Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bottnaryds IF Veteran finalen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bottnaryds IF Veteran finalen
Arrangörsorganisation: Bottnaryds IF
Datum: torsdag 27 oktober 2016

Dam Kort

1 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK35:4620:40
2Gerd WallinJönköpings OK37:10+1:2421:29
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg39:44+3:5822:58
4Ingrid KullmanOK Alehof43:45+7:5925:17
5Kerstin ElfÖlmstads IS45:18+9:3226:11
6Yvonne LiljelandVaggeryds SOK53:20+17:3430:49
7Eva RybergJönköpings OK54:03+18:1731:14
8Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna56:08+20:2232:26
9Karin ClaessonJönköpings OK57:43+21:5733:21
10Marie-Louise PeterssonJönköpings OK57:48+22:0233:24
11Gunnel TällbergIK Hakarpspojkarna57:50+22:0433:25
12Gunnel LarssonIK Vista57:51+22:0533:26
12Monica KammenhedJönköpings OK57:51+22:0533:26
Britt JohanssonOK Gränsenej godkänd

Herr Kort

1 730 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne JohanssonJönköpings OK26:4615:28
2Karl-Axel MalmbergTenhults SOK27:03+0:1715:38
3Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK27:54+1:0816:07
4Eibert DanielssonSkillingaryds FK29:17+2:3116:55
5Björn RybergJönköpings OK29:23+2:3716:59
6Eskil FolkelidTenhults SOK30:05+3:1917:23
7Berndt TenlidJönköpings OK31:22+4:3618:07
8Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna31:31+4:4518:13
9Jan HallströmJönköpings OK32:53+6:0719:00
10Bertil JonssonIF Hallby SOK33:07+6:2119:08
11Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK33:34+6:4819:24
12Åke RommedahlJönköpings OK34:26+7:4019:54
13Agne PerssonTenhults SOK34:46+8:0020:05
14Kenneth GattmalmJönköpings OK38:15+11:2922:06
15Stellan CardellKFUM Jönköping IA38:26+11:4022:12
16Per-Åke SandbergIK Vista38:45+11:5922:23
17Lennart BarkestamHUSKVARNA39:13+12:2722:40
18Sören BråhnJönköpings OK42:33+15:4724:35
19Anders HjorthJönköpings OK44:05+17:1925:28
20Bengts LindmanKlubblös45:22+18:3626:13
21Bo CarlströmJönköpings OK45:55+19:0926:32
22Rolf EskilssonJönköpings OK46:19+19:3326:46
23Stig WikströmTenhults SOK48:39+21:5328:07
24Anders RogneIK Hakarpspojkarna49:38+22:5228:41
25Lennart LindbergIK Vista49:40+22:5428:42
26Alf LarssonIK Vista50:03+23:1728:55
27Sture KarlssonOK Gränsen50:27+23:4129:09
28Björn MalmqvistJönköpings OK50:31+23:4529:12
29Willy ElvinMullsjö SOK52:48+26:0230:31
30John-Erik ErikssonJönköpings OK53:10+26:2430:43
31Arnold BäckJönköpings OK1:03:31+36:4536:42
32Gösta LindblomÖlmstads IS1:18:30+51:4445:22
33Harald HåkanssonOK Gränsen1:22:42+55:5647:48
Kennet JohanssonOK Gränsenej godkänd
Sture FilipssonSkillingaryds FKej godkänd
Gert KarlssonIK Hakarpspojkarnautgått
Gunnar JohanssonTenhults SOKutgått

Dam Mellan

2 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbet KarlssonVaggeryds SOK45:1315:10
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:30+0:1715:16
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK57:20+12:0719:14
4Kerstin GustafssonOK Gränsen57:34+12:2119:19
5Vega SlottnerJönköpings OK59:23+14:1019:55
6Monica BråhnJönköpings OK1:05:59+20:4622:08
7Carina WennblomTaberg1:13:33+28:2024:40
Gunnel ÖhlundFalköpings AIK OKutgått
Ulla LingJönköpings OKutgått

Herr Mellan

2 980 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK34:2611:33
2Bo GustafssonOK Gränsen42:44+8:1814:20
3Torbjörn BlomqvistJönköpings OK43:01+8:3514:26
4Bertil ÖhlundFalköpings AIK OK43:17+8:5114:31
5Rune AhlanderJönköpings OK43:19+8:5314:32
6Bernt EkfeldtVaggeryds SOK43:59+9:3314:45
7Per-Olof NilssonJönköpings OK44:42+10:1615:00
8Rolf JonassonJönköpings OK45:07+10:4115:08
9Bengt SörensenJönköpings OK46:11+11:4515:29
10Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna46:28+12:0215:35
11Anders AxelssonSävedalens AIK47:17+12:5115:52
12Lennart KammenhedJönköpings OK48:05+13:3916:08
13Bengt BengtssonSkillingaryds FK49:19+14:5316:32
14Ingemar GustavssonVaggeryds SOK50:00+15:3416:46
15Birger WennblomJönköpings OK50:06+15:4016:48
16Lars WürsigJönköpings OK50:11+15:4516:50
17Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna50:45+16:1917:01
18Torild BornetunSkillingaryds FK51:13+16:4717:11
19Agne RybeckVaggeryds SOK52:55+18:2917:45
20Kenneth CarlssonIK Vista53:02+18:3617:47
21Per LarssonJönköpings OK55:10+20:4418:30
22Elis TällbergIK Hakarpspojkarna55:47+21:2118:43
23Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK1:07:42+33:1622:43
24Ingemar EmilssonVaggeryds SOK1:08:19+33:5322:55
25Jan GustavssonIK Vista1:13:07+38:4124:32
Leo KullmanOK Alehofej godkänd
Hans BredhIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Dam Lång

3 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan52:1713:08
2Liselott SigbyIK Vista1:01:49+9:3215:31

Herr Lång

3 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna34:378:41
2Lars GustafssonOK Gränsen38:29+3:529:40
3Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna39:21+4:449:53
4Lennart GustafssonJönköpings OK42:51+8:1410:45
5Klas BjörkIK Hakarpspojkarna45:44+11:0711:29
6Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK49:45+15:0812:30
7Per GranevikJönköpings OK52:12+17:3513:06
8Kjell MartinssonOK Tranan52:41+18:0413:14
9Erland LingJönköpings OK53:18+18:4113:23
10Sören KarlssonMullsjö SOK58:33+23:5614:42
11Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna59:30+24:5314:56
12Hans TrofastTenhults SOK59:44+25:0715:00
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:03:32+28:5515:57
14Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:03:37+29:0015:59
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOKej godkänd
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd
Sigvard ErikssonOK Gränsenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser