Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, Norrbotten, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, Norrbotten
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 12 mars 2017

sprintlånglång (totalt)

D21

7 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LundgrenSävast Ski Team IF48:566:26
2Ida NordlundPiteå IF OK52:03+3:076:51
Elin NordlundPiteå IF OKej start

H21

10 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik FröjdRehns BK1:14:107:01
2Arto VilppolaSuunta 20001:17:07+2:577:17
3Martin HolmbergBergnäsets AIK1:20:03+5:537:34

H20

10 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénOK Renen59:055:35
2Nils HenrikssonSeskarö IF59:20+0:155:36
3Rasmus WickbomSävast Ski Team IF59:33+0:285:38
4Gabriel LarssonGammelstads IF1:06:58+7:536:20
5Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:11:10+12:056:43
Erik TuuriBergnäsets AIKej godkänd
Oskar EngmanNyköpings OKej godkänd

D18

7 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinSävast Ski Team IF45:305:59
2Kristina TholerudÖvertorneå IF56:59+11:297:30
3Rebecca FahlgrenVittjärvs IK1:02:55+17:258:17

D16

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen31:345:44
2Agnes KarlssonÄlvsby IF OK53:01+21:279:38

D14

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK45:058:11
2Klara KivijärviOK Renen47:23+2:188:36

H14

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LundbergArvidsjaurs OK39:377:12

D12

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HolmbergBergnäsets AIK53:4113:52
Minna TuressonOK Renenej start

H12

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen30:087:47

D35

6 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK1:13:2910:38
2Karin KarlssonÄlvsby IF OK1:27:26+13:5712:40

H45

7 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan KarlssonÄlvsby IF OK1:05:188:36
2Donald McCarthyÄrla IF1:23:20+18:0210:58

D50

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura51:499:25
Karin WennbergBergnäsets AIKej start

H50

7 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK51:266:46
2Roland LarssonGammelstads IF1:10:06+18:409:14
3Mats DruggeVittjärvs IK1:12:01+20:359:29
4Kjell HenrikssonSeskarö IF1:14:07+22:419:45
5Stefan LauriGammelstads IF1:19:39+28:1310:29
Johan LundbergArvidsjaurs OKej godkänd
Roger VestinSK Gränsenej godkänd

H60

7 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif NordlundBergnäsets AIK1:00:197:56
2Åke GustafssonBergnäsets AIK1:03:50+3:318:24
3Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK1:04:33+4:148:30
4Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK1:35:29+35:1012:34

H65

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans YlipääSeskarö IF54:059:50
2Torbjörn LundbergPiteå IF OK55:22+1:1710:04
Matts EngvallBodens Bandyklubb OSej start

H70

5 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny LagerskogArvidsjaurs OK46:548:31
2Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS51:05+4:119:17
3Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS51:12+4:189:18

H75

3 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Runar MarktinVidsels IK42:1410:54
2Birger LundbergArvidsjaurs OK46:46+4:3212:05
3Karl-Erik NyströmSeskarö IF1:15:55+33:4119:37

D65

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF OK40:58
2Irene DanielssonPiteå IF OK50:20+9:22

Öppen motion 1

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmie LindbäckOK Renen23:2911:23

Öppen motion 3

5 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MårtenssonKlubblös1:08:4512:30
2Anneli WickbomSävast Ski Team IF1:14:41+5:5613:34
3Henry PilstålOK Renen1:47:49+39:0419:36

Öppen motion 5

6 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka HylanderNyköpings OK52:377:37
2Mattias BlomKlubblös54:59+2:227:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser