3022+20:336:47:4915-1
16IFK Umeå 16:48:46
1. Oskar Malmberg1:16:4915+9:341:16:4915
2. Martin Hederskog1:21:3519+16:082:38:2417+2
3. Albin Björnudd55:5113+7:253:34:1516-1
4. Fredrik Åhman1:30:1919+15:515:04:3417+1
5. Hans Persson1:44:1219+17:156:48:4616-1
17Markbygdens OK 16:57:35
1. Pontus Karlsson1:16:2213+9:071:16:2213
2. Felix Axelsson1:24:1323+18:462:40:3518+5
3. Ivar Sörqvist1:00:3222+12:063:41:07180
4. Edvin Carlsson1:38:4229+24:145:19:4921+3
5. Albin Andersson1:37:4614+10:496:57:3517-4
18OK Roxen / OK Bävern 16:57:50
1. Albin Lillieström1:13:154+6:001:13:154
2. Mattias Zachrisson1:35:5628+30:292:49:1125+21
3. Rasmus Lundberg58:0820+9:423:47:1921-4
4. Linus Lundberg1:33:4523+19:175:21:0423+2
5. Oliwer Lundberg1:36:4612+9:496:57:5018-5
19OK Orion 26:58:34
1. Henrik Berlin1:31:0031+23:451:31:0031
2. Johan Delvert1:25:2625+19:592:56:2629-2
3. Yuri Omelchenko55:1111+6:453:51:3728-1
4. Aleksander Bernaciak1:30:1718+15:495:21:5425-3
5. Emil Øbro1:36:4011+9:436:58:3419-6
20Eksjö SOK 16:59:01
1. Andreas Bergander1:22:1725+15:021:22:1725
2. Oreste Garbani1:24:2524+18:582:46:4224-1
3. Simon Nilsson1:00:5124+12:253:47:3322-2
4. Viktor Antonsson1:33:3222+19:045:21:0524+2
5. Lucas Sundblad1:37:5615+10:596:59:0120-4
21Göteborg-Majorna OK / Fredrikstad SK 26:59:08
1. Andreas Höye1:18:0019+10:451:18:0019
2. Daniel Martinsson1:22:3621+17:092:40:36190
3. Fredrik Karlsson1:00:3723+12:113:41:13190
4. Robbie Anderson1:33:5524+19:275:15:08190
5. Henrik Håkansson1:44:0018+17:036:59:0821+2
22IFK Göteborg 37:10:18
1. Erik Engstrand1:23:2026+16:051:23:2026
2. John Persson1:20:5715+15:302:44:1723-3
3. Henrik Laas1:03:3628+15:103:47:53230
4. Joel Nilsson1:33:0221+18:345:20:5522-1
5. Anders Hederskog1:49:2324+22:267:10:18220
23IK Uven / Frölunda OL 17:20:35
1. Johan Olson1:25:3129+18:161:25:3129
2. Gustav Boquist1:28:0126+22:342:53:3226-3
3. Martin Lamm1:03:2127+14:553:56:5329+3
4. Rasmus Arfwedson1:36:4126+22:135:33:3428-1
5. Mattis Hallberg1:47:0121+20:047:20:3523-5
24Malungs OK Skogsmårdarna 37:20:50
1. Lars Åkerman1:23:4927+16:341:23:4927
2. Mattias Karlsson1:20:2214+14:552:44:1122-5
3. Lena Eliasson1:04:1529+15:493:48:2624+2
4. Fredruik Rosén1:28:4117+14:135:17:0720-4
5. Taras Rachuk2:03:4327+36:467:20:5024+4
25Tullinge SK 17:24:16
1. Simon Imark1:14:348+7:191:14:348
2. Victor Imark1:41:3231+36:052:56:0628+20
3. Albin Andersson55:2312+6:573:51:2927-1
4. Emil Andersson1:36:4927+22:215:28:1826-1
5. Markus Adolfsson1:55:5825+29:017:24:1625-1
26Attunda OK 17:30:40
1. Daniel Roos1:14:317+7:161:14:317
2. Oskar Daniels1:12:485+7:212:27:195-2
3. Oskar Enges1:19:4633+31:203:47:0520+15
4. Johan Persson1:54:3731+40:095:41:4230+10
5. Karl Enges1:48:5823+22:017:30:4026-4
27Växjö OK 17:34:45
1. Patrik Karlsson1:19:3823+12:231:19:3823
2. Lukas Lundgren1:23:4422+18:172:43:2221-2
3. Niklas Karlsson1:07:4032+19:143:51:0225+4
4. Johan Eklund1:38:1228+23:445:29:1427+2
5. Simon Runefors2:05:3128+38:347:34:45270
28Linköpings OK 27:39:44
1. Joel Käll Karlsson1:25:1628+18:011:25:1628
2. Erik Sköld1:38:3730+33:103:03:5331+3
3. Einar Johansson1:04:2530+15:594:08:18310
4. Maxime Bonneau1:30:5920+16:315:39:1729-2
5. Henrik Tosteberg2:00:2726+33:307:39:4428-1
29OK Denseln 18:09:16
1. Pavlo Ushkvarok1:13:395+6:241:13:395
2. Mathias Hallmén1:14:178+8:502:27:566+1
3. Per Brolund52:516+4:253:20:475-1
4. Emil Kalered1:34:2125+19:534:55:0813+8
5. Christer Broström3:14:0830+1:47:118:09:1629+16
Hestra IF 2ej godkänd
1. Emil Karlsson1:32:5532+25:401:32:5532
2. Erik Fors1:49:5132+44:243:22:46320
3. Martin Larsson1:06:4431+18:184:29:30320
4. Linus Landergrenej godkändej godkänd
5. vacant ej startej godkänd
OK Linné 2ej godkänd
1. Tuve Möller1:33:4433+26:291:33:4433
2. Olof Erikssonej godkändej godkänd
3. Arvid Claesson56:1716+7:51ej godkänd
4. Rebecka Lindberg1:40:4430+26:16ej godkänd
5. Tommy Lindberg2:07:5629+40:59ej godkänd
Sävedalens AIK 2ej godkänd
1. Karl Levin1:26:5830+19:431:26:5830
2. Ilya Belianka1:30:1427+24:472:57:12300
3. Fredrik Weihard54:1610+5:503:51:2826-4
4. Anton Novichenko1:21:129+6:445:12:4018-8
5. Adam Vejeej startej godkänd
Attunda OK / IF Thor / Långhundra IF 2ej godkänd
1. Anton Sundgren1:16:5616+9:411:16:5616
2. Christopher Wilestedt1:38:2929+33:022:55:2527+11
3. Robert Pettersson1:01:3526+13:093:57:0030+3
4. Robert Petterssonej startej start
5. vacant ej startej godkänd
Søllerød OK 1ej godkänd
1. Julius Molsen1:39:4034+32:251:39:4034
2. Steen Piilej godkändej godkänd
3. Astrid Maag1:21:2234ej godkänd
4. Rune Østergaard57:5032ej godkänd
5. Mikkel Kaae-Nielsen1:28:1131ej godkänd

Damer Världsklass

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg 14:08:27
1. Anna Närhi43:092+0:0543:092
2. Ingjerd Myhre47:504+4:491:30:591-1
3. Camilla Engstrand41:335+2:102:12:322+1
4. Elin Månsson51:4013:04:121-1
5. Kirsi Nurmi1:04:152+2:124:08:2710
2Sävedalens AIK 14:23:34
1. Sanna Svensson50:035+6:5950:035
2. Maria Magnusson47:002+3:591:37:034-1
3. Emma Andersson43:206+3:572:20:2340
4. Jenny Bengtsson1:01:084+9:283:21:313-1
5. Anastasia Denisova1:02:0314:23:342-1
3OK Tisaren 14:24:30
1. Lilian Forsgren43:04143:041
2. Lovisa Persson48:555+5:541:31:592+1
3. Rebecka Nylin40:232+1:002:12:221-1
4. Ellinor Tjernlund58:483+7:083:11:102+1
5. Andrea Svensson1:13:206+11:174:24:303+1
4IK Hakarpspojkarna 14:34:33
1. Elin Granstedt53:368+10:3253:368
2. Gabriella Gustafsson47:153+4:141:40:515-3
3. Sophia Björnlinger39:2312:20:143-2
4. Tova Olsson1:07:179+15:373:27:315+2
5. Elna Forsberg1:07:023+4:594:34:334-1
5IK Hakarpspojkarna 24:42:11
1. Elin Svensson53:499+10:4553:499
2. Helena Sandahl52:517+9:501:46:408-1
3. Hanna Palm40:444+1:212:27:247-1
4. Alice Axelsson1:05:497+14:093:33:136-1
5. Eva Öhlund1:08:585+6:554:42:115-1
6Eksjö SOK 14:52:51
1. Klara Axelsson49:404+6:3649:404
2. Fanny Sundblad1:00:4510+17:441:50:259+5
3. Agnes Adolfsson49:0310+9:402:39:2890
4. Gabriella S Bergander1:06:118+14:313:45:398-1
5. Sanna Fast1:07:124+5:094:52:516-2
7Göteborg-Majorna OK 14:56:15
1. Jennie Andersson50:196+7:1550:196
2. Lina Strand43:0111:33:203-3
3. Jennie Runesson50:4511+11:222:24:055+2
4. Anna Wallin1:03:075+11:273:27:124-1
5. Jolanta Kolosinska1:29:0310+27:004:56:157+3
8IFK Göteborg / Uddevalla OK 24:56:25
1. Åsa Hellquist48:093+5:0548:093
2. Annica Eng55:159+12:141:43:246+3
3. Emmi Jokela46:098+6:462:29:338+2
4. Moa Gustafsson1:08:4810+17:083:38:217-1
5. Elin Pettersson1:18:048+16:014:56:258+1
9Sävedalens AIK 25:19:00
1. Lisa Palm1:00:1111+17:071:00:1111
2. Therese Alfredsson1:21:5213+38:512:22:0312+1
3. Lovisa Nilsson45:507+6:273:07:53120
4. Frida Brogren57:242+5:444:05:179-3
5. Katya Dzema1:13:437+11:405:19:0090
10OK Roxen 15:35:33
1. Fanny Asketun55:3510+12:3155:3510
2. Agnes Westerberg1:17:2812+34:272:13:0311+1
3. Susanne Aldén46:149+6:512:59:17110
4. Lova Eveborn1:15:2011+23:404:14:37110
5. Emma Pettersson1:20:569+18:535:35:3310-1
11IF Hagen 15:53:43
1. Emma Kindbom1:00:2912+17:251:00:2912
2. Maria Sahlén54:368+11:351:55:0510-2
3. Maria Bogren52:0712+12:442:47:12100
4. Anna Larsson1:19:2812+27:484:06:40100
5. Ellen Larsson1:47:0312+45:005:53:4311+1
12Linköpings OK 16:03:06
1. Hanna Modig Tjärnström1:14:0013+30:561:14:0013
2. Julia Modig Tjärnström1:15:4211+32:412:29:42130
3. Stina Anderjon58:3913+19:163:28:21130
4. Annika Ivarsson1:05:286+13:484:33:4912-1
5. Elisabeth Ahlgren1:29:1711+27:146:03:06120
OK Orion 1ej godkänd
1. Myrra Carlsson53:017+9:5753:017
2. Ellen Kallerbäck52:356+9:341:45:3670
3. Hanna Wisniewska40:293+1:062:26:056-1
4. Ewa Gwóźdźej startej start
5. Klara Anderssonej startej godkänd
IFK Lidingö SOK 1ej start
1. Alice Hugossonej startej start
2. Emma Bjessmoej startej start
3. Elisabeth Hanssonej startej start
4. Anna Bachmanej startej start
5. Helena Karlssonej startej start

Smålandsklass

64 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 22:43:20
1. Fridolf Eskilsson26:14126:141
2. Bo Granstedt34:4021+10:331:00:5410+9
3. Peter Jacobsson33:473+1:121:34:416-4
4. Markus Olin27:0612:01:471-5
5. Stefan Sandahl41:332+3:052:43:2010
2Linköpings OK 2252:46:19
1. Per Magnusson28:107+1:5628:107
2. Christian Enberg29:168+5:0957:264-3
3. Bertil Eronn33:392+1:041:31:051-3
4. Johan Åtting33:1211+6:062:04:172+1
5. Anders Berg42:024+3:342:46:1920
3Halmstad OK 12:46:53
1. Albin Persson34:3632+8:2234:3632
2. Loke Agmarken24:07158:436-26
3. Jan-Olof Svensson36:4810+4:131:35:317+1
4. Lovisa Lager29:473+2:412:05:184-3
5. Jan Lager41:353+3:072:46:533-1
4Trollhättans SOK 12:50:01
1. Martin Schagerlind27:403+1:2627:403
2. Linus Kristiansson24:252+0:1852:051-2
3. Bengt Norrman41:5824+9:231:34:034+3
4. Erik Bäcklund Ekvall31:229+4:162:05:255+1
5. Christoffer Johansson44:3611+6:082:50:014-1
5Skogspojkarnas OK / Södertälje-Nykvarn OF 12:53:28
1. Anna Wehlin30:169+4:0230:169
2. Michael Wehlin27:576+3:5058:135-4
3. Anita Wehlin34:044+1:291:32:172-3
4. Anna Johnsson35:3319+8:272:07:506+4
5. Ulf Johnsson45:3816+7:102:53:285-1
6OK Norrvirdarna 12:53:46
1. Magnus Forsberg31:3914+5:2531:3914
2. Anders Ahl27:495+3:4259:288-6
3. Elis Bengtsson36:5712+4:221:36:2580
4. Oskar Lindfors33:1812+6:122:09:437-1
5. Henrik Tryggeson44:039+5:352:53:466-1
7Jönköpings OK 12:54:11
1. Arvid Claesson27:392+1:2527:392
2. Mikael Trofast31:4912+7:4259:287+5
3. Fredrik Svensson35:127+2:371:34:405-2
4. Tobias Möllerström30:326+3:262:05:123-2
5. Klas Grönkvist48:5923+10:312:54:117+4
8IF Hagen 12:56:01
1. Hampus Nyström27:454+1:3127:454
2. Albin Alsiö27:474+3:4055:322-2
3. Lars Holmberg38:2514+5:501:33:573+1
4. Hanna Alsiö36:5325+9:472:10:508+5
5. Carl Holmberg45:1115+6:432:56:0180
9Katrineholms OK / OK Hällen 12:58:13
1. Hugo Kindborn29:348+3:2029:348
2. Karl Lundin27:433+3:3657:173-5
3. Arvid Sundkvist41:3823+9:031:38:5510+7
4. Lars-Olof Magnell34:0816+7:022:13:03100
5. Melker Lundin45:1014+6:422:58:139-1
10Tullinge SK 12:58:22
1. Mats Fryxell33:2226+7:0833:2226
2. Erik Berggren30:5211+6:451:04:1414-12
3. Erik Berggren42:3426+9:591:46:4813-1
4. Björn Axelsson33:0610+6:002:19:5412-1
5. Simon Imark38:2812:58:2210-2
11IK Hakarpspojkarna 13:01:22
1. Kristian Palm31:5016+5:3631:5016
2. Klas Karlsson28:457+4:381:00:359-7
3. Andreas Rangert36:368+4:011:37:1190
4. Åsa Eskilsson34:4917+7:432:12:0090
5. Matti Envall49:2224+10:543:01:2211+2
12Torsås OK 13:07:14
1. Lisa Olsson35:3736+9:2335:3736
2. John Fridolfsson33:5619+9:491:09:3323-13
3. Jonas Persson39:4318+7:081:49:1616-7
4. Simon Fogelström33:4514+6:392:23:0117+1
5. Gustav Olsson44:1310+5:453:07:1412-5
13OK Njudung 23:07:22
1. Amanda Karmetun32:5023+6:3632:5023
2. Emma Rosén37:4734+13:401:10:3725+2
3. Oskar Petersson38:5215+6:171:49:2918-7
4. Oscar Hultgren30:305+3:242:19:5913-5
5. Johan Sandlund47:2318+8:553:07:22130
14OK Roxen 13:07:46
1. Adam Thellsén36:0940+9:5536:0940
2. Anders Lillieström33:5018+9:431:09:5924-16
3. Lukas Eveborn39:2617+6:511:49:2517-7
4. Henrik Pettersson30:204+3:142:19:4511-6
5. Erik Helander48:0121+9:333:07:4614+3
15Hästveda OK 13:08:06
1. Torgny Lund34:4333+8:2934:4333
2. Håkan Eriksson33:0915+9:021:07:5220-13
3. Stefan Rosén41:1021+8:351:49:0215-5
4. Daniel Nilsson31:097+4:032:20:11150
5. Mattias Killander47:5520+9:273:08:06150
16Motala AIF OL 13:13:20
1. Ulrik Karlsson31:5617+5:4231:5617
2. Fredrik Jönsson40:1637+16:091:12:1227+10
3. Jonas Axén36:459+4:101:48:5714-13
4. Marcus Hardt31:138+4:072:20:10140
5. Martin Hammarlund53:1033+14:423:13:2016+2
17Boxholm-Mjölby OL 23:13:59
1. Maria Pettersson34:2731+8:1334:2731
2. Johan Knutsson37:4032+13:331:12:0726-5
3. Jonas Våtz32:3511:44:4211-15
4. Conny Bruhn35:3820+8:322:20:2016+5
5. Patrik Kleist53:3935+15:113:13:5917+1
18Nässjö OK 13:14:17
1. Moa Svensson33:5028+7:3633:5028
2. Helena Karlsson47:1546+23:081:21:0542+14
3. Måns Lennermo34:296+1:541:55:3428-14
4. Anna Lennartsson36:2023+9:142:31:5425-3
5. Simon Lennermo42:235+3:553:14:1718-7
19SOK Viljan 13:14:44
1. Elin Rindstig37:3345+11:1937:3345
2. Olle Erlandsson41:3539+17:281:19:0840-5
3. Pontus Erlandsson36:5611+4:211:56:0429-11
4. Stina Lind33:3413+6:282:29:3821-8
5. Benjamin Sturek45:0613+6:383:14:4419-2
20IK Hakarpspojkarna 33:20:35
1. Gunilla Svärd28:096+1:5528:096
2. Hannes Mogensen44:1042+20:031:12:1928+22
3. Maria Mogensen40:4320+8:081:53:0225-3
4. Lina Svärd37:5427+10:482:30:5623-2
5. Staffan Jacobsson49:3925+11:113:20:3520-3
21OK Njudung 33:20:50
1. Dennis Gustafsson40:3950+14:2540:3950
2. Joakim Karmetun32:2013+8:131:12:5930-20
3. Bengt Hesslekrans38:1713+5:421:51:1623-7
4. Jonny Johansson36:4624+9:402:28:0220-3
5. Anders Petersson52:4832+14:203:20:5021+1
22Kungälvs OK 13:21:28
1. Erik Aderstedt31:5818+5:4431:5818
2. Jeannette Aumo35:1024+11:031:07:0817-1
3. Hanna Rangert42:5627+10:211:50:0421+4
4. Hans Nilsson43:5045+16:442:33:5427+6
5. Jussi Aumo47:3419+9:063:21:2822-5
23Eksjö SOK 13:22:31
1. Rickard Jakobsson32:4421+6:3032:4421
2. Stefan Djurstedt34:5723+10:501:07:4119-2
3. Susanna Djurstedt46:1936+13:441:54:0026+7
4. Lars Hagelberg35:5421+8:482:29:5422-4
5. Oskar Svahn52:3731+14:093:22:3123+1
24Järfälla OK 13:23:41
1. Mats Lundbäck36:3141+10:1736:3141
2. Ola Bovallius37:1531+13:081:13:4632-9
3. Andreas Grunder45:2932+12:541:59:1531-1
4. Jan Nettelbjer41:3037+14:242:40:4533+2
5. Jefta Langerak42:566+4:283:23:4124-9
25Fossum IF / Heming Orientering / Nydalens SK 13:26:12
1. Stein H. Hagen30:3711+4:2330:3711
2. Anders Flågen44:3344+20:261:15:1035+24
3. Kornelius Kriszat-Løvfald34:255+1:501:49:3520-15
4. Sondre Zahl Hagen35:0018+7:542:24:3519-1
5. Nils Bergan1:01:3745+23:093:26:1225+6
26Markbygdens OK 13:26:50
1. Mikael Bergstedt33:0024+6:4633:0024
2. Kristin Hansson53:4057+29:331:26:4051+27
3. Anne Hansson43:2028+10:452:10:0043-8
4. Lisa Åkesson28:262+1:202:38:2631-12
5. Erika Åkesson48:2422+9:563:26:5026-5
27Kalmar OK 13:27:01
1. Maria Arvidsson32:4421+6:3032:4422
2. Ove Lernå33:2517+9:181:06:0915-7
3. Anna Arvidsson44:0429+11:291:50:1322+7
4. Stefan Unosson43:2544+16:192:33:3826+4
5. Urban Unosson53:2334+14:553:27:0127+1
28FK Finn 13:29:44
1. Martin Gummesson39:5849+13:4439:5849
2. Håkan Karlsson35:5226+11:451:15:5036-13
3. Tobias Svensson47:0237+14:272:02:5233-3
4. Philip Martinsson43:5246+16:462:46:4438+5
5. Lucian Semeniuc43:007+4:323:29:4428-10
29Boxholm-Mjölby OL 13:30:25
1. Patric Molin42:3155+16:1742:3155
2. Lena Molin40:3338+16:261:23:0444-11
3. Anders Molin40:0319+7:282:03:0734-10
4. Bodil Molin36:1222+9:062:39:1932-2
5. Oscar Molin51:0628+12:383:30:2529-3
30Växjö OK 13:30:31
1. Ludvig Wallén37:0944+10:5537:0944
2. Magnus Porle36:2027+12:131:13:2931-13
3. Roger Bergvik50:0143+17:262:03:3035+4
4. Jennie Gustavsson42:0638+15:002:45:3637+2
5. Henrik Kroksmyr44:5512+6:273:30:3130-7
31Søllerød OK 23:30:42
1. Peter Østergaard33:2025+7:0633:2025
2. Sören Olsen30:169+6:091:03:3612-13
3. Iben Maag48:0541+15:301:51:4124+12
4. Anne Kaae-Nielsen42:4340+15:372:34:2428+4
5. Michael Graae56:1839+17:503:30:4231+3
32Kexholms SK 13:34:17
1. Björn Karlsson35:4638+9:3235:4638
2. Carl Ekbring32:3514+8:281:08:2121-17
3. Thomas E Eriksson41:1021+8:351:49:3119-2
4. Marcus Svensson45:0547+17:592:34:3629+10
5. Alexander Livf59:4142+21:133:34:1732+3
33Härlövs IF / FK Boken 13:35:49
1. Erik Johansson34:0830+7:5434:0830
2. Melvin Nilsson42:2740+18:201:16:3538+8
3. Elinor Lindelöw52:5549+20:202:09:3042+4
4. Dan Johansson33:4815+6:422:43:1834-8
5. Niklas Nilsson52:3130+14:033:35:4933-1
34Tibro OK 13:37:54
1. Edvin Henrysson28:065+1:5228:065
2. Peter Brämersson34:4522+10:381:02:5111+6
3. Thomas Ljungqvist42:0525+9:301:44:5612+1
4. Pär-Magnus Bjurek38:4528+11:392:23:4118+6
5. Mats Ahnheim1:14:1358+35:453:37:5434+16
35OK Löftan 13:39:27
1. Magnus Johansson30:2510+4:1130:2510
2. Patrik Corneliusson33:1816+9:111:03:4313+3
3. Linda Corneliusson50:4245+18:071:54:2527+14
4. Daniel Glimtén37:1026+10:042:31:3524-3
5. Josefin Hanning1:07:5256+29:243:39:2735+11
36Linköpings OK 13:41:12
1. Per Gustås31:1113+4:5731:1113
2. Magnus Herberthson35:2425+11:171:06:3516+3
3. Pelle Skullman50:5346+18:181:57:2830+14
4. Frida Karlsson39:5531+12:492:37:23300
5. Jörgen Sköld1:03:4951+25:213:41:1236+6
37OK Gränsen 13:43:26
1. Irma Håkansson39:4448+13:3039:4448
2. Daniel Håkansson34:0520+9:581:13:4933-15
3. Alma Haag47:4139+15:062:01:3032-1
4. Kajsa Den Braver42:2839+15:222:43:5836+4
5. Simon Björnehäll59:2841+21:003:43:2637+1
38IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IK 13:46:18
1. Agnes Damberg38:3147+12:1738:3147
2. Amelie Rajan37:4533+13:381:16:1637-10
3. Lisa Thunell52:1648+19:412:08:3241+4
4. Clea Wallnäs43:1141+16:052:51:4339-2
5. Per Damberg54:3536+16:073:46:1838-1
39OK Bävern 13:46:38
1. Fredrik Augustsson41:0751+14:5341:0751
2. Robin Öhrn44:0241+19:551:25:0947-4
3. Stina Johansson45:3934+13:042:10:4844-3
4. Ulrica Rudberg45:1948+18:132:56:0743-1
5. Johan Schagerlind50:3127+12:033:46:3839-4
40Sol Tranås 13:49:27
1. Niklas Jakobsson34:5535+8:4134:5535
2. Maxim Johansson59:1259+35:051:34:0756+21
3. Lovisa Nord45:2831+12:532:19:3549-7
4. Hanna Skoglund39:5130+12:452:59:2645-4
5. Victor Thörnkvist50:0126+11:333:49:2740-5
41OK Kolmården 13:50:06
1. Agneta Eriksson36:3542+10:2136:3542
2. Mikael Westerberg30:4110+6:341:07:1618-24
3. Sara Forsberg56:2754+23:522:03:4337+19
4. Claudia Walti40:0533+12:592:43:4835-2
5. Julia Eriksson1:06:1855+27:503:50:0641+6
42Falköpings AIK OK 13:53:52
1. Jan Hjort31:4215+5:2831:4215
2. Erik Löseth36:4230+12:351:08:2422+7
3. Sofia Hjort1:03:0959+30:342:11:3346+24
4. Emia Hjort46:5251+19:462:58:2544-2
5. Ida Willén55:2738+16:593:53:5242-2
43OK Bävern 23:54:37
1. Evert Johansson35:3837+9:2435:3837
2. Egon Gustavsson48:3148+24:241:24:0945+8
3. Harald Magnusson47:4340+15:082:11:5247+2
4. Rune Turesson40:0132+12:552:51:5340-7
5. Henrik Adolfsson1:02:4448+24:163:54:3743+3
44Målilla OK / Hultsfreds OK 13:57:29
1. Gunnar Karlsson33:4827+7:3433:4827
2. Per-Göran Bern48:3449+24:271:22:2243+16
3. Johan Andersson46:0335+13:282:08:2540-3
4. Daniel Axelsson47:2052+20:142:55:4542+2
5. Urban Billing1:01:4446+23:163:57:2944+2
45OK Gränsen 23:59:52
1. Mats Holmberg36:0839+9:5436:0839
2. Tobias Haag36:3028+12:231:12:3829-10
3. Rikard Hult50:5847+18:232:03:3636+7
4. Tove den Braver58:5359+31:473:02:2947+11
5. Helena Lindman57:2340+18:553:59:5245-2
46OK Reftele 14:00:33
1. Andreas Samuelsson32:0519+5:5132:0519
2. Joakim Magnusson48:3047+24:231:20:3541+22
3. Jonas Carlsson45:3633+13:012:06:1138-3
4. Nils-Anders Brunnsgård49:1853+22:122:55:2941+3
5. Per Johansson1:05:0454+26:364:00:3346+5
47Sol Tranås / Jönköpings OK 34:03:35
1. Göran Nord33:5429+7:4033:5429
2. Henrik Ohrt52:2554+28:181:26:1949+20
3. Marie Nord50:0744+17:322:16:2648-1
4. Simon Karlsson46:1350+19:073:02:39480
5. Stina Eriksson1:00:5644+22:284:03:3547-1
48Annebergs GIF 24:05:25
1. Jan-Olov Eriksson34:4834+8:3434:4834
2. Stefan Arbin50:2053+26:131:25:0846+12
3. Carina Rosén Eriksson57:4756+25:122:22:5552+6
4. Martin Eriksson39:3229+12:263:02:2746-6
5. Håkan Hammarin1:02:5849+24:304:05:2548+2
49Boxholm-Mjölby OL 34:06:56
1. Sören Bremer43:5958+17:4543:5958
2. Kenth Edin53:3856+29:311:37:3757-1
3. Karl-Johan Norén1:02:2358+29:482:40:0058+1
4. Emil Bruhn40:2335+13:173:20:2352-6
5. Jakob Bremer46:3317+8:054:06:5649-3
50Kexholms SK 24:16:57
1. Anna Ekbring36:4243+10:2836:4243
2. Tomas Karlsson39:5935+15:521:16:4139-4
3. Jimmy Nicklasson49:4842+17:132:06:29390
4. Anders Eriksson1:19:0764+52:013:25:3658+19
5. Magnus Eriksson51:2129+12:534:16:5750-8
51Björkfors GOIF 14:20:13
1. Anna Kullberg50:0061+23:4650:0061
2. Kristian Samuelsson52:4855+28:411:42:4858-3
3. Markus Klein47:1638+14:412:30:0455-3
4. Cecilia Björkhammer55:2955+28:233:25:3357+2
5. Mattias Nilsson54:4037+16:124:20:1351-6
52Jönköpings OK 24:21:39
1. Maria Rosén Thelin37:4246+11:2837:4246
2. Martin Beijer36:3529+12:281:14:1734-12
3. Susanne Axelsson57:1055+24:352:11:2745+11
4. Agneta Hallberg Hansson54:2554+27:193:05:5249+4
5. Johan Nöjd1:15:4760+37:194:21:3952+3
53OK Gränsen 34:22:55
1. Sari Håkansson45:1259+18:5845:1259
2. Thomas Persson40:0836+16:011:25:2048-11
3. Sara Wulff55:4853+23:132:21:0851+3
4. Simon Persson59:5160+32:453:20:5953+2
5. Tobias Den Braver1:01:5647+23:284:22:55530
54OK Norrvirdarna 24:24:41
1. Elin Rahm1:01:4662+35:321:01:4662
2. Anna Mattsson50:0152+25:541:51:47620
3. Jonas Andersson45:2130+12:462:37:0856-6
4. Nora Andersson43:1442+16:083:20:2251-5
5. Tomas Rahm1:04:1952+25:514:24:4154+3
54OK Vivill 24:24:41
1. Anders Holmberg41:3453+15:2041:3453
2. Lars Runesson49:3250+25:251:31:06530
3. Ola Samuelsson1:12:0963+39:342:43:1559+6
4. Albin Samuelsson40:5436+13:483:24:0955-4
5. Torbjörn Lönkvist1:00:3243+22:044:24:4154-1
56Annebergs GIF 14:25:41
1. Göran Dehlin42:5956+16:4542:5956
2. Marcus Färg44:1843+20:111:27:1752-4
3. Camilla Rosén55:4552+23:102:23:0253+1
4. Ellinor Färg58:1857+31:123:21:2054+1
5. Mikael Svensson1:04:2153+25:534:25:4156+2
57Göteborgs SK 14:26:34
1. Lovisa Leman31:0112+4:4731:0112
2. Jon Jonsson1:17:2464+53:171:48:2560+48
3. Oscar Wall Jungbjer39:0516+6:302:27:3054-6
4. Kristina Wall Jungbjer43:1943+16:133:10:4950-4
5. Johan Håkansson1:15:4559+37:174:26:3457+7
58OK Njudung 14:37:05
1. Anna Rosén43:0757+16:5343:0757
2. Cecilia Karmetun49:3951+25:321:32:4654-3
3. Rose-Marie Hjalmarsson1:06:4561+34:102:39:3157+3
4. Ulrika Ribbholm45:2049+18:143:24:5156-1
5. Maria Sundberg1:12:1457+33:464:37:0558+2
59Søllerød OK 34:50:28
1. Svend-Erik Jepsen41:1352+14:5941:1352
2. Bo Konring45:1145+21:041:26:2450-2
3. Niels la Cour Bentzon54:1651+21:412:20:40500
4. Anne Skovbaek1:06:2563+39:193:27:0559+9
5. Thor Find Andersen1:23:2363+44:554:50:28590
60OK Vivill 14:52:08
1. Per Thunberg32:2620+6:1232:2620
2. Lena Runesson1:00:5260+36:451:33:1855+35
3. Ida Thunberg1:10:1962+37:442:43:3760+5
4. Therese Friberg1:04:4662+37:403:48:2361+1
5. Stefan Johansson1:03:4550+25:174:52:0860-1
61ASS Raisu Lumous 15:02:37
1. Kasperi Launis46:3760+20:2346:3760
2. Ville Laukka1:03:2161+39:141:49:5861+1
3. Haakon von Halsted53:4250+21:072:43:40610
4. Wilhelm von Halsted56:2856+29:223:40:0860-1
5. Jouni Moisander1:22:2962+44:015:02:3761+1
62Sundbybergs IK 15:03:24
1. Izabelle Ellison1:29:4864+1:03:341:29:4864
2. Victor Bladh1:11:0163+46:542:40:49640
3. Lisa Eriksson58:5557+26:203:39:44640
4. Conny Börjesson40:1434+13:084:19:58640
5. Morgan Karlsson43:268+4:585:03:2462-2
63OK Gränsen 45:09:46
1. Tomas Fridén41:5954+15:4541:5954
2. Håkan Håkansson1:05:3762+41:301:47:3659+5
3. Jan Lenhammar1:05:5760+33:222:53:3362+3
4. Lars Karlsson58:2358+31:173:51:56620
5. Atakilte Beyene1:17:5061+39:225:09:4663+1
64OK Reftele 25:06:04
1. Katarina Westin-Karlsson1:01:5863+35:441:01:5863
2. Hans Johansson54:1158+30:041:56:09630
3. Susann Berntsson1:12:1464+39:393:08:23630
4. Karin Helmius1:01:5661+34:504:10:19630
5. Tomas Pettersson55:45645:06:0464+1

Herrar 18

34 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 12:20:03
1. Carl Holmberg27:4711+2:4327:4711
2. Marcus Carlsson24:40152:271-10
3. Olle Hedman27:034+1:021:19:3010
4. Anton Carlsson25:359+5:031:45:052+1
4. Johan Holmberg28:4221+8:101:48:12
5. Daniel Bogren34:583+1:272:20:031-1
2Karlskrona SOK 12:20:27
1. Oscar Johansson26:297+1:2526:297
2. Emil Pettersson27:103+2:3053:393-4
3. Axel Halvarsson26:0111:19:402-1
4. Maxim Omelchenko22:592+2:271:42:391-1
4. Jakob Wilhelmsson25:318+4:591:45:11
4. Erik Hansson50:0750+29:352:09:47
5. Malthe Poulsen37:488+4:172:20:272+1
3Växjö OK 12:21:18
1. Erik Åkesson25:243+0:2025:243
2. Noel Braun30:5314+6:1356:179+6
3. Isac Ericsson27:013+1:001:23:183-6
4. Hugo Ericsson24:136+3:411:47:314+1
5. Gustav Runefors33:472+0:162:21:183-1
4IK Hakarpspojkarna 12:23:09
1. Jakob Ingström27:3610+2:3227:3610
2. Andreas Gustafsson28:197+3:3955:557-3
3. Lukas Granstedt29:239+3:221:25:184-3
4. Joar Hertin20:3211:45:503-1
5. Emil Björnlinger37:196+3:482:23:094+1
5OK Ravinen 12:29:18
1. Lukas Hellgren29:3117+4:2729:3117
2. Hannes Svahn31:0315+6:231:00:3414-3
3. Erik Herne27:002+0:591:27:347-7
4. Oscar Aneland28:1318+7:411:55:4770
4. Martin Rinnbäck28:4623+8:141:56:20
4. Albin Lindskog33:4933+13:172:01:23
5. Axel Granqvist33:3112:29:185-2
6Järfälla OK 12:31:00
1. Benjamin Langerak27:4812+2:4427:4813
2. Noel Waldenfjord32:4320+8:031:00:31130
3. Johan Langerak29:087+3:071:29:3911-2
4. Anton Silier23:053+2:331:52:445-6
4. Johan Lundbäck23:134+2:411:52:52
5. Oskar Edvardsson38:1610+4:452:31:006+1
7Eksjö SOK 12:33:11
1. Hugo Jakobsson27:4812+2:4427:4812
2. Hugo Djurstedt26:492+2:0954:374-8
3. Jakob Wolfram32:4012+6:391:27:176+2
4. Mattis Persson28:0517+7:331:55:2260
4. Simon Svahn28:2119+7:491:55:38
5. Jonas Soldini37:499+4:182:33:117+1
8OK Kolmården 12:36:23
1. Lisa Berggren35:0027+9:5635:0027
2. Arvid Westerberg27:496+3:091:02:4917-10
3. Josef Johansson32:2811+6:271:35:1714-3
4. Leo Johansson23:485+3:161:59:059-5
5. Kacper Kuca37:185+3:472:36:238-1
9Snättringe SK 12:40:31
1. Ivar Lidström Lauri28:1414+3:1028:1414
2. Isak Gelius32:5221+8:121:01:0615+1
3. Jesper Lidmar28:156+2:141:29:2110-5
4. Erik Lidström Lauri33:3232+13:002:02:5313+3
5. Johan Calleberg37:387+4:072:40:319-4
10Nydalens SK 12:43:03
1. Audun Bergan28:4616+3:4228:4616
2. Kornelius Kriszat-Løvfald27:294+2:4956:158-8
3. Ole Jacob Frankrig37:0324+11:021:33:1813+5
4. Gaute Bergan27:3514+7:032:00:5311-2
5. Tobias Espedal42:1014+8:392:43:0310-1
11OK Roxen 12:44:57
1. Jonas Andersson27:069+2:0227:069
2. Hugo Dalhammer37:1824+12:381:04:2419+10
3. Joel Karnehed36:1222+10:111:40:3618-1
4. Malte Eveborn27:4815+7:162:08:24180
4. Måns Björnskiöld32:2628+11:542:13:02
5. Hugo Lillieström36:334+3:022:44:5711-7
12Linköpings OK 12:46:00
1. Emanuel Herberthson27:008+1:5627:008
2. Gunnar Engström28:299+3:4955:296-2
3. Jonathan Jylltorp30:0710+4:061:25:365-1
4. Wille Larsson32:3129+11:591:58:078+3
4. Albin Eronn32:5030+12:181:58:26
5. Olof Ljunggren47:5324+14:222:46:0012+4
13Gamleby OK / Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll / OK Njudung 12:46:03
1. Erik Hogedal28:2015+3:1628:2015
2. Viktor Jellvert Börjeson30:1013+5:3058:3012-3
3. Arvid Aronsson29:228+3:211:27:529-3
4. Karl Petersén32:5431+12:222:00:4610+1
5. Aron Östangård45:1720+11:462:46:0313+3
14Sävedalens AIK 12:47:33
1. Carl Josefsson25:052+0:0125:052
2. Johannes Holmgren32:3919+7:5957:4410+8
3. Rasmus Johansson Fjordside37:4226+11:411:35:2616+6
4. Emil Ravakko30:1024+9:382:05:3615-1
4. Gabriel Öhgren30:2526+9:532:05:51
5. Per Nordholm41:5713+8:262:47:3314-1
15KFUM Örebro OK / OK Djerf / OK Tisaren 13372:47:36
1. Valter Pettersson25:04125:041
2. William Segura38:2630+13:461:03:3018+17
3. Linus Malm37:2825+11:271:40:5821+3
4. Marcus Klasenius26:4812+6:162:07:4617-4
5. Rasmus Pettersson39:5012+6:192:47:3615-2
16IK Hakarpspojkarna 22:50:15
1. Isak Hertin29:3117+4:2729:3118
2. Viktor Gunnarsson28:3610+3:5658:0711-7
3. Hampus Lindman33:2914+7:281:31:3612+1
4. Albin Hjellström35:3137+14:592:07:0716+4
4. Måns Eliasson37:4541+17:132:09:21
5. Viktor Ossiansson43:0817+9:372:50:15160
17Lerums SOK / FK Herkules 12:51:32
1. Emil Axelsson30:3019+5:2630:3019
2. William Sturesson35:5823+11:181:06:2823+4
3. Jakob Gunnarsson34:1416+8:131:40:4219-4
4. Anton Kastrup28:3720+8:052:09:1920+1
5. Gabriel Sturesson42:1315+8:422:51:3217-3
18Karlskrona SOK 22:52:49
1. Arvid Kronmar35:5528+10:5135:5528
2. Anton Törnqvist31:5118+7:111:07:4624-4
3. Erik Vinblad36:0921+10:081:43:5523-1
4. Frantisek Svetnicky24:567+4:242:08:5119-4
4. Hugo Larsson30:3627+10:042:14:31
4. Albin Nilsson49:2449+28:522:33:19
5. Lukas Katvala43:5818+10:272:52:4918-1
19Heming Orientering 12:54:04
1. Magnus Eide-Fredriksen30:5020+5:4630:5021
2. Henrik Reusch31:0315+6:231:01:5316-5
3. Kristian Østermann33:2914+7:281:35:2215-1
4. August Syrdal Øen26:5413+6:222:02:1612-3
5. Ferdinand Fremming51:4827+18:172:54:0419+7
20Trollhättans SOK 12:54:36
1. Eric Berlin30:5020+5:4630:5020
2. Oscar Karlsson40:2232+15:421:11:1229+9
3. Anders Björklund34:3518+8:341:45:4724-5
4. Joar Tryggö26:2311+5:512:12:1022-2
4. Linus Kristianssonej startfullföljt
5. Eskil Tryggö42:2616+8:552:54:3620-2
21Bredaryds SOK 12:55:01
1. Linnea Skalberg40:4532+15:4140:4532
2. Anton Gunnarsson31:2417+6:441:12:0930-2
3. Filip Trofast27:045+1:031:39:1317-13
4. Tuva Nylund36:1938+15:472:15:3225+8
5. Emil Auselius39:2911+5:582:55:0121-4
22Jönköpings OK 12:59:21
1. Victor Hansson26:186+1:1426:186
2. Filip Rosjö28:3911+3:5954:575-1
3. Benjamin Claesson32:5413+6:531:27:518+3
4. Gabriel Claesson37:4140+17:092:05:3214+6
4. Ida Rosjö38:3644+18:042:06:27
4. Olivia Grönkvist42:2146+21:492:10:12
5. Adam Löfström53:4928+20:182:59:2122+8
23Järfälla OK 22:59:29
1. William Grunder30:5722+5:5330:5722
2. Manne Hammarberg33:4322+9:031:04:4020-2
3. Erik Bovallius36:0720+10:061:40:47200
4. Jesper Åkesson28:4422+8:122:09:3121+1
4. Sofia Edvardsson41:3145+20:592:22:18
5. Isak Westring49:5825+16:272:59:2923+2
24Fossum IF 12:59:48
1. Sondre Zahl Hagen40:0731+15:0340:0731
2. Sivert Sande Kverme29:5812+5:181:10:0527-4
3. Eivind Berner Myhre36:3723+10:361:46:4226-1
4. Mikkel Katla26:1610+5:442:12:5823-3
5. Vebjørn Blom-Hagen46:5021+13:192:59:4824+1
25Markbygdens OK 13:06:55
1. Erika Åkesson30:5823+5:5430:5823
2. Lisa Åkesson37:2425+12:441:08:2225+2
3. Olle Bergstedt34:2117+8:201:42:4322-3
4. Anton Blomqvist30:2025+9:482:13:0324+2
4. Marcus Ragnarsson54:3152+33:592:37:14
5. Petter Bergstedt53:5229+20:213:06:5525+1
26Søllerød OK 13:11:18
1. Alberte Kaae-Nielsen34:2526+9:2134:2526
2. Camille Marie Næstoft Juhl42:3733+17:571:17:0231+5
3. Anton Molsen41:1627+15:151:58:1830-1
4. Mathias Buchgreitz27:5816+7:262:26:1628-2
5. Lukas Becker45:0219+11:313:11:1826-2
27Kalmar OK / Emmaboda Verda OK 13:12:15
1. Olle Kallerbäck32:5825+7:5432:5825
2. Edvin Strandberg37:3426+12:541:10:3228+3
3. Hugo Unosson36:0119+10:001:46:3325-3
4. Filippa Söderberg38:1143+17:392:24:4427+2
4. Lukas Hagberg54:1851+33:462:40:51
5. Isak Hagberg47:3123+14:003:12:15270
28IK Hakarpspojkarna 33:24:57
1. Olle Karlsson31:5224+6:4831:5224
2. Mattias Öhlund38:0728+13:271:09:5926+2
3. Erik Ling41:4628+15:451:51:4529+3
4. Oscar Olin37:0439+16:322:28:49290
4. Filip Janeke48:4148+28:092:40:26
4. Erik Lingej startfullföljt
5. Adrian Sjödin56:0830+22:373:24:5728-1
29OK Löftan 13:31:11
1. Victor Hansson37:5730+12:5337:5730
2. Jesper Johansson28:218+3:411:06:1822-8
3. Tobias Johansson45:1331+19:121:51:3128+6
4. Jakob Moberg38:0542+17:332:29:3630+2
5. Alice Hultin1:01:3531+28:043:31:1129-1
30NAIS Orienteringsklubb 13:32:57
1. Viktor Waernqvist26:065+1:0226:065
2. Mattis Nilsson38:4531+14:051:04:5121+16
3. Ludvig Classon42:3029+16:291:47:2127+6
4. Ida Waernqvist34:0534+13:332:21:2626-1
4. Erik Wikström34:3535+14:032:21:56
5. Linus Classon1:11:3132+38:003:32:5730+4
31Tullinge SK / IFK Göteborg / OK Kontinent / Skåneslättens OL / Tumba-Mälarhöjden OK 13:36:50
1. Wilhelm Bergman37:2129+12:1737:2129
2. Tage Kinell45:2234+20:421:22:4332+3
3. Moa Wallenborg49:0232+23:012:11:45320
4. Alva Nystedt34:5136+14:192:46:3631-1
4. Siri Larsenej startfullföljt
5. Elias Adebrant50:1426+16:433:36:50310
32OK Landehof 13:43:57
1. Nils Körle47:4633+22:4247:4633
2. Elsa Karlsson38:0829+13:281:25:54330
3. Albin Nyqvist43:3130+17:302:09:2531-2
4. Rebecka Pihlström47:3547+27:032:57:0032+1
5. Felix Drejmo46:5722+13:263:43:57320
Fossum IF / Nydalens SK 2ej godkänd
1. Erlend Børliej godkändej godkänd
2. Kasper Bakken Ulseth37:5627+13:16ej godkänd
3. Birk Felland Saetnanej startej godkänd
4. vacant ej startej godkänd
4. Oliver Nilsenej startej godkänd
4. vacant ej startej godkänd
5. Elias Stubberudej startej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
1. Carl Carlsson25:574+0:5325:574
2. Albin Falk27:365+2:5653:332-2
3. Philip Carlssonej godkändej godkänd
4. Edvin Hellsten56:3053+35:58ej godkänd
4. Isak Anängen58:1354+37:41ej godkänd
4. Albin Falkej startej godkänd
5. Ludvig Ekej godkändej godkänd

Damer 18

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 12:51:10
1. Alice Svensson Finndahl36:314+4:5236:314
2. Sara Granstedt35:592+0:541:12:303-1
3. Annika Simonsen32:172+0:261:44:472-1
4. Emma Ling25:2712:10:141-1
4. Julia Rangert26:442+1:172:11:31
4. Ebba Lindman26:553+1:282:11:42
5. Isa Envall40:562+0:262:51:1010
2IK Hakarpspojkarna 22:52:59
1. Hilda Holmqvist Johansson32:172+0:3832:172
2. Alma Holmqvist Johansson35:0511:07:221-1
3. Tilda Palm35:534+4:021:43:1510
4. Eira Hertin28:244+2:572:11:392+1
4. Evelina Svensson Finndahl32:4612+7:192:16:01
4. Emmy Granstedt34:2515+8:582:17:40
5. Ida Eskilsson41:204+0:502:52:5920
3Kungälvs OK 13:11:09
1. Sabina Aumo31:39131:391
2. Elina Hanson38:284+3:231:10:072+1
3. Lisa Börnstedt46:4315+14:521:56:504+2
4. Disa Rangert31:4310+6:162:28:3340
5. Johanna Nilsson42:366+2:063:11:093-1
4Hestra IF 13:15:01
1. Elsa Lindeblom35:183+3:3935:183
2. Sofia Klasson43:169+8:111:18:345+2
3. Alma Hjertberg38:136+6:221:56:473-2
4. Nora Aroneng32:0511+6:382:28:526+3
4. Emely Weihart35:4717+10:202:32:34
4. Ida Helgesson39:0323+13:362:35:50
5. Ebba Hjertberg46:097+5:393:15:014-2
5Eksjö SOK 13:18:05
1. Thea Nordin Abaji47:1612+15:3747:1612
2. Agnes Djurstedt42:178+7:121:29:33120
3. Vera Chiusole33:553+2:042:03:288-4
4. Klara Höglund33:1913+7:522:36:477-1
4. Ella Persson38:5021+13:232:42:18
4. Tilda Hagelberg43:3925+18:122:47:07
5. Emma Eriksson41:183+0:483:18:055-2
6Kungälvs OK / Falköpings AIK OK 23:19:44
1. Tindra Hjort37:425+6:0337:425
2. Ellika Groth39:585+4:531:17:404-1
3. Isabella Aumo42:2911+10:382:00:096+2
4. Moa Skoog28:315+3:042:28:405-1
5. Alma Vilhelmsson51:0412+10:343:19:446+1
7Karlskrona SOK 13:22:27
1. Lovisa Johansson45:2010+13:4145:2011
2. Dorota Šmelíková41:187+6:131:26:387-4
3. Ebba Berglin31:5111:58:295-2
4. Alma Svennerud29:458+4:182:28:143-2
4. Sandra Widuch38:0819+12:412:36:37
5. Johanna Wilhelmsson54:1315+13:433:22:277+4
8Linköpings OK 13:24:05
1. Johanna Gustås38:107+6:3138:107
2. Hanna Roth49:1313+14:081:27:238+1
3. Frida Sahlman41:3810+9:472:09:0110+2
4. Kristin Herberthson28:546+3:272:37:559-1
5. Tove Ekström46:108+5:403:24:058-1
9Tullinge SK / OK Ravinen 13:26:43
1. Amanda Granqvist37:486+6:0937:486
2. Hedda Röstin49:4714+14:421:27:359+3
3. Tilda Mårtensson40:569+9:052:08:3190
4. Tove Sjöberg29:037+3:362:37:348-1
4. Tilda Andersson38:2020+12:532:46:51
5. Smilla Mogensen49:099+8:393:26:439+1
10IFK Göteborg / Sjövalla FK / Södertälje-Nykvarn OF 13:33:30
1. Sofia Wigle59:2915+27:5059:2915
2. Thea Fagerström40:556+5:501:40:2414-1
3. Eleonora Alinder39:488+7:572:20:1213-1
4. Olivia Lundstedt30:549+5:272:51:06130
4. Elin Flakberg39:5624+14:293:00:08
5. Märta Ljungberg42:245+1:543:33:3010-3
11OK Vilse 87 / OK Skogsfalken 13:36:45
1. Vilmalee Suwan44:449+13:0544:449
2. Ella Söderberg44:3711+9:321:29:2110+1
3. Emma Emilsson42:3512+10:442:11:5611+1
4. Linn Karlsson34:3016+9:032:46:26110
4. Ina Åman38:0018+12:332:49:56
4. Julia Karlsson1:23:1130+57:443:35:07
5. Elin Emilsson50:1911+9:493:36:45110
12Heming Orientering 13:39:01
1. Maya Arnesen45:2010+13:4145:2010
2. Ida Marie Flågen44:0310+8:581:29:2311+1
3. Malene Jebsen42:4113+10:502:12:0412+1
4. Hanna Eckhardt Andresen33:5914+8:322:46:0310-2
4. Ella Berstad45:4126+20:142:57:45
5. Live Østvold52:5813+12:283:39:0112+2
13Härlövs IF / OK Njudung 13:43:01
1. Sofia Dahl48:1313+16:3448:1313
2. Irmalinn Nilsson36:063+1:011:24:196-7
3. Amanda Karmetun35:555+4:042:00:147+1
4. Linnea Leijon48:5028+23:232:49:0412+5
5. Alma Leijon53:5714+13:273:43:0113+1
14Fossum IF 13:58:14
1. Kathinka Zahl Hagen55:4314+24:0455:4314
2. Helene Bjørkvold Jendal47:2312+12:181:43:0615+1
3. Mari Brende46:3214+14:412:29:3814-1
4. Heidi Kristina Sebjørnsen38:5122+13:243:08:29140
5. Johanne Rognerud Bøe49:4510+9:153:58:14140
15OK Vivill 14:28:20
1. Olivia Lönkvist1:07:0316+35:241:07:0316
2. Kajsa Isidorsson1:13:3716+38:322:20:40160
3. Vendela Lönkvist38:577+7:062:59:37160
4. Emma Isidorsson48:1327+22:463:47:50160
5. Clara Samuelsson40:3014:28:2015-1
16Nyköpings OK / Domnarvets GOIF / OK Kåre 14:28:59
1. Emma Eliasson43:538+12:1443:538
2. Caroline Guttke52:4315+17:381:36:3613+5
3. Emilia Johnsson55:1316+23:222:31:4915+2
4. Emma Westerlund1:01:0629+35:393:32:55150
5. Alice Ek56:0416+15:344:28:5916+1

HD12

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Löftan 156:45
1. Albin Paulsson23:577+5:5223:577
2. Oskar Blom14:502+0:0438:474-3
2. Filip Hansson16:205+1:3440:17
2. Hugo Corneliusson18:2516+3:3942:22
3. Simon Corneliusson17:58156:451-3
2Linköpings OK 11:01:36
1. Otto Nilsson21:413+3:3621:413
2. Edvin Åtting16:397+1:5338:202-1
2. Ebba Skullman16:459+1:5938:26
3. Ludvig Eronn23:164+5:181:01:3620
3Kungälvs OK 11:01:38
1. Karl Aderstedt Althoff18:05118:051
2. Arvid Hermansson17:0912+2:2335:1410
3. Alwin Einarsson26:249+8:261:01:383+2
4IK Hakarpspojkarna 11:03:59
1. Sandra Ling21:554+3:5021:554
2. Pia Eliasson16:418+1:5538:363-1
2. Måns Sandahl16:459+1:5938:40
3. Emma Olin25:237+7:251:03:594+1
5Hestra IF / Sjövalla FK 11:04:38
1. Emilia Lundstedt24:1710+6:1224:1710
2. Linus Alinder14:46139:035-5
2. Tom Weihart15:323+0:4639:49
3. Fabian Alinder25:358+7:371:04:3850
6IK Hakarpspojkarna 31:04:50
1. Minna Palm24:1811+6:1324:1811
2. Olof Hertin17:5814+3:1242:168-3
2. Signe Eskilsson20:0120+5:1544:19
3. Isak Eskilsson22:343+4:361:04:506-2
7IK Hakarpspojkarna 21:05:52
1. Joel Svensson Finndahl24:3612+6:3124:3612
2. Emil Ling17:4413+2:5842:209-3
2. Emma Olinej startfullföljt
3. Tova Rangert23:325+5:341:05:527-2
8OK Njudung 11:12:03
1. Matti Johansson27:0015+8:5527:0015
2. Wilhelm Karmetun15:534+1:0742:5310-5
2. Felicia Gustafsson16:5711+2:1143:57
2. Evanna Johansson18:0015+3:1445:00
3. Olle Petersén29:1012+11:121:12:038-2
9Nyköpings OK 11:13:18
1. Odin Ek22:496+4:4422:496
2. Vilgot Hellsten18:3317+3:4741:227+1
3. Lovis Hellsten31:5613+13:581:13:189+2
10Gamleby OK 11:13:48
1. Tuva Östangård21:232+3:1821:232
2. Emil Nilsson30:5339+16:0752:1616+14
2. Anja Svenssonej startfullföljt
3. Carl Öberg21:322+3:341:13:4810-6
11Karlskrona SOK 11:14:22
1. Jakob Omelchenko24:099+6:0424:099
2. Joel Leistra16:205+1:3440:296-3
2. Adam Anderssonej startfullföljt
3. Märta Svennerud33:5315+15:551:14:2211+5
12OK Bävern 11:14:31
1. Hugo Hedström25:5713+7:5225:5713
2. Selvin Andersson23:4625+9:0049:4314+1
2. Elsa Hall23:4726+9:0149:44
2. Elias Karlssonej startfullföljt
3. Alice Hall24:486+6:501:14:3112-2
13OK Landehof 11:19:14
1. Lisa Eriksson30:0719+12:0230:0719
2. Johanna Pihlström20:0721+5:2150:1415-4
3. Emma Karlsson29:0011+11:021:19:1413-2
14OK Gränsen 11:23:16
1. Viggo Wulff21:575+3:5221:575
2. Hannes Holmberg23:0323+8:1745:0011+6
2. Ida Karlsson31:3440+16:4853:31
2. Lukas Hult32:0142+17:1553:58
3. Tilda Sundkvist38:1617+20:181:23:1614+3
15OK Vivill 11:25:28
1. Elias Thunberg24:068+6:0124:068
2. Elias Samuelsson33:4343+18:5757:4920+12
2. Alvin Lönkvist34:0444+19:1858:10
2. Albin Thunberg35:0945+20:2359:15
3. Lea Friberg27:3910+9:411:25:2815-5
16Mullsjö SOK 11:26:01
1. Kasper Vemdal26:4814+8:4326:4814
2. Moa Vemdal22:4822+8:0249:3613-1
3. Stina Nalbin36:2516+18:271:26:0116+3
17Nässjö OK 11:31:49
1. Smilla Lennartsson29:5416+11:4929:5416
2. Ida Säleby28:2436+13:3858:1821+5
2. Maja Lax31:3941+16:531:01:33
2. Agnes Kindgrenej godkändfullföljt
3. Linda Sahlin33:3114+15:331:31:4917-4
18Eksjö SOK 11:34:52
1. Linnéa Edvardsson30:0017+11:5530:0017
2. Måns Persson19:0218+4:1649:0212-5
2. Alva Hagelberg19:1919+4:3349:19
2. Vilmer Hagelberg23:0524+8:1953:05
3. Julia Abaji45:5020+27:521:34:5218+6
19SOK Aneby 11:35:05
1. Moa Fagerström30:1720+12:1230:1720
2. Klara Johansson25:1428+10:2855:3117-3
2. Linnéa Rosander27:3935+12:5357:56
3. Lisa Ekegren39:3418+21:361:35:0519+2
20Växjö OK 11:39:26
1. Lovisa Kroksmyr30:0318+11:5830:0318
2. Amanda Gustavsson27:0933+12:2357:12180
2. Wilma Kroksmyr27:2334+12:3757:26
3. Isac Elingfors42:1419+24:161:39:2620+2
21OK Eken / OK Roslagen 11:53:12
1. Gustav Lindberg35:0924+17:0435:0924
2. Melker Fyrsten24:1227+9:2659:2122-2
3. Malva Österberg53:5121+35:531:53:1221-1
22Jönköpings OK 11:53:16
1. Hilma Trofast31:3722+13:3231:3722
2. Alfred Claesson25:5529+11:0957:3219-3
2. Tage Möllerström26:0830+11:2257:45
2. Felix Svensson26:1131+11:2557:48
3. Alva Grönkvist55:4422+37:461:53:1622+3
23Nässjö OK 22:03:29
1. Moa Säleby32:3023+14:2532:3023
2. Tilde Lennartsson29:0637+14:201:01:36230
2. Ebba Stenhag29:0738+14:211:01:37
3. Adam Nero1:01:5323+43:552:03:29230
FK Finn 1ej godkänd
1. Anton Karlsson46:1025+28:0546:1025
2. Johanna Lexell26:1131+11:251:12:2124-1
2. Josefine Lindbergej startfullföljt
3. Hugo Martinssonej godkändej godkänd
SOK Viljan 1ej godkänd
1. Emil Kreutner30:4821+12:4330:4821
2. Casper Svenssonej godkändej godkänd
2. Lucas Svenssonej godkändej godkänd
3. Klara Hultbergej startej godkänd

Herrar 55-

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:40:11
1. Tommy Ljungdahl38:343+0:5138:343
2. Svante Bjurgren25:4111:04:151-2
3. Arto Blomdahl35:562+1:211:40:1110
2Linköpings OK 11:40:37
1. Pedro Lundqvist37:43137:431
2. Rikard Borg26:482+1:071:04:312+1
3. Thomas Stenström36:063+1:311:40:3720
3Søllerød OK 11:47:48
1. Jørgen Münster-Swendsen44:299+6:4644:299
2. Svend-Erik Jepsen28:443+3:031:13:136-3
3. Peter Østergaard34:3511:47:483-3
4Sol Tranås 11:57:08
1. Lars-Åke Brengdahl39:064+1:2339:064
2. Boo Nordin32:427+7:011:11:483-1
3. Anders Johansson45:205+10:451:57:084+1
5Motala AIF OL 11:57:54
1. Leif Efraimsson40:085+2:2540:085
2. Tord Fransson34:599+9:181:15:078+3
3. Thomas Svensson42:474+8:121:57:545-3
6Tullinge SK 12:02:23
1. Anders Kärrström42:408+4:5742:408
2. Karin Forsberg29:514+4:101:12:314-4
3. Per-Arne Forsberg49:526+15:172:02:236+2
7SOK Viljan 12:05:09
1. Lennart Kalén37:492+0:0637:492
2. Roland Nilsson36:3310+10:521:14:227+5
3. Hans Svenson50:477+16:122:05:0970
8Boxholm-Mjölby OL 12:06:30
1. Per-Åke Tengvall42:307+4:4742:307
2. Håkan Tengvall33:068+7:251:15:369+2
3. Ingemar Magnusson50:548+16:192:06:308-1
9Søllerød OK 22:14:54
1. Henrik Molsen50:1010+12:2750:1010
2. Henrik Kleffel32:106+6:291:22:20100
3. Bo Konring52:349+17:592:14:549-1
10Björkfors GOIF 12:24:24
1. Bengt-Ove Blomkvist40:406+2:5740:406
2. Torgny Johansson31:525+6:111:12:325-1
3. Sven-Olof Svensson1:11:5210+37:172:24:2410+5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser