Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 30 juni 2017 - söndag 2 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)

D21 Elit

10 380 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida LindkvistNTNUI1:21:377:51
2Lovisa PerssonOK Tisaren1:24:29+2:528:08
3Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK1:25:35+3:588:14
4Linda LindkvistLeksands OK1:30:18+8:418:41
5Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:35:51+14:149:14
6Maria NilssonDomnarvets GOIF1:37:02+15:259:20
7Sara KindlundOK Tranan1:38:59+17:229:32
8Sanna SkoogKils OK1:46:09+24:3210:13
9Sanni NorrbackaLynx1:46:38+25:0110:16
10Cecilia EinarssonVästerås SOK1:47:03+25:2610:18
11Frida GustafssonIFK Göteborg1:50:48+29:1110:40
12Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF1:52:58+31:2110:52
13Charlotte LindkvistLeksands OK1:54:11+32:3411:00
14Ida DalhammerOK Roxen2:05:47+44:1012:07
15Jenny ErikssonOK Kåre2:07:34+45:5712:17
16Elin HögstrandIFK Göteborg2:11:32+49:5512:40
Hanna BarkegrenOK Kåreej godkänd
Julia AdolfssonOK Kåreej godkänd
Sara HodlerIFK Mora OKej start

H21 Elit

14 020 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roman RyapolovIFK Mora OK1:36:146:51
2Simon HodlerIFK Mora OK1:37:16+1:026:56
3Aleksi LeskinenLynx1:41:11+4:577:13
4Linus LarssonOK Kåre1:47:50+11:367:41
5Per EklöfOK Milan1:49:53+13:397:50
6Johan AronssonOK Tisaren1:51:31+15:177:57
7Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:56:00+19:468:16
8Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK2:04:34+28:208:53
9Fredrik PerssonDomnarvets GOIF2:05:46+29:328:58
Rikard ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Ludvig ErikssonKils OKej godkänd
André AnderssonOK Kåreej godkänd
Christoffer AndersénVästerås SOKej godkänd
Jonas GustafssonOK Kåreej godkänd
Daniel RoosAttunda OKej godkänd

D20 Elit

7 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:25:0612:01
2Matilda ErikssonOK Kåre1:54:41+29:3516:11
Jonna JungåkerSundsvalls OKej start
Frida PetersonÄlvdalens IF OKej start
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej start

H20 Elit

10 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian af HällströmOK771:14:517:12
2Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:22:46+7:557:58
3Johan EdenhamnLänna IF1:30:24+15:338:42
4Gustav ÖhgrenOK Kåre1:36:04+21:139:15
5Christian RedtzerAttunda OK1:51:45+36:5410:45
David RisbergKils OKej start

D18 Elit

6 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JohanssonOK Skärmen55:439:00
2Tuuli HeikkiläLynx56:00+0:179:02
3Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan58:58+3:159:31
4Ella OlssonGrycksbo IF OK1:07:23+11:4010:53
5Emelie BrudinIFK Mora OK1:09:17+13:3411:11
6Vilma KarlssonSnättringe SK1:17:01+21:1812:26
7Alva LindellIF Thor1:17:41+21:5812:32
8Elsa HolmgårdKils OK1:26:30+30:4713:58
9Elvira SilverGävle OK1:37:09+41:2615:41

H18 Elit

7 390 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK1:01:308:19
2Håkan RambergHallstahammars OK1:05:36+4:068:52
3Erik WinbladhKarlskrona SOK1:06:32+5:029:00
4Johannes ÖhgrenOK Kåre1:09:23+7:539:23
5Sixten TörnqvistVästerås SOK1:12:12+10:429:46
6Pontus BierfeldtÄrla IF1:12:21+10:519:47
7Victor BylundIF Thor1:14:05+12:3510:01
8Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:14:44+13:1410:06
9Samuel PihlströmOK Landehof1:18:14+16:4410:35
10Viktor BarkegrenStora Tuna OK1:21:10+19:4010:58
11Axel OlssonIF Hagen1:22:45+21:1511:11
12Filip MöllerOK Södertörn1:30:11+28:4112:12
13John GranathOK Kåre1:31:35+30:0512:23
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Nils LundgrenSundsvalls OKej godkänd

D21

7 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin PerssonHagaby GoIF Örebro1:07:519:32
2Erika JanssonRasbo IK1:11:57+4:0610:07
3Sandra BurénKöping-Kolsva OK1:14:07+6:1610:25
4Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro1:23:06+15:1511:41
5Julia BirathStenungsunds OK1:28:16+20:2512:24
6Maria RostLinköpings OK1:35:08+27:1713:22
7Maria LundStenungsunds OK1:38:27+30:3613:50
8Else Kristine LienLøten o-lag1:57:47+49:5616:33
Ebba EkmanOK Tyrej godkänd
Anna GustafssonIFK Göteborgej godkänd

H21

10 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:17:177:35
2Joona OjapaloLynx1:18:46+1:297:44
3Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:23:11+5:548:10
4Johan ErikssonLinköpings OK1:28:46+11:298:43
5Oscar HenrikssonJönköpings OK1:40:38+23:219:53
6Emil AlexanderssonStora Tuna OK1:45:27+28:1010:22
7Simon BörjesonRyda SK1:45:33+28:1610:22
8Pål SkogedalAsker SK1:59:28+42:1111:44
9David StadigSK Trim/Virsbo2:46:00+1:28:4316:19
Johan ErikssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Johan CelanderKöping-Kolsva OKej godkänd
Viktor DahlqvistStorviks IFej start

D18

4 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NallgårdVästerås SOK59:5413:24
2Alva LimbäckVästerås SOK1:00:02+0:0813:25
3Elsa LimbäckVästerås SOK1:18:30+18:3617:33
4Hanna SundströmVästerås SOK1:20:09+20:1517:55
5Elin DahlmarkVästerås SOK1:22:10+22:1618:22
6Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:38:27+38:3322:01
Sofia BengtssonSundbybergs IKej godkänd

D16

4 450 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor40:109:01
2Sofia IversAttunda OK42:17+2:079:30
3Alma GustafssonSOK Aneby43:29+3:199:46
4Malin BierfeldtÄrla IF45:39+5:2910:15
5Julia NordlanderSundsvalls OK46:21+6:1110:24
6Nina PerssonHaninge SOK46:39+6:2910:28
7Hanna RingRonneby OK47:51+7:4110:45
8Kristina KlingnéusIK Vikings OK48:11+8:0110:49
9Aino AsklöfLynx49:38+9:2811:09
10Cornelia IvarssonOK Hammaren50:06+9:5611:15
11Lovisa NilssonAttunda OK50:22+10:1211:19
12Moa KarlssonStorviks IF51:15+11:0511:31
13Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK52:24+12:1411:46
14Lovisa HambäckLånghundra IF52:46+12:3611:51
15Klara JohanssonVästvärmlands OK52:49+12:3911:52
16Elsa AlbinssonOK Tyr53:17+13:0711:58
17Sara MöllerOK Södertörn53:26+13:1612:00
18Ella KarlssonSnättringe SK54:17+14:0712:11
19Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering55:45+15:3512:31
20Elsa NilssonDomnarvets GOIF58:46+18:3613:12
21Karin WedmanVästerbergslagens OL58:56+18:4613:14
22Emilia BergströmOK Rodhen59:19+19:0913:19
23Isabella JoonsLeksands OK59:29+19:1913:22
24Sofie FranzénAlmby IK1:00:36+20:2613:37
25Klara AnderssonDomnarvets GOIF1:02:56+22:4614:08
26Clara JohanssonOK Skärmen1:05:15+25:0514:39
27Hanna LundgrenLinköpings OK1:05:21+25:1114:41
28Cecilia LindgrenOK Kåre1:05:30+25:2014:43
29Agnes MalmgrenOckelbo OK1:06:16+26:0614:53
30Alva LarssonUmeå OK1:16:52+36:4217:16
31Linnea PerssonValbo AIF1:23:25+43:1518:44
32Tilda GolsäterKorsnäs IF OK1:35:05+54:5521:22
Ida LarssonVästerås SOKej godkänd
Tove FrænellSundsvalls OKej godkänd
Ester LaudonVännäs OKej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Josefine JonssonOK Torej start
Emma LiljeGävle OKej start

H16

5 540 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas CarlssonStora Tuna OK38:006:51
2David MelinOK Rodhen40:52+2:527:22
3Axel LundgrenSundsvalls OK45:30+7:308:12
4Melker NordgrenOK Kåre47:47+9:478:37
5Henrik PetrisiVästerbergslagens OL49:07+11:078:51
6Martin RinnbäckOK Ravinen52:16+14:169:26
7Henry SvensVästerbergslagens OL53:11+15:119:35
8Emil BybergDomnarvets GOIF54:23+16:239:48
9Erik BrandtDomnarvets GOIF55:22+17:229:59
10Jonne LiukkonenSundsvalls OK56:02+18:0210:06
11Kristian BoströmLynx56:13+18:1310:08
12Arvid BylundIF Thor56:16+18:1610:09
13Lukas JohanssonSundsvalls OK59:18+21:1810:42
14Karl GranathOK Kåre1:00:11+22:1110:51
15Emil AhlströmVästerås SOK1:01:17+23:1711:03
16Jon TrägårdhIFK Umeå1:07:54+29:5412:15
17Felix SilverGävle OK1:09:13+31:1312:29
18Hannes LindahlSundsvalls OK1:13:15+35:1513:13
19Teodor ÄlvegranVästerås SOK1:15:54+37:5413:42
20Filip BäckArboga OK1:21:47+43:4714:45
21Linus BacklundTrollhättans SOK1:30:34+52:3416:20
22Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK1:38:34+1:00:3417:47
Simon ElmRonneby OKej godkänd
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej start

D16 Kort

3 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirjam JoonsLeksands OK1:10:5718:28
2Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:12:11+1:1418:47

H16 Kort

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Thobias BrodinIFK Mora OKej godkänd

D14

3 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Salla IsoherranenLynx31:068:05
2Suvi HeikkiläLynx33:59+2:538:50
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK35:18+4:129:11
4Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering37:26+6:209:44
5Anja NilssonDomnarvets GOIF38:54+7:4810:07
6Maja AhlströmVästerås SOK39:30+8:2410:17
7Salla NorrbackaHyvinkään Rasti42:24+11:1811:02
8Thea NordinKorsnäs IF OK43:17+12:1111:16
9Frida JohanssonOK Skärmen46:20+15:1412:03
10Rebecka PihlströmOK Landehof47:14+16:0812:18
11Julia WesthMullsjö SOK51:39+20:3313:27
12Astrid RexSundsvalls OK58:01+26:5515:06
13Emma JohanssonSundsvalls OK59:02+27:5615:22
14Agnes WallinKorsnäs IF OK1:04:18+33:1216:44
15Angelina ÄlvegranVästerås SOK1:25:23+54:1722:14
Alice LarssonUmeå OKej start
Elsa HermanssonIFK Mora OKej start

H14

3 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer LindgrenOK Kåre32:288:15
2Karim MbembelaLynx34:02+1:348:39
3Matias KoponenLynx38:37+6:099:49
4Henrik FranzénAlmby IK39:39+7:1110:05
5Tobias DahlmarkVästerås SOK57:36+25:0814:39
6Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:03:58+31:3016:16
7Viktor KarlssonStorviks IF1:07:00+34:3217:02
8Albert GustafssonKFUM Örebro OK1:07:26+34:5817:09
9Linus NilssonOK Österåker1:09:04+36:3617:34
10Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:09:20+36:5217:38
11Elis IversAttunda OK1:13:13+40:4518:37
12Eric BäckArboga OK1:25:24+52:5621:43
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Simon AlbinssonOK Tyrej godkänd
Filip LindqvistTäby OKej start

D14 Kort

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma IvarssonOK Hammaren36:5112:21
2Sanna RinnbäckOK Ravinen44:04+7:1314:47

H14 Kort

2 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BylanderKarlsbyhedens OK52:3117:37

D12

2 980 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva ErssonIFK Mora OK24:148:07
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF27:15+3:019:08
3Kia MbembelaLynx27:22+3:089:11
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK28:02+3:489:24
5Julia GustafssonKFUM Örebro OK28:56+4:429:42
6Frida MelinOK Rodhen29:42+5:289:57
7Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK30:01+5:4710:04
8Julia Hagelberg NordahlOK Kåre31:28+7:1410:33
9Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna33:24+9:1011:12
10Johanna PihlströmOK Landehof34:49+10:3511:41
11Amanda BäckArboga OK36:54+12:4012:22
12Mira NordinKorsnäs IF OK37:09+12:5512:27
13Saga KällstrandÅmåls OK37:28+13:1412:34
14Maren Aure SkogedalAsker SK47:40+23:2615:59
15Stella ÄlvegranVästerås SOK49:51+25:3716:43
16Greta BladlundKarlsbyhedens OK54:19+30:0518:13
Ida KarlssonStorviks IFej start

H12

2 980 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon NordlanderSundsvalls OK21:047:04
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:50+0:467:19
3Axel Björnberg FärdigNyköpings OK22:07+1:037:25
4Elis LiukkonenSundsvalls OK23:05+2:017:44
5Hampus KarlssonStorviks IF23:06+2:027:45
6Love BylundIF Thor23:12+2:087:47
7Hugo NordlanderSundsvalls OK23:40+2:367:56
8Rasmus KoponenLynx26:09+5:058:46
9Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK26:55+5:519:01
10Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb27:03+5:599:04
11Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL27:16+6:129:08
12Simon WesthMullsjö SOK27:20+6:169:10
13Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna28:23+7:199:31
14Rasmus ÖbergOK Hällen28:26+7:229:32
15Leo KristianssonHJS-Vansbro OK30:06+9:0210:06
16Malte SöderlundKarlsbyhedens OK30:10+9:0610:07
17Isak HolmgårdKils OK30:50+9:4610:20
18Anders Næss-UlsethNydalens SK32:22+11:1810:51
19Pelle NilssonKarlsbyhedens OK32:39+11:3510:57
20Pontus HedbergKarlsbyhedens OK35:45+14:4111:59
21Emil LundgrenSundsvalls OK39:20+18:1613:11
22Nils JohanssonVästvärmlands OK47:38+26:3415:59
23Simon BerglundKarlsbyhedens OK48:11+27:0716:10

D12 Kort

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice TorlambIFK Mora OK19:089:39

H12 Kort

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna19:5810:05

D10

1 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK10:215:13
2Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna12:42+2:216:24
3Ella LindqvistTäby OK12:44+2:236:25
4Klara BerglundKarlsbyhedens OK15:07+4:467:38
5Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna15:20+4:597:44
6Maja MaxénStora Tuna OK15:38+5:177:53
7Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF15:42+5:217:55
8Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna17:03+6:428:36
9Alice KällstrandÅmåls OK17:12+6:518:41
10Moa KristianssonHJS-Vansbro OK18:00+7:399:05
11Freja BylanderKarlsbyhedens OK18:32+8:119:21
12Tuva WestbomSäterbygdens OK21:09+10:4810:40
13Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna22:45+12:2411:29

H10

1 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver HellstedtLynx9:474:56
2Eemeli LeskinenLynx11:12+1:255:39
3Lukas LindIF Thor13:10+3:236:38
4Max GustafssonKFUM Örebro OK15:11+5:247:40
5Viggo LindgrenOK Kåre15:41+5:547:55
6Kalle JoonsLeksands OK15:44+5:577:56
7Joel HolmgårdKils OK16:21+6:348:15
8Antti IsoherranenLynx18:37+8:509:24
9Sebastian AlinIFK Mora OK18:49+9:029:30
10Ville ElgesjöDomnarvets GOIF19:05+9:189:38
11Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL19:46+9:599:58

D35

6 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Mari LeskinenLynx57:199:21
2Marika HagelbergOK Kåre1:02:27+5:0810:12
3Anna OjapaloLynx1:07:52+10:3311:05
4Sara ÖbergOK Hällen1:23:01+25:4213:33
5Ida Pihl SkogOK Linné1:24:59+27:4013:53
6Maria IvermarkVästerås SOK1:28:39+31:2014:29
7Vanda KuthanovaFagersta OK1:41:25+44:0616:34
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKej start

H35

8 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JanlövIF Åland58:327:11
2Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering1:14:55+16:239:12
3Tuomas HakkarinenEspoon Akilles1:16:42+18:109:26
4Anders FogelbergVästvärmlands OK1:40:58+42:2612:25
5John PerssonKarlsbyhedens OK2:35:56+1:37:2419:10

D40

5 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK48:119:37
2Susanne LiukkonenSundsvalls OK53:02+4:5110:35
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK54:39+6:2810:54
4Katja KycklingLynx58:21+10:1011:38
5Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK58:51+10:4011:44
6Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:00:21+12:1012:02
7Gabriella MelinOK Rodhen1:11:31+23:2014:16
8Karolina AnderssonLänna IF1:16:16+28:0515:13
9Karin LarssonUmeå OK1:50:02+1:01:5121:57
10Martina GabrielssonTrollhättans SOK2:00:22+1:12:1124:01
Anna ElgesjöDomnarvets GOIFej godkänd
Kristina NordlanderSundsvalls OKej godkänd

H40

7 560 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen53:527:07
2Per HolmIFK Mora OK1:01:58+8:068:11
3Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:04:21+10:298:30
4Bengt HansskeKils OK1:04:50+10:588:34
5Johan LindqvistTäby OK1:04:55+11:038:35
6Fredrik NordlanderSundsvalls OK1:09:41+15:499:13
7Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK1:11:01+17:099:23
8Magnus KarlssonStorviks IF1:11:03+17:119:23
9Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:13:55+20:039:46
10Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb1:16:28+22:3610:06
11Jonas ErikssonLänna IF1:18:38+24:4610:24
12Filip IvermarkVästerås SOK1:22:53+29:0110:57
13Mattias BrandtHällefors OK1:24:08+30:1611:07
14Anders HaglundOK Milan1:27:19+33:2711:32
15Jesper NordinKorsnäs IF OK1:31:26+37:3412:05
16Tony HellstedtRastihaukat1:33:34+39:4212:22
17Erik AderstedtKungälvs OK1:33:42+39:5012:23
18Erik BacklundTrollhättans SOK1:34:59+41:0712:33
19Erik MöllerOK Södertörn1:35:55+42:0312:41
20Thomas AnderssonVästerås SOK1:35:58+42:0612:41
21Per NylanderGrangärde OK1:41:18+47:2613:23
22Daniel WestbomSäterbygdens OK1:50:39+56:4714:38
23Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:54:41+1:00:4915:10
Henrik GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd

D45

4 470 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kirsi BoströmLynx44:189:54
2Eva AlbinssonOK Tyr48:59+4:4110:57
3Katarina LövgrenIFK Mora OK52:27+8:0911:44
4Nina IversAttunda OK56:40+12:2212:40
5Ellen Aure SkogedalAsker SK57:48+13:3012:55
6Karin ErssonIFK Mora OK57:53+13:3512:56
7Lena PetrisiVästerbergslagens OL58:13+13:5513:01
8Marit InngjerdingenHeming Orientering1:07:24+23:0615:04
9Malena AhlströmVästerås SOK1:09:28+25:1015:32
10Yvonne NormanLeksands OK1:09:58+25:4015:39
11Annelie JohanssonOK Skärmen1:15:19+31:0116:50
12Karin LindellIF Thor1:18:54+34:3617:39
13Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:21:02+36:4418:07
14Christina LiljeGävle OK1:21:08+36:5018:09
15Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:31:19+47:0120:25
16Lill NallgårdVästerås SOK1:38:51+54:3322:06
17Nina LimbäckVästerås SOK1:39:50+55:3222:20
18Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:54:42+1:10:2425:39
Annelie HermanssonIFK Mora OKej godkänd
Charlotta WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Lena TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Catarina LarssonVästerås SOKej start

H45

6 650 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf KarlssonStorviks IF55:288:20
2Fredrik LindellIF Thor56:32+1:048:30
3Anders ArfwedsonFrölunda OL1:01:24+5:569:13
4Ola LindIF Thor1:02:27+6:599:23
5Per LovangVästerbergslagens OL1:03:32+8:049:33
6Sami IsoherranenLynx1:04:24+8:569:41
7Thomas IvarssonOK Hammaren1:06:57+11:2910:04
8Peter HermanssonIFK Mora OK1:13:15+17:4711:00
9Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK1:14:27+18:5911:11
10Ulrik IversAttunda OK1:15:04+19:3611:17
11Stefan BleidornLOK Berlin1:15:55+20:2711:24
12Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:17:30+22:0211:39
13Uwe RöhnerLOK Berlin1:19:00+23:3211:52
14Per MelinOK Rodhen1:19:14+23:4611:54
15Joakim JanssonBredaryds SOK1:22:36+27:0812:25
16Johan EngesLeksands OK1:30:32+35:0413:36
17Tommy JohanssonOK Jösse1:35:14+39:4614:19
18Markus BylundIF Thor1:38:09+42:4114:45
19Frank BraatzLOK Berlin1:41:12+45:4415:13
20Krister BerglundKarlsbyhedens OK1:46:26+50:5816:00
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Henrik LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Jörgen JonssonOK Torej start
Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OKej start

D50

4 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ViiloTampereen Pyrintö34:508:42
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK39:28+4:389:52
3Yvonne FranzénAlmby IK47:05+12:1511:46
4Vanja StaffOL Toten-Troll50:29+15:3912:37
5Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK50:34+15:4412:38
6Gunnel RaskSigtuna OK50:59+16:0912:44
7Ragnhild SvensVästerbergslagens OL53:29+18:3913:22
8Anette LantzOK Österåker53:59+19:0913:29
9Christina HalvarssonOK Kroppefjäll54:18+19:2813:34
10Gunilla BomanVästerås SOK59:35+24:4514:53
11Helen SkoogKils OK1:02:58+28:0815:44
12Ulrika ErikssonStora Tuna OK1:03:18+28:2815:49
13Elisabeth WestmanVästerås SOK1:04:02+29:1216:00
14Kristina KlangHaninge SOK1:06:30+31:4016:37
15Annlouise AlmqvistIFK Mora OK1:06:50+32:0016:42
16Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:09:28+34:3817:22
17Åsa PerssonLaxå OK1:14:31+39:4118:37
18Åsa Marknell DewittLänna IF1:27:31+52:4121:52
19Marie BjörklundEskilstuna OL1:36:34+1:01:4424:08
20Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:45:08+1:10:1826:17
Karin ÖhlinSOK Anebyej godkänd

H50

6 120 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders DalhammerOK Roxen52:108:31
2Joakim PerssonHaninge SOK53:48+1:388:47
3Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF54:02+1:528:49
4Mats WilhelmssonFilipstads OK55:37+3:279:05
5Lars HolmgårdKils OK56:35+4:259:14
6Fredrik BarrulfOK Tyr57:27+5:179:23
7Magnus BergmanOK Kåre58:02+5:529:28
8Anders ÄlvegranVästerås SOK58:17+6:079:31
9Magnus LimbäckVästerås SOK59:15+7:059:40
10Håkan OlofssonÄrla IF59:22+7:129:42
11Ola HultinOK Roslagen59:27+7:179:42
12Anders JonssonIK Vikings OK1:00:26+8:169:52
13Kenneth HermanssonSigtuna OK1:02:22+10:1210:11
14Anders BengtssonSundbybergs IK1:04:22+12:1210:31
15Ulf LarssonGarphyttans IF1:05:07+12:5710:38
16Jan ViklundVästerås SOK1:05:26+13:1610:41
17Joakim AhlströmVästerås SOK1:05:39+13:2910:43
18Ove RinnbäckOK Ravinen1:08:03+15:5311:07
19Hans ÄlvegranAvesta OK1:08:34+16:2411:12
20Henning WernøeHamar OK1:15:38+23:2812:21
21Per SundströmVästerås SOK1:15:40+23:3012:21
22Anders KarlssonSnättringe SK1:16:19+24:0912:28
23Peter HambäckLånghundra IF1:20:13+28:0313:06
24Stefan TörnqvistVästerås SOK1:20:59+28:4913:13
25Mikael DavidssonVästerås SOK1:23:39+31:2913:40
26Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:23:59+31:4913:43
27Anders LarssonAlmby IK1:26:09+33:5914:04
28Rickard LindkvistLeksands OK1:29:18+37:0814:35
Ulf K. RaskSigtuna OKej godkänd
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Matz AnderssonLesjöfors SKej godkänd
Magnus LarssonVästerås SOKej start
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Robert BylanderKarlsbyhedens OKej start

D55

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia FrostIFK Mora OK49:5412:28
2Mona BierfeldtÄrla IF52:44+2:5013:11
3Anne BössfallLinköpings OK54:48+4:5413:42
4Ingrid KensbyOK Tyr55:05+5:1113:46
5Christina BirathStenungsunds OK56:14+6:2014:03
6Annika BrodinLindebygdens OK57:13+7:1914:18
7Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro59:06+9:1214:46
8Susanne LüscherStora Tuna OK1:00:30+10:3615:07
9Britt ClaessonIFK Mora OK1:05:22+15:2816:20
10Annika DavidssonVästerås SOK1:15:04+25:1018:46
11Marita StadigSK Trim/Virsbo1:51:24+1:01:3027:51
Mia GustafssonOK Kåreej godkänd

H55

5 520 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SkoogKils OK43:427:55
2Petter GullikstadRøros IL45:49+2:078:18
3Trond OlsenLøten o-lag47:53+4:118:40
4Jan HanssonStenungsunds OK48:01+4:198:41
5Leif HelgmanOK Tyr49:21+5:398:56
6Johan PalmgrenTäby OK49:49+6:079:01
7Stein Arne NegårdVang OL54:00+10:189:46
8Jan-Åke IsraelssonOK Milan55:10+11:289:59
9Terje SchjølbergRøros IL55:11+11:299:59
10Bo NorrmanKjula IF56:06+12:2410:09
11Nils Harald StaffOL Toten-Troll59:34+15:5210:47
12Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK59:36+15:5410:47
13Hans WestmanVästerås SOK1:01:09+17:2711:04
14Håkan PerssonLaxå OK1:01:16+17:3411:05
15Lars GustafssonOK Kåre1:01:52+18:1011:12
16Lars BengtssonÅrsunda IF1:02:09+18:2711:15
17Mats KensbyOK Tyr1:03:41+19:5911:32
18Torbjörn SöderlundLeksands OK1:05:34+21:5211:52
19Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK1:06:38+22:5612:04
20Rickard PerssonVästerås SOK1:08:25+24:4312:23
21Herman BakkeLøten o-lag1:19:09+35:2714:20
22Maffe FrostIFK Mora OK1:21:24+37:4214:44
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tommy BomanVästerås SOKej godkänd
Mats JönssonKorsnäs IF OKej start

D60

3 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RabeUlriksbergs IK46:2213:01
2Gudrun PerssonHallstahammars OK51:47+5:2514:32
3Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren55:52+9:3015:41
4Marianne EinarssonFagersta OK1:01:54+15:3217:23
5Ingela BengtssonÅrsunda IF1:10:41+24:1919:51
6Catherine DawsonGafanhori1:17:43+31:2121:49
Monika BraatzLOK Berlinej godkänd

H60

5 010 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigurd DæhliLøten o-lag38:557:46
2Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro41:30+2:358:17
3Eirik Næss-UlsethNydalens SK46:49+7:549:20
4Lars PerssonHagaby GoIF Örebro50:19+11:2410:02
5Hans-Erik LangVästerbergslagens OL53:25+14:3010:39
6Einar LienLøten o-lag57:35+18:4011:29
7Mats HedbergÅrsunda IF58:21+19:2611:38
8Bengt SvedjebySkattkärrs SOK1:00:02+21:0711:58
9Torbjörn LöfvingMullsjö SOK1:00:28+21:3312:04
10Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:04:59+26:0412:58
11Lars JanlövIF Åland1:12:03+33:0814:22
12Svante LindgrenKorsnäs IF OK1:13:06+34:1114:35
13Göran HanssonTäby OK1:13:20+34:2514:38
14Dan KlangHaninge SOK1:13:27+34:3214:39
15Torbjörn BergmanSnättringe SK1:14:35+35:4014:53
16Jan-Ola KarlssonOK Njudung1:25:24+46:2917:02
17Mats SandewallUmeå OK1:28:03+49:0817:34
18Ola HedinOK Hammaren1:32:32+53:3718:28
19Jan LundgrenLinköpings OK1:37:43+58:4819:30
20Christer ForsgrenOK Tisaren1:45:32+1:06:3721:03
21Anders AlamaaIK Vikings OK1:53:23+1:14:2822:37
Lars-Olof ErssonOK Kårediskvalificerad
Åke SundinHällefors OKej godkänd
Esko StadigSK Trim/Virsboej godkänd

D65

3 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK46:0212:55
2Annika NorströmHallstahammars OK1:02:07+16:0517:26
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:03:55+17:5317:57
4Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:08:28+22:2619:13
5Maj-Lis BergströmHofors OK1:14:20+28:1820:52
6Annica  Lindell LangVästerbergslagens OL1:26:42+40:4024:21
Karin JanssonOK Fryksdalenej godkänd
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIFej godkänd
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej godkänd

H65

4 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PerssonVästerbergslagens OL52:4311:47
2Lars MoranderIFK Mora OK57:07+4:2412:46
3Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL58:26+5:4313:04
4Hans Jörg SchifferleBjörnbär OK1:00:44+8:0113:35
5Ola KarlssonStorviks IF1:00:49+8:0613:36
6Ulf KjellinOK Hedströmmen1:03:00+10:1714:05
7Michael FrenzelLOK Berlin1:04:27+11:4414:25
8Roy DawsonGafanhori1:08:38+15:5515:21
9Sven LarssonSärna SK1:09:12+16:2915:28
10Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK1:11:59+19:1616:06
11Torbjörn LageHelsingborgs SOK1:23:55+31:1218:46
12Juergen ZiescheLOK Berlin1:24:12+31:2918:50
13Ludwig GenderjahnLOK Berlin1:38:47+46:0422:05
14Christer HellströmStora Tuna OK1:55:17+1:02:3425:47
Ronald Mc GrailHjärnarps OLej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej godkänd
Inge HultmanKovlands IFej start

D70

3 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK46:2714:25
2Haldis GlendrangeStavanger OK50:50+4:2315:47
3Maud NilssonHJS-Vansbro OK51:11+4:4415:53
4Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:04:24+17:5720:00
5Ingrid PeterssonSundsvalls OK1:33:34+47:0729:03
6Margareta LöfkvistBjursås OK1:40:56+54:2931:20
Inga JohanssonNyköpings OKej godkänd
Lissi VilhelmssonUlriksbergs IKej godkänd

H70

4 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan FogelbergVästvärmlands OK39:199:49
2Håkan RystedtStora Tuna OK44:12+4:5311:03
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK46:35+7:1611:38
4Kjell ErikssonOK Djerf46:40+7:2111:40
5Knut SkjesetVang OL48:31+9:1212:07
6Olle JohanssonIFK Hedemora OK49:41+10:2212:25
7Svein GlendrangeStavanger OK50:03+10:4412:30
8Elis ÅbergStorviks IF50:04+10:4512:31
9Jonas LarssonOK Kullingshof55:41+16:2213:55
10Lasse HolmStorviks IF56:12+16:5314:03
11Gunnar LöfkvistBjursås OK59:00+19:4114:45
12Keller WernerBjörnbär OK1:00:14+20:5515:03
13Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK1:04:13+24:5416:03
14Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:05:00+25:4116:15
15Göran LarboAttunda OK1:06:25+27:0616:36
16Sven-Erik KempeOK Hammaren1:09:59+30:4017:29
17Sven PihlEnköpings AIF1:13:36+34:1718:24
Anders ClaessonIFK Mora OKej godkänd

D75

3 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK48:0414:55
2Siv HasselgrundBjursås OK49:49+1:4515:28
3Karin RenbergOK Kolmården1:05:53+17:4920:27
Gunilla WickenbergIBM-Klubbenej godkänd
Ulla HöökOK Klyftamoej godkänd

H75

3 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan JohanssonIFK Hedemora OK48:3813:39
2Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik54:55+6:1715:25
3Ragnar ErikssonOK Hedströmmen59:29+10:5116:42
4Lars-Erik KarlssonRasbo IK1:04:44+16:0618:11
5Kjell MjöbergHallstahammars OK1:05:15+16:3718:19
6Knut HöökOK Klyftamo1:13:53+25:1520:45
7Johnny BrandtHällefors OK1:15:28+26:5021:11
8Kurt ZanderVästerås SOK1:15:59+27:2121:20
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd
Anders PerssonOK Hammarenej godkänd
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej godkänd

H80

3 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar HolmbergIF Hagen47:5714:53
2Gunnar JohanssonFilipstads OK53:30+5:3316:36
3Valter AlamaaIK Vikings OK1:52:57+1:05:0035:04

Inskolning

1 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Texas EliassonDomnarvets GOIFfullföljt
Jonatan AlinIFK Mora OKfullföljt
Hilma KaboIFK Mora OKfullföljt
Annika Næss-UlsethHeming Orienteringfullföljt
Selma Aure SkogedalAsker SKfullföljt
Filip SonessonStora Tuna OKfullföljt
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens OKfullföljt
Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Tilde FredrikssonStora Tuna OKfullföljt
Nora FredrikssonStora Tuna OKfullföljt
Arvid NilssonKarlsbyhedens OKfullföljt
Vide LetterbergOK Djerffullföljt
Tove GustafssonKFUM Örebro OKfullföljt
Alva LosbjerMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Vanna BylundIF Thorej start

U1

1 730 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÖbergOK Hällen14:068:09
2Märta SonessonStora Tuna OK14:07+0:018:09
3Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK14:22+0:168:18
4Fredrik EricsonFagersta OK14:33+0:278:24
5Oskar LindIF Thor14:55+0:498:37
6Moa JäderbergLeksands OK16:01+1:559:15
7William WestbomSäterbygdens OK16:20+2:149:26
7Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre16:20+2:149:26
9Markus MattssonMalungs OK Skogsmårdarna17:29+3:2310:06
10Linnea MattssonMalungs OK Skogsmårdarna17:41+3:3510:13
11Freja IvermarkVästerås SOK17:48+3:4210:17
12Lukas ÖbergOK Hällen18:02+3:5610:25
13Vera WesthMullsjö SOK19:52+5:4611:29
14Ebbe MattssonEdsbyns OK21:30+7:2412:25
15Jakob ElmRonneby OK22:05+7:5912:45
16Karl VinbladHagaby GoIF Örebro22:36+8:3013:03
17Alfred KallinGarphyttans IF22:37+8:3113:04
18Max LindqvistTäby OK22:52+8:4613:13
19Maja EliassonFK Friskus-Varberg23:23+9:1713:30
20Alva JäderbergLeksands OK23:52+9:4613:47
21Albin DikvallWaxholms OK23:56+9:5013:50

U2

1 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK12:166:11
2Vincent WidlundIFK Lidingö SOK12:49+0:336:28
2Alicia WidlundIFK Lidingö SOK12:49+0:336:28
4Nils KallinGarphyttans IF14:52+2:367:30
5Lovisa SundströmLeksands OK15:29+3:137:49
6Hedda MattssonEdsbyns OK15:32+3:167:50
7Melker SundströmLeksands OK17:06+4:508:38
8Olga BertilssonOK Linné19:40+7:249:55
9Arvid LosbjerMalungs OK Skogsmårdarna21:53+9:3711:03
10Olle BladlundKarlsbyhedens OK22:45+10:2911:29
11Agnes HolmströmÅmåls OK28:28+16:1214:22

Öppen motion 1

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta EliassonFK Friskus-Varberg13:176:42
2Jacob LiljeGävle OK15:04+1:477:36
3Julian BirdKlubblös18:50+5:339:30
4Anneli AnsbölFK Friskus-Varberg23:31+10:1411:52

Öppen motion 3

2 980 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David WesthMullsjö SOK25:358:35
2Helena KristianssonHJS-Vansbro OK28:01+2:269:24
3Linus Asklöf AxinHagaby GoIF Örebro31:39+6:0410:37
4Håkan WidlundIFK Lidingö SOK33:41+8:0611:18
5Carina WidlundIFK Lidingö SOK33:46+8:1111:19
6Mats ErikssonSala OK34:35+9:0011:36
7Anna NilssonKarlsbyhedens OK35:08+9:3311:47
8Johanna PalmOK Triangeln35:31+9:5611:55
9Ulrika BohlinOK Triangeln36:11+10:3612:08
10Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK36:43+11:0812:19
11Inger LundSala OK37:32+11:5712:35
12Sofia ÖsterdahlIFK Mora OK37:56+12:2112:43
13Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan38:28+12:5312:54
14Magnus SonessonStora Tuna OK39:56+14:2113:24
15Hanne AnderssonVästerbergslagens OL43:28+17:5314:35
16Cim HolmqvistOK Österåker44:47+19:1215:01
17Anne ElmRonneby OK46:39+21:0415:39
18Pia BylundIF Thor48:32+22:5716:17
19Alexander HolmströmÅmåls OK50:18+24:4316:52
20Lotta LarssonVästerbergslagens OL50:59+25:2417:06
21Maria TenmanÅmåls OK52:29+26:5417:36
22Pia NordinKorsnäs IF OK55:09+29:3418:30
23Karin JohanssonHallstahammars OK56:38+31:0319:00
24Lena NordlanderSundsvalls OK1:41:23+1:15:4834:01
Anna PihlströmOK Landehofej godkänd
Åsa DikvallWaxholms OKej godkänd

Öppen motion 5

3 610 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva LorentzonOK Kåre34:039:25
2Nikita HeinonenKlubblös37:37+3:3410:25
3Martin JohanssonTeam Tynell38:32+4:2910:40
4Mikael LiljeGävle OK39:27+5:2410:55
5Erik HaugenRingsaker OK39:57+5:5411:03
6Lars-Gunnar JanssonIK Vikings OK42:33+8:3011:47
7Linnea PetrisiVästerbergslagens OL43:45+9:4212:07
8Lena RambergHallstahammars OK46:22+12:1912:50
9Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF48:33+14:3013:26
10Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK50:56+16:5314:06
11Erika MattssonEdsbyns OK50:57+16:5414:06
12Mikael SilverGävle OK51:43+17:4014:19
13John HermanssonIFK Mora OK52:49+18:4614:37
14Kristina BäckArboga OK52:50+18:4714:38
15Annette HalvorsenOK Milan53:06+19:0314:42
16Petra LorentssonLeksands OK53:45+19:4214:53
17Kajsa Asklöf AxinHagaby GoIF Örebro54:18+20:1515:02
18Jan HolmströmÅmåls OK54:34+20:3115:06
19Elin NorlinIFK Mora OK54:57+20:5415:13
20Louise DalhammerOK Roxen55:33+21:3015:23
21Gustav BromanVästerås SOK55:37+21:3415:24
22Sören HolmbergLeksands OK56:28+22:2515:38
23Kenneth LjungbergNyköpings OK57:39+23:3615:58
24Lotta WedmanVästerbergslagens OL58:37+24:3416:14
25Ester BirgerssonHärlövs IF59:02+24:5916:21
26Marita KarlssonStorviks IF1:02:58+28:5517:26
27Oddvar GravingenGrue IL1:05:20+31:1718:05
28Tina JohanssonSundsvalls OK1:08:54+34:5119:05
29Åsa DifsOrsa IF OK1:09:11+35:0819:09
30Ludvig LarssonLaxå OK1:10:09+36:0619:25
31Emil Sunnegårdh-RingRonneby OK1:17:22+43:1921:25
32Christina Pripp IvarssonOK Hammaren1:25:59+51:5623:49
33Catharina DahlmarkVästerås SOK1:28:48+54:4524:35
Åke NordlanderSundsvalls OKej godkänd
Ulrika BohlinOK Triangelnej godkänd
Jens WikströmSälens IFej start

Öppen motion 7

3 070 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PerssonValbo AIF36:4411:57
2Anna LundgrenSundsvalls OK40:13+3:2913:05
3Torsten RambergHallstahammars OK45:01+8:1714:39
4Ove PettersonÄlvdalens IF OK46:05+9:2115:00
5Mattias HolmströmÅmåls OK46:43+9:5915:13
6Peter LindTyresö48:19+11:3515:44
7Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK50:43+13:5916:31
8Sofia BjörnbergNyköpings OK50:59+14:1516:36
9Alva KarlssonSnättringe SK52:13+15:2917:00
10Bengt StarkOK Milan53:05+16:2117:17
11Mats EliassonFK Friskus-Varberg53:11+16:2717:19
12Fredrik DahlmarkVästerås SOK53:13+16:2917:20
13Peter BäckArboga OK53:16+16:3217:21
14Björn NilssonKlubblös53:43+16:5917:29
15Laila NorrmanKjula IF55:33+18:4918:05
16Michaela KällstrandÅmåls OK56:26+19:4218:22
17Mikael JohanssonOK Skärmen56:27+19:4318:23
18Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering58:13+21:2918:57
19Therese RappIFK Mora OK59:06+22:2219:15
20Kristina LandforsLustens OK1:00:42+23:5819:46
21Mats JohanssonSundsvalls OK1:00:56+24:1219:50
22Niklas WidmarkIFK Mora OK1:02:53+26:0920:28
23Tore LundgrenSundsvalls OK1:04:49+28:0521:06
24Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:06:45+30:0121:44
25Eva PålssonIFK Mora OK1:10:09+33:2522:51
26Jonas WikströmSälens IF1:11:53+35:0923:24
27Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebro1:14:04+37:2024:07
28Alvin HenricssonJönköpings OK1:14:15+37:3124:11
29Roger TorlambIFK Mora OK1:14:30+37:4624:16
30olle HenricssonJönköpings OK1:14:53+38:0924:23
31Bo WallinKorsnäs IF OK1:15:54+39:1024:43
32Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK1:21:25+44:4126:31
33Jenny FredrikssonKlubblös1:21:29+44:4526:32
34Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:22:34+45:5026:53
35Lars ArvidssonStora Tuna OK1:23:31+46:4727:12
36Jenny DruggeKorsnäs IF OK1:25:55+49:1127:59
37Anna SöderlundKarlsbyhedens OK1:26:52+50:0828:17
38Conny ErikssonIFK Mora OK1:28:10+51:2628:43
39Minna WestbomSäterbygdens OK1:41:03+1:04:1932:54
Stefan NilssonStora Tuna OKej godkänd
Elisabeth ErikssonOK Milanej godkänd
Rune IvarssonOK Hammarenej godkänd
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OKej godkänd
Andreas PihlströmOK Landehofej godkänd

Öppen motion 8

4 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf42:149:35
2Linnea LandforsLustens OK44:45+2:3110:10
3Pelle LandforsLustens OK45:08+2:5410:15
4Lennart MyrehedVandrarringen54:24+12:1012:21
5Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK56:50+14:3612:54
6Ewa EdejernIFK Bergvik57:28+15:1413:03
7Annamari TiitolaLynx1:00:16+18:0213:41
8Jennie AxinHagaby GoIF Örebro1:01:14+19:0013:54
9Mikael AnderssonVästerbergslagens OL1:03:29+21:1514:25
10Alf JernbergOK Enen1:04:14+22:0014:35
11Ruben FritzonEdsbyns OK1:05:43+23:2914:56
12Magnus FärdigNyköpings OK1:08:20+26:0615:31
13Lotta PerssonFP Kakel1:09:01+26:4715:41
14Fredrik PetterssonFP Kakel1:09:03+26:4915:41
15Lukas PetterssonFP Kakel1:17:29+35:1517:36
16Erik KallinGarphyttans IF1:17:30+35:1617:36
17Anton PerssonOK Hammaren1:17:31+35:1717:37
18Jenny VinbladHagaby GoIF Örebro1:18:10+35:5617:45
19David ShearerVästerbergslagens OL1:20:07+37:5318:12
20Markus HanssonHagaby GoIF Örebro1:22:27+40:1318:44
21Patrik GustafssonVästerbergslagens OL1:36:46+54:3221:59
Emma ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Terje GudbrandsenHamar OKej godkänd
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ulrika SilverGävle OKej godkänd

Öppen motion 9

7 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn ArvidssonStora Tuna OK59:418:10
2Hans AlinIFK Mora OK1:01:42+2:018:27
3Michael PalmOK Triangeln1:03:11+3:308:39
4Mikael AxinHagaby GoIF Örebro1:04:35+4:548:50
5Håkan NilssonDomnarvets GOIF1:04:42+5:018:51
6Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF1:04:43+5:028:51
7Per AnderssonKlubblös1:11:21+11:409:46
8Julius HakkarainenMS Parma1:17:31+17:5010:37
9Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:21:31+21:5011:10 Ladda ner rutt i gpx-format
10Ville KoponenLynx1:25:02+25:2111:38
11Anders ThoméeIFK Mora OK1:41:21+41:4013:53
12Ola AnderssonDomnarvets GOIF1:42:49+43:0814:05
13Gunnar ElmRonneby OK2:00:52+1:01:1116:33
14Henrik GöthbergIFK Mora OK2:04:19+1:04:3817:01
15Henrik SahlströmFrämmestads IK2:06:58+1:07:1717:23
16Daniel DruggeKorsnäs IF OK2:07:52+1:08:1117:30
Hans LibergOK Milanej godkänd
Kenneth LantzOK Österåkerej godkänd
Linus HolmqvistOK Österåkerej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser