Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Växjö OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Växjö OK, medel
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: söndag 6 november 2016

D21

4 190 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ArvidssonKalmar OK30:557:22
2Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna32:09+1:147:40
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna33:57+3:028:06
4Emma LingIK Hakarpspojkarna34:50+3:558:18
5Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK34:57+4:028:20
6Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK35:06+4:118:22
7Caroline LindelöwHärlövs IF37:00+6:058:49
8Elin SvenssonOK Älme37:11+6:168:52
9Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro38:47+7:529:15
10Lotten KindlundhFK Finn39:02+8:079:18
11Pia OlssonOK Pan-Kristianstad39:44+8:499:28
12Sanna HeittolaVaasan Suunnistajat ry40:22+9:279:38 Ladda ner rutt i gpx-format
13Stina PerssonEmmaboda Verda OK44:30+13:3510:37
14Karin LindqvistRonneby OK45:31+14:3610:51
15Elinor LindelöwHärlövs IF49:11+18:1611:44
16Carina ThynellHärlövs IF50:35+19:4012:04
17Rebecca SvenssonVärend GN OL55:15+24:2013:11
18Sarah LindströmRonneby OK1:00:40+29:4514:28
Klara AnderssonOK Orionej godkänd
Maria TuressonHärlövs IFej godkänd
Maria JohanssonTorsås OKej start

H21

5 190 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK29:505:44
2Pontus PeterssonOK Orion30:27+0:375:52
3Philip PerssonOK Orion30:36+0:465:53
4Edvin SmedbergOK Skogsfalken30:40+0:505:54
5Anton WibergOK Skogsfalken31:43+1:536:06
6Torgny LindströmRonneby OK31:56+2:066:09
7Axel ElmbladBredaryds SOK33:53+4:036:31
8Henrik KroksmyrVäxjö OK34:34+4:446:39
9Gustav OlssonTorsås OK37:19+7:297:11
10Magnus ForsbergOK Norrvirdarna39:14+9:247:33
11Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna39:20+9:307:34
12Ingemar ErikssonRonneby OK39:32+9:427:37
13Filip NilssonGotlands Bro OK41:21+11:317:58
14Niklas NilssonHärlövs IF41:39+11:498:01
15Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK41:40+11:508:01
16Algot NajvikOK Pan-Kristianstad42:25+12:358:10
17Martin RosénOK Stigen50:36+20:469:44
18Jakob ZällHjärnarps OL57:08+27:1811:00
19Linus VernströmRonneby OK1:01:50+32:0011:54
20Arne LindströmTorsås OK1:09:33+39:4313:24
Alexander GraadRonneby OKej start
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OKej start
Simon NilssonEksjö SOKej start
Joar HertinIK Hakarpspojkarnaej start

H18

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus SvenssonVärend GN OL32:528:47
Filip TrofastBredaryds SOKej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start

D16

3 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK45:0412:39
2Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK57:12+12:0816:04
3Emma NilssonAlvesta SOK57:24+12:2016:07
Ia NyrellAlvesta SOKej godkänd

H16

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob MobergHelsingborgs SOK33:449:28
2Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK34:52+1:089:47
3Samuel GarnerVäxjö OK1:08:11+34:2719:09
Linus LundbergOK Bävernej start

D14

3 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa OlssonTorsås OK30:149:06
2Enni LindskogOK Älme38:49+8:3511:41
3Ellen TollOK Njudung41:45+11:3112:34
4Fredrika KindlundhFK Finn50:38+20:2415:15
Nicolina SöderbergAlvesta SOKej start
Filippa SöderbergKalmar OKej start

H14

3 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GunnarssonBredaryds SOK23:437:08
2Oscar HultgrenOK Njudung31:24+7:419:27
3Erik LingIK Hakarpspojkarna31:37+7:549:31
4Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK32:20+8:379:44
5Benjamin GarnerVäxjö OK35:19+11:3610:38
6Oskar ErikssonRonneby OK36:28+12:4510:59
7Fabian EvertssonLessebo OK41:29+17:4612:29
8Emil ViktorssonOK Skogsfalken43:22+19:3913:03
9Simon FogelströmTorsås OK46:06+22:2313:53
Johan BjörckOK Älmeej godkänd
Axel CondrupKalmar OKej start
Anton TörnqvistKarlskrona SOKej start

D12

2 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna22:508:04
2Maja LindénVäxjö OK23:27+0:378:17
3Frida LindénVäxjö OK27:19+4:299:39
4Ebba UlvagårdenVäxjö OK35:26+12:3612:31
5Louise EdvardssonRonneby OK39:36+16:4613:59
6Martina NiklassonVäxjö OK45:19+22:2916:00
Emmie NordströmLessebo OKej godkänd
Tilda NyrellAlvesta SOKej godkänd
Hilda LindellOK Orionej start
Lisa SwartzOK Orionej start
Lizen BergströmOK Bävernej start
Maja JosefssonOK Bävernej start

H12

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BrolingBredaryds SOK21:447:40
2Olof EdvardssonRonneby OK23:15+1:318:12
3Wille VernströmRonneby OK27:09+5:259:35
4Wilhelm KarmetunOK Njudung34:47+13:0312:17
5Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK35:48+14:0412:39
6Liam KarlssonAlvesta SOK37:29+15:4513:14
Gabriel GarnerVäxjö OKej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej start
Anton KarlssonFK Finnej start
Nils SwartzOK Orionej start

D10

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda LindénVäxjö OK22:179:12
2Emma LindénVäxjö OK36:39+14:2215:08
Meja KarlssonLessebo OKej start

H10

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GummessonNybro OK16:336:50
2Ville LindskogOK Älme17:11+0:387:06
3Emil LingIK Hakarpspojkarna19:05+2:327:53
4Axel ErikssonKexholms SK23:41+7:089:47
5Linus LindénVäxjö OK25:57+9:2410:43
6Arvid ErikssonRonneby OK41:09+24:3617:00
7Joar AnderssonFalkenbergs OK1:01:22+44:4925:21
Matti JohanssonOK Njudungej start

D40

3 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa BergforsSOK Viljan39:3610:35
2Angelica BrandqvistTibro OK44:30+4:5411:53
3Anna ErikssonRonneby OK45:30+5:5412:09
4Catrine OlssonTorsås OK1:00:52+21:1616:16
Maria PetterssonHalmstad OKej godkänd
Caroline LiljebjörnNybro OKej godkänd
Maria SibilevaKarlskrona SOKej start

H40

4 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord HultbergSOK Viljan28:376:49
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK28:59+0:226:55
3Joakim KarmetunOK Njudung31:53+3:167:36
4Ulrik KarlssonMotala AIF OL33:22+4:457:57
5Niklas EkelöfVärend GN OL33:43+5:068:02
6Fabian LjungqvistLunds OK34:57+6:208:20
7Anders LingIK Hakarpspojkarna35:16+6:398:25
8Björn KarlssonKexholms SK35:18+6:418:25
9Mikael GummessonNybro OK35:22+6:458:26
10Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad35:53+7:168:33
11Jon LindskogOK Älme36:05+7:288:36
12Martin JohanssonHalmstad OK37:40+9:038:59
13Tomas KarlssonKexholms SK42:13+13:3610:04
14Johan AxelssonOK Älme42:28+13:5110:08
15Martin GummessonFK Finn45:52+17:1510:56
16Ola NilssonAlvesta SOK47:08+18:3111:14
17Stefan CaleklintKarlskrona SOK47:37+19:0011:21
18Lars-Magnus BjörckOK Älme53:01+24:2412:39
19Magnus NilssonOK Älme53:43+25:0612:49
20Ulf LiljebjörnNybro OK54:40+26:0313:02
21Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK1:10:00+41:2316:42
Magnus ErikssonKexholms SKej start
Magnus TrofastBredaryds SOKej start
Tobias BorgerKalmar OKej start
Magnus OlssonTorsås OKej start
Johan SwartzOK Orionej start
Jonas PerssonTorsås OKej start

D50

2 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RunessonOK Vivill29:5310:26
2Kerstin TjernlundOK Vilse 8730:34+0:4110:41
3Marita FilipssonMarkaryds FK31:03+1:1010:51
4Christina SternerOK Njudung31:11+1:1810:54
5Annika JosefssonKarlskrona SOK31:23+1:3010:58
6Anneli KarlssonFK Finn32:17+2:2411:17
7Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK34:06+4:1311:55
8Kati NémethStigmännen Karlshamns OK36:54+7:0112:54
9Gunilla GustafssonOK Orion41:52+11:5914:38
10Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK46:24+16:3116:13
11Eva TollsternVäxjö AIS47:54+18:0116:44
Maria AnderssonBredaryds SOKej start
Lena SwartzOK Orionej start
Mona PalmLessebo OKej start

H50

3 740 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna25:426:52
2Ove LernåKalmar OK26:46+1:047:09
3Peter EkdahlEmmaboda Verda OK28:32+2:507:37
4Jens LindströmTibro OK30:23+4:418:07
5Tore TjernlundOK Vilse 8732:53+7:118:47
6Per JohanssonOK Reftele34:40+8:589:16
7Ingemar MånssonRonneby OK35:09+9:279:23
8Lars MagnussonOK Älme36:08+10:269:39
9Sverker ErikssonOK Gynge36:28+10:469:45
10Anders SjöbergOK Reftele38:46+13:0410:21
11Mikael HanssonBredaryds SOK39:29+13:4710:33
12Lennart SmedenmarkRonneby OK39:43+14:0110:37
13Lars RunessonOK Vivill41:15+15:3311:01
Joel RydströmFK Finnej start
Arne SääfGudhems IFej start
Jan-Olof SvenssonHalmstad OKej start
Erik KindlundhFK Finnej start
Mats SöderbergKalmar OKej start
Christer SvenssonRonneby OKej start
Stefan NormanKalmar OKej start
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start

D60

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK27:0110:18
2Lena SöderbergOK Skogsfalken32:40+5:3912:28
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK33:04+6:0312:37
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK38:18+11:1714:37
5Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK44:04+17:0316:49
6Siv LarssonVäxjö AIS47:05+20:0417:58
7Eva ArvidssonAlvesta SOK50:20+23:1919:12
8Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:08:09+41:0826:00
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej start
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej start
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej start
Evamarie LundahlIF Hagenej start
Marie-Louise KarlssonNybro OKej start

H60

3 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared28:428:23
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK29:11+0:298:31
3Håkan ForsmanRonneby OK29:36+0:548:39
4Björn PalmLessebo OK30:11+1:298:49
5Bill AnderssonI 15 IF30:28+1:468:54
6Bo SalomonsonKalmar OK32:59+4:179:38
7Stellan MartinssonOK Tyringe33:08+4:269:41
8Göran SvensonSOK Viljan33:15+4:339:43
9Arne AnderssonOK Torfinn33:28+4:469:47
10Sven-Olof LarssonVäxjö AIS34:39+5:5710:07
11Tommy WesterbergIF Hagen36:15+7:3310:35
12Åke KarlssonAlvesta SOK38:29+9:4711:15
13Lennart AnderssonOK Orion39:05+10:2311:25
14Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK41:24+12:4212:06
15Thomas DagsbergOK Orion41:48+13:0612:13
16Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK49:11+20:2914:22
17Bengt SvenssonOK Gisle55:09+26:2716:07
18Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK56:59+28:1716:39
Jan KarlssonOK Virdarnaej godkänd
Bo JohanssonOK Stigenej godkänd
Jan DanielssonKalmar OKej start
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstadej start
Anders ErikssonIF Hagenej start
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarnaej start
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start
Kent TörnqvistKarlskrona SOKej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D70

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK34:1313:03
2Birgitta OlssonRonneby OK39:50+5:3715:12
3Bodil RuterOK Älme45:23+11:1017:19
4Berit ByströmOK Virdarna1:02:14+28:0123:45
Ulla NilssonSOK Viljanej start
Margareta LarssonOK Njudungej start
Eva BergstrandVärend GN OLej start

H70

2 860 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK27:539:44
2Göran RundgrenLessebo OK30:04+2:1110:30
3Erling SamuelssonOK Vilse 8730:09+2:1610:32
4Hans SjögrenAlvesta SOK30:13+2:2010:33
5Ingemar AnderssonOK Orion30:16+2:2310:34
6Ingvar PerssonFK Åsen30:27+2:3410:38
7Kent EkdahlEmmaboda Verda OK31:22+3:2910:58
8Folke RingbergLessebo OK31:46+3:5311:06
9Sven RuterOK Älme32:51+4:5811:29
10Gerth SällströmLessebo OK38:08+10:1513:20
11Erling EkelöfVärend GN OL38:41+10:4813:31
12Rune BergLunds OK40:24+12:3114:07
13Stig KarlssonLessebo OK40:35+12:4214:11
14Kjell MånssonKarlskrona SOK43:10+15:1715:05
15Hubert HugossonOK Gynge45:35+17:4215:56
16Kenneth ArvidssonAlvesta SOK46:15+18:2216:10
17Göran ThourVärend GN OL49:41+21:4817:22
18Inge NilssonOK Älme57:26+29:3320:04
Leif LindströmNybro OKej godkänd
Torsten ClaessonOK Älmeej godkänd
Stellan AhnströmForserums SOKej start
Tommy OlssonKarlskrona SOKej start
Göran SvenssonFK Finnej start
Waste ByströmOK Virdarnaej start
Roland NilssonSOK Viljanej start
Anders BuhréNybro OKej start
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start
Stefan G LarssonOK Njudungej start
Ragnar OlssonRonneby OKej start
Kurt BergstrandLessebo OKej start

H80

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gillis AlmVäxjö OK35:4613:39
2Johan JanssonVäxjö OK37:58+2:1214:29
3Bengt PeterssonOK Älme42:32+6:4616:14
Torild BornetunSkillingaryds FKej start
Bernt PeterssonAlvesta SOKej start
Sven SvenssonKarlskrona SOKej start

Inskolning

1 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Reidun KronäsKlubblösfullföljt
Emmi SöderlindLessebo OKfullföljt
Belle WildeLessebo OKfullföljt

U1

1 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn SöderlundVäxjö OK21:5511:35
2Matthias Stålhandske GarnerVäxjö OK23:17+1:2212:19
3Alma EreltOK Norrvirdarna24:22+2:2712:53
4Nils LundgrenVäxjö OK24:44+2:4913:05
Alma CondrupKalmar OKej start
Agnes ErikssonKexholms SKej start

U2

2 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda NiklassonVäxjö OK27:1311:14
2Linnéa SandströmOK Älme30:06+2:5312:26
3Isac ElingforsVäxjö OK30:55+3:4212:46
4Wilma KroksmyrVäxjö OK31:55+4:4213:11
5Love KarlssonAlvesta SOK31:58+4:4513:12
6Lovisa KroksmyrVäxjö OK34:22+7:0914:12
7Ayla NordströmLessebo OK35:19+8:0614:35
8Hedda LundgrenVäxjö OK35:27+8:1414:38
9Alvin JakobssonNybro OK37:03+9:5015:18
10Emilia JakobssonNybro OK39:07+11:5416:09
11Anton FaxénVäxjö OK41:38+14:2517:12
12Elias VibergVäxjö OK42:31+15:1817:34
13Erik KindbladOK Älme46:43+19:3019:18
14Kevin StåhlOK Älme49:16+22:0320:21
Mio HammöBredaryds SOKej godkänd

Öppen motion 1

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke SjökvistVärend GN OL23:059:32
2Bertil AhlbergOK Gynge1:00:41+37:3625:04

Öppen motion 3

2 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa ZällHjärnarps OL25:468:58
2Daniel KindbladOK Älme26:22+0:369:11
3Emma SylvanVäxjö OK27:26+1:409:33
4Knut LangeOK Älme27:55+2:099:43
5Sara JönssonOK Älme28:26+2:409:54
6Maria P MarkusOK Norrvirdarna31:46+6:0011:04
7Ulrika KindbladOK Älme32:36+6:5011:21
8Ingemar ErlandssonVäxjö OK32:49+7:0311:26
9Fredrik ElingforsVäxjö OK33:20+7:3411:36
10Per HermanssonKlubblös34:10+8:2411:54
Karin TideliusKlubblösej godkänd
Kenneth CondrupKalmar OKej start
Ramona SöderbergAlvesta SOKej start

Öppen motion 5

3 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit RuneforsVäxjö OK47:5114:11
2Per HermanssonKlubblös52:55+5:0415:42
3Patrik MarkusOK Norrvirdarna56:35+8:4416:47
4Martina SöderlindLessebo OK1:06:54+19:0319:51
5Fredrik EreltOK Norrvirdarna1:17:41+29:5023:03

Öppen motion 7

2 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK22:187:46
2Amanda KarmetunOK Njudung27:37+5:199:37
3Anders WibergVäxjö OK27:46+5:289:40
4Anders PerssonTockarps IK31:29+9:1110:58
5Jonas PerssonSOK Viljan35:37+13:1912:24
6Mona LindénVäxjö OK35:55+13:3712:30
7Susanna CaleklintKarlskrona SOK36:23+14:0512:40
8Henrik SvenssonLessebo OK39:04+16:4613:36
9Eva PetterssonVäxjö OK41:57+19:3914:37
10Fredrik EvertssonLessebo OK43:01+20:4314:59
11Mats HolmVäxjö OK44:25+22:0715:28
12Jonny LindénVäxjö OK44:49+22:3115:36
13Lisa KorallMotala AIF OL48:03+25:4516:44
14Katarina FastOK Pan-Kristianstad52:31+30:1318:17
15Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK55:42+33:2419:24
16Henrik SöderlindLessebo OK56:45+34:2719:46
Pär AspengrenVäxjö AISej godkänd

Öppen motion 8

5 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LenanderVäxjö OK34:046:33
2Dennis TollOK Njudung42:33+8:298:10
3Ulf JohanssonKarlskrona SOK44:36+10:328:34
4Håkan DanielssonVäxjö OK46:35+12:318:57
5Andreas KaverénKlubblös47:04+13:009:03
6Lovisa JohanssonKarlskrona SOK50:51+16:479:46
7Peter LönnVäxjö OK54:03+19:5910:23
8Roger BergvikVäxjö OK1:01:49+27:4511:53
9Anton DanielssonVäxjö OK1:05:42+31:3812:38
10Albin EvertssonVäxjö OK1:07:22+33:1812:57
11Marina JohanssonOK Njudung1:08:51+34:4713:14
12Eva PerssonVäxjö OK1:10:38+36:3413:35
13Göran FastOK Pan-Kristianstad1:31:13+57:0917:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser