Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lussetåget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lussetåget
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: onsdag 16 november 2016

Lussetåget 7km

6 890 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK42:486:12
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF42:55+0:076:13
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre43:33+0:456:19
4Victor ImarkTullinge SK44:26+1:386:26
5Henrik JonssonOK Rodhen44:35+1:476:28
6Fredrik HamreforsVästerås SOK51:08+8:207:25
7Jesper SvenskStora Tuna OK52:26+9:387:36
8Erik HerneOK Ravinen53:33+10:457:46
9Joakim IngelssonOK Hammaren53:49+11:017:48
10Erik SisellGävle OK53:58+11:107:49
11Torbjörn JacobssonOK Rodhen54:00+11:127:50
12Ulf BergqvistGävle OK55:22+12:348:02
13Patrik SvedbergGävle OK55:31+12:438:03
14Erik OlssonGävle OK57:01+14:138:16
15Andreas PerssonOK Hammaren57:07+14:198:17
16Simon DahlbergOK Nolaskogsarna57:16+14:288:18
17Mårten OlssonGävle OK58:49+16:018:32
18Harry HietanenGävle OK58:57+16:098:33
19Eric HallnerOckelbo OK1:07:12+24:249:45
Anders EnmarkGävle OKutgått
Moa EnmarkGävle OKutgått
Lars LindgrenOK Ödmårdenutgått

Lussetåget 4km

4 440 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil KarlssonHestra IF32:227:17
2Carl CarlssonNyköpings OK32:24+0:027:17
3Jakob SjöbergGävle OK38:24+6:028:38
4Felix SilverGävle OK38:27+6:058:39
5Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre38:33+6:118:40
6Stefan StridValbo AIF38:35+6:138:41
7Kalle JohanssonOK Hammaren38:40+6:188:42
8Jenny WegebroUmeå OK38:50+6:288:44
9Frida VikströmSundsvalls OK41:15+8:539:17
10Patrik OttossonGävle OK41:17+8:559:17
11Torbjörn BlomValbo AIF41:20+8:589:18
12Anders L OlssonGävle OK41:23+9:019:19
13Christer AlkbergOckelbo OK41:37+9:159:22
14Mattias EklundOckelbo OK42:03+9:419:28
15Emma BlixtOK Hammaren44:04+11:429:55
16Pernilla ErikssonGävle OK44:06+11:449:55
17Anna BerggrenGävle OK44:28+12:0610:00
18Emma HållströmGävle OK44:52+12:3010:06
19Ann-Sofi KarlssonGävle OK45:10+12:4810:10
20Isak BerggrenGävle OK47:05+14:4310:36
21Harald KnutsenGävle OK47:53+15:3110:47
22Lars BengtssonÅrsunda IF47:57+15:3510:47
23Elvira SilverGävle OK47:59+15:3710:48
24Karin MöllerbergValbo AIF48:07+15:4510:50
25Jonna JungåkerKorsnäs IF OK48:16+15:5410:52
26Ingela ErikssonGävle OK48:20+15:5810:53
27Hanna HänströmTäby OK49:11+16:4911:04
28Cornelia IvarssonOK Hammaren49:46+17:2411:12
29Olga PasichnaGävle OK49:55+17:3311:14
30Sara ÅbomGävle OK50:01+17:3911:15
31Lennarth KarlssonValbo AIF50:16+17:5411:19
32Christer SegerquistGävle OK51:13+18:5111:32
33Mats HedbergÅrsunda IF51:30+19:0811:35
34Monica BomanGävle OK51:44+19:2211:39
35Johan AnderssonValbo AIF52:51+20:2911:54
36Moa WestbladOK Ravinen54:02+21:4012:10
37Ronja JungåkerOK Kåre54:03+21:4112:10
38Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK54:32+22:1012:16
39Linnea PerssonValbo AIF57:56+25:3413:02
40Stellan TäckOK Hammaren1:07:14+34:5215:08
41Lucas SöderbergGävle OK1:07:18+34:5615:09
42Göran HedmanValbo AIF1:13:54+41:3216:38
43Axel HejdenbergGävle OK1:27:04+54:4219:36
44Rasmus SöderbergGävle OK1:27:09+54:4719:37
Måns HolmgrenOK Hammarenej godkänd

Lussetåget 3km

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie TäckOK Hammaren41:2814:45
2Sofia HägglundOK Hammaren42:50+1:2215:14
3Tony HedinÅrsunda IF50:26+8:5817:56
4Magnus MejyrGävle OK51:47+10:1918:25
5Elke WilkeTierps SOK58:45+17:1720:54

Lussetåget 3km lätt

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke HolmgrenOK Hammaren23:2110:28
2Jonas HolmgrenOK Hammaren23:25+0:0410:30
3Nicolas LavigneGävle OK49:20+25:5922:07
4Hugo LavigneGävle OK49:22+26:0122:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser