Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten Deltävling1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten Deltävling1
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: onsdag 16 november 2016

Lång

7 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WahlgrenVisborgs OK51:166:49
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK51:17+0:016:49
3Håkan MattssonGotlands Bro OK51:18+0:026:49
4Brent GodmanGotlands Bro OK51:30+0:146:51
5Mattias VainionpääI 19 IF51:57+0:416:55
6Patrik RönnbäckVisborgs OK52:19+1:036:57
7Mårten KorallGotlands Bro OK52:20+1:046:58
8Andreas LiljegrenGotlands Bro OK52:24+1:086:58
9Edvin LindmarkSkarpnäcks OL52:40+1:247:00 Ladda ner rutt i gpx-format
10Mattias WestfältGotlands Bro OK52:48+1:327:01
11Edvin NilssonGotlands Bro OK56:10+4:547:28
12Ludvig WaktelSvaide Roma SOK58:53+7:377:50
13Albin LindgrenVisborgs OK1:06:02+14:468:47
14Anna SameliusVisborgs OK1:06:35+15:198:51
15Felix BäckstädeVisborgs OK1:07:06+15:508:56
16Olle SvangrenGotlands Bro OK1:14:22+23:069:54
17Anders EklundSvaide Roma SOK1:21:51+30:3510:53
18Mattias LevinSvaide Roma SOK1:30:45+39:2912:05
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

Mellan

4 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK33:467:20
2Göran KimellGotlands Bro OK34:51+1:057:34
3Ulf NilssonGotlands Bro OK34:58+1:127:36
4Erik NilssonGotlands Bro OK35:00+1:147:36
5Folke SvangrenGotlands Bro OK35:05+1:197:37
6Kjell NilssonGotlands Bro OK38:27+4:418:21
7Jerker DrottenmyrVisborgs OK43:17+9:319:24
8Anders HellminVisborgs OK43:25+9:399:26
9Ylva SvangrenGotlands Bro OK47:06+13:2010:14
10Mats SigalitGotlands Bro OK47:37+13:5110:21
11Leif SvangrenGotlands Bro OK47:46+14:0010:23 Ladda ner rutt i gpx-format
12Rolf MalmrosVisborgs OK52:54+19:0811:30
13Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK54:06+20:2011:45
14Anders NilssonGotlands Bro OK54:46+21:0011:54
15Ann-Britt LevinGarda OK58:28+24:4212:42
16Monika JonssonSvaide Roma SOK1:04:23+30:3713:59
17Stefan ErlandssonGarda OK1:09:46+36:0015:10
18Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:10:12+36:2615:15
19Ingrid EnekvistVisborgs OK1:18:26+44:4017:03
20Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:18:29+44:4317:03
Nils HallgrenVisborgs OKej godkänd
Johan BergiusVisborgs OKej start
Mats EnglundSvaide Roma SOKej start
Stefan PerssonVisborgs OKej start

Kort

2 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam ÖsterdahlVisborgs OK29:189:47
2David WestfältGotlands Bro OK29:23+0:059:49
3Edvard PetterssonGotlands Bro OK29:25+0:079:50
4Albin Lindh SporreVisborgs OK29:35+0:179:53
5Natalie GardelinGotlands Bro OK39:09+9:5113:05
6Alma PetterssonGotlands Bro OK39:11+9:5313:06
7Felice GardelinGotlands Bro OK44:41+15:2314:56
8Neo CederqvistVisborgs OK44:42+15:2414:56
9Marcus GardelinGotlands Bro OK44:49+15:3114:59
10Beata PetterssonGotlands Bro OK1:01:45+32:2720:39
11Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:01:46+32:2820:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser