Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, SM, medel, publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, SM, medel, publiktävling
Arrangörsorganisation: Skellefteå OK
Datum: lördag 28 januari 2017

D16

4 190 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma JohanssonÄlvsby IF OKej start

D14

3 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella TuressonOK Renen24:347:16
2Alice LarssonUmeå OK30:52+6:189:07
Klara KivijärviOK Renenej godkänd

H14

3 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK24:207:11
2Simon MarkströmOK Renen25:06+0:467:25
3Oskar ÅdahlUmeå OK32:10+7:509:31
Albin LundbergArvidsjaurs OKej start

D12

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora Feil LindmarkSkellefteå OK21:197:12
2Emmy KärrlanderUmedalens IF25:23+4:048:34
3Sofia MarkströmOK Renen29:11+7:529:51

H12

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tim LundbergOK Renenej godkänd

D10

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna TuressonOK Renen20:468:32

H10

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot KuokkanenOK Renen19:007:49
2Frans PerssonSäterbygdens OK20:42+1:428:31

D35

6 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena TuressonOK Renen31:405:15
2Kerstin LarssonIFK Umeå36:48+5:086:06
3Therese HedströmSkellefteå OK41:44+10:046:55
4Agneta HolmgrenBergnäsets AIK52:19+20:398:41
5Karin LarssonUmeå OK53:08+21:288:49
6Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK1:02:01+30:2110:18

H35

6 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes TuressonOK Renen27:434:36
2Thomas JohanssonOK Renen35:42+7:595:55

D45

4 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KönigssonRobertsfors IK35:308:28
2Birgit LundkvistOK Vargen43:20+7:5010:20
Carina SandbergSäterbygdens OKej godkänd
Maria VredinIFK Umeåej godkänd

H45

6 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF33:065:29
2Peter WestinVittjärvs IK33:39+0:335:35
3Per ÖgrenBergnäsets AIK33:44+0:385:36
4Pär NorénVännäs OK34:32+1:265:44
5Johan LundbergArvidsjaurs OK36:32+3:266:04
6Erik BorglundHärnösands OK36:34+3:286:04
7Sven ÖrnerlingOK Renen37:02+3:566:09
8Per SandbergSäterbygdens OK38:23+5:176:22
9Stefan KärrlanderUmedalens IF39:27+6:216:33
10Mats DruggeVittjärvs IK48:36+15:308:04
11Tomas PerssonSäterbygdens OK49:37+16:318:14
12Peter LundbergOK Renen52:55+19:498:47
13Roland LarssonGammelstads IF55:20+22:149:11
14Kjell HenrikssonSeskarö IF1:04:33+31:2710:43

D55

3 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen30:329:02
2Eva WalheimRobertsfors IK34:21+3:4910:09

H55

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK22:525:27
2Mats WalheimRobertsfors IK23:35+0:435:37
3Fredrik SalénOK Renen25:24+2:326:03
4Lars SjölanderOK Nipan28:06+5:146:42
5Åke GustafssonBergnäsets AIK28:15+5:236:44
6Olof FraenellSundsvalls OK28:22+5:306:46
7Mikael YngvessonRobertsfors IK28:28+5:366:47
8Leif PetterssonBergnäsets AIK29:25+6:337:01
9Anders RensgardOK Renen30:53+8:017:22
10Leif NordlundBergnäsets AIK32:47+9:557:49
11Mikael KivijärviOK Renen34:18+11:268:11
12Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK35:24+12:328:26
13Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK40:01+17:099:33
Björn SamuelssonOK Renenej start

D65

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF OK25:218:33
2Lena StenbergIFK Umeå25:47+0:268:42

H65

3 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matts EngvallBodens Bandyklubb OS24:597:23
2Berndt StenbergIFK Umeå28:34+3:358:27
3Torbjörn YttergrenStöcksjö IS29:14+4:158:38
4Robert SvartholmGammelstads IF29:59+5:008:52
5S O VikströmSkellefteå OK31:12+6:139:13
6Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS31:50+6:519:25
7Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS36:08+11:0910:41
Conny LagerskogArvidsjaurs OKej godkänd

H75

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thorsten JohanssonLångvikens OK20:146:50

Öppen motion 1

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra LarssonIFK Umeå24:059:54
2Mikael LarssonIFK Umeå24:16+0:119:59
3Vilma KuokkanenOK Renen25:10+1:0510:21
4Emilia WickbomVittjärvs IK27:21+3:1611:15
5Anneli WickbomVittjärvs IK27:30+3:2511:19
6Viggo JohanssonSkellefteå OK28:03+3:5811:32
7Love JohanssonSkellefteå OK37:42+13:3715:30
8Jonathan ErikssonSkellefteå OK41:44+17:3917:10

Öppen motion 4

4 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe Leffler RosendahlOK Renen28:196:45
2Krister RosendahlOK Renen34:24+6:058:12
3Pernilla LarssonGammelstads IF34:34+6:158:14
4Fredric KarlssonSkellefteå skidklubb39:58+11:399:32
5Hanna KivijärviOK Renen40:02+11:439:33
6Johanna SundqvistSkellefteå OK1:03:49+35:3015:13
7Hildur StenlundSkellefteå OK1:03:51+35:3215:14

Öppen motion 9

6 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans HägglundSkellefteå OK52:098:39
2Johan NilssonSkellefteå OK1:03:50+11:4110:36
3Olof KarlssonSkellefteå Sk1:07:59+15:5011:17
Albin KarlssonSkellefteå Skej godkänd
Filip SalénOK Renenej godkänd
Emil VidmarkVittjärvs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser