Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lunds OK Nattcup 2016 etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lunds OK Nattcup 2016 etapp 4
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: tisdag 29 november 2016

Dam Lång

8 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds OK1:14:498:27
2Matilda OlssonSkåneslättens OL1:26:37+11:489:47

Dam Mellan

6 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HugossonLunds OK1:12:2810:25

Dam Kort

3 725 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HeydenLunds OK32:528:49
2Ann-Kristin SjöströmLunds OK40:13+7:2110:47
3Jenny GustafssonLunds OK41:18+8:2611:05
4Gudrun NilssonLunds OK48:11+15:1912:56
Linda SvenssonSkåneslättens OLej godkänd
Anna BjärbyFrosta OKej start

Dam Lätt

2 675 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva OlssonFrosta OK46:4317:27

Herr Lång

8 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik LindebergSkåneslättens OL54:376:10
2Peter HedbergLunds OK1:07:27+12:507:37
3Martin WendtLunds OK1:09:13+14:367:49
4Fredrik HugossonLunds OK1:09:15+14:387:49
5Mattias KovacicFrosta OK1:19:19+24:428:57
6Gert PetterssonLunds OK1:24:26+29:499:32
Jonas HammarskiöldOK Skogsfalkenej start
Mikael NilssonLunds OKej start

Herr Mellan

6 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas EnborgLunds OK54:147:48
2Daniel HellbergLunds OK55:53+1:398:02
3Fabian LjungqvistLunds OK59:01+4:478:29
4Jalle JosefssonLunds OK1:04:33+10:199:17
5Mats BredfeltLunds OK1:11:50+17:3610:20
6Örjan LarssonLunds OK1:20:37+26:2311:35
7Olof StåhlLunds OK1:35:55+41:4113:48
8Ludvig ZaarLunds OK1:41:26+47:1214:35

Herr Kort

3 725 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte LennerstedtLunds OK26:307:06
2Anders HeydenLunds OK28:11+1:417:33
3Håkan GrubbMalmö OK28:19+1:497:36
4Carl ÅsLunds OK29:02+2:327:47
5Erik ÅsLunds OK29:06+2:367:48
6Tomas VensrydEslövs FK29:30+3:007:55
7Håkan Berglund LakeKovlands IF30:47+4:178:15
8Ulf MinörLunds OK32:40+6:108:46
9Martin HeydenLunds OK33:24+6:548:57
10Håkan NilssonMalmö OK38:00+11:3010:12
11Per SvenningssonLunds OK40:24+13:5410:50
12Bo Anders NilssonLunds OK44:15+17:4511:52
13Richard BengtssonLunds OK46:30+20:0012:28
14Robert GustavssonLunds OK48:57+22:2713:08
15Kenth SundgrenSkåneslättens OL50:31+24:0113:33
16Ingemar SvenssonLunds OK54:11+27:4114:32
17Arne PerssonMalmö OK56:31+30:0115:10
18Tor HellbergLunds OK56:53+30:2315:16
Felix GustafssonLunds OKej start

Herr Lätt

2 675 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OlssonFrosta OK46:3717:25
Edvin VensrydEslövs FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser