Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 8
Arrangörsorganisationer: Göteborg-Majorna OK / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 23 februari 2017

Långa

8 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus MillegårdSävedalens AIK1:03:517:15
2Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:06:18+2:277:32
3Fredrik EdénIFK Göteborg1:07:22+3:317:39
4Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:07:24+3:337:39
5Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:08:14+4:237:45
6Filip GrahnHestra IF1:08:15+4:247:45
7John PerssonIFK Göteborg1:09:14+5:237:52
8Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:10:59+7:088:03
9Jonas PilbladIFK Göteborg1:11:30+7:398:07
10Martin AhlbergerHestra IF1:12:04+8:138:11
11Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:13:04+9:138:18
12Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:13:13+9:228:19
13Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:14:43+10:528:29
14Kevin StåhlOK Hammaren1:18:49+14:588:57
15Johan TörnrothHestra IF1:20:23+16:329:08
16Remi DuboisIFK Göteborg1:22:06+18:159:19
17Ilya BeliankaSävedalens AIK1:25:56+22:059:45
18Johan WikströmSävedalens AIK1:27:48+23:579:58
19Olle AnderssonTullinge SK1:29:30+25:3910:10
20Johan DelvertOK Orion1:31:54+28:0310:26
21Magnus HomannOK Orinto1:35:59+32:0810:54
22Gustav BoquistIK Uven1:39:05+35:1411:15
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Johan HögstrandIFK Göteborgej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mattis HallbergIK Uvenej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sergey FedatsenkaSävedalens AIKej start
Max Peter BejmerIFK Göteborgej start

Mellan

6 100 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NärhiIFK Göteborg55:059:01
2Sören SturessonLerums SOK56:39+1:349:17
3Carl JosefssonSävedalens AIK58:03+2:589:30
4Kirsi NurmiIFK Göteborg1:00:30+5:259:55
5Aina EdgrenTrollhättans SOK1:01:11+6:0610:01
6John GabrielssonSävedalens AIK1:02:21+7:1610:13
7Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:03:59+8:5410:29
8Richard SottFrölunda OL1:05:20+10:1510:42
9Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:05:36+10:3110:45
10Jörgen IvarssonHestra IF1:06:16+11:1110:51
11Fredrik AnderssonIF Rigor1:07:00+11:5510:59
12Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:10+12:0511:00
13Anders ArfwedsonFrölunda OL1:08:37+13:3211:14
14Hampus LarssonFK Göingarna1:10:36+15:3111:34
15Elin HögstrandIFK Göteborg1:11:18+16:1311:41
16Lovisa NilssonSävedalens AIK1:11:52+16:4711:46
17Björn GrothKungälvs OK1:12:37+17:3211:54
18Ingjerd MyhreIFK Göteborg1:15:34+20:2912:23
19Erik AderstedtKungälvs OK1:16:15+21:1012:30
20David AndréGöteborg-Majorna OK1:18:50+23:4512:55
21Thomas KarlssonOK Landehof1:22:18+27:1313:29
22Göran StuhlhoferOK Landehof1:22:52+27:4713:35
23Pierre KarlssonOK Alehof1:24:17+29:1213:49
24David DjurbäckSävedalens AIK1:25:21+30:1613:59
25Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:28:00+32:5514:25
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKej godkänd
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Gabriel SturessonLerums SOKej godkänd
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Sofia EbermarkSävedalens AIKej godkänd
Henrik PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Johan WettergrenIK Uvenej godkänd
Johan NilssonSävedalens AIKej godkänd
Andrew LagoGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus JosefssonSävedalens AIKej godkänd
Emmi JokelaIFK Göteborgej start
Jonas HöijerSävedalens AIKej start
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Eskil KinnebergIFK Göteborgej start
Maria MagnussonSävedalens AIKej start

Korta

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK48:1515:04
2Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK58:33+10:1818:17
3Per-Martin JohanssonIF Rigor58:50+10:3518:23
Nils GrimbeckSävedalens AIKej godkänd
Therese AlfredssonSävedalens AIKej start
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser