Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen deltävling 2
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: onsdag 30 november 2016

LÅNGA

7 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SkoglundKils OK56:407:45
2Johan SöderlundLeksands OK56:43+0:037:46 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr56:51+0:117:47
4Henrik RindomOK Pan Århus1:05:21+8:418:57
5Magnus AlbinssonOK Tyr1:05:40+9:008:59
6Tobias ÖströmOK Tyr1:06:01+9:219:02
Albin SigbyIK Vistaej godkänd
Johannes SvenssonOK Tyrej start

MELLAN

5 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NordströmKils OK50:389:44
2Anders LindbergOK Tyr50:49+0:119:46
3Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK51:23+0:459:52
4Jonas SamuelssonLustens OK51:51+1:139:58
5Jens ÖströmOK Tyr51:54+1:169:58
6Lars HolmgårdKils OK54:01+3:2310:23
7Örjan BeckiusOK Tyr56:27+5:4910:51
8Leif HelgmanOK Tyr1:02:21+11:4311:59
9Lars AnderssonOK Tyr1:02:56+12:1812:06
10Mats LiljaOK Älgen1:02:59+12:2112:06
11Tobias BeckiusOK Tyr1:03:02+12:2412:07
12Mats BergenfurIK Vikings OK1:03:11+12:3312:09
13Tim DalheimerIK Vikings OK1:03:29+12:5112:12
14RIchard EllströmOK Tyr1:03:35+12:5712:13
15Fredrik BarrulfOK Tyr1:03:38+13:0012:14
16Mikael NybergSkattkärrs SOK1:06:03+15:2512:42
17Mikael RööhsSkattkärrs SOK1:08:47+18:0913:13
18Olov ÖströmOK Tyr1:08:59+18:2113:15
19Jonas UllerKils OK1:14:18+23:4014:17
20David VästlundOK Tyr1:21:38+31:0015:41
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd
Bengt JohanssonOK Tyrej godkänd
Linnea LandforsLustens OKej godkänd
Marie SpångmyrLeksands OKej godkänd
My WestlundOK Tyrej godkänd
Sixten WestlundOK Tyrej godkänd

KORTA

3 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pelle LandforsLustens OK37:0611:35
2Mattias PerssonOK Tyr38:02+0:5611:53
3Anna NordströmKils OK38:43+1:3712:05
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK40:46+3:4012:44
5Jens BeironSkattkärrs SOK40:51+3:4512:45
6Ida HyvönenOK Tyr42:54+5:4813:24
7Mats KensbyOK Tyr43:16+6:1013:31
8Bengt CarlssonSkattkärrs SOK43:26+6:2013:34
9Lina RööhsSkattkärrs SOK43:32+6:2613:36
10Bengt SvedjebySkattkärrs SOK43:34+6:2813:36
11Tone HollowellOK Tyr46:59+9:5314:40
12Mats VesterbergOK Tyr48:19+11:1315:05
13Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK48:36+11:3015:11
14Michael ForslundKristinehamns OK49:19+12:1315:24
15Åke GustavssonOK Älgen49:48+12:4215:33
16Thomas HollowellOK Tyr51:14+14:0816:00
17Christer GillenäsKristinehamns OK52:20+15:1416:21
18Hans PerssonOK Älgen55:17+18:1117:16
19Stefan GunnarssonKristinehamns OK55:59+18:5317:29
20Nora HolmgårdKils OK57:41+20:3518:01
21Ingrid KensbyOK Tyr1:01:25+24:1919:11
22Kirsty Mc IntyreOK Tyr1:01:26+24:2019:11
23Karin MoodhOK Tyr1:02:18+25:1219:28
24Lars-Ola WesterlundLustens OK1:02:22+25:1619:29
25Börje RåbergOK Tyr1:12:58+35:5222:48

LÄTTA

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ErikssonOK Tyr30:2311:41
2Alfred NybergSkattkärrs SOK30:24+0:0111:41
3Felix LindOK Älgen30:25+0:0211:41
4Mikael LindOK Älgen30:52+0:2911:52
5Maja JosefssonVästvärmlands OK39:45+9:2215:17
6Viveca JernstedtKristinehamns OK39:52+9:2915:20
7Gunnel GillenäsKristinehamns OK39:54+9:3115:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser