Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 30 juni 2017 - söndag 2 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)

D21 Elit

4 380 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PerssonOK Tisaren39:589:07
2Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK40:21+0:239:12
3Linda LindkvistLeksands OK43:13+3:159:52
4Maria NilssonDomnarvets GOIF43:57+3:5910:02
5Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF45:04+5:0610:17
6Sofia HolmgårdKils OK47:20+7:2210:48
7Elin HögstrandIFK Göteborg48:20+8:2211:02
8Sara KindlundOK Tranan48:30+8:3211:04
9Cecilia EinarssonVästerås SOK49:14+9:1611:14
10Hanna BarkegrenOK Kåre49:18+9:2011:15
11Sanna SkoogKils OK50:26+10:2811:30
12Jenny ErikssonOK Kåre56:29+16:3112:53
13Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF57:06+17:0813:02
14Julia AdolfssonOK Kåre59:14+19:1613:31
15Charlotte LindkvistLeksands OK1:01:53+21:5514:07
Sara HodlerIFK Mora OKej godkänd
Ida DalhammerOK Roxenej godkänd
Frida GustafssonIFK Göteborgej godkänd
Sanni NorrbackaLynxej godkänd

H21 Elit

5 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aleksi LeskinenLynx40:487:54
2Johan AronssonOK Tisaren40:54+0:067:55
3Roman RyapolovIFK Mora OK45:06+4:188:44
4Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK45:42+4:548:51
5Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK45:54+5:068:53
6Linus LarssonOK Kåre48:29+7:419:23
7Simon HodlerIFK Mora OK48:41+7:539:26
8Rikard ClaessonStora Tuna OK52:30+11:4210:10
9Ludvig ErikssonKils OK55:51+15:0310:49
André AnderssonOK Kåreej godkänd
Per EklöfOK Milanej godkänd
Christoffer AndersénVästerås SOKej start

D20 Elit

4 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro55:0413:23
Matilda ErikssonOK Kårediskvalificerad
Jonna JungåkerSundsvalls OKej start
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Frida PetersonÄlvdalens IF OKej start

H20 Elit

4 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav ÖhgrenOK Kåre41:409:30
2Christian RedtzerAttunda OK47:05+5:2510:44
3Fabian af HällströmOK7747:06+5:2610:45
4Johan EdenhamnLänna IF51:05+9:2511:39
David RisbergKils OKej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd

D18 Elit

3 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuuli HeikkiläLynx38:3911:02
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan39:50+1:1111:22
3Sofia JohanssonOK Skärmen41:21+2:4211:48
4Alva LindellIF Thor43:33+4:5412:26
5Vilma KarlssonSnättringe SK46:24+7:4513:15
6Elsa HolmgårdKils OK52:26+13:4714:58
7Ella OlssonGrycksbo IF OK54:14+15:3515:29
8Emelie BrudinIFK Mora OK58:19+19:4016:39

H18 Elit

4 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes ÖhgrenOK Kåre36:508:57
2Axel HalvarssonKarlskrona SOK38:15+1:259:18
3Erik WinbladhKarlskrona SOK40:32+3:429:51
4Håkan RambergHallstahammars OK41:31+4:4110:06
5Filip MöllerOK Södertörn42:55+6:0510:26
6Axel OlssonIF Hagen44:40+7:5010:52
7Victor BylundIF Thor45:34+8:4411:05
8Felix PerssonHaninge SOK46:13+9:2311:14
9Viktor BarkegrenStora Tuna OK47:32+10:4211:33
10Sixten TörnqvistVästerås SOK49:00+12:1011:55
11Samuel PihlströmOK Landehof50:44+13:5412:20
12John GranathOK Kåre50:53+14:0312:22
13Hugo DalhammerOK Roxen54:41+17:5113:18
14Pontus BierfeldtÄrla IF1:00:22+23:3214:41
Nils LundgrenSundsvalls OKej start

D21

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin PerssonHagaby GoIF Örebro37:2510:37
2Susanne ErikssonOK Milan40:13+2:4811:25
3Sandra BurénKöping-Kolsva OK41:59+4:3411:55
4Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro42:26+5:0112:03
5Maria RostLinköpings OK45:34+8:0912:56
6Ebba EkmanOK Tyr46:18+8:5313:09
7Anna GustafssonIFK Göteborg52:14+14:4914:50
8Julia BirathStenungsunds OK58:52+21:2716:43
9Maria LundStenungsunds OK1:01:02+23:3717:20
10Else Kristine LienLøten o-lag1:05:44+28:1918:40
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Erika JanssonRasbo IKej godkänd

H21

4 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas VikströmKöping-Kolsva OK37:517:53
2Johan PerssonHagaby GoIF Örebro43:37+5:469:05
3Johan ErikssonLinköpings OK43:43+5:529:06
4Joona OjapaloLynx45:38+7:479:30
5Julius HakkarainenMS Parma48:07+10:1610:01
6Pål SkogedalAsker SK49:45+11:5410:21
7Johan CelanderKöping-Kolsva OK53:00+15:0911:02
8David StadigSK Trim/Virsbo1:00:31+22:4012:36
9Viktor DahlqvistStorviks IF1:08:02+30:1114:10
Johan ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Simon BörjesonRyda SKej start
Emil AlexanderssonStora Tuna OKej start

D18

3 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NallgårdVästerås SOK50:1215:29
2Hanna SundströmVästerås SOK51:13+1:0115:48
3Alva LimbäckVästerås SOK53:55+3:4316:38
4Elin DahlmarkVästerås SOK58:37+8:2518:05
5Elsa LimbäckVästerås SOK1:12:15+22:0322:17
6Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:17:56+27:4424:03
Sofia BengtssonSundbybergs IKej start

D16

3 470 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa KarlssonStorviks IF36:0210:23
2Sofia IversAttunda OK40:02+4:0011:32
3Aino AsklöfLynx40:10+4:0811:34
4Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering40:27+4:2511:39
4Cornelia IvarssonOK Hammaren40:27+4:2511:39
6Emilia BergströmOK Rodhen41:56+5:5412:05
7Klara JohanssonVästvärmlands OK41:58+5:5612:05
8Elsa NilssonDomnarvets GOIF42:39+6:3712:17
9Alma GustafssonSOK Aneby42:42+6:4012:18
10Nina PerssonHaninge SOK43:32+7:3012:32
11Julia NordlanderSundsvalls OK43:56+7:5412:39
12Cecilia LindgrenOK Kåre43:59+7:5712:40
13Lovisa HambäckLånghundra IF44:00+7:5812:40
14Tilda GolsäterKorsnäs IF OK44:23+8:2112:47
15Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK44:55+8:5312:56
16Sofie FranzénAlmby IK45:01+8:5912:58
17Ella KarlssonSnättringe SK45:33+9:3113:07
18Clara JohanssonOK Skärmen46:05+10:0313:16
18Sara MöllerOK Södertörn46:05+10:0313:16
20Klara AnderssonDomnarvets GOIF46:24+10:2213:22
21Kristina KlingnéusIK Vikings OK47:31+11:2913:41
22Elsa AlbinssonOK Tyr48:00+11:5813:49
23Hanna RingRonneby OK48:34+12:3213:59
24Hanna LundgrenLinköpings OK54:13+18:1115:37
25Alva LarssonUmeå OK54:28+18:2615:41
26Karin WedmanVästerbergslagens OL58:04+22:0216:44
27Linnea PerssonValbo AIF1:04:09+28:0718:29
28Tove FrænellSundsvalls OK1:07:09+31:0719:21
29Ester LaudonVännäs OK1:08:45+32:4319:48
30Isabella JoonsLeksands OK1:15:11+39:0921:40
31Ida LarssonVästerås SOK1:21:35+45:3323:30
Lovisa NilssonAttunda OKej godkänd
Ebba LindellIF Thorej godkänd
Malin BierfeldtÄrla IFej godkänd
Emma LiljeGävle OKej start
Josefine JonssonOK Torej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Alva RyttherVästerbergslagens OLej start
Agnes MalmgrenOckelbo OKej start

H16

3 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas CarlssonStora Tuna OK28:087:55
2Kristian BoströmLynx33:24+5:169:24
3Henry SvensVästerbergslagens OL33:26+5:189:25
4Henrik PetrisiVästerbergslagens OL35:01+6:539:51
5Hannes LindahlSundsvalls OK36:43+8:3510:20
6Melker NordgrenOK Kåre37:29+9:2110:33
7Erik BrandtDomnarvets GOIF38:50+10:4210:56
8Karl GranathOK Kåre39:35+11:2711:09
9Arvid BylundIF Thor39:48+11:4011:12
10Jon TrägårdhIFK Umeå40:58+12:5011:32
11David MelinOK Rodhen41:30+13:2211:41
12Martin RinnbäckOK Ravinen41:43+13:3511:45
13Axel LundgrenSundsvalls OK41:48+13:4011:46
14Emil BybergDomnarvets GOIF43:29+15:2112:14
15Jonne LiukkonenSundsvalls OK45:29+17:2112:48
16Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK46:43+18:3513:09
17Felix SilverGävle OK53:19+25:1115:01
18Filip BäckArboga OK56:57+28:4916:02
19Linus BacklundTrollhättans SOK1:00:59+32:5117:10
Simon ElmRonneby OKej godkänd
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej godkänd
Emil AhlströmVästerås SOKej godkänd
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej start
Lukas JohanssonSundsvalls OKej start

D16 Kort

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirjam JoonsLeksands OK36:4813:02
2Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK38:48+2:0013:45

H16 Kort

3 210 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Thobias BrodinIFK Mora OKej start

D14

2 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering20:547:24
2Suvi HeikkiläLynx22:18+1:247:54
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK22:52+1:588:06
4Maja AhlströmVästerås SOK23:29+2:358:19
5Salla NorrbackaHyvinkään Rasti24:52+3:588:49
6Salla IsoherranenLynx25:15+4:218:57
7Frida JohanssonOK Skärmen27:25+6:319:43
8Thea NordinKorsnäs IF OK28:56+8:0210:15
9Astrid RexSundsvalls OK34:10+13:1612:06
10Emma JohanssonSundsvalls OK36:09+15:1512:49
11Rebecka PihlströmOK Landehof37:45+16:5113:23
12Angelina ÄlvegranVästerås SOK37:49+16:5513:24
13Agnes WallinKorsnäs IF OK37:51+16:5713:25
14Anja NilssonDomnarvets GOIF44:42+23:4815:51
15Julia WesthMullsjö SOK52:28+31:3418:36
Alice LarssonUmeå OKej godkänd

H14

3 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matias KoponenLynx19:155:59
2Karim MbembelaLynx19:49+0:346:10
3Christoffer LindgrenOK Kåre19:59+0:446:13
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:51+2:366:48
5Henrik FranzénAlmby IK23:46+4:317:24
6Klockar-Eskil NääsLeksands OK25:22+6:077:54
7Elis IversAttunda OK25:38+6:237:59
8Tobias DahlmarkVästerås SOK26:48+7:338:20
9Daniel OlarsLeksands OK29:28+10:139:10
10Linus NilssonOK Österåker29:48+10:339:17
11Viktor KarlssonStorviks IF31:21+12:069:45
12Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK35:56+16:4111:11
13Eric BäckArboga OK38:38+19:2312:02
14Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK42:11+22:5613:08
15Albert GustafssonKFUM Örebro OK44:44+25:2913:56
16Simon AlbinssonOK Tyr49:46+30:3115:30
Filip LindqvistTäby OKej start

D14 Kort

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna RinnbäckOK Ravinen33:3513:49
2Selma IvarssonOK Hammaren37:49+4:1415:33

H14 Kort

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BylanderKarlsbyhedens OK1:23:1134:13

D12

2 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK20:188:21
2Mira NordinKorsnäs IF OK21:07+0:498:41
3Kia MbembelaLynx21:43+1:258:56
4Alva ErssonIFK Mora OK22:08+1:509:06
5Julia Hagelberg NordahlOK Kåre22:17+1:599:10
6Saga KällstrandÅmåls OK23:21+3:039:36
7Julia GustafssonKFUM Örebro OK25:29+5:1110:29
8Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK26:23+6:0510:51
9Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna28:31+8:1311:44
10Johanna PihlströmOK Landehof29:28+9:1012:07
11Greta BladlundKarlsbyhedens OK29:59+9:4112:20
12Amanda BäckArboga OK31:44+11:2613:03
13Maren Aure SkogedalAsker SK31:45+11:2713:03
14Frida MelinOK Rodhen35:35+15:1714:38
Ida KarlssonStorviks IFej godkänd
Stella ÄlvegranVästerås SOKej godkänd

H12

2 430 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:396:26
2Axel Björnberg FärdigNyköpings OK16:32+0:536:48
3Hugo NordlanderSundsvalls OK16:38+0:596:50
4Simon NordlanderSundsvalls OK17:47+2:087:19
5Hampus KarlssonStorviks IF18:18+2:397:31
6Rasmus KoponenLynx19:08+3:297:52
7Malte SöderlundKarlsbyhedens OK19:23+3:447:58
8Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb19:51+4:128:10
9Love BylundIF Thor20:04+4:258:15
10Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL22:55+7:169:25
11Elis LiukkonenSundsvalls OK23:02+7:239:28
12Rasmus ÖbergOK Hällen23:10+7:319:32
13Leo KristianssonHJS-Vansbro OK23:15+7:369:34
14Pelle NilssonKarlsbyhedens OK23:36+7:579:42
15Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK23:47+8:089:47
16Isak HolmgårdKils OK25:09+9:3010:20
17Nils JohanssonVästvärmlands OK25:33+9:5410:30
18Simon WesthMullsjö SOK26:58+11:1911:05
19Simon BerglundKarlsbyhedens OK27:17+11:3811:13
20Pontus HedbergKarlsbyhedens OK27:23+11:4411:16
21Anders Næss-UlsethNydalens SK27:51+12:1211:27
22Johan OlarsLeksands OK30:58+15:1912:44
23Emil LundgrenSundsvalls OK35:30+19:5114:36
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D12 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice TorlambIFK Mora OK27:4811:52

H12 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna30:0612:51

D10

2 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma WesthMullsjö SOK13:545:56
2Ella LindqvistTäby OK16:28+2:347:02
2Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna16:28+2:347:02
4Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF18:35+4:417:56
5Maja MaxénStora Tuna OK18:43+4:497:59
6Freja BylanderKarlsbyhedens OK20:14+6:208:38
7Klara BerglundKarlsbyhedens OK22:14+8:209:30
8Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna22:51+8:579:45
9Moa KristianssonHJS-Vansbro OK23:05+9:119:51
10Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna25:08+11:1410:44
11Tuva WestbomSäterbygdens OK26:38+12:4411:22
12Alice KällstrandÅmåls OK27:55+14:0111:55
Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H10

2 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver HellstedtLynx13:035:34
2Antti IsoherranenLynx16:00+2:576:50
3Lukas LindIF Thor19:01+5:588:07
4Joel HolmgårdKils OK19:48+6:458:27
5Kalle JoonsLeksands OK20:56+7:538:56
6Ville ElgesjöDomnarvets GOIF21:56+8:539:22
7Viggo LindgrenOK Kåre23:12+10:099:54
8Sebastian AlinIFK Mora OK25:47+12:4411:01
9Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL26:25+13:2211:17
10Max GustafssonKFUM Örebro OK28:44+15:4112:16
11Eemeli LeskinenLynx47:43+34:4020:23

D35

3 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Mari LeskinenLynx35:3810:00
2Anna OjapaloLynx41:38+6:0011:41
3Marika HagelbergOK Kåre49:06+13:2813:47
4Maria IvermarkVästerås SOK49:47+14:0913:59
5Ida Pihl SkogOK Linné59:08+23:3016:36
6Sara ÖbergOK Hällen1:01:48+26:1017:21
7Vanda KuthanovaFagersta OK1:33:34+57:5626:16
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKej start

H35

4 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matti JanlövIF Åland39:258:12
2Tuomas HakkarinenEspoon Akilles52:04+12:3910:50
3Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering52:36+13:1110:57
4John PerssonKarlsbyhedens OK1:22:09+42:4417:06
Anders FogelbergVästvärmlands OKej start

D40

3 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK43:0412:09
2Katja KycklingLynx43:11+0:0712:11
3Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK43:48+0:4412:22
4Anna ElgesjöDomnarvets GOIF45:17+2:1312:47
5Kristina NordlanderSundsvalls OK46:19+3:1513:05
6Karolina AnderssonLänna IF50:11+7:0714:10
7Gabriella MelinOK Rodhen57:07+14:0316:08
8Sara LindIF Thor58:56+15:5216:38
Annika WesthMullsjö SOKej godkänd
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd
Martina GabrielssonTrollhättans SOKej godkänd
Susanne LiukkonenSundsvalls OKej start

H40

4 420 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖbergOK Hällen31:037:01
2Bengt HansskeKils OK38:24+7:218:41
3Johan LindqvistTäby OK38:53+7:508:47
4Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb39:06+8:038:50
5Per HolmIFK Mora OK39:28+8:258:55
6Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:34+9:319:10
7Jonas ErikssonLänna IF42:09+11:069:32
8Anders HaglundOK Milan43:22+12:199:48
9Erik MöllerOK Södertörn43:24+12:219:49
10Magnus KarlssonStorviks IF43:26+12:239:49
11Filip IvermarkVästerås SOK45:13+14:1010:13
12Mats GustafssonKFUM Örebro OK46:18+15:1510:28
13Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK46:20+15:1710:28
14Tony HellstedtRastihaukat47:13+16:1010:40
15Erik AderstedtKungälvs OK48:29+17:2610:58
16Fredrik NordlanderSundsvalls OK50:58+19:5511:31
17Erik BacklundTrollhättans SOK56:17+25:1412:44
18Jesper NordinKorsnäs IF OK57:16+26:1312:57
19Mattias BrandtHällefors OK57:42+26:3913:03
20Daniel WestbomSäterbygdens OK1:00:13+29:1013:37
21Henrik GustafssonKFUM Örebro OK1:07:32+36:2915:16
22Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:07:35+36:3215:17
23Per NylanderGrangärde OK1:12:45+41:4216:27
Thomas AnderssonVästerås SOKej godkänd

D45

3 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ErssonIFK Mora OK36:2811:15
2Kirsi BoströmLynx39:45+3:1712:16
3Eva AlbinssonOK Tyr40:25+3:5712:28
4Ellen Aure SkogedalAsker SK42:52+6:2413:13
5Karin LindellIF Thor43:32+7:0413:26
6Yvonne NormanLeksands OK43:57+7:2913:33
7Malena AhlströmVästerås SOK44:58+8:3013:52
8Katarina LövgrenIFK Mora OK45:23+8:5514:00
9Lena PetrisiVästerbergslagens OL45:38+9:1014:05
10Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK46:46+10:1814:26
11Nina IversAttunda OK48:08+11:4014:51
12Marit InngjerdingenHeming Orientering56:30+20:0217:26
13Christina LiljeGävle OK56:47+20:1917:31
14Annelie JohanssonOK Skärmen58:41+22:1318:06
15Camilla ÄlvegranVästerås SOK59:00+22:3218:12
16Charlotta WallinKorsnäs IF OK1:01:36+25:0819:00
17Lill NallgårdVästerås SOK1:07:14+30:4620:45
18Nina LimbäckVästerås SOK1:09:18+32:5021:23
19Lena TörnqvistVästerås SOK1:13:21+36:5322:38
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Anna GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Catarina LarssonVästerås SOKej start

H45

4 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LindellIF Thor35:428:04
2Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK36:34+0:528:16
3Ola LindIF Thor40:51+5:099:14
4Per LovangVästerbergslagens OL40:52+5:109:14
5Per MelinOK Rodhen43:26+7:449:49
6Tommy JohanssonOK Jösse43:51+8:099:55
7Anders ArfwedsonFrölunda OL44:20+8:3810:01
8Stefan BleidornLOK Berlin44:48+9:0610:08
9Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK47:20+11:3810:42
10Krister BerglundKarlsbyhedens OK48:38+12:5611:00
11Sami IsoherranenLynx49:09+13:2711:07
12Uwe RöhnerLOK Berlin49:14+13:3211:08
13Markus BylundIF Thor58:11+22:2913:09
14Erik ÅbergKorsnäs IF OK59:01+23:1913:21
15Henrik LundgrenSundsvalls OK59:21+23:3913:25
16Frank BraatzLOK Berlin1:08:17+32:3515:26
Thomas IvarssonOK Hammarenej godkänd
Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OKej start
Ulrik IversAttunda OKej start
Jörgen JonssonOK Torej start
Ulf KarlssonStorviks IFej start

D50

3 090 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ViiloTampereen Pyrintö31:4310:15
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK36:37+4:5411:51
3Yvonne FranzénAlmby IK38:18+6:3512:23
4Ragnhild SvensVästerbergslagens OL39:49+8:0612:53
5Helen SkoogKils OK40:33+8:5013:07
6Ulrika ErikssonStora Tuna OK41:20+9:3713:22
7Karin ÖhlinSOK Aneby42:38+10:5513:47
8Vanja StaffOL Toten-Troll42:41+10:5813:48
9Lotta JungåkerKorsnäs IF OK44:23+12:4014:21
10Elisabeth WestmanVästerås SOK45:42+13:5914:47
11Annlouise AlmqvistIFK Mora OK46:37+14:5415:05
12Christina HalvarssonOK Kroppefjäll49:22+17:3915:58
13Gunnel RaskSigtuna OK50:52+19:0916:27
14Gunilla BomanVästerås SOK52:21+20:3816:56
15Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK52:28+20:4516:58
16Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL55:02+23:1917:48
17Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK55:59+24:1618:07
18Åsa Marknell DewittLänna IF59:22+27:3919:12
19Åsa PerssonLaxå OK1:01:13+29:3019:48
20Marie BjörklundEskilstuna OL1:44:48+1:13:0533:54
Anette LantzOK Österåkerej start

H50

3 520 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HultinOK Roslagen27:517:54
2Joakim PerssonHaninge SOK30:49+2:588:45
3Magnus BergmanOK Kåre32:43+4:529:17
4Anders DalhammerOK Roxen32:52+5:019:20
5Lars HolmgårdKils OK33:31+5:409:31
6Fredrik BarrulfOK Tyr34:19+6:289:44
7Anders KarlssonSnättringe SK35:22+7:3110:02
8Anders ÄlvegranVästerås SOK35:30+7:3910:05
9Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF36:02+8:1110:14
10Ulf LarssonGarphyttans IF36:37+8:4610:24
11Peter HambäckLånghundra IF37:54+10:0310:46
12Magnus LimbäckVästerås SOK38:12+10:2110:51
13Per SundströmVästerås SOK38:17+10:2610:52
14Anders JonssonIK Vikings OK38:52+11:0111:02
15Håkan OlofssonÄrla IF39:08+11:1711:07
16Joakim AhlströmVästerås SOK39:18+11:2711:09
17Ove RinnbäckOK Ravinen39:28+11:3711:12
18Matz AnderssonLesjöfors SK39:40+11:4911:16
19Mats WilhelmssonFilipstads OK41:08+13:1711:41
20Henning WernøeHamar OK41:37+13:4611:49
21Stefan TörnqvistVästerås SOK42:14+14:2311:59
22Jan ViklundVästerås SOK43:55+16:0412:28
23Kenneth HermanssonSigtuna OK43:59+16:0812:29
24Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL44:34+16:4312:39
25Anders BengtssonSundbybergs IK44:35+16:4412:39
26Robert ÖstlundSäterbygdens OK49:23+21:3214:01
27Rickard LindkvistLeksands OK51:31+23:4014:38
28Mikael DavidssonVästerås SOK1:01:26+33:3517:27
29Anders LarssonAlmby IK1:06:10+38:1918:47
Hans ÄlvegranAvesta OKej godkänd
Magnus LarssonVästerås SOKej start
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Robert BylanderKarlsbyhedens OKej start
Ulf K. RaskSigtuna OKej start

D55

2 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BrodinLindebygdens OK35:2311:50
2Christina BirathStenungsunds OK42:05+6:4214:04
3Pia FrostIFK Mora OK42:59+7:3614:22
4Mona BierfeldtÄrla IF47:30+12:0715:53
5Mia GustafssonOK Kåre47:35+12:1215:54
6Ingrid KensbyOK Tyr49:55+14:3216:41
7Annika DavidssonVästerås SOK53:08+17:4517:46
8Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik53:12+17:4917:47
9Susanne LüscherStora Tuna OK55:04+19:4118:25
10Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro56:47+21:2418:59
11Britt ClaessonIFK Mora OK1:04:54+29:3121:42
12Marita StadigSK Trim/Virsbo1:19:56+44:3326:44

H55

3 560 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SkoogKils OK33:309:24
2Nils Harald StaffOL Toten-Troll35:38+2:0810:00
3Johan PalmgrenTäby OK36:41+3:1110:18
4Trond OlsenLøten o-lag37:24+3:5410:30
5Leif HelgmanOK Tyr39:33+6:0311:06
6Stein Arne NegårdVang OL40:14+6:4411:18
7Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK40:40+7:1011:25
8Jan HanssonStenungsunds OK42:00+8:3011:47
9Bo NorrmanKjula IF42:07+8:3711:49
10Petter GullikstadRøros IL42:37+9:0711:58
11Mats JönssonKorsnäs IF OK46:00+12:3012:55
12Lars BengtssonÅrsunda IF47:59+14:2913:28
13Terje SchjølbergRøros IL48:26+14:5613:36
14Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK48:42+15:1213:40
14Torbjörn SöderlundLeksands OK48:42+15:1213:40
16Håkan PerssonLaxå OK51:46+18:1614:32
17Rickard PerssonVästerås SOK52:10+18:4014:39
18Jan-Åke IsraelssonOK Milan53:17+19:4714:58
19Mats KensbyOK Tyr55:15+21:4515:31
20Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK1:05:50+32:2018:29
21Hans WestmanVästerås SOK1:07:35+34:0518:59
Maffe FrostIFK Mora OKej godkänd
Tommy BomanVästerås SOKej start

D60

2 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin RabeUlriksbergs IK27:2611:06
2Ingela BengtssonÅrsunda IF33:33+6:0713:34
3Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren38:07+10:4115:25
4Gudrun PerssonHallstahammars OK38:43+11:1715:40
5Marianne EinarssonFagersta OK40:16+12:5016:18
6Monika BraatzLOK Berlin44:42+17:1618:05
7Catherine DawsonGafanhori46:56+19:3019:00
8Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro49:27+22:0120:01

H60

3 540 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eirik Næss-UlsethNydalens SK32:099:04
2Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro34:50+2:419:50
3Åke SundinHällefors OK38:40+6:3110:55
4Mats HedbergÅrsunda IF38:58+6:4911:00
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung39:58+7:4911:17
6Einar LienLøten o-lag40:29+8:2011:26
7Lars PerssonHagaby GoIF Örebro42:07+9:5811:53
8Lars JanlövIF Åland42:37+10:2812:02
9Bengt SvedjebySkattkärrs SOK42:42+10:3312:03
10Torbjörn LöfvingMullsjö SOK42:43+10:3412:04
11Hans-Erik LangVästerbergslagens OL43:09+11:0012:11
12Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen49:12+17:0313:53
13Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro53:35+21:2615:08
14Göran HanssonTäby OK53:53+21:4415:13
15Mats SandewallUmeå OK56:20+24:1115:54
16Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik57:31+25:2216:14
17Torbjörn BergmanSnättringe SK58:53+26:4416:38
18Jan LundgrenLinköpings OK59:03+26:5416:40
19Christer ForsgrenOK Tisaren1:03:23+31:1417:54
20Esko StadigSK Trim/Virsbo1:14:20+42:1120:59
Ola HedinOK Hammarenej godkänd
Anders AlamaaIK Vikings OKej godkänd
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej start

D65

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Linnéa ErikssonSala OK32:5113:17
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL42:54+10:0317:22
3Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK43:38+10:4717:39
4Karin JanssonOK Fryksdalen44:57+12:0618:11
5Annika NorströmHallstahammars OK44:58+12:0718:12
6Maj-Lis BergströmHofors OK47:22+14:3119:10
7Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF55:03+22:1222:17
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej start
Annica  Lindell LangVästerbergslagens OLej start

H65

3 240 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PerssonVästerbergslagens OL36:3311:16
2Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL38:50+2:1711:59
3Lars MoranderIFK Mora OK40:27+3:5412:29
4Ola KarlssonStorviks IF44:39+8:0613:46
5Juergen ZiescheLOK Berlin48:27+11:5414:57
6Sven LarssonSärna SK49:30+12:5715:16
7Ludwig GenderjahnLOK Berlin51:34+15:0115:54
8Ronald Mc GrailHjärnarps OL51:52+15:1916:00
9Roy DawsonGafanhori55:41+19:0817:11
10Michael FrenzelLOK Berlin57:35+21:0217:46
11Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK58:05+21:3217:55
12Christer HellströmStora Tuna OK1:00:59+24:2618:49
13Torbjörn LageHelsingborgs SOK1:07:03+30:3020:41
Ulf KjellinOK Hedströmmenej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej start
Hans Jörg SchifferleBjörnbär OKej start

D70

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK38:5515:45
2Haldis GlendrangeStavanger OK41:06+2:1116:38
3Inga JohanssonNyköpings OK43:30+4:3517:36
4Maud NilssonHJS-Vansbro OK48:09+9:1419:29
5Elisabet LundgrenSundsvalls OK50:19+11:2420:22
6Ingrid PeterssonSundsvalls OK1:35:25+56:3038:37
Margareta LöfkvistBjursås OKej godkänd

H70

3 090 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan FogelbergVästvärmlands OK33:2510:48
2Kjell ErikssonOK Djerf35:27+2:0211:28
3Knut SkjesetVang OL37:16+3:5112:03
4Olle JohanssonIFK Hedemora OK41:31+8:0613:26
5Jonas LarssonOK Kullingshof41:45+8:2013:30
6Håkan RystedtStora Tuna OK44:56+11:3114:32
7Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo47:00+13:3515:12
8Hans-Gösta BernhardMariestads FK47:35+14:1015:23
9Göran LarboAttunda OK48:57+15:3215:50
10Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen50:46+17:2116:25
11Gunnar LöfkvistBjursås OK53:39+20:1417:21
12Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK56:01+22:3618:07
13Lasse HolmStorviks IF57:50+24:2518:42
14Svein GlendrangeStavanger OK1:01:10+27:4519:47
15Sven PihlEnköpings AIF1:01:21+27:5619:51
16Elis ÅbergStorviks IF1:01:42+28:1719:58
17Anders ClaessonIFK Mora OK1:01:47+28:2219:59
18Sven-Erik KempeOK Hammaren1:04:57+31:3221:01
Keller WernerBjörnbär OKej start

D75

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergLindebygdens OK33:0315:57
2Karin RenbergOK Kolmården57:55+24:5227:58
3Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:16:10+43:0736:47
Ulla HöökOK Klyftamoej godkänd
Siv HasselgrundBjursås OKej godkänd

H75

2 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen41:3913:55
2Karl JohanssonIFK Hedemora OK43:10+1:3114:26
3Ove JohanssonOK Järnbärarna43:47+2:0814:38
4Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik45:13+3:3415:07
5Kjell MjöbergHallstahammars OK48:17+6:3816:08
6Anders PerssonOK Hammaren53:49+12:1017:59
7Knut HöökOK Klyftamo53:52+12:1318:00
8Kurt ZanderVästerås SOK54:59+13:2018:23
9Anders JohanssonNyköpings OK1:11:05+29:2623:46
Johnny BrandtHällefors OKej godkänd
Jan JohanssonIFK Hedemora OKej godkänd
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej start

H80

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar HolmbergIF Hagen44:0617:51
2Gunnar JohanssonFilipstads OK56:05+11:5922:42
Valter AlamaaIK Vikings OKej godkänd

Inskolning

2 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonatan AlinIFK Mora OKfullföljt
Arvid BergUmeå OKfullföljt
Albin DikvallWaxholms OKfullföljt
Tove GustafssonKFUM Örebro OKfullföljt
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens OKfullföljt
Hilma KaboIFK Mora OKfullföljt
Vide LetterbergOK Djerffullföljt
Alva LosbjerMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Annika Næss-UlsethHeming Orienteringfullföljt
Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Selma Aure SkogedalAsker SKfullföljt
Sophia WilmeniusUmeå OKfullföljt
Vanna BylundIF Thorej start

U1

2 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÖbergOK Hällen17:247:09
2Fredrik EricsonFagersta OK20:39+3:158:29
3Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK21:00+3:368:38
4Markus MattssonMalungs OK Skogsmårdarna23:28+6:049:39
5Linnea MattssonMalungs OK Skogsmårdarna24:10+6:469:56
6Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre24:33+7:0910:06
7Oskar LindIF Thor24:59+7:3510:16
8Morgan BergUmeå OK26:47+9:2311:01
9Ida WilmeniusUmeå OK27:25+10:0111:16
10Lukas ÖbergOK Hällen30:38+13:1412:36
11Max LindqvistTäby OK31:54+14:3013:07
12Vera WesthMullsjö SOK32:08+14:4413:13
13Alva JäderbergLeksands OK35:31+18:0714:36
14Maja EliassonFK Friskus-Varberg35:34+18:1014:38
15Joel WIlhelmssonFilipstads OK37:00+19:3615:13
16Ebbe MattssonEdsbyns OK40:58+23:3416:51
17Freja IvermarkVästerås SOK41:16+23:5216:58
William WestbomSäterbygdens OKej godkänd
Linnea MatssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

U2

2 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ClaessonStora Tuna OK16:356:49
2Lovisa SundströmLeksands OK17:57+1:227:23
3Hedda MattssonEdsbyns OK20:11+3:368:18
4Moa JäderbergLeksands OK22:13+5:389:08
5Olga BertilssonOK Linné24:44+8:0910:10
6Arvid LosbjerMalungs OK Skogsmårdarna25:03+8:2810:18
7Melker SundströmLeksands OK25:20+8:4510:25
8Olle BladlundKarlsbyhedens OK27:12+10:3711:11
9Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK39:18+22:4316:10

Öppen motion 1

2 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta EliassonFK Friskus-Varberg16:596:59
2Amanda ÄlvegranAvesta OK18:25+1:267:34
3Anneli AnsbölFK Friskus-Varberg26:47+9:4811:01
4Lars BergUmeå OK41:21+24:2217:00
5Birgitta BergUmeå OK41:43+24:4417:10

Öppen motion 3

2 430 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia WidlundIFK Lidingö SOK22:109:07
2Vincent WidlundIFK Lidingö SOK22:15+0:059:09
3Helena KristianssonHJS-Vansbro OK22:27+0:179:14
4Ludvig LarssonLaxå OK24:01+1:519:53
5Michaela KällstrandÅmåls OK25:21+3:1110:25
6Hanne AnderssonVästerbergslagens OL27:13+5:0311:12
7Emil Sunnegårdh-RingRonneby OK28:20+6:1011:39
8Axel BorgVästerås SOK29:19+7:0912:03
9Sofia ÖsterdahlIFK Mora OK29:25+7:1512:06
10Pia BylundIF Thor29:30+7:2012:08
11Cim HolmqvistOK Österåker29:41+7:3112:12
12Mats ErikssonSala OK30:21+8:1112:29
13Conny ErikssonIFK Mora OK30:33+8:2312:34
14Inger LundSala OK31:15+9:0512:51
15Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK31:24+9:1412:55
16Madeleine LarssonGarphyttans IF32:29+10:1913:22
17Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK34:27+12:1714:10
18Agnes NilssonDomnarvets GOIF39:41+17:3116:19
19Karin JohanssonHallstahammars OK40:37+18:2716:42
20Lotta LarssonVästerbergslagens OL45:31+23:2118:43
21Ulrika WilmeniusUmeå OK55:35+33:2522:52
22Erik BergUmeå OK55:39+33:2922:54
23Frida EvertssonUmeå OK55:40+33:3022:54
24Carina MöllerOK Södertörn1:07:59+45:4927:58
Anna PihlströmOK Landehofej godkänd
Lars AhlströmVästerås SOKej godkänd
Pia NordinKorsnäs IF OKej start
Michaela KällstrandÅmåls OKej start

Öppen motion 5

3 470 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa LarssonTäby OK36:0810:24
2Johan LarssonUmeå OK39:36+3:2811:24
3Linnea PetrisiVästerbergslagens OL42:19+6:1112:11
4Nina NilssonSkogslöparna43:13+7:0512:27
5Erik HaugenRingsaker OK45:16+9:0813:02
6Erika MattssonEdsbyns OK45:31+9:2313:07
7Ola AnderssonDomnarvets GOIF46:36+10:2813:25
8Ruben FritzonEdsbyns OK48:28+12:2013:58
9Petra LorentssonLeksands OK50:38+14:3014:35
10Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF52:36+16:2815:09
11Lena RambergHallstahammars OK52:47+16:3915:12
12Magnus LarssonUmeå OK53:02+16:5415:17
13Kerstin FraenellSundsvalls OK53:19+17:1115:21
14Bo-Göran KarlssonAvesta OK55:15+19:0715:55
15Roger LarssonUmeå OK56:17+20:0916:13
16Johanna PalmOK Triangeln59:41+23:3317:11
17Ulrika BohlinOK Triangeln1:00:32+24:2417:26
18Marita KarlssonStorviks IF1:03:31+27:2318:18
19Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK1:04:00+27:5218:26
20Oddvar GravingenGrue IL1:04:18+28:1018:31
21Kristina BäckArboga OK1:05:15+29:0718:48
22Anders OlarsLeksands OK1:05:48+29:4018:57
23Håkan WidlundIFK Lidingö SOK1:07:19+31:1119:23
24Carina WidlundIFK Lidingö SOK1:07:26+31:1819:25
25Sören HolmbergLeksands OK1:07:45+31:3719:31
26Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:09:41+33:3320:04
27Catharina DahlmarkVästerås SOK1:13:21+37:1321:08
28Tina JohanssonSundsvalls OK1:13:41+37:3321:14
29Christina Pripp IvarssonOK Hammaren1:18:10+42:0222:31
30Gustav BromanVästerås SOK1:23:02+46:5423:55
31Laila HakkarainenMS Parma1:29:52+53:4425:53
Mikael LiljeGävle OKej godkänd
Ulrika BohlinOK Triangelnej start
Jens WikströmSälens IFej start

Öppen motion 7

2 900 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven OlssonKorsnäs IF OK26:349:09
2Emma ClaessonStora Tuna OK27:35+1:019:30
3Jerry LarssonUmeå OK34:54+8:2012:02
4Anna LundgrenSundsvalls OK37:28+10:5412:55
5Linus HolmqvistOK Österåker38:57+12:2313:25
6Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK41:01+14:2714:08
7Mikael AnderssonVästerbergslagens OL41:43+15:0914:23
8Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK42:21+15:4714:36
9Torsten RambergHallstahammars OK42:29+15:5514:38
10Niklas WidmarkIFK Mora OK43:07+16:3314:52
11Peter BäckArboga OK44:34+18:0015:22
12Jonas WikströmSälens IF46:16+19:4215:57
13Fredrik DahlmarkVästerås SOK46:42+20:0816:06
14Mikael JohanssonOK Skärmen47:27+20:5316:21
15Sofia BjörnbergNyköpings OK47:47+21:1316:28
16Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering49:07+22:3316:56
17Ove PettersonÄlvdalens IF OK50:05+23:3117:16
18Peter SunnegårdhRonneby OK51:12+24:3817:39
19Roger TorlambIFK Mora OK51:47+25:1317:51
20Mattias NääsLeksands OK52:01+25:2717:56
21Therese RappIFK Mora OK52:11+25:3717:59
22Jenny DruggeKorsnäs IF OK52:42+26:0818:10
23Andreas PihlströmOK Landehof53:24+26:5018:24
24Laila NorrmanKjula IF53:32+26:5818:27
25Henrik DikvallWaxholms OK55:11+28:3719:01
26Bengt StarkOK Milan55:24+28:5019:06
27Annette HalvorsenOK Milan56:05+29:3119:20
28Bo WallinKorsnäs IF OK56:27+29:5319:27
29Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK57:07+30:3319:41
30Daniel DruggeKorsnäs IF OK58:17+31:4320:05
31Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:02:05+35:3121:24
32Anna SöderlundKarlsbyhedens OK1:04:13+37:3922:08
33Marita OlarsLeksands OK1:04:15+37:4122:09
34Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:17:41+51:0726:47
Minna WestbomSäterbygdens OKej godkänd
Erik ErssonIFK Mora OKej godkänd
Mats JohanssonSundsvalls OKej start

Öppen motion 8

4 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans AlinIFK Mora OK37:588:04
2Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF40:11+2:138:32
3Björn ArvidssonStora Tuna OK43:42+5:449:17
4Per AnderssonKlubblös48:48+10:5010:22
5Maja FalkUlricehamns OK51:29+13:3110:57
6Michael PalmOK Triangeln51:51+13:5311:01
7Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK51:52+13:5411:02
8Nicklas StrömIFK Mora OK54:28+16:3011:35
9Olof FraenellSundsvalls OK55:02+17:0411:42
10Magnus FärdigNyköpings OK58:36+20:3812:28
11Ylva LorentzonOK Kåre1:06:00+28:0214:02
12Anton PerssonOK Hammaren1:13:46+35:4815:41
13Lukas PetterssonFP Kakel1:13:51+35:5315:42
14Edward LarssonIFK Mora OK1:20:27+42:2917:07
15Fredrik PetterssonFP Kakel1:21:39+43:4117:22
16Lotta PerssonFP Kakel1:21:40+43:4217:22
17Stefan AnderssonIFK Mora OK1:23:15+45:1717:42
18Patrik GustafssonVästerbergslagens OL1:32:47+54:4919:44
Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerfej godkänd
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser