Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Luletrippeln Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Luletrippeln Sprint
Arrangörsorganisationer: Bergnäsets AIK / OK Renen
Datum: fredag 19 augusti 2011

D21

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin VedinSundsvalls OK15:146:01
2Carin EmlénVittjärvs IK16:12+0:586:24
3Susanne AnderssonPiteå IF17:16+2:026:49
4Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK17:56+2:427:05

H21

3 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna15:044:50
2Petter JönssonJärla Orientering15:05+0:014:50
3Peter WestinVittjärvs IK15:55+0:515:07
4Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK16:34+1:305:19
5Mats WållbergVännäs OK17:38+2:345:40
6Magnus LundgrenI 19 IF18:21+3:175:54
7Daniel GranlundLångvikens OK18:28+3:245:56
8Filip SagenVallentuna-Össeby OL20:25+5:216:33
John OskarssonHagaby GOIFej start

H20

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage NordbergBergnäsets AIK17:205:56
2Carl HolmgrenBergnäsets AIK17:53+0:336:07

D18

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina WickbomVittjärvs IK13:486:16
2Emma BergströmOK Vargen14:16+0:286:29
3Andrea WickbomVittjärvs IK15:06+1:186:51
4Siri WestborgVittjärvs IK16:50+3:027:39
5Agnes Leffler-RosendahlOK Renen20:34+6:469:20

H18

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar SvartholmGammelstads IF14:205:19
2Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK14:56+0:365:33
3Axel ChristofferssonOK Renen15:12+0:525:39
4Victor HenrikssonSeskarö IF17:02+2:426:19
Ulrik NordbergBergnäsets AIKej start

D16

2 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénOK Renen11:145:32
2Ida SundströmOK Renen11:20+0:065:34
3Ida NordlundPiteå IF12:24+1:106:06
4Lisa SundströmOK Renen12:36+1:226:12
5Viktoria ErikssonPiteå IF12:44+1:306:16
6Susanne NilssonOK Renen14:10+2:566:58
7Fanny AnderssonVittjärvs IK15:15+4:017:30
8Sigrid HolmgrenOK Renen15:24+4:107:35
9Emma PakkalaVittjärvs IK16:05+4:517:55
10Linnéa NordbergBergnäsets AIK16:22+5:088:03
11Emelie GranbergPiteå IF17:35+6:218:39

H16

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar WestinVittjärvs IK13:305:29
2Oscar RenbergSävedalens AIK14:32+1:025:54
3Anton AnderssonGammelstads IF16:53+3:236:51
4Anton MöllerArvidsjaurs OK17:37+4:077:09
Victor KovalevLeader Petrozavodskej start
Tuomas TinusLeader Petrozavodskej start

D14

1 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma RenbergSävedalens AIK11:586:57
2Elin NordlundPiteå IF13:02+1:047:34
3Signe Leffler-RosendahlOK Renen14:30+2:328:25
4Elin LundgrenVittjärvs IK14:36+2:388:29
5Elin BergströmOK Vargen15:47+3:499:10
6Elise ForslundOK Renen19:04+7:0611:05

H14

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle HenrikssonGammelstads IF12:256:05
2Robin SalénOK Renen12:52+0:276:18
3Rasmus WickbomVittjärvs IK13:00+0:356:22
4Oscar ÖqvistBergnäsets AIK13:51+1:266:47
5Emil BäckströmBergnäsets AIK21:58+9:3310:46
Nikita LeontLeader Petrozavodskej start
Andrey SemenovLeader Petrozavodskej start
Oscar SundbaumVittjärvs IKej start
Markus MöllerArvidsjaurs OKåterbud

D12

1 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinVittjärvs IK10:307:08
2Hanna E TuoremaaVittjärvs IK10:58+0:287:27
3Anna AnderssonPiteå IF12:03+1:338:11
4Rebecca FahlgrenVittjärvs IK12:27+1:578:28
5Elsa ChristofferssonOK Renen13:10+2:408:57
6Jenny SöderstenGammelstads IF13:50+3:209:24
7Elvira ForslundOK Renen13:54+3:249:27
8Anna WiklundGammelstads IF15:06+4:3610:16
Ellinor LernstålOK Renenej godkänd
Alexandra RusakovaLeader Petrozavodskej start
Diana ErmilovaLeader Petrozavodskej start
Else HolmgrenBergnäsets AIKej start

H12

1 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin EmlénVittjärvs IK9:576:46
2Andreas KarlssonPiteå IF10:13+0:166:57
3Martin GranbergPiteå IF10:18+0:217:00
4Oskar LundgrenVittjärvs IK10:58+1:017:27
5Albin NorénPiteå IF11:12+1:157:37
6Harald LarssonBergnäsets AIK11:25+1:287:45
7Joel SundqvistOK Renen11:52+1:558:04
8Gabriel LarssonGammelstads IF12:34+2:378:32
9Simon AnderssonVittjärvs IK13:03+3:068:52
10Gustav Johansson-ManligVittjärvs IK14:03+4:069:33

D10

1 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda SundqvistOK Renen14:5612:08

H10

1 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl TuuriÄlvsby IF OK10:128:21
Simon MarkströmOK Renenej start

D35

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin KristofferssonVittjärvs IK21:368:53
2Monica OlssonOK Renen29:32+7:5612:09

H35

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard BerglundVittjärvs IK20:357:02
2Thomas JohanssonOK Renen21:06+0:317:13
3Esbjörn NyströmSeskarö IF45:10+24:3515:28

D40

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli WickbomVittjärvs IK17:518:06
2Karin E TuoremaaVittjärvs IK21:05+3:149:35
3Susanne AnderssonVittjärvs IK21:12+3:219:38

H40

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Krister BerglundVittjärvs IK19:197:10
2Mattias LundgrenVittjärvs IK20:26+1:077:35
3Carl-Göran PakkalaVittjärvs IK20:35+1:167:39

D45

1 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena LindströmVittjärvs IK14:507:41
2Karin NordbergBergnäsets AIK15:12+0:227:52
3Agneta BergelinBergnäsets AIK17:45+2:559:11
4Ann JanssonÄlvsby IF OK19:57+5:0710:20

H45

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF14:545:53
2Mats DruggeVittjärvs IK17:01+2:076:43
3Göran KarlssonPiteå IF19:48+4:547:49

H50

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard HolmgrenBergnäsets AIK15:166:16
2Sture NorénÄlvsby IF OK15:26+0:106:21
3Thomas LagesonKöping-Kolsva OK15:55+0:396:33
4Rolf EmlénVittjärvs IK15:59+0:436:34
5Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK17:00+1:446:59
6Carl-Johan WestborgVittjärvs IK17:15+1:597:05
7Torbjörn LundbergPiteå IF17:57+2:417:23
8Mats JohanssonVittjärvs IK18:50+3:347:45
Svante LarssonOK Vargenej start
Andrey KulbachkoLeader Petrozavodskej start

D55

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig Wållberg JonssonVännäs OK23:0212:47

D60

1 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF13:148:49
2Gudrun KlavenessVittjärvs IK16:10+2:5610:46
3Tuula HaaseOunasvaaran Hiihtoseura20:21+7:0713:34
4Marlene VestinÄlvsby IF OK26:15+13:0117:30

H60

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LindelöfSeskarö IF13:347:01
2Eje AnderssonBodens BK14:08+0:347:19
3Hans YlipääSeskarö IF15:40+2:068:07
Robert SvartholmGammelstads IFej start
Clas-Göran LundBodens BKej start

H65

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny LagerskogArvidsjaurs OK14:417:36
2Kjell MörtbergBodens BK15:28+0:478:00
3Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK16:04+1:238:19
4Hannu HaaseOunasvaaran Hiihtoseura16:11+1:308:23
5Åke SaloniemiSK Gränsen20:30+5:4910:37

H70

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birger LundbergArvidsjaurs OK16:589:25
2Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OK18:42+1:4410:23
3Nore WestinI 19 IF20:47+3:4911:32
4Karl Erik NyströmSeskarö IF21:43+4:4512:03
5Björn TorbiörnssonJärla Orientering23:12+6:1412:53

H75

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke ErikssonI 19 IF13:228:54
2John BerglundAlfta-Ösa OK14:25+1:039:36
3Karl-Erik SjöbergÄlvsby IF OK18:01+4:3912:00

Inskolning

1 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tyra BerglundVittjärvs IKfullföljt
Klara KivijärviOK Renenfullföljt
Martin LauriOK Renenfullföljt
Linus Lundström-NordinOK Renenfullföljt
Emilia WickbomVittjärvs IKfullföljt
Ida SundbaumVittjärvs IKej start

U1

1 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida GranbergOK Renen10:089:12
2Johan BergdahlGammelstads IF10:24+0:169:27
Anna SundbaumVittjärvs IKej start

U2

1 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo YlipääBergnäsets AIK12:3410:13
2Tina YlipäBergnäsets AIK13:27+0:5310:56
3Noah WärnbergVittjärvs IK16:21+3:4713:17

Öppen motion 1

1 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
test testOK Renenej godkänd

Öppen motion 3

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anna SöderstenGammelstads IFej godkänd

Öppen motion 5

2 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias VainionpääLuleå kamraterna10:145:00
2Lars Olof NordbergBergnäsets AIK12:52+2:386:18
3Ted StrömbäckVittjärvs IK13:50+3:366:46
4Linus BohmanHjärnarps GH OL14:57+4:437:19
5Camilla SöderstenGammelstads IF17:03+6:498:21
6Mona JohanssonBergnäsets AIK17:30+7:168:34
7Louise NilssonOK Renen17:55+7:418:46
8Tore ÖqvistBergnäsets AIK19:06+8:529:21
9Anna-Karin LarssonGammelstads IF21:44+11:3010:39
10Karin SvartholmGammelstads IF22:37+12:2311:05
11Maria BergströmOK Vargen25:02+14:4812:16
12Anna TorbjörnssonKlubblös36:40+26:2617:58

Öppen motion 7

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KristofferssonI 19 IF7:405:06
2Olov BybergVittjärvs IK9:13+1:336:08
3Niklas HenrikssonGammelstads IF9:23+1:436:15
4Linnea EmlénVittjärvs IK12:13+4:338:08
5Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal12:18+4:388:12
6Linnea BybergVittjärvs IK12:53+5:138:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser