Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Staffans minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Staffans minne
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: tisdag 16 maj 2017

D21

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KlintbergLinköpings OK15:446:25
2Anna-Stina PåledalOK Roxen16:17+0:336:38
3Moa SvenssonNässjö OK16:40+0:566:48
4Susanna ForsellMotala AIF OL17:58+2:147:20
5Maria ElmelidLinköpings OK31:08+15:2412:42
Linnea BorgLinköpings OKej start

H21

2 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias HallménOK Denseln14:555:00
2Erik MartinssonLinköpings OK15:06+0:115:04
3Rasmus ElmelidLinköpings OK15:07+0:125:04
4Maxime BonneauLinköpings OK15:50+0:555:18
5Kristian AlgersSkogspojkarnas OK16:08+1:135:24
6Jonas LundgrenLinköpings OK16:29+1:345:31
7Oskar DanielsAttunda OK16:42+1:475:36
8Sven EngströmLinköpings OK16:47+1:525:37
9Oskar HöglundMotala AIF OL16:48+1:535:38
10Victor BergstrandMotala AIF OL17:09+2:145:45
11Jimmy IbyGränna-Bygdens OK17:54+2:596:00
12Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL18:37+3:426:14
13Johan AllardLinköpings OK19:27+4:326:31
14Johan StenströmLinköpings OK19:37+4:426:34
15Philip HjellströmGränna-Bygdens OK21:08+6:137:05
16Conny SimonssonGränna-Bygdens OK23:56+9:018:01
17Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna27:08+12:139:06
Jonas SchedinLinköpings OKej godkänd
Gustav HjellströmGränna-Bygdens OKej start
August MollénOK Denselnej start

D17-20

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova EvebornOK Roxen13:566:21
2Olivia FröbergOK Roxen15:53+1:577:15
3Lovisa BlomgrenSOK Aneby16:06+2:107:21
4Moa KjellbergBjörkfors GOIF18:17+4:218:20
5Malva EvebornOK Roxen18:59+5:038:40
6Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb21:22+7:269:45
7Liza JohanssonSol Tranås22:05+8:0910:05

H17-20

2 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar EngströmLinköpings OK15:045:36
2Jonathan JylltorpLinköpings OK15:26+0:225:44
3Simon FreylandEksjö SOK15:47+0:435:52
4Hugo EkingeOK Motala16:21+1:176:04
5Theodor BergNAIS Orienteringsklubb17:25+2:216:28
6Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK17:27+2:236:29

D16

2 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen12:556:23
2Hanna RothLinköpings OK13:53+0:586:52
3Alma GustafssonSOK Aneby13:54+0:596:52
4Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb14:26+1:317:08
5Hanna LundgrenLinköpings OK15:14+2:197:32
6Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK15:18+2:237:34
7Emmy LindgrenLinköpings OK15:22+2:277:36
8Karolina RönnbäckOK Eken18:51+5:569:19
9Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF20:07+7:129:57
10Jonna AlfredssonOK Roxen20:45+7:5010:16
11Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK21:19+8:2410:33
12Sigrid FröbergOK Roxen21:24+8:2910:35
13Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL22:49+9:5411:17
14Ellen EkingeOK Motala24:27+11:3212:06

H16

2 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:275:13
2Leo JohanssonOK Kolmården11:42+0:155:20
3Olof LjunggrenLinköpings OK11:43+0:165:21
4Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb11:57+0:305:27
5Hugo DjurstedtEksjö SOK12:14+0:475:35
6Mattis PerssonEksjö SOK12:18+0:515:36
7Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb12:24+0:575:39
8Adrian SiiraOK Motala14:20+2:536:32
9Hampus FyhrSOK Aneby15:10+3:436:55
10Malte EvebornOK Roxen15:31+4:047:05
11Fredrik KämmerlingOK Motala15:40+4:137:09
12Edvin WaldfeltFinspångs SOK16:06+4:397:21
13Maxim JohanssonSol Tranås22:43+11:1610:22
Sixten EkbladhSol Tranåsej start
Hugo JakobssonEksjö SOKej start
Alexander TellOK 64 Torpaej start

D14

1 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK12:196:57
2Kristin HerberthsonLinköpings OK12:26+0:077:01
3Alice JohanssonFinspångs SOK12:44+0:257:11
4Sara WänströmFinspångs SOK13:04+0:457:22
4Elin KjellmanLinköpings OK13:04+0:457:22
6Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb13:06+0:477:24
7Märta KämmerlingOK Motala14:09+1:507:59
8Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL15:51+3:328:57
9Ellen OhrtSol Tranås16:11+3:529:08
10Thea Nordin AbajiEksjö SOK16:54+4:359:32
11Malin BorgLinköpings OK17:18+4:599:46
12Felicia FyhrSOK Aneby17:19+5:009:47
13Tilda RosanderSOK Aneby19:27+7:0810:59
14Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK19:54+7:3511:14

H14

1 770 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns BjörnskiöldOK Roxen11:046:15
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK11:15+0:116:21
3Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping11:39+0:356:34
4Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping12:09+1:056:51
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK12:17+1:136:56
6William SvartlingOK Motala13:01+1:577:21
7Albin ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL13:11+2:077:26
8Vilgot KempeOK Denseln13:33+2:297:39
9Wille LarssonLinköpings OK13:36+2:327:41
10Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK14:00+2:567:54
11Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK14:18+3:148:04
12Anders SkoglundSol Tranås14:22+3:188:07
13Oliver HöögOK Motala14:38+3:348:16
14Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK14:44+3:408:19
15Tronje SkoglundOK Motala14:54+3:508:25
16Tim MartinssonOK Motala14:56+3:528:26
17Andreas TörnkvistOK Denseln15:16+4:128:37
18Allan WigrenOK Motala15:19+4:158:39
19Albin KjellbergBjörkfors GOIF15:29+4:258:44
20Edvin WalterssonOK Roxen15:56+4:529:00
21Gustaf KullbergBjörkfors GOIF16:10+5:069:08
22Francesco SavaniSkogspojkarnas OK16:56+5:529:34
23Axel AnderssonOK 64 Torpa17:10+6:069:41
24Rasmus PåledalOK Roxen17:59+6:5510:09
25Alfons EnellSol Tranås18:38+7:3410:31
26Rasmus ErikssonNässjö OK20:44+9:4011:42
27Sam Vettermark TerchaSol Tranås22:46+11:4212:51
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

D12

1 560 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK11:397:28
2Sofie EttlingSkogspojkarnas OK12:18+0:397:53
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK12:41+1:028:07
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping13:48+2:098:50
5Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping14:15+2:369:08
6Alva HagelbergEksjö SOK16:42+5:0310:42
7Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK18:04+6:2511:34
8Linda SahlinNässjö OK18:31+6:5211:52
9Tuva JohanssonNässjö OK19:30+7:5112:30
10Lisa EkegrenSOK Aneby19:35+7:5612:33
11Lisa OhrtSol Tranås19:43+8:0412:38
12Frida SamuelssonBjörkfors GOIF19:51+8:1212:43
13Moa FagerströmSOK Aneby20:26+8:4713:05
14Moa KleistBoxholm-Mjölby OL21:06+9:2713:31
15Smilla LennartssonNässjö OK21:50+10:1113:59
16Sofie HelanderOK Roxen24:38+12:5915:47
17Fanny WalterssonOK Roxen25:42+14:0316:28
18Ellen LindforsBjörkfors GOIF26:11+14:3216:47
19Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL26:54+15:1517:14
20Alma OlssonOK 64 Torpa29:07+17:2818:39
21Julia AbajiEksjö SOK29:48+18:0919:06
22Ida EkholmBjörkfors GOIF32:12+20:3320:38
Tilly ArvåsenSOK Anebyej start
Moa PihlströmOK Roxenej start
Julia ÅttingLinköpings OKej start

H12

1 560 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen11:247:18
2Anton JohanssonSOK Aneby12:38+1:148:05
3Rasmus VibergOK Roxen12:59+1:358:19
4Theo ÅrbrinkLinköpings OK13:13+1:498:28
5Edvin ÅttingLinköpings OK13:23+1:598:34
6Wilmer KempeOK Denseln13:36+2:128:43
7Otto NilssonLinköpings OK13:43+2:198:47
8Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK13:50+2:268:52
9Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK14:41+3:179:24
10Emil ÅslundSol Tranås15:15+3:519:46
11Melker WaldfeltFinspångs SOK15:18+3:549:48
12Olle MalmströmLinköpings OK15:19+3:559:49
13Vincent DahmTjalve IF Norrköping15:28+4:049:54
14Arvid SvenssonBjörkfors GOIF15:31+4:079:56
15Lucas BerggrenLinköpings OK17:15+5:5111:03
16Edvard BönnerBjörkfors GOIF17:30+6:0611:13
17Alex BrickarpSol Tranås17:58+6:3411:31
18Filip HöögOK Motala18:17+6:5311:43
19Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL18:45+7:2112:01
20Elis BönnerBjörkfors GOIF20:06+8:4212:53
21August EkingeOK Motala22:24+11:0014:21
Oscar KjellmanLinköpings OKej start
Arvid RothLinköpings OKej start
Elias SjöwallOK Denselnej start
Hannes TigerSOK Anebyej start

D10

1 320 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK9:547:30
2Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL12:14+2:209:16
3Molly BrickarpSol Tranås14:08+4:1410:42
4Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL14:09+4:1510:43
5Linnéa RosanderSOK Aneby14:35+4:4111:02
6Alva LindforsBjörkfors GOIF14:37+4:4311:04
7Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping16:01+6:0712:08
8Emilia MarcussonLinköpings OK16:30+6:3612:30
9Stina BerggrenLinköpings OK18:33+8:3914:03
10Wilma ErikssonNässjö OK18:58+9:0414:22
11Klara JohanssonSOK Aneby20:43+10:4915:41
12Tilde LennartssonNässjö OK21:54+12:0016:35
13Selma LöfqvistSOK Aneby28:58+19:0421:56
14Katie SamuelssonBjörkfors GOIF29:07+19:1322:03
Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

H10

1 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliott RehnGränna-Bygdens OK9:487:25
2Vilmer HagelbergEksjö SOK26:37+16:4920:09

D35

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL17:368:02
2Carin MarcussonLinköpings OK19:42+2:068:59
3Anna KempeOK Denseln20:39+3:039:25
4Helena SkoglundOK Motala21:34+3:589:50

H35

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohanssonSOK Aneby20:297:36
Mikael FyhrSOK Anebyej godkänd

D40

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL14:346:39
2Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL16:23+1:497:28
3Marie WalterssonOK Roxen18:58+4:248:39
4Anna LennartssonNässjö OK19:33+4:598:55
5Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL19:39+5:058:58

H40

2 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen15:115:38
2Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK16:03+0:525:57
3Magnus FranssonSOK Aneby16:33+1:226:09
4Mattias NilssonBjörkfors GOIF17:08+1:576:22
5Leif LindgrenLinköpings OK17:42+2:316:34
6Matz HöögOK Motala18:44+3:336:57
7Jesper WaldfeltFinspångs SOK18:48+3:376:59
8Martin LindforsBjörkfors GOIF18:59+3:487:03
9Nils-Åke SkoglundOK Motala19:30+4:197:14
10Mattias FredsbergOK Roxen20:50+5:397:44
11Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF23:40+8:298:47
12Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL24:16+9:059:01
13Joakim KjellbergBjörkfors GOIF25:24+10:139:26
Mats EkegrenSOK Anebyej start
Markus KleinBjörkfors GOIFej start
Joakim WalterssonOK Roxenej start

D45

2 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK13:236:37
2Maria OlofssonLinköpings OK14:44+1:217:17
3Lena MalmströmTjalve IF Norrköping16:15+2:528:02
4Lotta BorgLinköpings OK16:29+3:068:09
5Pernilla HörwingOK Roxen16:48+3:258:19
6Maria LillieströmOK Roxen17:01+3:388:25
7Liv ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL17:05+3:428:27
8Liselott RothLinköpings OK17:46+4:238:47
9Anne SkoglundSol Tranås17:49+4:268:49
10Tina LindgrenLinköpings OK19:07+5:449:27
11Monika HjellströmGränna-Bygdens OK22:05+8:4210:55
12Annica KarlssonTjalve IF Norrköping27:25+14:0213:34
Gith TellsénOK Roxenej start

H45

2 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik MartinssonOK Motala15:395:49
2Erik HelanderOK Roxen15:44+0:055:50
3Martin JarelandLinköpings OK17:29+1:506:29
4Jonas OlssonOK Roxen17:47+2:086:36
5Patrik EvebornOK Roxen18:59+3:207:03
6Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK19:40+4:017:18
7Johan DahmTjalve IF Norrköping22:31+6:528:22
8Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF22:55+7:168:31
9Anders EkingeOK Motala26:49+11:109:58
Magnus DjerfstenLinköpings OKej start
Johan PetterssonOK Motalaej start

D50

2 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby15:307:40
2Lena StrömbäckLinköpings OK17:33+2:038:41
3Karin FreylandSOK Aneby18:02+2:328:55
4Helena AnderssonSOK Aneby20:28+4:5810:07

H50

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken14:205:51
2Anders LillieströmOK Roxen14:57+0:376:06
3Stefan ThellsénOK Roxen15:01+0:416:07
4Magnus SvenssonNässjö OK15:33+1:136:20
5Göran NordSol Tranås16:01+1:416:32
6Johan ÅttingLinköpings OK16:05+1:456:33
7Per GuståsLinköpings OK17:25+3:057:06
8Jesper JohanssonLinköpings OK17:32+3:127:09
9Johan BlomgrenSOK Aneby19:59+5:398:09
10Lars HagelbergEksjö SOK20:55+6:358:32
11Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL28:20+14:0011:33

D55

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL18:429:15
2Kerstin SegerssonOK 64 Torpa19:46+1:049:47
3Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL20:22+1:4010:04
4Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK21:17+2:3510:32
5Ingrid RoosMotala AIF OL22:48+4:0611:17

H55

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KlintbergEksjö SOK17:016:56
2Rikard BorgLinköpings OK17:39+0:387:12
3Pedro LundqvistLinköpings OK17:57+0:567:19
4Leif JohanssonSol Tranås23:16+6:159:29
5Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL24:41+7:4010:04
6Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK26:37+9:3610:51

D60

1 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivianne LindstamSol Tranås21:2612:06
2Inger EkmanOK Roxen22:09+0:4312:30
3Marie SvernestamLinköpings OK24:03+2:3713:35
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb24:37+3:1113:54

H60

2 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SvenssonMotala AIF OL13:466:17
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung15:24+1:387:01
3Pär ForsströmStjärnorps SK16:04+2:187:20
4Jan LundgrenLinköpings OK16:14+2:287:24
5Christer FranssonMotala AIF OL16:23+2:377:28
6Torgny JeppssonKatrineholms OK17:29+3:437:58
7Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF17:45+3:598:06
8Karl MollénOK Denseln17:55+4:098:10
9Torgny JohanssonBjörkfors GOIF19:49+6:039:02
10Sven GranathTjällmo-Godegårds OK20:03+6:179:09
11Lennart SvernestamLinköpings OK20:51+7:059:31
12Per-Ove EkmanOK Roxen21:45+7:599:55

D65

1 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna16:399:24
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF19:19+2:4010:54
3Maud Göthe LundgrenLinköpings OK21:04+4:2511:54
4Mona PetersenOK Motala23:04+6:2513:01
5Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK26:24+9:4514:54

H65

2 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK13:316:41
2Pelle SkullmanLinköpings OK16:23+2:528:06
3Christer JohanssonOK Motala17:20+3:498:34
4Rainer ScholzIK Vista17:35+4:048:42
5Tommy OlaussonSOK Aneby20:48+7:1710:17
6Torbjörn LageHelsingborgs SOK21:04+7:3310:25
7Leif HasselströmMotala AIF OL21:37+8:0610:42
8Sven-Olof FranssonSOK Aneby21:38+8:0710:42
9Anders HedinMotala AIF OL22:55+9:2411:20
10Rolf GustafssonHelsingborgs SOK23:23+9:5211:34
11Sture AhlOK Motala24:08+10:3711:56
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej start

H70

2 020 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK16:118:00
2Christer SandhOK Roxen16:22+0:118:06
3Bo TuressonOK Bävern17:14+1:038:31
4Gunnar AnderssonIK Vista17:24+1:138:36
5Stellan AhnströmForserums SOK18:28+2:179:08
6Peter JakobssonLinköpings OK19:11+3:009:29
7Roland SandahlAnnebergs GIF19:29+3:189:38
8Lars-Åke SjökvistVärend GN OL20:20+4:0910:03
9Gunnar HejdenbergMotala AIF OL20:48+4:3710:17
10Stig JonssonBjörkfors GOIF21:24+5:1310:35
11Lennart PetterssonBjörkfors GOIF21:33+5:2210:40
12Ulf WaldenfjordLinköpings OK21:40+5:2910:43
13Jerry MartinssonOK Motala22:02+5:5110:54
14Göran LillieströmSOK Aneby25:02+8:5112:23
15Göran JanssonGränna-Bygdens OK31:59+15:4815:50
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start

D75

1 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt PetterssonOK Roxen18:3713:35

H75

1 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar BrystHjobygdens OK18:4512:01
2Bengt KarlssonLinköpings AIK19:13+0:2812:19
3Rune GunnarssonNässjö OK20:29+1:4413:07
4Uno BergOK Motala24:25+5:4015:39
Bertil ArdellOK Roxenej start

D80

1 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK22:4716:37
Jonna EngblomLinköpings AIKej start

H80

1 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven JonssonOK Roxen17:2712:44
2Mats BirgerssonForserums SOK18:09+0:4213:14
3Tore JohanssonSOK Aneby18:57+1:3013:49
4Bengt LifSol Tranås22:16+4:4916:15
5Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL24:56+7:2918:11
6Carleric ThigerLinköpings AIK25:13+7:4618:24
Rubert EngblomLinköpings AIKej start

Inskolning

1 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Joel OlssonOK 64 Torpafullföljt
Hugo SamuelssonBjörkfors GOIFfullföljt

U1

1 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KullbergBjörkfors GOIF12:249:23
2Amanda FyhrSOK Aneby13:28+1:0410:12
3Linnéa PåledalOK Roxen14:32+2:0811:00
4Tilde BrickarpSol Tranås14:48+2:2411:12
5David DackeSOK Aneby15:27+3:0311:42
6Havanna JohanssonSOK Aneby16:54+4:3012:48
7Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OK17:32+5:0813:16
8Moa ÖbergBjörkfors GOIF18:49+6:2514:15
9Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL19:21+6:5714:39
10Ronja MelinSOK Aneby19:35+7:1114:50
11Lykke BeckiusSOK Aneby24:22+11:5818:27
Minna BjörkmanSOK Anebyej start
Joline Wahlström BjörkmanSOK Anebyej start

U2

1 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella StenbergSOK Aneby16:2011:55
2Maia FagerströmSOK Aneby16:52+0:3212:18
3Hiam DaboulOK 64 Torpa17:50+1:3013:01
4Arvid RosanderSOK Aneby18:43+2:2313:39
5Aylin Nilsson FadaiOK 64 Torpa24:19+7:5917:44
6Lisa MillestadSol Tranås24:41+8:2118:01
7Siri RehnGränna-Bygdens OK30:53+14:3322:32
Rasmus AllohGränna-Bygdens OKej godkänd
Robin AllohGränna-Bygdens OKej godkänd

Öppen motion 1

1 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liselott AnderssonKlubblös13:5510:32
2Nils-Erik PetterssonOK Roxen32:57+19:0224:57

Öppen motion 5

2 450 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SköldLinköpings OK13:445:36
2Henrik TostebergLinköpings OK14:14+0:305:48
3Anders KnutssonLinköpings OK15:34+1:506:21
4Daniel JohanssonNässjö OK17:13+3:297:01
5Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL18:39+4:557:36
6Erik SkoglundSol Tranås18:43+4:597:38
7Jörgen SköldLinköpings OK19:39+5:558:01
8Joakim TostebergLinköpings OK19:51+6:078:06 Ladda ner rutt i gpx-format
9Peter SahlinNässjö OK20:09+6:258:13
10Henrik OhrtSol Tranås20:14+6:308:15
11Johan JylltorpLinköpings OK20:16+6:328:16
12Ulf JonareLinköpings OK20:36+6:528:24
13Albert BrickarpSol Tranås20:45+7:018:28
14Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping21:11+7:278:38
15Manne FreylandSOK Aneby21:31+7:478:46
16Gustaf TörnqvistMotala AIF OL21:42+7:588:51
17Björn EkmanOK Roxen22:11+8:279:03
18Marcus SkoglundSol Tranås22:20+8:369:06
19Nina KämmerlingOK Motala22:56+9:129:21
20Ylwa HolmqvistKlubblös24:09+10:259:51
21Peter WigrenOK Motala24:14+10:309:53
22Marica HäroldSol Tranås24:35+10:5110:02
23Per LennartssonNässjö OK25:12+11:2810:17
24Veronica SahlinNässjö OK26:16+12:3210:43
25Tommi MidforsLinköpings OK26:57+13:1310:59
26Anneli BlomgrenSOK Aneby27:58+14:1411:24
27Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping28:16+14:3211:32
28Mia LindforsBjörkfors GOIF28:41+14:5711:42
29Johanna TörnqvistMotala AIF OL29:22+15:3811:59
30Kinna ÅslundSol Tranås29:30+15:4612:02
31Malin ThörnkvistSol Tranås29:33+15:4912:03
32Madelene AnderssonOK 64 Torpa29:37+15:5312:05
33Daniel SimonssonGränna-Bygdens OK30:35+16:5112:28
34Stina TillbergGränna-Bygdens OK30:37+16:5312:29
35Elin EkbladhSol Tranås30:45+17:0112:33
36Carolle CarlssonSol Tranås31:20+17:3612:47
37Madelene Södergren OhrtSol Tranås35:25+21:4114:27
38Simon KarlssonSol Tranås37:46+24:0215:24
39Emelie MidforsLinköpings OK38:02+24:1815:31
Thomas PoschSol Tranåsej godkänd
Tomas ReibringNyköpings OKej godkänd
Christian KämmerlingOK Motalaej godkänd

Öppen motion 7

1 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PihlströmOK Landehof13:197:31
2Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK14:22+1:038:07
3Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF14:44+1:258:19
4Emma BerggrenLinköpings OK15:01+1:428:29
5Anna KullbergBjörkfors GOIF15:34+2:158:47
6Sara ForsbergOK Kolmården15:36+2:178:48
7Gitte EngströmLinköpings OK16:41+3:229:25
8Linda WänströmFinspångs SOK18:43+5:2410:34
9Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL19:20+6:0110:55
10Ingela KlintbergEksjö SOK19:47+6:2811:10
11Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK19:57+6:3811:16
12Åsa DetterfeltLinköpings OK20:04+6:4511:20
13Hans SamuelssonOK 64 Torpa20:55+7:3611:49
14Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna23:13+9:5413:07
15Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL24:13+10:5413:40
16Anna FröbergOK Roxen24:39+11:2013:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser