Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, medel
Arrangörsorganisation: Ärla IF
Datum: lördag 17 juni 2017

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Peter RosénH50 VSM45:36+6:325:44

Avesta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Julia WannerD16 USM32:336:13
14Johan WannerÖppen Medel1:03:21+23:179:17

Bergnäsets AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Åke GustafssonH60 VSM44:22+9:076:53
Karin WennbergÖppen Kortej godkänd

Bjursås OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Marianne BjörklundD50 VSM41:52+3:416:30
12Per-Erik BjörklundÖppen Lång1:03:30+6:59:057:10

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jonny HanssonH60 VSM43:13+7:586:43

Domnarvets GOIF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Florence BergD40 VSM45:06+2:575:56
4Irma BergD1220:16+4:225:54
7Jesper BergH16 USM1:10:39+27:089:19
11Anna ElgesjöD40 VSM1:14:58+32:499:53
12Maria EmanuelssonD50 VSM45:57+7:467:08
13Andreas ElgesjöH40 VSM58:16+10:545:38
24Per LeidevallH50 VSM49:41+10:376:15
27Magnus EliassonH40 VSM1:06:40+19:186:27
39Kjell EmanuelssonH50 VSM56:34+17:307:07
41Anders BergH50 VSM58:58+19:547:25

Edsbyns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hans OlevikH70 VSM32:536:17

Eksjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hugo JakobssonH16 USM45:09+1:385:57
3Monica KollbergD50 VSM39:58+1:476:12
6Stefan KollbergH50 VSM42:45+3:415:23
Lasse JanssonH40 VSMej start

Eskilstuna OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Magnus HellbergH50 VSM41:55+2:515:16
6Monica GustafssonD50 VSM42:04+3:536:32
Urban RisbergH50 VSMej godkänd

Eskilstuna Simklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Lasse BergqvistÖppen Medel59:43+19:398:45

Finspångs SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Joel ErnstssonH16 USM43:315:44
1Ida ErnstssonD1215:544:38
8Kenneth SvenssonH50 VSM43:29+4:255:28
13Gunnar NilssonH50 VSM44:58+5:545:39
13Ingrid SvenssonD50 VSM46:27+8:167:13
15Erik ErnstssonH40 VSM59:23+12:015:44

FK Göingarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hampus LarssonH17-20 JSM50:30+1:415:07
7Magnus LarssonÖppen Lång56:05+6:51:406:20
17Robin LarssonH21 SM1:36:33+45:357:42

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Helena SvenssonD50 VSM38:115:56
22Mikael SvenssonH40 VSM1:03:43+16:216:10

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Linn BylarsD21 SM55:55+1:395:40

Fredrikshofs IF Skid & OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nadia LarssonD21 SM54:165:30

Frosta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Linda TufvessonD21 SM1:16:53+22:377:47

Garphyttans IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stina BernD1434:218:21
1Marcus JanssonH21 SM50:584:04
5Maria GustafssonD17-20 JSM53:42+13:267:05
9Karin E GustafssonD21 SM1:07:40+13:246:51
14Lena JanssonD50 VSM47:07+8:567:19
15Elin FjellströmD21 SM1:15:13+20:577:37
15Torbjörn JanssonH21 SM1:31:15+40:177:17
19Birgitta GustafssonD50 VSM56:58+18:478:51
34Magnus BernH50 VSM54:30+15:266:51
Thomas JanssonH21 SMej godkänd

Grebo Svartåkare

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Veronica AxelssonÖppen Lång1:14:02+7:09:378:22

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anna-Karin FridmarÖppen Kort38:23+10:179:20

Gällstadbygdens SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Johan AbrahamssonH40 VSM1:23:53+36:318:07

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anna BerggrenD40 VSM1:04:29+22:208:30
Isak BerggrenH16 USMej start
Felix SilverH16 USMej start

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per GustavssonH50 VSM40:02+0:585:02

Hagaby GoIF Örebro

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Viktor LarssonH21 SM53:06+2:084:14
11Jan GustafssonÖppen Lång1:03:24+6:58:597:10

Haninge SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johanna AlmlundD50 VSM38:50+0:396:02
5Ronnie PetterssonH40 VSM53:16+5:545:09
6Sebastian SvärdH21 SM56:04+5:064:28
6Joakim SkärlénH17-20 JSM54:16+5:275:30
8Daniel SteenH21 SM1:00:53+9:554:51
9Ola SvärdH40 VSM54:15+6:535:15
9Gunnar SkärlénÖppen Medel56:11+16:078:14
10Emil AnderssonH17-20 JSM1:01:44+12:556:15
11Tobias SteenH21 SM1:06:17+15:195:17
11Martin SkärlénH17-20 JSM1:03:11+14:226:24
26Ulf AnderssonH40 VSM1:05:43+18:216:21
28Ove JanssonH40 VSM1:07:47+20:256:33
29Torbjörn OhlssonH50 VSM52:08+13:046:33
Simon KappelH21 SMej start

HJS-Vansbro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Elin HållD17-20 JSM51:00+10:446:43
Erica HållD40 VSMej godkänd

IF Hallby SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Emil GranathH1452:39+17:1510:04
23Leif AhlstrandH60 VSM56:00+20:458:42
37Johan GranathH50 VSM55:40+16:367:00Ladda ner rutt i gpx-format

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Johan StenbergH40 VSM1:16:29+29:077:24

IFK Enskede

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Peter AlbinssonH40 VSM57:40+10:185:34
18Patric De BoussardH40 VSM1:02:08+14:466:00
Malin AlbinssonD40 VSMej godkänd

IFK Lidingö SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Margareta MeitonD60 VSM49:53+9:319:32
4Sonia RodiéreD40 VSM47:46+5:376:18
7Jonn Are MyhrenH21 SM57:10+6:124:33
9Anders StjerndahlH50 VSM43:48+4:445:30

IFK Mora OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav JonssonH17-20 JSM48:494:57
2Emmy AlbinssonD17-20 JSM45:44+5:286:02
2Linus MoodH21 SM52:06+1:084:09
4Maud AnglebrantD50 VSM40:29+2:186:17
7Pia FrostD50 VSM42:59+4:486:41
8Thobias BrodinH16 USM1:21:57+38:2610:48
8Henrik JonssonH40 VSM54:07+6:455:14
9Erik FrostH21 SM1:03:56+12:585:06
10Erica OlssonD21 SM1:09:36+15:207:03
10Mats JohanssonH50 VSM43:59+4:555:32
11Conny ErikssonÖppen Medel58:33+18:298:35
11Laura Csúcs-FenyvesiD21 SM1:09:52+15:367:05
19Nicklas StrömH50 VSM47:01+7:575:55
48Maffe FrostH50 VSM1:06:01+26:578:18
Klaus CsúcsH21 SMej godkänd

IK Vista

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mikael GustafssonH50 VSM42:00+2:565:17
9Ulrika GustafssonD40 VSM59:25+17:167:50
21Håkan SvenssonH50 VSM48:39+9:356:07

Insjöns IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Kjell ErikssonH70 VSM51:28+18:359:50

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Erik NylundH50 VSM48:14+9:106:04
Christer NorinH50 VSMej godkänd

Järla Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Lars EnglundH70 VSM40:38+7:457:46
8Jan-Erik WibergH70 VSM43:17+10:248:16
10Anders AsplundH60 VSM40:57+5:426:22

Katrineholms OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Håkan PalmfjordH60 VSM40:29+5:146:17
9Torgny JeppssonH60 VSM40:39+5:246:19
35Pelle SkoogH50 VSM54:38+15:346:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Tomas ErikssonÖppen Kort53:13+25:0712:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Tomas ErikssonÖppen Medel55:54+15:508:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Marie HolmqvistÖppen Medel1:55:15+1:15:1116:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Hanna FridmarÖppen Medel1:55:43+1:15:3916:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Arne FridmarÖppen Medel1:55:51+1:15:4716:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
John HolmqvistÖppen Medelej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hillevi HolmqcistÖppen Medelej godkänd

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hans KruskopfH70 VSM42:24+9:318:06

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Lisbeth CelanderD50 VSM51:17+13:067:58
47Leif CelanderH50 VSM1:03:33+24:298:00

Kvarnsvedens GOIF OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Rikard BergströmH17-20 JSM52:49+4:005:21
5Filip BergströmH21 SM55:27+4:294:25
6Esbjörn AndrénH60 VSM39:59+4:446:13
12Stefan KillbergH50 VSM44:27+5:235:35
14Niklas StrömH21 SM1:10:42+19:445:38
22Rune NolåkersH60 VSM50:05+14:507:47
24Mikael NolåkersH40 VSM1:04:17+16:556:13
26Peter BergströmH50 VSM51:24+12:206:28
Ola ErikssonH40 VSMej godkänd
Axel ErikssonH17-20 JSMej godkänd
Ing-Marie AndrénD60 VSMej start

Köping-Kolsva OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Malin WelénD21 SM1:04:15+9:596:30
9Helena HolmbergD50 VSM43:36+5:256:46
15Göran WelénH60 VSM45:20+10:057:03
18Susanne WelénD50 VSM52:23+14:128:08
19Kenneth LarssonH60 VSM47:47+12:327:25
Christer LinderborgH40 VSMej godkänd

Leksands OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per SpikÖppen Medel40:13+0:095:53
3Clara SpikD16 USM36:52+4:197:02
6Adelina FunkeD17-20 JSM1:00:22+20:067:57
9Viktor BergH17-20 JSM59:21+10:326:01
10Ola JäderbergH40 VSM55:43+8:215:23
23Peo BergH40 VSM1:03:59+16:376:11
Lars SahlbergH60 VSMej godkänd
Julia FunkeD16 USMej godkänd
Janne SkarnerH40 VSMej godkänd
Pontus FunkeH40 VSMej start

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle AdolfssonH70 VSM35:06+2:136:42

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mia EronnD40 VSM42:095:33
15Anders KnutssonH40 VSM59:23+12:015:44

Lunds OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ing-Britt SwedenborgÖppen Kort42:29+14:2310:20
6Annika WigrenD21 SM1:04:06+9:506:30
7Nils PistoraH40 VSM54:03+6:415:13
23Peter HedbergH50 VSM49:16+10:126:12

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars-Ola WesterlundH40 VSMej godkänd

Långhundra IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Olle BrahmÖppen Kort41:15+13:0910:02
4Karl BrahmÖppen Medel45:39+5:356:41
5Alva JonssonD16 USM42:12+9:398:04
6Elsa BrahmÖppen Kort50:23+22:1712:15
7Kristina KarlssonÖppen Medel54:54+14:508:02
39Erik JonssonH40 VSM1:44:14+56:5210:05

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Håkan LångH50 VSM48:47+9:436:08

Mariestads FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Mats AnderssonH50 VSM1:12:49+33:459:10
Ammi AnderssonD50 VSMej godkänd

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bo HerderssonH60 VSM37:01+1:465:45
10Rune ArvidssonH70 VSM49:14+16:219:24

NAIS Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Torbjörn LindgrenÖppen Medel58:52+18:488:37
27Thomas PeterssonH50 VSM51:30+12:266:29

Nyköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Edvin HellstenH16 USM56:18+12:477:25
5Kent BergendahlH60 VSM39:29+4:146:08
5Rebecka HylanderD21 SM59:27+5:116:01
6Filippa GuttkeD1221:42+5:486:19
14Ida HylanderD21 SM1:13:56+19:407:29
29Mikael GuttkeH40 VSM1:10:34+23:126:49
30Maths CarremanH50 VSM52:21+13:176:35

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Maria BroströmD40 VSM1:21:00+38:5110:41
51Christer BroströmH50 VSM1:17:46+38:429:47

OK Hammaren

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Stellan TäckH40 VSM1:17:55+30:337:32
Ann-Sofie TäckD40 VSMej godkänd

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Peter JäderfeldtH50 VSM58:19+19:157:20

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Malin PilvingeD40 VSM51:33+9:246:48
12Linn BrännebyD21 SM1:09:59+15:437:05

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Simon AnderssonÖppen Lång51:35+6:47:105:50

OK Kåre

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stefan JohanssonH50 VSM39:044:55
4Kajsa EngströmD21 SM57:41+3:255:51
5Christer MorellH50 VSM42:41+3:375:22
7Rasmus NordgrenH17-20 JSM54:42+5:535:32
8Weronica MorellD50 VSM43:12+5:016:43

OK Linné

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Kristin HellmanD21 SM1:05:00+10:446:35
13Johan LidströmH21 SM1:08:21+17:235:27
15Sylvia ÅgrenÖppen Medel1:04:47+24:439:29
36Stefan LundH50 VSM55:12+16:086:57

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Victor JacobsenH1222:22+6:496:31
17Kurt NensénH60 VSM46:01+10:467:09

OK Nolaskogsarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sara ForsgrenD21 SM56:49+2:335:45
11Fredrik ForsgrenH40 VSM55:46+8:245:23

OK Ravinen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Vendela RundströmÖppen Kort35:43+7:378:41
3Jonny EngelH40 VSM51:27+4:054:58
7Pär WestbladH50 VSM42:47+3:435:23
31Björn RundströmH40 VSM1:11:54+24:326:57
Arvid RundströmÖppen Kortej godkänd

OK Rodhen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus BlåuddH40 VSM47:224:35
10Oskar MolarinH21 SM1:04:50+13:525:10

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Jens AnderssonH50 VSM53:20+14:166:43

OK Roxen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tove PetterssonD16 USM33:04+0:316:19
4Emma PetterssonD17-20 JSM52:22+12:066:54
16Henrik PetterssonH50 VSM45:55+6:515:46

OK Skogsfalken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Max PerssonH1436:58+1:347:04
6Tony LarssonH40 VSM54:00+6:385:13
17Lars PerssonH50 VSM46:12+7:085:49

OK Södertörn

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn RennerH1435:246:46
5Ronny HedlundH70 VSM36:12+3:196:55
5Viktor ZillingH1455:25+20:0110:35
8Daniela RennerD40 VSM56:19+14:107:25
12Jan LindgrenH60 VSM43:49+8:346:48
33Staffan ZillingH50 VSM54:17+15:136:50
34Anders HedbergH40 VSM1:18:43+31:217:37
35Martin SigrandH40 VSM1:19:58+32:367:44

OK Tor

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rasmus HedarH1215:334:32
1Katarina OlssonÖppen Kort28:066:50
3Anette LarssonD40 VSM46:14+4:056:05
11Marie HedarD50 VSM45:03+6:527:00
13Malin JacobsonD21 SM1:10:33+16:177:09
19Jörgen JonssonH40 VSM1:02:22+15:006:02

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Anders PalmqvistH50 VSM1:02:35+23:317:52

OK Tyr

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Pontus AlfredssonH17-20 JSM50:05+1:165:04
10Marie AlfredssonD50 VSM44:41+6:306:56
43Mikael KullinH50 VSM59:37+20:337:30

Ronneby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Embla ThorénD1226:34+10:407:44
44Lars ThorénH50 VSM1:00:32+21:287:37

Ryda SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elvira LarssonD17-20 JSM40:165:18
12Richard KarlssonH21 SM1:07:31+16:335:23

Skene Sim o IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Bertil TallkvistH60 VSM49:08+13:537:38

Skogspojkarnas OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sofia TunessonD1216:49+0:554:54
4Lovisa TunessonD16 USM37:08+4:357:06
5Mattias TunessonÖppen Lång54:11+6:49:466:07

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Karin FreylandD50 VSM47:59+9:487:27

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Manfred OlejnikH60 VSM46:02+10:477:09

Stjärnhovs OK 65

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mats GärlingH60 VSM40:33+5:186:18

Stockholm Multisport Klubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Annika BjörkrothD50 VSM58:48+20:379:08
37Kristians MikelsonsH40 VSM1:21:42+34:207:54
42Anders SundellH50 VSM59:06+20:027:26

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Torbjörn LarssonH60 VSMej godkänd

Strängnäs-Malmby OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oscar LennellH1038:5211:40
3Erik JonssonH16 USM50:18+6:476:38
4Hampus NyholmH16 USM50:28+6:576:39
9Mikael LindqvistÖppen Lång59:07+6:54:426:41
18Christofher RamströmH21 SM1:37:51+46:537:48
25Leif ErikssonH50 VSM51:13+12:096:27
Urban HallbergÖppen Långfullföljt

Surahammars SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gunnar MunkteliusH60 VSM39:02+3:476:04
8Ludvig HaslerÖppen Kort58:34+30:2814:14
12Sofia HaslerD40 VSM1:16:29+34:2010:05
17Lars-Erik HaslerH40 VSM1:01:23+14:015:56
36Anders GalinH40 VSM1:21:07+33:457:51
Rebecka HaslerD14ej godkänd

Säterbygdens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Emil ArvidssonH17-20 JSM52:13+3:245:17
8Thomas ArvidssonÖppen Lång58:51+6:54:266:39
10Anita KlarÖppen Medel56:35+16:318:17
Kjell KlarH50 VSMej godkänd

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Ida-Maria SvenssonÖppen Lång1:06:20+7:01:557:30

Söders-Tyresö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bengt AnderssonH70 VSM35:43+2:506:49
4Peter AnderssonÖppen Lång51:59+6:47:345:52
8Felix TidermanH17-20 JSM55:49+7:005:39
11Patrik TidermanH50 VSM44:16+5:125:34

Södertälje-Nykvarn OF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Viktor LöfgrenH1435:53+0:296:51
2Stefan PetterssonÖppen Lång48:15+6:43:505:27
5Ingela LiwellD40 VSM49:56+7:476:35
6Martin BygdénH16 USM1:06:28+22:578:46
14Mats HeldtH50 VSM45:21+6:175:42
14Lars BygdénH40 VSM58:27+11:055:39
16Lars-Gunnar AndénH60 VSM45:37+10:227:05
20Henrik LöfgrenH40 VSM1:02:24+15:026:02
21Mats LiwellH40 VSM1:02:27+15:056:02

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Urban ÅbergH60 VSM44:56+9:416:59

Trollhättans SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan KarlssonH60 VSM36:50+1:355:43
4Radka KühnelD60 VSM1:04:20+23:5812:18
31Hans KööhlerH50 VSM53:03+13:596:40

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Stefan JohanssonH50 VSM46:36+7:325:52

Tullinge SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pia-Lena PutkonenD60 VSM40:227:43
3Axel TrofastH1220:22+4:495:56
15Lena SundqvistÖppen Lång1:17:30+7:13:058:46
25Henrik TrofastH40 VSM1:04:43+17:216:15
45Hans SundqvistH50 VSM1:00:47+21:437:39
49Piero SannicoloH50 VSM1:09:22+30:188:44
Håkan SandbergH40 VSMej godkänd

Täby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2My RönnolsD60 VSM42:19+1:578:05
16Åsa BergströmD50 VSM48:24+10:137:31
20Ulf CarnbyH60 VSM47:53+12:387:26
28Jörgen EkmanH50 VSM51:51+12:476:31
38Roland SannicoloH50 VSM56:28+17:247:06
Oliver EricssonH14ej start
Alejandro Martinez FlorH21 SMej start

Ulricehamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders ThomassonH60 VSM35:155:28
2Claes-Göran LundbergH70 VSM34:33+1:406:36
4Marcus WadellH21 SM53:42+2:444:17

Valbo AIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars KarlssonH50 VSMej godkänd

Waxholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jens FochsenH1215:48+0:154:36
6Nils GumaeliusÖppen Lång55:11+6:50:466:14
Erik FochsenH40 VSMej start

Värend GN OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mikael JohanssonH40 VSM51:25+4:034:58
9Lars-Åke SjökvistH70 VSM44:59+12:068:36

Västerås SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lovisa BjörnbergD1036:4811:03
1Jan ViklundÖppen Medel40:045:52
2Felicia SahlénD141:07:39+33:1816:27
3Elvira BjörnbergD1219:09+3:155:34
4Andreas MathisenH40 VSM51:39+4:175:00
5Nova SahlénD1220:49+4:556:04
5Stina BjörnbergÖppen Medel54:00+13:567:55
6Lars JakobssonÖppen Medel54:50+14:468:02
7Pernilla SahlénD40 VSM52:12+10:036:53
10Daniel BjörnbergÖppen Lång1:02:34+6:58:097:04
30Anders SahlénH40 VSM1:11:15+23:536:53
Johan SundénH40 VSMej godkänd
Thomas AnderssonH40 VSMej godkänd

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Mattias RundgrenH21 SM1:32:21+41:237:22

Ågesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Rune  TjörnforsÖppen Kort1:10:54+42:4817:15

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Axel LjungkvistÖppen Medel44:22+4:186:30

Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Frida FjellströmÖppen Lång1:50:10+7:45:4512:27

Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Roland FjellströmÖppen Långej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser