Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / SOK Aneby
Datum: lördag 28 oktober 2017 - söndag 29 oktober 2017

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21Göteborg-Majorna OK / Fredrikstad SK 2Herrar Världsklass6:59:08
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Fredrik Karlsson1:00:3723+12:113:41:1319
4. Robbie Anderson1:33:5524+19:275:15:08190
5. Henrik Håkansson1:44:0018+17:036:59:0821+2

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Gamleby OK / Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll / OK Njudung 1Herrar 182:46:03
1. Erik Hogedal28:2015+3:1628:2015
2. Viktor Jellvert Börjeson30:1013+5:3058:3012-3
3. Arvid Aronsson29:228+3:211:27:529-3
4. Karl Petersén32:5431+12:222:00:4610+1
5. Aron Östangård45:1720+11:462:46:0313+3

Göteborg-Majorna OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Göteborg-Majorna OK 1Herrar Världsklass6:22:09
1. Anders Hedberg1:17:0417+9:491:17:0417
2. Måns Östman1:17:1010+11:432:34:1410-7
3. Mikael Eliasson55:5614+7:303:30:1013+3
4. Viktor Runnby1:18:428+4:144:48:5210-3
5. Jonas Merz1:33:176+6:206:22:097-3
7Göteborg-Majorna OK 1Damer Världsklass4:56:15
1. Jennie Andersson50:196+7:1550:196
2. Lina Strand43:0111:33:203-3
3. Jennie Runesson50:4511+11:222:24:055+2
4. Anna Wallin1:03:075+11:273:27:124-1
5. Jolanta Kolosinska1:29:0310+27:004:56:157+3
13Gamleby OK / Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll / OK Njudung 1Herrar 182:46:03
1. Erik Hogedal28:2015+3:1628:2015
2. Viktor Jellvert Börjeson30:1013+5:3058:3012-3
3. Arvid Aronsson29:228+3:211:27:529-3
4. Karl Petersén32:5431+12:222:00:4610+1
5. Aron Östangård45:1720+11:462:46:0313+3
21Göteborg-Majorna OK / Fredrikstad SK 2Herrar Världsklass6:59:08
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Fredrik Karlsson1:00:3723+12:113:41:1319
4. Robbie Anderson1:33:5524+19:275:15:08190
5. Henrik Håkansson1:44:0018+17:036:59:0821+2

OK Kroppefjäll

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Gamleby OK / Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll / OK Njudung 1Herrar 182:46:03
1. Erik Hogedal28:2015+3:1628:2015
2. Viktor Jellvert Börjeson30:1013+5:3058:3012-3
3. Arvid Aronsson29:228+3:211:27:529-3
4. Karl Petersén32:5431+12:222:00:4610+1
5. Aron Östangård45:1720+11:462:46:0313+3

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Gamleby OK / Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll / OK Njudung 1Herrar 182:46:03
1. Erik Hogedal28:2015+3:1628:2015
2. Viktor Jellvert Börjeson30:1013+5:3058:3012-3
3. Arvid Aronsson29:228+3:211:27:529-3
4. Karl Petersén32:5431+12:222:00:4610+1
5. Aron Östangård45:1720+11:462:46:0313+3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser