Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms-SM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, sprint
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: fredag 15 september 2017

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D15 | H15 | Pub 15H | Pub 15D | Pub 16H | Pub 16D

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H16

2 770 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Samuel PihlströmOK Landehof13:14
2Viktor SvenskStora Tuna OK13:16+0:02
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK13:32+0:18
4Alfred PetterssonMullsjö SOK13:42+0:28
5Leo JohanssonOK Kolmården14:00+0:46
6Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:09+0:55
7Simon FriskGustavsbergs OK14:14+1:00
8Joar HertinIK Hakarpspojkarna14:19+1:05
9Johan LangerakJärfälla OK14:23+1:09
10Emanuel HerberthsonLinköpings OK14:24+1:10
11Jonatan StåhlSundbybergs IK14:37+1:23
12Anton SilierJärfälla OK14:41+1:27
13Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:42+1:28
13Philip CarlssonNyköpings OK14:42+1:28
13Carl JosefssonSävedalens AIK14:42+1:28
16Olof LjunggrenLinköpings OK14:47+1:33
17Hugo DjurstedtEksjö SOK14:58+1:44
18Allan HedbergLunds OK15:00+1:46
19Albin FalkNyköpings OK15:04+1:50
20Mattias HaneOK Tyr15:19+2:05
21Erik HogedalGöteborg-Majorna OK15:21+2:07
22Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby15:32+2:18
23Axel OrrhedeHelsingborgs SOK15:36+2:22
24Elias RöstinSöders-Tyresö15:39+2:25
24William SeguraKFUM Örebro OK15:39+2:25
26Duncan RobertsonSvaide Roma SOK15:44+2:30
26Noa SjöstrandVästerås SOK15:44+2:30
28Andreas NäslundVästerås SOK15:49+2:35
29Jakob SjöbergGävle OK15:53+2:39
30Mattis PerssonEksjö SOK15:55+2:41
31Victor SadaranganiJärla Orientering15:58+2:44
32Olle BergstedtMarkbygdens OK16:08+2:54
33Johannes BladhTullinge SK16:12+2:58
34Johan AlpbergAlmby IK16:14+3:00
34Gustav PermanOK Tyr16:14+3:00
36Albin TollOK Njudung16:15+3:01
37Casper HedarOK Tor16:19+3:05
38Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb16:20+3:06
39Albin KårénSundsvalls OK16:21+3:07
40Ludvig HolmqvistOK Tor16:25+3:11
41Melker ForsbergKFUM Örebro OK16:31+3:17
42Johannes GreenAlmby IK16:34+3:20
43Tim DalheimerIK Vikings OK16:37+3:23
44Noah BechtelFK Friskus-Varberg16:39+3:25
44Gustav BjörklundIFK Mora OK16:39+3:25
46Adrian SkobeKalmar OK16:41+3:27
47Arvid RoosOK Linné16:42+3:28
48Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK16:50+3:36
49Axel Leijon ThorellLånghundra IF16:52+3:38
50Simon GiselssonRonneby OK16:57+3:43
51Isac ErikssonOK Nolaskogsarna17:06+3:52
52Tobias ErixonOK Kullingshof17:09+3:55
53Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF17:11+3:57
54Daniel StåhlJärbo OK17:19+4:05
55Markus ÖsterlundVästerås SOK17:20+4:06
56Albin BergerDomnarvets GOIF17:49+4:35
57Edvin NilssonGotlands Bro OK17:57+4:43
58Simon SvahnEksjö SOK18:01+4:47
58Alexander SchandlOK Södertörn18:01+4:47
60Casper VånsjöArboga OK18:08+4:54
61Jacob MobergHelsingborgs SOK18:22+5:08
61Pontus LindgrenVästerås SOK18:22+5:08
63Axel BerglundUlricehamns OK18:23+5:09
64Mattias LevinSvaide Roma SOK18:25+5:11
65Aron ThorénRonneby OK18:29+5:15
66Niklas SvenssonJärfälla OK18:33+5:19
67Elias BergenfurIK Vikings OK18:53+5:39
68Gustav ÅmanOK Vilse 8718:56+5:42
69Fredrik HanssonTäby OK19:13+5:59
69August AbrahamssonGällstadbygdens SOK19:13+5:59
71Albin LindgrenVisborgs OK19:30+6:16
72Mattias ÖsterdahlVisborgs OK19:36+6:22
73Edvin HägglundOK Nolaskogsarna19:44+6:30
74Tobias CarlstedtHjärnarps OL19:52+6:38
75Samuel ErikssonEds SK20:06+6:52
76Axel ErikssonOK Löftan20:12+6:58
77Oscar PalmOK Linné20:34+7:20
78Hugo JakobssonEksjö SOK20:40+7:26
79Pontus ErikssonHjärnarps OL20:42+7:28
80Per NordholmSävedalens AIK21:10+7:56
81Charlie EliassonDalaportens OL21:33+8:19
82Ludvig ZaarLunds OK22:30+9:16
83Anton SegermanIF Thor22:54+9:40
84Oskar StenviOK Linné23:09+9:55
Jesper LidmarSnättringe SKdiskvalificerad
Benjamin NäslundSkogslöparnaej godkänd
Arvid UmegårdLånghundra IFej godkänd
Adrian VartiaOK Löftanej start
Hugo StrömMullsjö SOKej start
Emil BybergDomnarvets GOIFej start
Linus LundbergOK Bävernej start
Gustav ÖstenssonOK Trananej start
Simon OlssonHjärnarps OLej start
Max HoppeWaxholms OKej start
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start
Linus KristianssonTrollhättans SOKej start
Anton HänströmTäby OKej start
Hugo SetthagenOK Trananej start
Johan CallebergSnättringe SKej start
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila