Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #2
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: onsdag 2 november 2016

Kovlands IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Madelene DahlinLånga (14)1:00:50+11:0010:54

Ljusdals OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jon FlordalMellan herrar (8)59:51+9:2116:40
7Christina FlordalKorta övriga (10)1:06:29+16:1825:34

Njurunda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anders BjörklundMellan herrar (8)59:32+9:0216:34Ladda ner rutt i gpx-format
6Erik KardellKorta övriga (10)1:06:16+16:0525:29
Johnny BlästaLånga (14)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format

Selånger SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Sten Åke VedinMellan herrar (8)1:07:06+16:3618:41
7Sven Erik SundinMellan herrar (8)1:07:10+16:4018:42

Sundsvalls OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin HässlerLånga (14)49:508:55
1Åsa von SchoultzMellan damer (3)50:0013:55
1Mattias LarssonKorta ungdomar (3)47:3618:18
1Peter LorentzsonKorta övriga (10)50:1119:18
2Anders AxlingLånga (14)50:08+0:188:59
2Lars-Erik NilssonMellan herrar (8)50:54+0:2414:10
2Ellinor FranssonMellan damer (3)50:23+0:2314:02
2Elisabet EngbergKorta ungdomar (3)47:38+0:0218:19
2Winn BjörklundKorta övriga (10)57:13+7:0222:00
3Per NordanlindLånga (14)50:16+0:269:00
3Kicki KällströmMellan damer (3)54:45+4:4515:15
3Arvid CarlssonKorta ungdomar (3)1:06:15+18:3925:28
3Sören JanssonKorta övriga (10)58:09+7:5822:21
4Inger LorentzsonKorta övriga (10)58:37+8:2622:32
5Tomas KristoferssonLånga (14)1:06:19+16:2911:53
5Elvy PeterssonKorta övriga (10)1:04:05+13:5424:38
6Axel LundgrenLånga (14)1:06:43+16:5311:57
7Håkan StoltLånga (14)1:06:44+16:5411:57
8Mattias LindahlLånga (14)1:06:46+16:5611:57
8Björn AbelssonMellan herrar (8)1:12:37+22:0720:13
10Gustav FrænellLånga (14)1:09:46+19:5612:30
11Olof FraenellLånga (14)1:17:32+27:4213:53Ladda ner rutt i gpx-format
Hannes LindahlLånga (14)ej godkänd
Erik ToomingasLånga (14)ej godkänd
Gunnar HellmanKorta övriga (10)ej godkänd
Ulla HellmanKorta övriga (10)ej godkänd
Irené LarssonKorta övriga (10)ej godkänd
Christer LundstedtMellan herrar (8)utgått

VK Uvarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikael ErikssonMellan herrar (8)50:3014:04
3Stefan WassbrinkMellan herrar (8)54:53+4:2315:17
9Johanna ÅströmLånga (14)1:07:07+17:1712:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser