Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 6
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 19 januari 2017

Långa

9 890 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus MillegårdSävedalens AIK1:12:517:21
2Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:12:57+0:067:22
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:15:04+2:137:35
4Niclas JonassonIFK Göteborg1:15:12+2:217:36
5Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:17:25+4:347:49
6Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:17:28+4:377:49
7Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:17:34+4:437:50
8John PerssonIFK Göteborg1:18:19+5:287:55
9Niklaus ReyNyköpings OK1:18:30+5:397:56
10Kevin StåhlOK Hammaren1:18:51+6:007:58
11Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:20:34+7:438:08
12Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg1:20:58+8:078:11
13Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:23:28+10:378:26
14Johan WikströmSävedalens AIK1:24:41+11:508:33
15Fredrik AhnlénOK Hammaren1:27:27+14:368:50
16Magnus HomannOK Orinto1:40:26+27:3510:09
Filip IvarssonOK Hammarenej godkänd
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jakob PauserOK Hammarenej godkänd
Erik EngstrandIFK Göteborgej godkänd

Mellan

6 630 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL57:098:37
2Anna NärhiIFK Göteborg57:35+0:268:41
3Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK58:09+1:008:46
4Miika NurmiIFK Göteborg58:52+1:438:52
5Carl JosefssonSävedalens AIK58:59+1:508:53
6Sören SturessonLerums SOK59:11+2:028:55
7Gabriel SturessonLerums SOK1:01:42+4:339:18
8Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:02:23+5:149:24
9Kirsi NurmiIFK Göteborg1:02:29+5:209:25
10Andreas PerssonOK Hammaren1:03:27+6:189:34
11Maria MagnussonSävedalens AIK1:04:07+6:589:40
12Viktor TovessonOK Orion1:05:16+8:079:50
13Fredrik AnderssonIF Rigor1:07:55+10:4610:14
14Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:59+12:5010:33
15Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:10:56+13:4710:41
16Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:11:56+14:4710:50
17Lovisa NilssonSävedalens AIK1:14:43+17:3411:16
18Jonas HöijerSävedalens AIK1:18:22+21:1311:49
19Henrik BrusSävedalens AIK1:18:53+21:4411:53
20Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:28:19+31:1013:19
21Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:32:45+35:3613:59
22David DjurbäckSävedalens AIK1:33:25+36:1614:05
23Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:43:36+46:2715:37
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Anders YngströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jörgen IvarssonHestra IFej godkänd
Emma BlixtOK Hammarenej godkänd
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Kalle JohanssonOK Hammarenej godkänd
Jonas HultinOK Löftanej godkänd
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders RybergMölndal Outdoor IFej godkänd
Therese AlfredssonSävedalens AIKej godkänd
Erik AderstedtKungälvs OKej start
Jenny BengtssonSävedalens AIKej start
Alice HultinOK Löftanej start
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start

Korta

4 040 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK40:3410:02
2Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK40:38+0:0410:03
3Nils GrimbeckSävedalens AIK40:40+0:0610:03
4Ola SkeppSävedalens AIK41:05+0:3110:10
5Arvid SkeppSävedalens AIK41:06+0:3210:10
6Emmi JokelaIFK Göteborg42:04+1:3010:24
7Göran StuhlhoferOK Landehof52:59+12:2513:06
8Johan WettergrenIK Uven54:17+13:4313:26
9Carl-Henry AnderssonOK Orinto54:24+13:5013:27
10Camilla ÖhgrenSävedalens AIK54:43+14:0913:32
11Hans NilssonKungälvs OK54:47+14:1313:33
12Isabella LagoGöteborg-Majorna OK55:37+15:0313:45
13Tove FlodmanOK Hammaren55:45+15:1113:47
14Ellen SkoogOK Hammaren55:46+15:1213:48
15Klara SkoogOK Hammaren55:50+15:1613:49
16Jan GrahnIK Uven1:00:36+20:0215:00
17Pierre KarlssonOK Alehof1:02:39+22:0515:30
18Peter GrimbeckSävedalens AIK1:09:14+28:4017:08
19Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:11:20+30:4617:39
Per-Martin JohanssonIF Rigorej godkänd
Felicia StuhlhoferOK Alehofej godkänd
Elin FlakbergIFK Göteborgej godkänd
Per FlakbergIFK Göteborgej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser