Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Landehof nattcup E1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Landehof nattcup E1
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 3 november 2016

Nybörjare

1 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RexOK Landehof37:3323:19
2Linnéa RexOK Landehof38:43+1:1024:02
3Desiré RexOK Landehof39:13+1:4024:21

Kort

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl GranforsOK Landehof21:5510:11
2Hannes EssungerSjövalla FK25:12+3:1711:43
3Edvin SonedahlOK Landehof38:32+16:3717:55
Gustav CarlssonOK Landehofej godkänd

Mellan

4 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia JohanssonOK Landehof37:599:06
2William RexOK Landehof40:00+2:019:35
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK44:32+6:3310:40
4Felix FalkGöteborg-Majorna OK44:42+6:4310:43
5Patrik FalkGöteborg-Majorna OK44:46+6:4710:44
6Tobias KarlssonOK Landehof50:36+12:3712:08
7Andreas EklundGöteborg-Majorna OK54:23+16:2413:02
8David AndréGöteborg-Majorna OK1:03:57+25:5815:20
9Henrik EssungerSjövalla FK1:07:17+29:1816:08
10Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:08:54+30:5516:31
11Viktor VallinGöteborg-Majorna OK1:08:57+30:5816:32
12Bengt KvarnströmOK Landehof1:11:51+33:5217:13
Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Isabella AumoKungälvs OKej start
Sabina AumoKungälvs OKej start
Sara LorénOK Landehofej start

Lång

5 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip WadstenOK Landehof43:387:33
2Mattias HolmstrandOK Landehof47:37+3:598:15
3Sven GranforsOK Landehof48:26+4:488:23
4Thorsten SvenssonFinspångs SOK49:01+5:238:29
5Emil BacklundGöteborg-Majorna OK52:44+9:069:08
6Anders WadstenOK Landehof53:46+10:089:19
7Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:17:17+33:3913:23
Martin LammFrölunda OLej godkänd
Jussi AumoKungälvs OKej start
Magnus KarlssonOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser