Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / SOK Aneby
Datum: lördag 28 oktober 2017 - söndag 29 oktober 2017

Herrar Världsklass

34 startande
PlacNamnTidDiff
1IFK Göteborg 15:49:38
2Malungs OK Skogsmårdarna 16:03:01
3Södertälje-Nykvarn OF 16:05:18
4OK Ravinen 16:13:25
5IK Hakarpspojkarna 16:15:10
6OK Linné 16:18:23
7Göteborg-Majorna OK 16:22:09
8IFK Göteborg 26:22:26
9OK Orion 16:24:23
10Sävedalens AIK 16:26:43
11IFK Lidingö SOK 16:29:04
12Hestra IF 16:30:17
13OK Tisaren 16:33:39
14Malungs OK Skogsmårdarna 26:33:52
15Linköpings OK 16:47:49
16IFK Umeå 16:48:46
17Markbygdens OK 16:57:35
18OK Roxen / OK Bävern 16:57:50
19OK Orion 26:58:34
20Eksjö SOK 16:59:01
21Göteborg-Majorna OK / Fredrikstad SK 26:59:08
22IFK Göteborg 37:10:18
23IK Uven / Frölunda OL 17:20:35
24Malungs OK Skogsmårdarna 37:20:50
25Tullinge SK 17:24:16
26Attunda OK 17:30:40
27Växjö OK 17:34:45
28Linköpings OK 27:39:44
29OK Denseln 18:09:16
Hestra IF 2ej godkänd
OK Linné 2ej godkänd
Sävedalens AIK 2ej godkänd
Attunda OK / IF Thor / Långhundra IF 2ej godkänd
Søllerød OK 1ej godkänd

Damer Världsklass

13 startande
PlacNamnTidDiff
1IFK Göteborg 14:08:27
2Sävedalens AIK 14:23:34
3OK Tisaren 14:24:30
4IK Hakarpspojkarna 14:34:33
5IK Hakarpspojkarna 24:42:11
6Eksjö SOK 14:52:51
7Göteborg-Majorna OK 14:56:15
8IFK Göteborg / Uddevalla OK 24:56:25
9Sävedalens AIK 25:19:00
10OK Roxen 15:35:33
11IF Hagen 15:53:43
12Linköpings OK 16:03:06
OK Orion 1ej godkänd
IFK Lidingö SOK 1ej start

Smålandsklass

64 startande
PlacNamnTidDiff
1IK Hakarpspojkarna 22:43:20
2Linköpings OK 2252:46:19
3Halmstad OK 12:46:53
4Trollhättans SOK 12:50:01
5Skogspojkarnas OK / Södertälje-Nykvarn OF 12:53:28
6OK Norrvirdarna 12:53:46
7Jönköpings OK 12:54:11
8IF Hagen 12:56:01
9Katrineholms OK / OK Hällen 12:58:13
10Tullinge SK 12:58:22
11IK Hakarpspojkarna 13:01:22
12Torsås OK 13:07:14
13OK Njudung 23:07:22
14OK Roxen 13:07:46
15Hästveda OK 13:08:06
16Motala AIF OL 13:13:20
17Boxholm-Mjölby OL 23:13:59
18Nässjö OK 13:14:17
19SOK Viljan 13:14:44
20IK Hakarpspojkarna 33:20:35
21OK Njudung 33:20:50
22Kungälvs OK 13:21:28
23Eksjö SOK 13:22:31
24Järfälla OK 13:23:41
25Fossum IF / Heming Orientering / Nydalens SK 13:26:12
26Markbygdens OK 13:26:50
27Kalmar OK 13:27:01
28FK Finn 13:29:44
29Boxholm-Mjölby OL 13:30:25
30Växjö OK 13:30:31
31Søllerød OK 23:30:42
32Kexholms SK 13:34:17
33Härlövs IF / FK Boken 13:35:49
34Tibro OK 13:37:54
35OK Löftan 13:39:27
36Linköpings OK 13:41:12
37OK Gränsen 13:43:26
38IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IK 13:46:18
39OK Bävern 13:46:38
40Sol Tranås 13:49:27
41OK Kolmården 13:50:06
42Falköpings AIK OK 13:53:52
43OK Bävern 23:54:37
44Målilla OK / Hultsfreds OK 13:57:29
45OK Gränsen 23:59:52
46OK Reftele 14:00:33
47Sol Tranås / Jönköpings OK 34:03:35
48Annebergs GIF 24:05:25
49Boxholm-Mjölby OL 34:06:56
50Kexholms SK 24:16:57
51Björkfors GOIF 14:20:13
52Jönköpings OK 24:21:39
53OK Gränsen 34:22:55
54OK Norrvirdarna 24:24:41
54OK Vivill 24:24:41
56Annebergs GIF 14:25:41
57Göteborgs SK 14:26:34
58OK Njudung 14:37:05
59Søllerød OK 34:50:28
60OK Vivill 14:52:08
61ASS Raisu Lumous 15:02:37
62Sundbybergs IK 15:03:24
63OK Gränsen 45:09:46
64OK Reftele 25:06:04

Herrar 18

34 startande
PlacNamnTidDiff
1IF Hagen 12:20:03
2Karlskrona SOK 12:20:27
3Växjö OK 12:21:18
4IK Hakarpspojkarna 12:23:09
5OK Ravinen 12:29:18
6Järfälla OK 12:31:00
7Eksjö SOK 12:33:11
8OK Kolmården 12:36:23
9Snättringe SK 12:40:31
10Nydalens SK 12:43:03
11OK Roxen 12:44:57
12Linköpings OK 12:46:00
13Gamleby OK / Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll / OK Njudung 12:46:03
14Sävedalens AIK 12:47:33
15KFUM Örebro OK / OK Djerf / OK Tisaren 13372:47:36
16IK Hakarpspojkarna 22:50:15
17Lerums SOK / FK Herkules 12:51:32
18Karlskrona SOK 22:52:49
19Heming Orientering 12:54:04
20Trollhättans SOK 12:54:36
21Bredaryds SOK 12:55:01
22Jönköpings OK 12:59:21
23Järfälla OK 22:59:29
24Fossum IF 12:59:48
25Markbygdens OK 13:06:55
26Søllerød OK 13:11:18
27Kalmar OK / Emmaboda Verda OK 13:12:15
28IK Hakarpspojkarna 33:24:57
29OK Löftan 13:31:11
30NAIS Orienteringsklubb 13:32:57
31Tullinge SK / IFK Göteborg / OK Kontinent / Skåneslättens OL / Tumba-Mälarhöjden OK 13:36:50
32OK Landehof 13:43:57
Fossum IF / Nydalens SK 2ej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd

Damer 18

16 startande
PlacNamnTidDiff
1IK Hakarpspojkarna 12:51:10
2IK Hakarpspojkarna 22:52:59
3Kungälvs OK 13:11:09
4Hestra IF 13:15:01
5Eksjö SOK 13:18:05
6Kungälvs OK / Falköpings AIK OK 23:19:44
7Karlskrona SOK 13:22:27
8Linköpings OK 13:24:05
9Tullinge SK / OK Ravinen 13:26:43
10IFK Göteborg / Sjövalla FK / Södertälje-Nykvarn OF 13:33:30
11OK Vilse 87 / OK Skogsfalken 13:36:45
12Heming Orientering 13:39:01
13Härlövs IF / OK Njudung 13:43:01
14Fossum IF 13:58:14
15OK Vivill 14:28:20
16Nyköpings OK / Domnarvets GOIF / OK Kåre 14:28:59

HD12

25 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Löftan 156:45
2Linköpings OK 11:01:36
3Kungälvs OK 11:01:38
4IK Hakarpspojkarna 11:03:59
5Hestra IF / Sjövalla FK 11:04:38
6IK Hakarpspojkarna 31:04:50
7IK Hakarpspojkarna 21:05:52
8OK Njudung 11:12:03
9Nyköpings OK 11:13:18
10Gamleby OK 11:13:48
11Karlskrona SOK 11:14:22
12OK Bävern 11:14:31
13OK Landehof 11:19:14
14OK Gränsen 11:23:16
15OK Vivill 11:25:28
16Mullsjö SOK 11:26:01
17Nässjö OK 11:31:49
18Eksjö SOK 11:34:52
19SOK Aneby 11:35:05
20Växjö OK 11:39:26
21OK Eken / OK Roslagen 11:53:12
22Jönköpings OK 11:53:16
23Nässjö OK 22:03:29
FK Finn 1ej godkänd
SOK Viljan 1ej godkänd

Herrar 55-

10 startande
PlacNamnTidDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:40:11
2Linköpings OK 11:40:37
3Søllerød OK 11:47:48
4Sol Tranås 11:57:08
5Motala AIF OL 11:57:54
6Tullinge SK 12:02:23
7SOK Viljan 12:05:09
8Boxholm-Mjölby OL 12:06:30
9Søllerød OK 22:14:54
10Björkfors GOIF 12:24:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser