Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen deltävling 1
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: söndag 20 november 2016

Mini

1 680 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Molly ValleriusGamleby OKej start

Korta

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva DegermanGamleby OK31:5013:43

Mellan

3 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonGamleby OK36:5111:37
2Tuva ÖstangårdGamleby OK39:14+2:2312:22
3Tove ValleriusGamleby OK39:33+2:4212:28
4Hannes DegermanGamleby OK42:02+5:1113:15
5Gunilla PetterssonVästerviks OK45:01+8:1014:12
6Pia ÖstangårdGamleby OK48:03+11:1215:09
7Yvonne JohanssonGamleby OK54:12+17:2117:05
8Jonas SvenssonAnkarsrums OK55:03+18:1217:21
9GunBritt SvenssonVästerviks OK56:57+20:0617:57
10Johan LangVästerviks OK1:01:05+24:1419:16
11Lovisa JohanssonVästerviks OK1:01:51+25:0019:30
12Åke BjörklundVästerviks OK1:02:41+25:5019:46
13Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:03:01+26:1019:52
14Mikaela JohanssonVästerviks OK1:04:13+27:2220:15
15Ellen OlovssonGamleby OK1:05:41+28:5020:43
Britt-Marie BjörklundVästerviks OKej start
Ingrid JohanssonGamleby OKej start
Lena PerssonGamleby OKej start

X-tra allt

4 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron ÖstangårdGamleby OK36:488:35
2Kent GranqvistVästerviks OK41:47+4:599:45
3Fabian ValleriusGamleby OK45:19+8:3110:35
4Isak LiljeholmGamleby OK48:09+11:2111:15
5Johnny GustafssonGamleby OK49:38+12:5011:35
6Hans SöderbergGamleby OK50:26+13:3811:47
7Ingemar PerssonGamleby OK50:36+13:4811:49
8Sofie JohanssonGamleby OK54:26+17:3812:43
9Kalle AntonssonVästerviks OK54:44+17:5612:47
10Lennart KjellgrenLjusdals OK56:30+19:4213:12
11Jan JohanssonGamleby OK1:04:29+27:4115:03
12Filip BorgemoGamleby OK1:07:54+31:0615:51
Maria LangVästerviks OKutgått

Långa

6 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan DelvertOK Orion47:237:40
2Rolf E JohanssonVästerviks OK1:02:02+14:3910:03 Ladda ner rutt i gpx-format
3Torgny PetterssonVästerviks OK1:05:27+18:0410:36 Ladda ner rutt i gpx-format
Anna JohanssonAnkarsrums OKej godkänd
Petter ValleriusGamleby OKutgått
Oliver ValleriusGamleby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser