Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 7
Arrangörsorganisationer: Chalmers OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 2 februari 2017

Långa

30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg47:35
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna50:14+2:39
3Max Peter BejmerIFK Göteborg50:15+2:40
4Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK50:25+2:50
5John PerssonIFK Göteborg52:27+4:52
6Jonas MerzGöteborg-Majorna OK53:01+5:26
7Anders HedbergGöteborg-Majorna OK53:34+5:59
8Mattis HallbergIK Uven54:04+6:29
9Pontus KarlssonMarkbygdens OK55:26+7:51
10Olle AnderssonTullinge SK55:39+8:04
11Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK55:40+8:05
12Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK56:18+8:43
13Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg56:57+9:22
14Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK59:04+11:29
15Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK59:10+11:35
16Kevin StåhlOK Hammaren1:01:16+13:41
17Fredrik EdénIFK Göteborg1:01:18+13:43
18Niklaus ReyNyköpings OK1:01:43+14:08
19Johan DelvertOK Orion1:03:46+16:11 Ladda ner rutt i gpx-format
20Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:04:28+16:53
21David SvenssonSkåneslättens OL1:05:20+17:45
22Johan LarssonOK Skogshjortarna1:08:26+20:51
23Fredrik WennermarkOK Skogsfalken1:09:46+22:11
24Hampus LarssonFK Göingarna1:09:47+22:12
25Harrison McCartneySävedalens AIK1:10:27+22:52
26Albin ThunbergOK Alehof1:13:38+26:03
27Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:22:04+34:29
28Otto LundmanOK Roslagen1:30:14+42:39
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Arvid VågIFK Göteborgutgått

Mellan

40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK37:58
2Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK40:32+2:34
3Sven GranforsOK Landehof41:09+3:11
4Björn GrothKungälvs OK41:12+3:14
5Anna NärhiIFK Göteborg42:05+4:07
6Kristin SkaarRyda SK42:43+4:45
7Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK43:00+5:02
8Fredrik AnderssonIF Rigor43:21+5:23
9Gabriel SturessonLerums SOK44:22+6:24
10Erik AderstedtKungälvs OK45:17+7:19
11Frida GustafssonIFK Göteborg46:28+8:30
12Trygve GröndahlLillomarka OL46:44+8:46
13Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK47:22+9:24
14Richard SottFrölunda OL47:38+9:40
15Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb47:54+9:56
16Emmi JokelaIFK Göteborg48:03+10:05
17Linnéa BäckströmHestra IF48:32+10:34
18Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK48:40+10:42
19Andrea BrechbühlSävedalens AIK49:10+11:12
20Amanda JohanssonOK Orion49:14+11:16
21Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF49:36+11:38
22David DjurbäckSävedalens AIK49:51+11:53
23Ingjerd MyhreIFK Göteborg50:09+12:11
24Elin HögstrandIFK Göteborg50:28+12:30
25Rasmus ArfwedsonFrölunda OL50:47+12:49
26Lovisa NilssonSävedalens AIK51:13+13:15
27Carl-Henry AnderssonOK Orinto52:08+14:10
28Anders ArfwedsonFrölunda OL52:10+14:12
29Henrik PetterssonGustavsbergs OK53:14+15:16
30Anders RybergMölndal Outdoor IF54:01+16:03
31Hugo ThunbergOK Alehof54:38+16:40
32Andrew LagoGöteborg-Majorna OK56:39+18:41
33Kirsi NurmiIFK Göteborg56:40+18:42
34Andreas KarlssonSävedalens AIK1:03:26+25:28
35Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:04:32+26:34
36David AndréGöteborg-Majorna OK1:15:40+37:42
37Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:15:42+37:44
Jolanta KolosinskaOK Skogsfalkendiskvalificerad
Sara JonssonOK Orionutgått
Andreas EklundGöteborg-Majorna OKutgått

Korta

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Casper SkeppSävedalens AIK31:04
2Arvid SkeppSävedalens AIK31:11+0:07
3Ola SkeppSävedalens AIK31:16+0:12
4Camilla ÖhgrenSävedalens AIK34:14+3:10
5Tobias JohanssonOK Skogshjortarna34:28+3:24
6Pierre KarlssonOK Alehof35:40+4:36
7Johan WettergrenIK Uven38:25+7:21
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK38:39+7:35
9Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro40:10+9:06
10Torbjörn WikströmOK Orinto43:22+12:18
11Stefan L JohanssonKungälvs OK44:01+12:57
12Isabella LagoGöteborg-Majorna OK47:51+16:47
13Hans NilssonKungälvs OK53:20+22:16
14Kurt EkbergOK Orinto59:48+28:44
15Gösta MalmerIF Marin Väst1:04:13+33:09
16Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:04:43+33:39
17Lennart VamlingFrölunda OL1:09:28+38:24
18Jörgen AnderssonMalmö OK1:10:11+39:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser