Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Nattcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Nattcup 3
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 6 december 2016

Långa

7 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlofssonOK Kompassen55:347:31
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:00:33+4:598:12
3Conny RaskHjärnarps OL1:05:38+10:048:53
4Stefan PålssonSkåneslättens OL1:07:53+12:199:11
5Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:10:28+14:549:32
6Niclas TjernlundFK Boken1:10:36+15:029:33
7Jonas BengtssonFK Göingarna1:10:47+15:139:35
8Lars SvantessonHjärnarps OL1:14:53+19:1910:08
9Oliver MalmkvistJönköpings OK1:28:36+33:0212:00
10Erica ErikssonHjärnarps OL1:37:20+41:4613:11
Joakim SjöbergHelsingborgs SOKej godkänd

Mellan

5 750 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PalmFK Boken48:268:25
2Thea BökmanHelsingborgs SOK1:04:01+15:3511:08
3Simon OlssonHjärnarps OL1:04:02+15:3611:08
4Johan BökmanHelsingborgs SOK1:04:04+15:3811:08
5Marie OlssonÖrkelljunga FK1:06:54+18:2811:38
6Dan JohanssonFK Boken1:06:58+18:3211:38
7Magnus OlssonHjärnarps OL1:07:01+18:3511:39
8Magnus LarsenFK Boken1:08:12+19:4611:51
9Tobias CarlstedtHjärnarps OL1:13:03+24:3712:42
10Ulf NilssonHjärnarps OL1:34:02+45:3616:21
11Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:34:16+45:5016:23
12Dennis HansenOK Kompassen1:40:22+51:5617:27
13Olle BohmanHjärnarps OL1:43:10+54:4417:56
Björn MauritzonÖrkelljunga FKej godkänd
Carolina NilssonOK Kompassenej godkänd
Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OLej godkänd
Kajsa BenattiSkåneslättens OLutgått
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLutgått
Sebastian GieseMalmö OKej start
Peter LarssonFK Bokenej start

Korta

3 640 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willie OlssonRävetofta OK48:3913:21
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK49:38+0:5913:38
3Sofia PalmFK Boken50:38+1:5913:54
4Inge PerssonFK Boken52:16+3:3714:21
5David MorénHjärnarps OL52:31+3:5214:25
6Anna LarssonÖrkelljunga FK55:42+7:0315:18
7Erik AlbinssonHjärnarps OL56:28+7:4915:30
8Jonas HöstHjärnarps OL56:30+7:5115:31
9Leif-Åke AnderssonFK Boken57:57+9:1815:55
10Carin StenbergHelsingborgs SOK59:12+10:3316:15
11Ronald Mc GrailHjärnarps OL59:20+10:4116:18
12Lennart MorénHjärnarps OL1:07:13+18:3418:27
13Hugo CedervallÖrkelljunga FK1:07:55+19:1618:39
14Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:13:29+24:5020:11
15Mats ToftnerOK Kompassen1:14:48+26:0920:32
16Lars OlssonFK Boken1:15:07+26:2820:38
17Lars PerssonOK Kompassen1:15:17+26:3820:40
Lotta EkbergÖrkelljunga FKej godkänd
Marie AlbinssonHjärnarps OLutgått
Robin CarlstedtHjärnarps OLutgått
Marie NilssonFK Bokenutgått
Oscar RagnarssonHjärnarps OLutgått
Anna LindelövHjärnarps OLej start
Joel RydbergDalbyej start
Per RydbergDalbyej start

Lätta

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LindelövHjärnarps OL35:1115:59
2Arvid AlbinssonHjärnarps OL35:13+0:0216:00
3Alfred KjellénHelsingborgs SOK44:51+9:4020:23
4Hanna MorénHjärnarps OL52:34+17:2323:53
5Axel NilssonÖrkelljunga FK55:52+20:4125:23
6Ebba NilssonÖrkelljunga FK55:55+20:4425:24
7Fredrik NilssonÖrkelljunga FK55:57+20:4625:25
8Sara CarlstedtHjärnarps OL1:08:02+32:5130:55
9Björn CarlstedtHjärnarps OL1:08:03+32:5230:55
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej godkänd
Liane GunnarssonÖrkelljunga FKej godkänd
Milton GunnarssonÖrkelljunga FKej godkänd
Per SigboHjärnarps OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser