Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Panvåren, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Panvåren, sprint
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 4 mars 2017

D21

2 480 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anastasia DenisovaSävedalens AIK13:515:35
2Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF15:23+1:326:12
3Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK15:25+1:346:12
4Ellinor ErikssonOK Tisaren15:47+1:566:21
5Anna EnvallIK Hakarpspojkarna16:16+2:256:33
6Margret ZimmermannLunds OK16:19+2:286:34
6Moa PetterssonKarlskrona SoK16:19+2:286:34
8Vera MüllerovaFarumTisvilde OK16:49+2:586:46
8Annie LennartssonSkåneslättens OL16:49+2:586:46
10Alicia FribergFalköpings AIK OK17:11+3:206:55
11Maria MagnussonSävedalens AIK17:15+3:246:57
12Louise BorgTrollhättans SOK17:19+3:286:58
13Angelica EngströmSkåneslättens OL17:36+3:457:05
14Lisa PalmSävedalens AIK17:46+3:557:09
15Sanna SkoogKils OK17:51+4:007:11
16Masha SemakFarumTisvilde OK18:00+4:097:15
17Irma HåkanssonOK Gränsen18:31+4:407:27
18Caroline LindelöwHärlövs IF18:47+4:567:34
19Karin HåkanssonOK Gränsen18:48+4:577:34
20Petra EklundLunds OK19:12+5:217:44
21Elinor LindelöwHärlövs IF19:20+5:297:47
22Karin FägerlindCentrum OK19:36+5:457:54
23Frida HildingssonLunds OK19:52+6:018:00
24Therese AlfredssonSävedalens AIK22:22+8:319:01
Evelina FolkessonOK Torfinnej godkänd
Julia DahlHelsingborgs SOKej start
Moa KjellstrandCentrum OKej start
Andrea SvenssonOK Tisarenej start

H21

2 830 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel KellerNyköpings OK15:495:35
2David LingforsOK Linné17:02+1:136:01
3Mikolaj DutkowskiRonneby OK17:05+1:166:02
4Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK17:06+1:176:02
5Erik AlnervikHelsingborgs SOK17:09+1:206:03
6Jonatan FridolfssonOK Gränsen17:35+1:466:12
7Maciej HeweltRonneby OK17:43+1:546:15
8Nick BarrableOK Ravinen17:48+1:596:17
9David SundströmSöderhamns OK18:09+2:206:24
10Erik LindgrenKFUM Örebro OK18:12+2:236:25
11Viktor AntonssonEksjö SOK18:16+2:276:27
12Joel KristianssonSkåneslättens OL18:51+3:026:39
13Henrik BengtssonFalkenbergs OK18:52+3:036:40
14Patrik JohanssonHelsingborgs SOK19:38+3:496:56
15Johan LarssonOK Skogshjortarna19:44+3:556:58
16Mattias JohanssonBergnäsets AIK20:01+4:127:04
17Jakub JirasekFarumTisvilde OK20:08+4:197:06
17Daniel HåkanssonOK Gränsen20:08+4:197:06
19Martin KarlssonCentrum OK20:24+4:357:12
20Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers20:29+4:407:14
21Niklaus ReyNyköpings OK20:38+4:497:17
22Viktor LarssonHagaby GOIF Örebro20:45+4:567:19
23Rickard IngessonLunds OK22:19+6:307:53
24Jan DalheimerIK Vikings OK22:30+6:417:57
25Tobias PerssonOK Kompassen23:30+7:418:18
26Patrik CorneliussonOK Löftan24:45+8:568:44
27Moritz DöllgastPost SV Dresden25:41+9:529:04
28Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 8732:35+16:4611:30
29Ludvig ErikssonKils OK35:09+19:2012:25
30Sergey FedatsenkaSävedalens AIK45:58+30:0916:14
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Johan WikströmSävedalens AIKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej start

D20

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline FinderupOK Pan Århus14:576:01
2Myrra CarlssonOK Orion16:03+1:066:28
3Sonia FlückigerOK Ravinen17:07+2:106:54
4Karin HagwallLunds OK17:09+2:126:54
5Agnes WesterbergTrollhättans SOK17:52+2:557:12
6Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK19:00+4:037:39
7Maria ErikssonEds SK20:33+5:368:17
Cecilia SpångbergLunds OKej start

H20

2 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Hammaräng GripOK Orion13:095:18
2Ola AnderssonOK Orion13:41+0:325:31
3Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken14:23+1:145:47
4Albin AnderssonOK Ravinen14:27+1:185:49
5Isak PrellnerSkåneslättens OL14:40+1:315:54
6Fritjof AxelssonFK Göingarna14:47+1:385:57
7Pontus ErlandssonSOK Viljan16:00+2:516:27
8Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK16:31+3:226:39
9Wiktor RydlundHässleholms OK16:39+3:306:42
10Rasmus RasmussenOK Snab17:11+4:026:55
11David GunnarssonIK Hakarpspojkarna21:26+8:178:38
Rasmus Møller JessOK Linnéej godkänd

D18

2 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KrachtFarumTisvilde OK12:175:34
2Nikoline Holm SplittorffFIF Hillerød13:16+0:596:01
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK13:19+1:026:03
4Ebba HjertbergHestra IF13:25+1:086:05
5Ida ØbroOK Orion13:29+1:126:07
6Elvira WildheimFK Friskus-Varberg14:49+2:326:44
7Caroline HallgrenNAIS OK15:05+2:486:51
8Paulina JägstedtHalmstad OK16:51+4:347:39
9Linn LindblomMalmö OK16:57+4:407:42
10Bea WanstadiusFK Åsen17:49+5:328:05
11Elin DjupsjöHalmstad OK17:55+5:388:08
12Josefin BovellanNAIS OK18:32+6:158:25
13Lina ErdeliusIF Rigor19:35+7:188:54
14Johanna WilhelmssonKarlskrona SoK24:01+11:4410:54
15Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK25:10+12:5311:26
16Tove JohanssonOK Alehof27:06+14:4912:19
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLdiskvalificerad
Siri SuterEksjö SOKej godkänd
Tova HermodssonLunds OKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Ellen WahlbomOK Orionej start
Alice HultinOK Löftanej start
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start

H18

2 310 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln11:435:04
2Tino PolsiniEksjö SOK11:54+0:115:09
3Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK12:01+0:185:12
4Isac EricssonVäxjö OK12:11+0:285:16
5Albin AlsiöIF Hagen12:53+1:105:34
5Malthe PoulsenKarlskrona SoK12:53+1:105:34
7Hannes SvahnOK Ravinen13:15+1:325:44
8Sören Eg StaugaardKolding OK13:19+1:365:45
9Benjamin SturekSOK Viljan13:23+1:405:47
10Jakob Schøier KovstedFarumTisvilde OK13:28+1:455:49
11Daniel HellbergLunds OK13:32+1:495:51
12Thorsten SvenssonFinspångs SOK13:38+1:555:54
13Emil Olander LorenzAllerød OK13:42+1:595:55
14Emil PetterssonKarlskrona SoK13:44+2:015:56
15Tim JohanssonFK Friskus-Varberg14:08+2:256:07
16Olle SörqvistMarkbygdens OK14:35+2:526:18
17Hampus NyströmIF Hagen14:38+2:556:20
18Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK15:00+3:176:29
19Simon FreylandEksjö SOK15:02+3:196:30
20Axel HalvarssonKarlskrona SoK15:06+3:236:32
20Mikkel MeldgaardAllerød OK15:06+3:236:32
22Albin S AnderssonMarkbygdens OK17:42+5:597:39
23Oliver ValleriusGamleby OK18:19+6:367:55
24Oscar EhrnbornAndrarums IF20:22+8:398:49
25Lasse August HelwegFarumTisvilde OK42:00+30:1718:10
26Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OK49:01+37:1821:13
Filip BengtssonOK Lindénaej godkänd
Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OKej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Love CarlssonOK Orionej start
Filip SvenssonOK Löftanej start

D16

2 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK12:075:30
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna13:16+1:096:01
3Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna13:20+1:136:03
4Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar13:28+1:216:07
5Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna13:34+1:276:09
6Klara AnderssonOK Orion13:49+1:426:16
7Amanda KarmetunOK Njudung14:29+2:226:34
8Clara DahlHärlövs IF14:32+2:256:36
9Agnes LindblomMalmö OK14:35+2:286:37
10Linnea SkalbergBredaryds SOK14:36+2:296:38
11Lovisa LagerHalmstad OK14:54+2:476:46
12Nellie RydlundHässleholms OK14:55+2:486:46
13Elin EmilssonOK Skogsfalken15:10+3:036:53
14Hilda AxelssonFK Göingarna15:11+3:046:54
15Linnea SamuelssonNAIS OK15:30+3:237:02
16Linn KarlssonOK Vilse 8716:19+4:127:25
17Nellie NilssonOK Orion17:00+4:537:43
18Evelina OlssonOK Nackhe17:15+5:087:50
19Elin HugossonLunds OK18:52+6:458:34
20Rikke RasmussenOK Snab20:04+7:579:07
21Clara EhrnbornAndrarums IF22:05+9:5810:02
22Maja TenghagenHärlövs IF24:18+12:1111:02
Anna AronssonHässleholms OKej start
Moa AlsiöIF Hagenej start

H16

2 310 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WaernqvistNAIS OK13:295:50
2Adrian VartiaOK Löftan13:31+0:025:51
3Jonas GabsOK Melfar13:53+0:246:00
4Johan LundbäckJärfälla OK14:00+0:316:03
5Noah BechtelFK Friskus-Varberg14:39+1:106:20
6Hugo JakobssonEksjö SOK14:47+1:186:23
7Axel OrrhedeHelsingborgs SOK14:54+1:256:27
8Aron ÖstangårdGamleby OK15:04+1:356:31
9Anton GunnarssonBredaryds SOK15:11+1:426:34
10Albin TollOK Njudung15:27+1:586:41
11Arvid BacktemanLerums SOK15:31+2:026:43
12Gustav BjörklundIFK Mora OK15:33+2:046:43
13Arvid KronmarKarlskrona SoK15:40+2:116:46
14Oliver Thorsing ChristensenFaaborg OK15:42+2:136:47
15Peter HedemannFaaborg OK15:46+2:176:49
16Linus BoströmOK Alehof15:51+2:226:51
17Gustav Vinther Ø JensenKolding OK16:12+2:437:00
18Carl ÅsLunds OK16:32+3:037:09
19Fabian ValleriusGamleby OK17:03+3:347:22
20Ludvig ClassonNAIS OK17:17+3:487:28
21Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK18:01+4:327:47
22Erik WikströmNAIS OK18:50+5:218:09
22Aron ThorénRonneby OK18:50+5:218:09
24Albin PerssonHalmstad OK19:22+5:538:23
25Tim DalheimerIK Vikings OK20:38+7:098:55
Jacob MobergHelsingborgs SOKej godkänd
Felix IsaksenOK Snabej godkänd
Erik JohanssonOK Alehofej godkänd
Karl PetersénOK Njudungej godkänd
Ludvig ZaarLunds OKej godkänd
Mattis NilssonNAIS OKej godkänd
Johan VinbladLunds OKej start
Jesper JohanssonOK Löftanej start
Jakob WilhelmssonKarlskrona SoKej start
Gustav TräffNAIS OKej start
Axel ElmbladBredaryds SOKej start
Jeppe CaspersenOK Snabej start
Fabian AnderssonRonneby OKej start

D14

1 990 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NylundBredaryds SOK12:426:22
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna12:43+0:016:23
3Emma EmilssonOK Skogsfalken13:04+0:226:33
4Thea BökmanHelsingborgs SOK13:16+0:346:40
5Elsa SonessonFalköpings AIK OK13:18+0:366:41
6Klara PerssonHalmstad OK13:48+1:066:56
7Linnea RydlundHässleholms OK14:07+1:257:05
8Tove ValleriusGamleby OK14:14+1:327:09
9Moa WallenborgOK Kontinent14:19+1:377:11
10Selma LarssonLunds OK14:22+1:407:13
11Sara WänströmFinspångs SOK14:24+1:427:14
12Hanna AlsiöIF Hagen14:38+1:567:21
13Maja GraadIF Rigor14:43+2:017:23
14Moa SkoogFalköpings AIK OK14:44+2:027:24
15Thilda SeldénIF Rigor14:46+2:047:25
16Ellen TollOK Njudung15:22+2:407:43
17Vilmalee SuwanOK Vilse 8715:33+2:517:48
18Enni LindskogOK Älme15:51+3:097:57
19Hanna ÖbergGamleby OK15:56+3:148:00
20Lisa SwartzOK Orion15:57+3:158:00
21Thea Nordin AbajiEksjö SOK16:23+3:418:13
22Alice OlvegårdFK Göingarna17:07+4:258:36
23Emma EliassonFK Friskus-Varberg17:08+4:268:36
24Hanna StalebrantGamleby OK17:10+4:288:37
25Linnea LeijonHärlövs IF17:19+4:378:42
26Ellen AnderssonHagaby GOIF Örebro17:38+4:568:51
27Ida BruhnIF Rigor18:10+5:289:07
28Alva SvenssonFK Åsen18:34+5:529:19
29Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL18:36+5:549:20
30Olivia LarssonLunds OK19:25+6:439:45
31Ellen OlovssonGamleby OK23:37+10:5511:52
32Sandra WiduchKarlskrona SoK23:47+11:0511:57
Alma SvennerudKarlskrona SoKej godkänd
Ronja KarlssonHärlövs IFej start

H14

2 320 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK13:485:56
2Hugo EricssonVäxjö OK13:57+0:096:00
3Loke HedbergLunds OK14:00+0:126:02
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna14:23+0:356:11
5Victor HanssonOK Löftan15:25+1:376:38
6Linus VernströmRonneby OK15:31+1:436:41
7Axel BechtelFK Friskus-Varberg15:40+1:526:45
8Emil JägstedtHalmstad OK16:00+2:126:53
9Filip HåkanssonOK Orion16:18+2:307:01
10Isak LiljeholmGamleby OK16:29+2:417:06
11Anton TörnqvistKarlskrona SoK16:31+2:437:07
12Edvin SelinFK Göingarna16:33+2:457:08
13Oskar ErikssonRonneby OK16:37+2:497:09
14Filip BrolingBredaryds SOK16:45+2:577:13
15Tobias OllozFarumTisvilde OK16:56+3:087:17
16Jakob MobergOK Löftan16:59+3:117:19
17Isak AnderssonLunds OK17:41+3:537:37
18Oscar HultgrenOK Njudung17:52+4:047:42
19Alex JohanssonFK Friskus-Varberg18:45+4:578:04
20Tobias JohanssonOK Löftan18:46+4:588:05
21Axel TenghagenHärlövs IF19:42+5:548:29
22Marius Snedker StorgaardFarumTisvilde OK19:45+5:578:30
23Albin HugossonLunds OK21:36+7:489:18
24Filip NielsenFarumTisvilde OK21:41+7:539:20
25Gustav FribergHelsingborgs SOK22:39+8:519:45
26Edvin VensrydEslövs FK23:47+9:5910:15
27Lucas BoströmOK Alehof24:30+10:4210:33
28Albin JägstedtHalmstad OK26:05+12:1711:14
29David OlanderLunds OK27:36+13:4811:53
30Erik OlssonFK Åsen27:38+13:5011:54
31Edvin SahlinOK Löftan28:09+14:2112:08
Lucas TreldalOK Kontinentej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOKej start

D12

1 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sarah RoomanTrol Belgium10:295:43
2Emma ZettervallKarlskrona SoK10:41+0:125:50
3Tuva ÖstangårdGamleby OK11:39+1:106:21
4Audrey HanssonFrölunda OL12:07+1:386:37
5Filippa BraunVäxjö OK12:14+1:456:41
6Tova RangertIK Hakarpspojkarna12:36+2:076:53
7Minna PalmIK Hakarpspojkarna12:48+2:196:59
8Tuva SelinFK Göingarna13:25+2:567:19
9Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg14:56+4:278:09
10Alice TryggSävedalens AIK15:06+4:378:15
11Selma AbrahamssonHalmstad OK15:09+4:408:16
12Frida LindénVäxjö OK17:01+6:329:17
13Klara FribergHelsingborgs SOK17:36+7:079:37
14Saga PalmertzHelsingborgs SOK18:30+8:0110:06
15Julia AbajiEksjö SOK18:32+8:0310:07
16Elin EdvinssonFK Åsen22:56+12:2712:31
17Meja EnvallIK Hakarpspojkarna23:14+12:4512:41
18Josefina AndraeOK Vilse 8725:53+15:2414:08

H12

1 830 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan9:475:20
2Wilmer SelinFK Göingarna10:10+0:235:33
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna10:28+0:415:43
4Noah KrikströmHjärnarps OL10:43+0:565:51
5Liam HogedalVänersborgs SK11:20+1:336:11
6Olle BorkmarHelsingborgs SOK11:24+1:376:13
7Svante SelinFK Göingarna11:35+1:486:19
7Carl ÖbergGamleby OK11:35+1:486:19
9Viggo WulffOK Gränsen11:51+2:046:28
10Wilhelm KarmetunOK Njudung11:55+2:086:30
11Alfred KjellénHelsingborgs SOK12:10+2:236:38
12Oliver HåkanssonOK Orion12:17+2:306:42
13Oskar BlomOK Löftan12:18+2:316:43
14Jens FochsenWaxholms OK12:21+2:346:44
15Casper GunnarssonOK Lindéna12:24+2:376:46
16Nils SwartzOK Orion12:31+2:446:50
17Olle PetersénOK Njudung12:44+2:576:57
18Danilo MobergOK Tyr13:03+3:167:07
19Emil SeldénIF Rigor13:11+3:247:12
20Olle FlorénIF Rigor13:17+3:307:15
21Casper TuressonHärlövs IF13:59+4:127:38
22Filip HanssonOK Löftan14:18+4:317:48
23Albert BrohedeOK Tyr16:19+6:328:54
24Wille VernströmRonneby OK17:26+7:399:31
25Emil AnderssonLunds OK17:35+7:489:36
26Eddie KarlssonOK Vilse 8718:44+8:5710:14
27Noah MulariOK Vilse 8718:48+9:0110:16
28Felix LindOK Tyr43:06+33:1923:33
Kasper FagerKarlskrona SoKej godkänd
William SteffertOK Tyringeej start
Nico MankonenKarlskrona SoKej start

D10

1 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:095:40
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg13:19+3:107:26
3Emma PerssonHalmstad OK13:42+3:337:39
4Märta SvennerudKarlskrona SoK14:12+4:037:55
4Alma KjellénHelsingborgs SOK14:12+4:037:55
6Smilla ThomassonFK Göingarna15:32+5:238:40
7Julia EdvinssonFK Åsen17:26+7:179:44
8Emma LindénVäxjö OK17:38+7:299:51
9Alma GieseÖrkelljunga FK17:57+7:4810:01
10Frida EmilssonFK Åsen19:24+9:1510:50
11Olivia SvenssonFK Åsen25:12+15:0314:04

H10

1 790 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna11:106:14
2Kurt SjöbergHelsingborgs SOK12:05+0:556:45
3Petter FochsenWaxholms OK12:09+0:596:47
4Matteo MobergOK Tyr13:34+2:247:34
5Elias PalmertzHelsingborgs SOK15:00+3:508:22
6Ville LindskogOK Älme15:19+4:098:33
7Hannes HolmbergOK Gränsen15:40+4:308:45
8Nils PerssonOK Tyringe16:43+5:339:20
9Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK18:42+7:3210:26
10Noa GöthEksjö SOK21:42+10:3212:07
11Felix SvenssonJönköpings OK29:35+18:2516:31
Olle HåkanssonRonneby OKej godkänd
Arvid ErikssonRonneby OKej godkänd

D35

2 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK16:267:06
2Caroline WestbomOK Österåker18:57+2:318:12
3Veronika PalmertzHelsingborgs SOK19:50+3:248:35
4Lottis BrohedeOK Tyr20:51+4:259:01
5Lisa KjellénHelsingborgs SOK22:42+6:169:49
6Susanna CaleklintKarlskrona SoK24:06+7:4010:25
7Marie SvenssonFK Åsen24:33+8:0710:37
Marion BüchliOLG Suhrej start

H35

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian GieseÖrkelljunga FK16:146:32
2Andreas PalmertzHelsingborgs SOK17:18+1:046:58
3Linus HolmqvistOK Österåker17:38+1:247:06
4Jonas NorénHelsingborgs SOK18:34+2:207:29
5Lars ThorénRonneby OK19:45+3:317:57
6Klas BogsjöHelsingborgs SOK21:00+4:468:28
Felix AlnervikHelsingborgs SOKej start

D40

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LindénFK Friskus-Varberg13:326:09
2Anne Marie ThommesenBallerup OK14:27+0:556:34
3Lotta EnbergHalmstad OK14:59+1:276:48
4Pernille BuchOK Gorm15:00+1:286:49
5Kajsa BenattiSkåneslättens OL16:51+3:197:39
6Sandra HanssonFrölunda OL16:58+3:267:42
7Sara LarssonOK Bävern17:11+3:397:48
8Cecilia KarmetunOK Njudung18:59+5:278:37
9Lotte HenrikssonSimrishamns OK19:07+5:358:41
10Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna19:54+6:229:02
11Madelene HanssonOK Löftan20:10+6:389:10
12Sara JägstedtHalmstad OK20:19+6:479:14
13Jenny LindblomMalmö OK23:20+9:4810:36

H40

2 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BrohedeOK Tyr14:205:46
2Mikael LundqvistHalmstad OK15:13+0:536:08
3Mattias GunnarssonBredaryds SOK15:29+1:096:14
4Mads K. LarsenFIF Hillerød15:54+1:346:24
5Heide PerssonAndrarums IF16:33+2:136:40
6Henrik LindblomMalmö OK16:36+2:166:41
7Niklas FlorénIF Rigor16:38+2:186:42
8Richard OlovssonGamleby OK16:40+2:206:43
9Johan SanderSkåneslättens OL16:54+2:346:48
10Ingemar ErikssonRonneby OK16:57+2:376:50
11Jörgen JohanssonKarlskrona SoK17:02+2:426:52
12Laust SörensenGöteborg-Majorna OK17:27+3:077:02
13Niklas EdvinssonFK Åsen17:52+3:327:12
14Henrik HellborgCentrum OK17:58+3:387:14
15Magnus EmilssonFK Åsen19:40+5:207:55
16Stefan CaleklintKarlskrona SoK21:30+7:108:40
17Jon LindskogOK Älme23:33+9:139:29
18Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF25:19+10:5910:12
Joakim KarmetunOK Njudungej godkänd
Petter ValleriusGamleby OKej godkänd
Marcus HanssonFrölunda OLej start
Christer ÖbergGamleby OKej start

D45

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia FochsenWaxholms OK14:136:27
2Carina RydlundHässleholms OK14:31+0:186:35
3Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna15:47+1:347:10
4Helena KristianssonHässleholms OK15:49+1:367:11
5Martina KarlssonOK Vilse 8716:00+1:477:16
6Marina JohanssonOK Njudung16:19+2:067:25
7Kristel MertensTrol Belgium16:45+2:327:36
8Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg16:47+2:347:37
9Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK17:30+3:177:57
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK18:07+3:548:14
11Helena RangertIK Hakarpspojkarna18:09+3:568:15
12Maria TuressonHärlövs IF18:19+4:068:19
13Carina ThynellHärlövs IF19:20+5:078:47
14Susanne GranGamleby OK19:21+5:088:47
15Ingela AnderssonOK Orion20:42+6:299:24
16Camilla CarlssonHärlövs IF20:53+6:409:29
17Annika JohanssonOK Alehof31:09+16:5614:09

H45

2 440 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK13:545:41
2Pontus GustavssonOK Kontinent14:45+0:516:02
3Jan LagerHalmstad OK14:54+1:006:06
4Tomas VensrydEslövs FK15:02+1:086:09
5Matti EnvallIK Hakarpspojkarna15:07+1:136:11
6Filip SjöforsOK Älme15:29+1:356:20
7Magnus TrofastBredaryds SOK15:38+1:446:24
8Fredrik HugossonLunds OK16:01+2:076:33
9Raul HindovLunds OK16:09+2:156:37
10Magnus RydlundHässleholms OK16:26+2:326:44
11Jens KovstedFarumTisvilde OK16:32+2:386:46
11Thomas JosarpFK Friskus-Varberg16:32+2:386:46
13Dennis TollOK Njudung16:51+2:576:54
14Gert WildheimFK Friskus-Varberg16:54+3:006:55
15Örjan LarssonLunds OK17:15+3:217:04
16Mikael AnderssonHagaby GOIF Örebro17:28+3:347:09
17Erik AhlströmHelsingborgs SOK18:27+4:337:33
18Emil ErdeliusIF Rigor18:42+4:487:39
19Magnus TenghagenHärlövs IF18:43+4:497:40
20Johan HanssonOK Löftan20:07+6:138:14
21Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK22:18+8:249:08
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Jonas HultinOK Löftanej start
Mats OrrhedeHelsingborgs SOKej start

D50

2 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Iben MaagSøllerød OK14:496:57
2Carina SvenssonBredaryds SOK14:56+0:077:00
3Anette LundOK Gorm15:33+0:447:18
4Helen SkoogKils OK15:53+1:047:27
5Annika JosefssonKarlskrona SoK16:35+1:467:47
6Suzy LarssonOK Skogshjortarna16:52+2:037:55
7Lena PeterssonOK Alehof16:55+2:067:56
8Christel OlssonFK Åsen17:10+2:218:03
9Eva PetterssonKarlskrona SoK17:19+2:308:07
10Carina AronssonHässleholms OK17:31+2:428:13
11Carina AnderssonFK Friskus-Varberg17:56+3:078:25
12Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK18:03+3:148:28
13Eva PedersenOK Skogshjortarna20:37+5:489:40
14Karin FreylandSOK Aneby20:54+6:059:48
15Susanne KarlssonHärlövs IF21:27+6:3810:04
Marianne KirkegaardFarumTisvilde OKej godkänd
Ina SkalbergBredaryds SOKutgått
Sarah StutzOLG Suhrej start

H50

2 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim Falck WeberFarumTisvilde OK14:085:47
2Peter EkdahlEmmaboda Verda OK15:22+1:146:17
3Magnus AbrahamssonHalmstad OK15:25+1:176:19
4Mats NylundBredaryds SOK15:48+1:406:28
5Olle SjöforsOK Älme16:14+2:066:39
6Rolf ValeryFarumTisvilde OK16:22+2:146:42
6Henrik AlbahnLyngby OK16:22+2:146:42
8Joachim FribergFalköpings AIK OK16:28+2:206:44 Ladda ner rutt i gpx-format
9Mats AnderssonOK Orion16:54+2:466:55
10Per KällvikÅmåls OK17:17+3:097:05
11Manne FreylandSOK Aneby18:57+4:497:45
12Magnus PedersenOK Skogshjortarna19:15+5:077:53
13Sten Skytte KirkegaardFarumTisvilde OK19:25+5:177:57
14Anders GustafssonFK Friskus-Varberg20:18+6:108:19
15Ola JönssonOK Vilse 8720:32+6:248:24
16Per-Olof ClaéssonTenhults SOK20:49+6:418:31
17Jan BörjessonFK Friskus-Varberg21:50+7:428:56
18Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamn OK26:29+12:2110:51
Klaus KrischanEnnstalej godkänd
Stefan AdolfssonEslövs FKej start

D55

2 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kati NémethStigmännen Karlshamn OK15:567:28
2Annika SvenssonSolna OK16:10+0:147:35
3Britta SahlinVänersborgs SK16:38+0:427:48
4Annette BondeBallerup OK17:33+1:378:14
5Lena RunessonOK Vivill17:34+1:388:14
6Lena SwartzOK Orion17:36+1:408:15
7Ingrid KensbyOK Tyr17:40+1:448:17
8Christina OlssonSkåneslättens OL18:06+2:108:29
9Ann Warma LaasOK Skogshjortarna18:54+2:588:52
10Tina HagårdRävetofta OK18:58+3:028:54
11Ann ÖhlinStigmännen Karlshamn OK19:50+3:549:18
12Hanne Möller JensenOK Roskilde20:06+4:109:26
13Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK20:20+4:249:32
14Maria AnderssonBredaryds SOK20:46+4:509:44
15Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna29:21+13:2513:46

H55

2 320 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HedbergLunds OK13:305:49
2Christer SkoogKils OK13:39+0:095:53
3Göran MånssonKarlskrona SoK14:23+0:536:11
4Arne KlintbergEksjö SOK14:49+1:196:23
5Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK14:57+1:276:26
6Christer MannfolkUlricehamns OK16:00+2:306:53
7Andres LaasOK Skogshjortarna16:21+2:517:02
8Nils-Olof LarssonVänersborgs SK16:37+3:077:09
9Roger DjupsjöHalmstad OK17:06+3:367:22
10Lars Bech JensenBallerup OK17:07+3:377:22
11Mats KensbyOK Tyr17:38+4:087:36
12Anders AxelssonOk Skogsvargarna17:50+4:207:41
13Ingemar MånssonRonneby OK18:08+4:387:48
14Lars RunessonOK Vivill18:34+5:048:00
15Roy JohanssonOk Skogsvargarna21:02+7:329:03
16Christer SvenssonRonneby OK27:29+13:5911:50
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Martin WidmerOLG Suhrej start
Roland BäcklinSigtuna OKej start

D60

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonRävetofta OK15:097:36
2Inger WesterbergIF Hagen15:32+0:237:48
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK15:38+0:297:51
4Lena JanssonJärla Orientering16:54+1:458:29
5Lotta ValentinGustavsbergs OK18:20+3:119:12
6Hanne FrostBallerup OK19:53+4:449:59
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared20:07+4:5810:06
8Britt GunnarssonKristinehamns OK21:32+6:2310:49
9Alice BrødsgaardBallerup OK23:21+8:1211:44
10Siv LarssonEmmaboda Verda OK25:15+10:0612:41

H60

2 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gregers JørgensenBallerup OK17:187:27
2Arne AnderssonBredaryds SOK19:20+2:028:20
3Arne AnderssonOK Torfinn20:02+2:448:38
4Hans-Åge MortensenViking Orientering20:03+2:458:38
5Karl MollénOK Denseln20:19+3:018:45
6Peter NørgaardBallerup OK20:25+3:078:48
7Tommy RoosFalköpings AIK OK20:44+3:268:56
8Stellan MartinssonOK Tyringe21:54+4:369:26
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK22:41+5:239:46
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Ulf RadlerJärfälla OKej start
Bernt AnderssonIF Rigorej start

D65

1 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel MånssonOK Vilse 8716:488:42
2Miriam AsvarischViking Orientering16:54+0:068:45
3Inger GlansOK Torfinn17:46+0:589:12
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb17:54+1:069:16
5Maj-Britt ByströmRävetofta OK19:02+2:149:51
5Åsa StåhlHjärnarps OL19:02+2:149:51
7Karin PerssonOK Tyringe19:28+2:4010:05
8Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK24:34+7:4612:43
9Lisbeth OlssonKungälvs OK25:45+8:5713:20
10Sonja HammarOK Kompassen27:05+10:1714:01
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd
Eva BlomströmIK Sternej godkänd

H65

1 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen14:437:23
2Matz LarssonGustavsbergs OK14:46+0:037:25
3Kent GranqvistVästerviks OK14:53+0:107:28
4Sten BlomströmIK Stern15:35+0:527:49
5Olle BohmanHjärnarps OL16:24+1:418:14
6Hans SvensonSOK Viljan16:26+1:438:15
7Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamn OK16:58+2:158:31
8Kent IvarssonOK Skogshjortarna18:34+3:519:19
9Willie OlssonRävetofta OK18:36+3:539:20
10Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK20:02+5:1910:04
11Kent R NilssonAndrarums IF20:03+5:2010:04
12Anders WidénOLG Säuliamt20:55+6:1210:30
13Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb21:10+6:2710:38
14Thomas JohanssonStigmännen Karlshamn OK22:42+7:5911:24
15Håkan AnderssonMarkbygdens OK23:30+8:4711:48
16Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK23:33+8:5011:50
Kenneth FagerKarlskrona SoKej godkänd
Kenth SundgrenSkåneslättens OLej start

D70

1 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde16:078:21
2Birgitta BillstamJärfälla OK16:13+0:068:24
3Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK16:53+0:468:44
4Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK19:08+3:019:54
5Britt RangertIK Ymer20:08+4:0110:25
6Karin BengtssonOK Kompassen21:27+5:2011:06
7Ros-Mari KarlssonNybro OK22:14+6:0711:31
8Berit ByströmOK Virdarna22:22+6:1511:35
9Barbro AnderssonOK Skogshjortarna23:00+6:5311:55
10Solbritt GustafssonOK Virdarna24:19+8:1212:35
11Kristina JohanssonVänersborgs SK26:06+9:5913:31
12Ulla BergqvistStigmännen Karlshamn OK26:19+10:1213:38
Margareta LarssonOK Njudungej godkänd
Maria Foster SchadSkåneslättens OLej godkänd

H70

1 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan NilssonMalmö OK15:347:49
1Ingvar BergmanOK Tranan15:347:49
3Christer SandhOK Roxen15:50+0:167:57
4Bengt BergmanLunds OK16:07+0:338:05
5Åke EckerbomIFK Sävsjö16:39+1:058:22
6Per-Arne JohanssonVänersborgs SK17:06+1:328:35
7Styrbjörn JanssonIF Hagen17:31+1:578:48
8Stellan AhnströmForserums SOK17:50+2:168:57
9Bo TuressonOK Bävern18:18+2:449:11
10Bengt StåhlHjärnarps OL18:52+3:189:28
11Ole SvendsenOK Roskilde19:02+3:289:33
12Lars-Åke SjökvistVärend GN OL19:06+3:329:35
13Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben19:07+3:339:36
14Leif LindströmNybro OK20:15+4:4110:10
15Anthony BarrableRAFO21:22+5:4810:44
16Waste ByströmOK Virdarna21:54+6:2011:00
17Jerry MartinssonOK Motala22:45+7:1111:25
18Christer WestbergIFK Göteborg25:20+9:4612:43
19Kalle JohanssonOK Skogshjortarna27:31+11:5713:49
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Claes-Göran GrenMalmö OKej godkänd
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd
Christer SjöforsOK Älmeej start

D75

1 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK15:128:05
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK16:21+1:098:41
3Ulla LindheIK Stern16:48+1:368:56
4Helen AndertoftMarkaryds FK19:20+4:0810:17
5Ann-Marie BirgerssonForserums SOK20:37+5:2510:57
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK21:24+6:1211:22
7Gunilla GrönbladHärlövs IF22:50+7:3812:08
8Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK23:51+8:3912:41
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H75

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern16:508:27
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamn OK17:25+0:358:45
3Benny JohanssonMalmö OK18:24+1:349:14
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna19:02+2:129:33
5Ernie BroströmHalmstad OK20:12+3:2210:09
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna20:17+3:2710:11
7Kenneth LindborgHässleholms OK23:03+6:1311:34
8Bengt BergqvistStigmännen Karlshamn OK25:47+8:5712:57
9Gunnar BrystHjobygdens OK26:34+9:4413:21
10Göran ThourVärend GN OL31:02+14:1215:35
11Allan HammarOK Kompassen32:25+15:3516:17

D80

1 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK21:0411:12

H80

1 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mats BirgerssonForserums SOKej godkänd
Torild BornetunSkillingaryds FKej start

H85

1 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF22:4912:08
2Bertil JohanssonSkåneslättens OL26:17+3:2813:58

Öppen motion 1

1 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin WessbergHärlövs IF13:487:42
2Amanda WibergHässleholms OK15:21+1:338:34
3Elliot JägstedtHalmstad OK15:23+1:358:35
4Elsa WibergHelsingborgs SOK17:33+3:459:48
5Ander MånssonÅhus20:36+6:4811:30
6Birgitta PerssonOK Pan-Kristianstad20:49+7:0111:37
7Sonia KurashovaFK Åsen21:36+7:4812:04
8Lowe PalmertzHelsingborgs SOK21:59+8:1112:16
9Liv PalmertzHelsingborgs SOK22:26+8:3812:31
10Eva WibergHässleholms OK23:53+10:0513:20
11Gunvor Skytte KirkegaardFarumTisvilde OK29:06+15:1816:15
12Philip HöglindOK Pan-Kristianstad31:28+17:4017:34
13Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad31:33+17:4517:37
14Malte JalmgårdMARKARYD34:51+21:0319:28
15Felicia SvenssonJönköpings OK36:30+22:4220:23
Adam JalmgårdÅHUSej godkänd

Öppen motion 4

2 440 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan NybergOK Kontinent20:178:18
2Lena EliassonFK Friskus-Varberg20:29+0:128:23
3Lollo NybergOK Kontinent20:32+0:158:24
4Karolina SvenssonFK Åsen21:17+1:008:43
5Maria GusedFalkenbergs OK21:39+1:228:52
6Camilla StengrenFalkenbergs OK21:53+1:368:58
7Anna LindqvistOK Stigen22:36+2:199:15
7Jan WessbergHärlövs IF22:36+2:199:15
9Ebba Lindgren HermanssonLunds OK23:29+3:129:37
9Ola KrikströmHjärnarps OL23:29+3:129:37
11Magdalena Jonsson-NordinSkåneslättens OL23:30+3:139:37
12Kristin Carlwig- -23:52+3:359:46
13Claes OlvegårdFK Göingarna23:58+3:419:49
14Åsgerd BergmanOK Tranan24:49+4:3210:10
15Elena KurashovaFK Åsen24:51+4:3410:11
16Annelie ThomassonFK Göingarna25:16+4:5910:21
17Robin WibergHässleholms OK26:27+6:1010:50
18Annette JohanssonIF Rigor26:41+6:2410:56
19Elsa WesterlundOK Vilse 8727:06+6:4911:06
20Thomas PerssonOK Tyringe27:18+7:0111:11
21Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK27:37+7:2011:19 Ladda ner rutt i gpx-format
22Inger FlisMotala AIF OL28:24+8:0711:38
23Siri EinarssonTormestorps IF28:31+8:1411:41
24Lotta PetersénOK Njudung29:23+9:0612:02
25Olle RingRonneby OK30:31+10:1412:30
26Carin BergmanLunds OK30:54+10:3712:39
27Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK31:57+11:4013:05
28Karin Andersson (Nyström)IF Hagen32:23+12:0613:16
29Elin WulffOK Kompassen32:25+12:0813:17
30Inge ÅkessonStigmännen Karlshamn OK48:10+27:5319:44
31Eivor NydahlStigmännen Karlshamn OK53:57+33:4022:06
Mikel Månsson- -ej godkänd
Anna BondesonLunds OKutgått
Katarina VartiaOK Löftanej start
Klas WibergHässleholms OKej start

Öppen motion 7

2 760 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto LundmanOK Roslagen15:495:43
2Martin HeydenLunds OK20:35+4:467:27
3Anton Pettersson- -21:01+5:127:36
4Emma NilssonAlvesta SOK22:43+6:548:13
5Lina HidåsOK Kontinent23:16+7:278:25
6Johan NöjdIF Hallby SOK24:02+8:138:42
7Ebba SöderlundTormestorps IF24:27+8:388:51
8Mikael SöderströmOK Stigen25:04+9:159:04
9Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK25:08+9:199:06
10Kristina SpångbergLunds OK25:30+9:419:14
11Anders PerssonTockarps IK25:37+9:489:16
12Sandra NilssonFK Åsen26:19+10:309:32
13Ola NilssonAlvesta SOK26:37+10:489:38
14Margareta OlssonOK Tyringe27:13+11:249:51
15Hans BirganderHelsingborgs SOK27:20+11:319:54
16Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna28:50+13:0110:26
17Karin LindqvistStigmännen Karlshamn OK29:29+13:4010:40
18Anne-Li AugustssonOK Tyringe29:46+13:5710:47
19Frida MannfolkUlricehamns OK34:23+18:3412:27
20Susanne GöranssonFrosta OK34:44+18:5512:35
21Paula AndraeOK Vilse 8735:11+19:2212:44
22Mikael NilssonFrosta OK43:46+27:5715:51
Stefan NilssonStigmännen Karlshamn OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser