Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 9
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: torsdag 9 mars 2017

Långa

8 270 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HögstrandIFK Göteborg1:15:229:06
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:17:01+1:399:18
3Matthias KyburzIL Tyrving1:21:40+6:189:52
4Mattis HallbergIK Uven1:22:18+6:569:57
5Rickard NorlinKungälvs OK1:38:10+22:4811:52
6Albin ThunbergOK Alehof1:38:11+22:4911:52
7Gustav BoquistIK Uven1:41:31+26:0912:16
8Björn ArnessonUlricehamns OK2:02:03+46:4114:45
Fredrik BakkmanIFK Göteborgej godkänd
Sebastian BaumannIFK Mora OKej godkänd
Fredrik EdénIFK Göteborgej godkänd
Jonas EggerIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Simon HodlerIFK Mora OKej godkänd
Magnus HomannOK Orintoej godkänd
Raffael HuberIFK Mora OKej godkänd
Vojtech KralIFK Mora OKej godkänd
Johan LindbergIFK Mora OKej godkänd
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jonas MerzGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mattias NilssonOK Alehofej godkänd
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Artem PanchenkoIFK Mora OKej godkänd
Linus RappIFK Mora OKej godkänd
Niklaus ReyNyköpings OKej godkänd
Arvid VågIFK Göteborgej godkänd
Max Peter BejmerIFK Göteborgutgått
Pontus KarlssonMarkbygdens OKutgått
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKutgått
Johan DelvertOK Orionej start
Nicola MüllerIFK Mora OKej start
Kevin StåhlOK Hammarenej start

Mellan

4 850 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HedbergGöteborg-Majorna OK51:1310:33
2Miika NurmiIFK Göteborg53:06+1:5310:56
3Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK56:46+5:3311:42
4Kristin LöfgrenIFK Mora OK1:01:01+9:4812:34
5Carl JosefssonSävedalens AIK1:09:08+17:5514:15
6David DjurbäckSävedalens AIK1:10:25+19:1214:31
7Jesper NilssonUlricehamns OK1:15:29+24:1615:33
8Emmi JokelaIFK Göteborg1:26:23+35:1017:48
9Hugo ThunbergOK Alehof1:26:57+35:4417:55
10Marcus UllmanOK Alehof1:27:01+35:4817:56
11Henrik BrusSävedalens AIK1:27:33+36:2018:03
12Andreas KarlssonSävedalens AIK1:38:14+47:0120:15
13Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:48:57+57:4422:27
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd
David AndréGöteborg-Majorna OKej godkänd
Frida BakkmanIFK Göteborgej godkänd
Rafael HuberIFK Mora OKej godkänd
Magnus JosefssonSävedalens AIKej godkänd
Denisa KosováIFK Mora OKej godkänd
Anna NärhiIFK Göteborgej godkänd
Anders RybergMölndal Outdoor IFej godkänd
Martin Jellvert BörjessonGöteborg-Majorna OKutgått
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Olha PanchenkoIFK Mora OKej start

Korta

3 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Jellvert BörjessonGöteborg-Majorna OK43:5714:07
2Hans NilssonKungälvs OK44:25+0:2814:16
3Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb46:44+2:4715:01
4Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:02:12+18:1520:00
Johan WettergrenIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser