Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kils nattsprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kils nattsprint
Arrangörsorganisation: Kils OK
Datum: tisdag 8 november 2016

Långa

3 110 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BrohedeOK Tyr19:176:12
2Jörgen GranefeltKils OK19:18+0:016:12
3Sören KindlundOK Tyr19:41+0:246:19
4Stina GranefeltOK Tyr21:00+1:436:45
5Lova PermanOK Tyr22:38+3:217:16
6Jonas BergenfurSkattkärrs SOK23:03+3:467:24
7Erik ErikssonOK Älgen23:28+4:117:32
8Nora HolmgårdKils OK23:35+4:187:34
9Mikael RööhsSkattkärrs SOK23:42+4:257:37
10Nicolina MobergOK Tyr24:02+4:457:43
11Amanda AlfredssonOK Tyr24:36+5:197:54
12Linn LugneKils OK24:39+5:227:55
13Eva AlbinssonOK Tyr24:56+5:398:01
14Lina RööhsSkattkärrs SOK25:24+6:078:10
15Rickard TakeOK Tyr25:37+6:208:14
16Elsa AlbinssonOK Tyr26:27+7:108:30
17Mats KensbyOK Tyr26:49+7:328:37
18Viktor AlfredssonOK Tyr28:14+8:579:04
19Ella NordströmKils OK29:17+10:009:24
20Johanna AlfredssonOK Tyr30:07+10:509:41
21Thea BadKils OK30:24+11:079:46
22Michael ForslundKristinehamns OK30:40+11:239:51
23Jenny NybergSkattkärrs SOK31:29+12:1210:07
24Lottie LindOK Älgen32:14+12:5710:21
25Tobias HällmanOK Tyr33:36+14:1910:48
26Livia RoweOK Tyr36:56+17:3911:52
27Helene HällmanOK Tyr38:48+19:3112:28
Fredrik HaneOK Tyrej start
Ingrid KensbyOK Tyrej start
Gustav PermanOK Tyrej start
David ÅkerlindLustens OKej start

Korta

2 150 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KindlundOK Tyr16:337:41
2Arvid ErikssonOK Tyr17:03+0:307:55
3Anton JonssonOK Tyr17:29+0:568:07
4Linus NilssonOK Tyr20:16+3:439:25
5Linn AnderssonOK Tyr21:30+4:5710:00
6Danilo MobergOK Tyr21:38+5:0510:03
7Albert BrohedeOK Tyr22:41+6:0810:33
8Isak HolmgårdKils OK23:51+7:1811:05
9Emma AlfredssonOK Tyr24:43+8:1011:29
10Rebecka WestlundKils OK25:43+9:1011:57
11Isak CarlssonOK Tyr25:49+9:1612:00
12Kristin GustavssonKils OK27:13+10:4012:39
13Alfred NybergSkattkärrs SOK27:20+10:4712:42
14Felix LindOK Älgen30:53+14:2014:21
15Ivar WikströmOK Tyr31:08+14:3514:28
16Jadwiga BubholzOK Tyr33:09+16:3615:25
17Linnea BjörklundOK Tyr38:31+21:5817:54
Tobias GustavssonKils OKej godkänd
Fredrik WestlundKils OKej godkänd
Rebecca TakeOK Tyrutgått
Wilma JonssonOK Tyrej start

Lätta

1 450 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr11:207:48
2Izabella LjungbergOK Tyr13:15+1:559:08
3Felicia RööhsSkattkärrs SOK15:04+3:4410:23
4Oskar AnderssonOK Tyr15:14+3:5410:30
5Matteo MobergOK Tyr15:55+4:3510:58
6Ida MoralesKils OK16:55+5:3511:40
7Ida HäggqvistKils OK16:56+5:3611:40
8Tilda KindlundOK Tyr17:04+5:4411:46
9William LundqvistOK Tyr17:10+5:5011:50
10Joel HolmgårdKils OK17:23+6:0311:59
11Gustav JörgOK Tyr18:48+7:2812:57
12Henry NordströmKils OK19:20+8:0013:20
13Olle GranefeltOK Tyr19:27+8:0713:24
14Felix LarssonOK Tyr19:42+8:2213:35
15Bure Niss-JonssonOK Tyr19:45+8:2513:37
16Dino PasalicOK Tyr19:48+8:2813:39
17Vincent LjungbergOK Tyr21:00+9:4014:28
18Lilly BergenfurSkattkärrs SOK22:55+11:3515:48
19Edith BergenfurSkattkärrs SOK23:08+11:4815:57
Irma ErikssonOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser