Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tranåsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tranåsträffen
Arrangörsorganisation: Sol Tranås
Datum: söndag 22 oktober 2017

D21

6 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna AlgotsonOK Rodhen1:22:5312:12
2Alicia FribergC.E.Colivenc1:25:22+2:2912:34
Lina LudvigssonEksjö SOKutgått

H21

8 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik FernlundOK Tisaren1:00:396:59
2Fredrik RosénJönköpings OK1:02:19+1:407:11
3Martin FagerlundKFUM Örebro OK1:04:26+3:477:25
4Hugo DjurstedtEksjö SOK1:05:15+4:367:31
5Albin Olausson AlgotsonOK Rodhen1:05:46+5:077:35
6Mattis PerssonEksjö SOK1:06:07+5:287:37
7Fredrik SvenssonJönköpings OK1:06:08+5:297:37
8Olof LjunggrenLinköpings OK1:06:35+5:567:40
9Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:07:15+6:367:45
10Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:07:25+6:467:46
11Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:09:09+8:307:58
12Jonathan JylltorpLinköpings OK1:10:37+9:588:08
13Pontus LindblomOK Roxen1:10:52+10:138:10
14Hugo JakobssonEksjö SOK1:11:45+11:068:16
15Mattias ZachrissonOK Roxen1:16:48+16:098:51
16Simon NilssonEksjö SOK1:17:24+16:458:55
17Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:17:59+17:208:59
18Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:19:50+19:119:12
19Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL1:20:24+19:459:16
20Mikael TrofastJönköpings OK1:22:20+21:419:29
21Jari HuttunenSOK Aneby1:24:13+23:349:42
22Klas NilssonOL Norska1:26:42+26:0310:00
23Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL1:27:23+26:4410:04
24Sixten EkbladhSol Tranås1:27:25+26:4610:04
25Martin HammarlundMotala AIF OL1:29:55+29:1610:22
26Jimmy IbyGränna-Bygdens OK1:30:02+29:2310:23
27Martin BeijerJönköpings OK1:31:18+30:3910:31 Ladda ner rutt i gpx-format
28Håkan AlmqvistNybro OK1:32:01+31:2210:36
29Johan NöjdJönköpings OK1:51:51+51:1212:54

D18

5 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna50:289:05
2Klara HöglundEksjö SOK57:55+7:2710:26
3Tindra HjortFalköpings AIK OK58:51+8:2310:36
4Lovisa BlomgrenSOK Aneby59:37+9:0910:44
5Johanna GuståsLinköpings OK1:04:57+14:2911:42
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej start

H18

5 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EkingeOK Motala54:459:51

D16

4 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma GustafssonSOK Aneby43:489:01
2Amanda KarmetunOK Njudung50:01+6:1310:18
3Hanna OlssonIFK Sävsjö1:01:24+17:3612:39
4Jonna AlfredssonOK Roxen1:10:39+26:5114:34

H16

4 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung37:317:44
2Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb41:33+4:028:34
3Albin EronnLinköpings OK52:50+15:1910:53
4Maxim JohanssonSol Tranås1:00:25+22:5412:27
5David NeroNässjö OK1:08:06+30:3514:02

D14

3 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna32:148:05
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna36:17+4:039:06
3Agnes DjurstedtEksjö SOK37:27+5:139:24
4Kristin HerberthsonLinköpings OK37:28+5:149:24
5Eira HertinIK Hakarpspojkarna37:53+5:399:31
6Linn AldénOK Roxen43:34+11:2010:56
7Emia HjortFalköpings AIK OK52:53+20:3913:17
8Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb54:05+21:5113:35
Tilda HagelbergEksjö SOKej start
Ella PerssonEksjö SOKej start

H14

3 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK32:408:12
2Oscar HultgrenOK Njudung36:03+3:239:03
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna37:06+4:269:19
4Oliver HöögOK Motala38:40+6:009:42
5Rasmus JohanssonOK Stigen40:02+7:2210:03
6Alexander GustafssonOK Njudung40:37+7:5710:12
7Filip JanekeIK Hakarpspojkarna45:48+13:0811:30
8Olle PetersénOK Njudung52:04+19:2413:04
9Rasmus PåledalOK Roxen52:20+19:4013:08
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

D12

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia GustafssonOK Njudung28:389:23
2Alva HagelbergEksjö SOK30:12+1:349:54
3Evanna JohanssonOK Njudung31:30+2:5210:19
4Frida SamuelssonBjörkfors GOIF36:01+7:2311:48
Moa KleistBoxholm-Mjölby OLej start
Tyra LindellOK Roxenej start

H12

3 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK23:097:35
2Matti JohanssonOK Njudung23:37+0:287:44
3Jacob PåledalOK Roxen23:53+0:447:49
4Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna24:11+1:027:55
5Max OlssonIFK Sävsjö25:33+2:248:22
6Emil LingIK Hakarpspojkarna27:36+4:279:02
7Wilhelm KarmetunOK Njudung28:34+5:259:21
8August EkingeOK Motala28:38+5:299:23
9Filip HöögOK Motala29:45+6:369:45
10Adam NeroNässjö OK36:06+12:5711:50
11Elliott RehnGränna-Bygdens OK36:24+13:1511:56
12Emil ÅslundSol Tranås41:27+18:1813:35

D10

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK21:579:20
2Hilma TrofastJönköpings OK24:43+2:4610:31
3Molly BrickarpSol Tranås26:42+4:4511:21
4Hilda BrantvallOK Denseln33:57+12:0014:26
5Siri RehnGränna-Bygdens OK57:39+35:4224:31
Irma FrisellBoxholm-Mjölby OLej start
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OLej start

H10

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HertinIK Hakarpspojkarna22:089:25
2Felix SvenssonJönköpings OK23:59+1:5110:12
3Vilmer HagelbergEksjö SOK28:06+5:5811:57
Teo PalmérUlricehamns OKej start

D40

4 910 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen42:148:36
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL43:08+0:548:47
3Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL49:31+7:1710:05
4Susanna DjurstedtEksjö SOK51:39+9:2510:31
5Mia EronnLinköpings OK52:16+10:0210:38
6Maria Rosén ThelinJönköpings OK52:26+10:1210:40
7Angelica BrandqvistTibro OK54:20+12:0611:03
8Camilla JohanssonOK Stigen55:05+12:5111:13 Ladda ner rutt i gpx-format
9Elisabeth HagelbergEksjö SOK56:26+14:1211:29
10Lena LindmanFinspångs SOK57:01+14:4711:36
11Maria LillieströmOK Roxen59:02+16:4812:01
12Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK1:01:44+19:3012:34
13Ulrika RibbholmOK Njudung1:04:35+22:2113:09
14Cecilia KarmetunOK Njudung1:07:09+24:5513:40
Jessica ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Anna-Stina PåledalOK Roxenutgått
Jennie KleistBoxholm-Mjölby OLej start

H40

6 790 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala49:307:17
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen51:29+1:597:34
3Bertil EronnLinköpings OK52:42+3:127:45
4Christian EnbergLinköpings OK53:57+4:277:56
5Peter TudénIK Hakarpspojkarna54:58+5:288:05
6Erik HelanderOK Roxen57:00+7:308:23
7Jan HjortFalköpings AIK OK57:55+8:258:31
8Joakim KarmetunOK Njudung1:01:37+12:079:04
9Torbjörn AnderssonOK Motala1:02:38+13:089:13
10Martin JarelandLinköpings OK1:03:51+14:219:24
11Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:04:43+15:139:31
12Örjan SandellOK Roxen1:08:15+18:4510:03
13Jonas HåkanssonEksjö SOK1:08:25+18:5510:04
14Björn KarlssonKexholms SK1:12:09+22:3910:37
15Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:12:11+22:4110:37
16Jimmy NicklassonKexholms SK1:13:09+23:3910:46
17Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:20:28+30:5811:51
18Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF1:29:09+39:3913:07
Christian ErikssonLinköpings OKej start
Patrik KleistBoxholm-Mjölby OLej start
James MelanderTjällmo-Godegårds OKej start
Peter WestlundJönköpings OKej start

D50

3 610 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL35:299:49
2Karin ÖhlinSOK Aneby35:36+0:079:51
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL36:25+0:5610:05
4Ulrika WahlströmTenhults SOK38:27+2:5810:39
5Anna RosénOK Njudung38:51+3:2210:45
6Anneli KarlssonFK Finn39:25+3:5610:55
7Maritha HenrikssonJönköpings OK41:26+5:5711:28
8Helena KarlssonNässjö OK42:27+6:5811:45
9Lena RunessonOK Vivill43:15+7:4611:58
10Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL43:43+8:1412:06
11Monica HenrikssonEksjö SOK44:49+9:2012:24
12Marianne RosgrenOK Njudung45:47+10:1812:40
13Åsa Flink-SvenssonNässjö OK46:03+10:3412:45
14Kerstin SegerssonOK 64 Torpa47:46+12:1713:13
15Karin ErnfridssonOK 64 Torpa48:17+12:4813:22
16Marita FilipssonMarkaryds FK55:36+20:0715:24
17Lena StrömbäckLinköpings OK55:46+20:1715:26
Inger GuståsLinköpings OKej godkänd
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej start

H50

5 550 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle LindmanFinspångs SOK43:427:52
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna44:34+0:528:01
3Elis BengtssonOK Norrvirdarna44:45+1:038:03
4Per FranssonOK Njudung45:00+1:188:06
5Jan-Olof SvenssonHalmstad OK45:39+1:578:13
6Anders LillieströmOK Roxen46:44+3:028:25
7Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL46:50+3:088:26 Ladda ner rutt i gpx-format
8Jens LindströmTibro OK46:51+3:098:26
9Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna48:34+4:528:45
10Tomas KarlssonKexholms SK48:54+5:128:48
11Börje AnderssonLinköpings OK51:15+7:339:14
12Philip HjellströmGränna-Bygdens OK51:48+8:069:20
13Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna52:08+8:269:23
14Joachim FribergC.E.Colivenc52:46+9:049:30
15Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb53:48+10:069:41
16Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:01:01+17:1910:59
17Conny SimonssonGränna-Bygdens OK1:02:07+18:2511:11
18Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:05:27+21:4511:47
19Lars RunessonOK Vivill1:09:34+25:5212:32
20Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:14:28+30:4613:25
21Björn SamuelssonOK Renen1:23:56+40:1415:07
22Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:24:56+41:1415:18
Kenneth KarlssonAskersunds OKutgått
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Magnus SvenssonNässjö OKej start

D60

3 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK43:4912:08
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:47+1:5812:40
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb46:22+2:3312:50
4Mona PetersenOK Motala51:39+7:5014:18
5Lena FröbergTjalve IF Norrköping51:47+7:5814:20
6Barbro ÖstlundOK Roxen52:20+8:3114:29
7Agneta GranströmSOK Aneby54:21+10:3215:03
8Liselott SigbyIK Vista1:02:29+18:4017:18
9Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF1:07:45+23:5618:46

H60

4 910 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK38:087:45
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna40:31+2:238:15
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung42:14+4:068:36
4Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL44:46+6:389:07
5Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF44:54+6:469:08
6Thomas SvenssonMotala AIF OL45:19+7:119:13
7Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL47:21+9:139:38
8Kjell NeroNässjö OK48:01+9:539:46
9Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna50:38+12:3010:18
10Tomas OlaussonAskersunds OK51:04+12:5610:24
11Göran DehlinAnnebergs GIF52:05+13:5710:36
12Ingemar PerssonGamleby OK53:05+14:5710:48
13Pelle SkullmanLinköpings OK53:15+15:0710:50
14Tord FranssonMotala AIF OL54:09+16:0111:01
15Pär ForsströmStjärnorps SK56:25+18:1711:29
16Christer JohanssonOK Motala57:47+19:3911:46
17Rainer ScholzIK Vista59:34+21:2612:07
18Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:01:06+22:5812:26
19Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL1:01:30+23:2212:31
20Sune CarlssonOK Motala1:01:43+23:3512:34
21Bengt ÖstlundOK Roxen1:04:32+26:2413:08
22Olle ArmanNyköpings OK1:05:10+27:0213:16
23Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:05:18+27:1013:17
24Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:11:02+32:5414:28
Leif EfraimssonMotala AIF OLdiskvalificerad
Jens TörnmarckAskersunds OKej start

D70

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung41:2913:49
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK47:04+5:3515:41
3May-Sofie OlssonForserums SOK47:40+6:1115:53
4Ann-Marie BirgerssonForserums SOK53:29+12:0017:49
5Britt PetterssonOK Roxen57:06+15:3719:02
6Lena SandahlGamleby OK1:01:32+20:0320:30
7Kristina JohanssonMullsjö SOK1:05:21+23:5221:47
8Chatarina AnderssonOK Motala1:05:34+24:0521:51
9Kicki SanderBjörkfors GOIF1:06:09+24:4022:03
10Ulla NilssonSOK Viljan1:06:36+25:0722:12
11Ulla LingJönköpings OK1:14:59+33:3024:59

H70

3 610 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen31:138:38
2Roland SandahlAnnebergs GIF37:57+6:4410:30
3Stellan AhnströmForserums SOK38:13+7:0010:35
4Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL38:34+7:2110:40
5Åke EckerbomIFK Sävsjö38:42+7:2910:43
6Rune RingsgårdOK Roxen38:44+7:3110:43
7Bo TuressonOK Bävern38:52+7:3910:45
8Stefan G LarssonOK Njudung39:00+7:4710:48
9Erland LingJönköpings OK40:45+9:3211:17
10Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK41:17+10:0411:26
11Arne SvenssonOK Njudung41:52+10:3911:35
12Johnny GustafssonGamleby OK43:01+11:4811:54
13Gunnar AnderssonIK Vista43:34+12:2112:04
14Roland NilssonSOK Viljan45:00+13:4712:27
15Kjell HolmströmBjörkfors GOIF47:24+16:1113:07
16Per GranevikJönköpings OK47:25+16:1213:08
17Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK47:26+16:1313:08
18Rune GunnarssonNässjö OK48:17+17:0413:22
19Ulf WaldenfjordLinköpings OK48:19+17:0613:23
20Sven Erik SjöholmMullsjö SOK48:53+17:4013:32
21Jerry MartinssonOK Motala49:13+18:0013:38
22Roland AlsénOK Roxen50:07+18:5413:52
23Alf OlssonForserums SOK51:51+20:3814:21
24Claus PetersenOK Motala54:49+23:3615:11
24Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK54:49+23:3615:11
26Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna57:26+26:1315:54
27Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:01:49+30:3617:07
28Lars KarlssonGamleby OK1:03:45+32:3217:39
29Arne AnderssonOK Motala1:11:16+40:0319:44
Uno BergOK Motalaej godkänd
Stig JonssonBjörkfors GOIFej godkänd
Leif AnderssonOK Motalautgått
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLej start

D80

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H80

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK42:1714:05
2Tore JohanssonSOK Aneby51:41+9:2417:13
3Mats BirgerssonForserums SOK1:00:27+18:1020:09
Anders AdlerLinköpings AIKej godkänd

Inskolning

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Isabella BrengdahlSol Tranåsfullföljt
Ebba HolmbergSol Tranåsfullföljt
Joel OlssonOK 64 Torpafullföljt

U1

1 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BrickarpSol Tranås14:399:30
2Alma TrofastJönköpings OK18:01+3:2211:41
3Anton KronhedÖdeshögs Skidklubb21:22+6:4313:52
4Tage GustafssonSol Tranås22:02+7:2314:18
5KLara StenströmÖdeshögs Skidklubb25:07+10:2816:18
6Ivar StenströmÖdeshögs Skidklubb25:54+11:1516:49
7Otto BrantvallOK Denseln26:33+11:5417:14
8Alma BrantvallOK Denseln26:49+12:1017:24
9Thea TudénIK Hakarpspojkarna34:27+19:4822:22

U2

2 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stine RosgrenSol Tranås28:3712:10
2Pelle JakobssonEksjö SOK29:35+0:5812:35
3Lisa MillestadSol Tranås32:59+4:2214:02
4Lisa RosgrenSol Tranås42:12+13:3517:57
5Samuel KarlssonBoxholm-Mjölby OL43:18+14:4118:25
6Assar Rosén ThelinJönköpings OK45:22+16:4519:18
7Tove JakobssonEksjö SOK1:10:36+41:5930:02

Öppen motion 1

2 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma OlssonOK 64 Torpa34:3314:42
2Olle WahlfridssonSOK Aneby41:31+6:5817:40
3Brigitte AlsénOK Roxen50:16+15:4321:23
4Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna51:13+16:4021:47
5Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna51:15+16:4221:48
6Ulf PlalmkvistIFK Sävsjö52:24+17:5122:17

Öppen motion 3

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice StenqvistOK 64 Torpa22:267:21
2Tina AspÖdeshögs Skidklubb31:11+8:4510:13
3Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL33:16+10:5010:54
4Malin FridlundSol Tranås33:36+11:1011:00
5Maria PetterssonOK Njudung35:31+13:0511:38
6Monica KarlssonSol Tranås38:36+16:1012:39
7Anna KjellénJönköpings OK39:21+16:5512:54
8Martina OlssonOK 64 Torpa39:25+16:5912:55
9Per CarlssonSol Tranås40:17+17:5113:12
10Petra OlssonIFK Sävsjö41:34+19:0813:37
11Madelene OrthSol Tranås42:47+20:2114:01
12Lotta PetersénOK Njudung44:36+22:1014:37
13Ulrika FranssonOK Njudung44:53+22:2714:42
14Heli WibergOK Roxen48:58+26:3216:03
15Mattias RundgrenSol Tranås53:10+30:4417:25
16Barbro LudvigssonForserums SOK56:24+33:5818:29
17Ann SamuelssonAnkarsrums Orienteringsklubb1:01:54+39:2820:17
18Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:03:53+41:2720:56
19Svea EkbladhSol Tranås1:06:08+43:4221:40
20Lena Johansson;IFK Sävsjö1:24:22+1:01:5627:39

Öppen motion 5

3 980 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LarssonHammarby IF OF45:2611:24
2Liza JohanssonSol Tranås50:37+5:1112:43
3Simon KarlssonSol Tranås51:33+6:0712:57
4Jesper RundbäckVaggeryds Skid o Orienteringsk52:08+6:4213:05
5Ylwa HolmkvistSol Tranås54:09+8:4313:36
6Anneli BlomgrenSOK Aneby54:51+9:2513:46
7Jenny JakobssonEksjö SOK56:19+10:5314:08
8Rasmus WibergOK Roxen1:04:05+18:3916:06
9Carole CarlssonSol Tranås1:04:20+18:5416:09
10Bosse YbeOK Stigen1:04:36+19:1016:13
11Klas JohanssonSol Tranås1:05:42+20:1616:30
12Elisabeth WalfridssonSOK Aneby1:06:53+21:2716:48
13Ulrika BrickarpSol Tranås1:08:42+23:1617:15
14Bo AnderssonSol Tranås1:14:38+29:1218:45

Öppen motion 6

4 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin ÖhrnOK Bävern44:059:06
2Axel JohanssonSol Tranås44:25+0:209:10
3Albert BrickarpSol Tranås46:59+2:549:42
4Johan HåkanssonGöteborgs SK47:48+3:439:52
5Johan JylltorpLinköpings OK48:18+4:139:58
6Dennis GustafssonOK Njudung49:13+5:0810:10
6Tomas PetersénOK Njudung49:13+5:0810:10
8Ole PedersenLinköpings OK54:36+10:3111:16
9 Marie;Ruber;Linköpings OK54:48+10:4311:19
10 Marcus;Skoglund;Sol Tranås54:59+10:5411:21
11Stefan ÅslundSol Tranås1:04:02+19:5713:13
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:04:32+20:2713:20
13Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:04:36+20:3113:20

Öppen motion 7

3 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas OlssonOK Roxen24:288:09
2Michael HertinIK Hakarpspojkarna25:59+1:318:39
3Matz HöögOK Motala28:15+3:479:25
4Per-Inge JohanssonSOK Aneby29:21+4:539:47
5Elsa LindeblomHestra Idrottsförening29:30+5:029:50
6Bo HultgrenOK Njudung30:46+6:1810:15
7Pelle HöglundEksjö SOK36:37+12:0912:12
8Bo FrisbergOK Roxen38:47+14:1912:55
9Karin FreylandSOK Aneby39:50+15:2213:16
10Hans SamuelssonOK 64 Torpa41:26+16:5813:48
11Anna HertinIK Hakarpspojkarna43:27+18:5914:29
12Sofia NydahlOK Motala45:14+20:4615:04
13Robin SchagerlindOK Bävern47:19+22:5115:46
14Åke PerssonOK Bävern47:20+22:5215:46
15Lars JohanssonOK Motala47:32+23:0415:50
16Hans-Åke ChristianssonGamleby OK49:03+24:3516:21
17Anna FröbergOK Roxen49:17+24:4916:25
18Ola GustafssonSOK Aneby54:42+30:1418:14
19Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna55:09+30:4118:23
20Per FröbergTjalve IF Norrköping1:02:58+38:3020:59
21Dag FranssonSol Tranås1:11:42+47:1423:54

Öppen motion 8

4 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke LjunggrenLinköpings OK39:498:06
2Stefan DjurstedtEksjö SOK42:19+2:308:37
3Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK43:57+4:088:57
4Rickard JakobssonEksjö SOK47:24+7:359:39
5Manne FreylandSOK Aneby47:49+8:009:44
6Eric KarlssonOK 64 Torpa49:09+9:2010:00
7Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK49:23+9:3410:03 Ladda ner rutt i gpx-format
8Jonny JohanssonOK Njudung51:41+11:5210:31
9Sonja HaasNybro OK53:11+13:2210:49
10Lars HagelbergEksjö SOK53:58+14:0910:59
11Martina JanssonSOK Aneby54:12+14:2311:02
12Klas BjörkIK Hakarpspojkarna55:46+15:5711:21
13Per SandlundOK Njudung1:01:27+21:3812:30
14Anna KullbergBjörkfors GOIF1:01:45+21:5612:34
15Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:03:30+23:4112:55
16Anders MalmerUmeå OK1:06:56+27:0713:37
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 9

8 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL1:05:427:34
2Johan SandlundOK Njudung1:22:46+17:049:32
3Erik AnderssonIdrottsklubben Gandvik1:30:33+24:5110:26
4Rikard BorgLinköpings OK1:35:19+29:3710:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser