Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms-SM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, sprint
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: fredag 15 september 2017

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D15 | H15 | Pub 15H | Pub 15D | Pub 16H | Pub 16D

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D16

2 290 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alva SonessonFalköpings AIK OK11:53
2Tilda ÖstbergStora Tuna OK12:05+0:12
3Petrina CostermansJärla Orientering12:41+0:48
4Tilde BacklundOK Södertörn12:45+0:52
5Tove PetterssonOK Roxen12:59+1:06
6Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna13:03+1:10
7Ebba BerglinKarlskrona SOK13:20+1:27
8Magdalena NilssonHögåkers OK13:28+1:35
9Elin LindbladOK Djerf13:29+1:36
10Alicia LundgrenVäxjö OK13:36+1:43
11Lovisa WeidenSkåneslättens OL13:38+1:45
11Ellen BlennowFalköpings AIK OK13:38+1:45
13Agnes BromanOK Roslagen13:40+1:47
14Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna13:41+1:48
15Maja PorleVäxjö OK14:05+2:12
15Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:05+2:12
17Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK14:22+2:29
17Linda RennerOK Södertörn14:22+2:29
19Linnea SkalbergBredaryds SOK14:23+2:30
20Hilda AxelssonFK Göingarna14:26+2:33
21Ellika GrothKungälvs OK14:28+2:35
22Lotta WeyhenmeyerIF Thor14:33+2:40
23Lovisa WigertzLånghundra IF14:35+2:42
24Elin EdströmHärnösands OK14:36+2:43
25Amanda JanssonOK Djerf14:48+2:55
26Nora AronengHestra IF14:50+2:57
26Anna LithellOK Linné14:50+2:57
28Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK14:56+3:03
28Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:56+3:03
30Clara DahlHärlövs IF14:58+3:05
31Sofie FröjdSundsvalls OK15:09+3:16
32Elin CarlssonIK Trenne Ullared15:11+3:18
33Lovisa JohanssonKarlskrona SOK15:14+3:21
34Emilia EngelOK Ravinen15:15+3:22
35Clara SpikLeksands OK15:16+3:23
36Klara BolinTullinge SK15:21+3:28
37Signe NilssonNyköpings OK15:31+3:38
38Tilde EngbergHärnösands OK15:33+3:40
39Ylva SandénOK Södertörn15:36+3:43
40Lotten SandénOK Södertörn15:38+3:45
41Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna15:40+3:47
42Anna JohnssonSkogspojkarnas OK15:43+3:50
43Maja HolmgrenVästerås SOK15:50+3:57
44Vera RolfssonSkarpnäcks OL15:51+3:58
45Ida RoosIF Hagen16:04+4:11
46Alva RyttherVästerbergslagens OL16:05+4:12
47Tilda MelkstamLerums SOK16:06+4:13
48Alva JonssonLånghundra IF16:15+4:22
48Tilda AnderssonTullinge SK16:15+4:22
48Ida HelgessonHestra IF16:15+4:22
51Isabella AumoKungälvs OK16:29+4:36
52Agnes KarlssonÄlvsby IF OK16:36+4:43
53Wilma LarssonOK Tor16:40+4:47
54Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK16:42+4:49
54Maja TenghagenHärlövs IF16:42+4:49
56Alma LeijonHärlövs IF16:51+4:58
57Moa KarlssonStorviks IF16:56+5:03
58Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK17:01+5:08
59Sara SundinWaxholms OK17:03+5:10
60Ellinor BjörklundJärfälla OK17:06+5:13
61Matilda HagstrandLerums SOK17:08+5:15
62Julia WannerAvesta OK17:20+5:27
63Katarina NorrbyOK Södertörn17:25+5:32
64Hanna SvanbergOK Renen17:29+5:36
65Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK17:31+5:38
65Frida ArnessonSkarpnäcks OL17:31+5:38
67Klara WallinderGöteborg-Majorna OK18:44+6:51
68Nickolina HedenlundTäby OK19:04+7:11
69Emelie WibergSkogslöparna19:06+7:13
70Lisa VogtVästerbergslagens OL19:20+7:27
71Elin UnanderSundsvalls OK19:43+7:50
71Ellen WikstenGävle OK19:43+7:50
73Elsa EricssonFK Friskus-Varberg20:05+8:12
74Nelli OlvegårdFK Göingarna21:06+9:13
75Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb26:36+14:43
Klara HöglundEksjö SOKej godkänd
Alice PalmgrenSundsvalls OKej godkänd
Agnes KällströmSala OKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Lovisa LagerHalmstad OKej godkänd
Cecilia LindgrenOK Kåreej godkänd
Moa AlsiöIF Hagenej start
Vendela LönkvistOK Vivillej start
Elin BergOK Ravinenej start
Ida WickbergOK Nolaskogsarnaej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Ida JohnssonOK Kåreej start
Julia RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start
Smilla SandströmSkogslöparnaej start
Evelina OlssonOK Nackheej start
Louise RamebäckUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila