Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Renlunken, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Renlunken, dag 1, lång
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: lördag 3 juni 2017

H21

10 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JohanssonBergnäsets AIK1:18:147:21
2Peter WestinVittjärvs IK1:18:50+0:367:24
3Mikael LindmarkSkellefteå OK1:21:17+3:037:38
4Magnus LindmarkIFK Kiruna1:22:17+4:037:44
5Martin HolmbergBergnäsets AIK2:04:05+45:5111:40

D20

5 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia WestinVittjärvs IK56:2110:01
2Elin LundgrenVittjärvs IK1:00:50+4:2910:49

H20

7 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:00:487:47
2Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:08:31+7:438:46
3Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:13:23+12:359:23
4Vojtech BartosBergnäsets AIK1:28:12+27:2411:17
5Harald LarssonBergnäsets AIK1:32:10+31:2211:48
6Erik TuuriBergnäsets AIK1:41:48+41:0013:02
Jesper MattiVittjärvs IKej start

D18

5 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HedlundOK Renen1:11:4413:06
2Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:13:45+2:0113:28
Elsa ChristofferssonOK Renenej godkänd

H18

6 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel LarssonGammelstads IF1:33:5913:46

D16

4 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen36:208:00
2Hanna SvanbergOK Renen1:20:23+44:0317:42
3Moa EngströmOK Renen1:40:09+1:03:4922:03
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start
Sofia LundkvistOK Vargenej start

H16

5 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SnellOK Renen59:1411:00
2Sven LindmarkIFK Kiruna1:17:28+18:1414:23
3Martin LundströmVittjärvs IK1:34:39+35:2517:35

D16 Kort

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna AasaÖvertorneå IF54:3213:52

D14

3 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella TuressonOK Renen33:398:33
2Lisa LarssonÄlvsby IF OK41:33+7:5410:34
3Matilda AasaÖvertorneå IF43:54+10:1511:10
4Edit KarlssonÄlvsby IF OK46:00+12:2111:42
5Klara KivijärviOK Renen1:06:41+33:0216:58
Emma JohanssonVittjärvs IKej start

H14

3 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK31:458:04
2Simon MarkströmOK Renen38:01+6:169:40
3Oskar IngvarssonOK Renen39:48+8:0310:07
4Albin LundbergArvidsjaurs OK39:58+8:1310:10
5Martin LundholmOK Renen51:45+20:0013:10
6Anton HedströmOK Renen57:17+25:3214:34

D12

3 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia LundholmOK Renen43:5813:49
2Tova LindbäckOK Renen46:38+2:4014:39
3Sofia MarkströmOK Renen59:24+15:2618:40
4My PetterssonOK Renen2:02:12+1:18:1438:25
Alva EngströmOK Renenej godkänd
Alma HedlundOK Renenej godkänd
Emma HasselströmOK Renenej start
Tyra LarssonIFK Umeåej start

H12

3 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric HasselströmOK Renen26:038:11
2Tim LundbergOK Renen27:26+1:238:37
3Linus NordinOK Renen32:31+6:2810:13
4Mattias KillmeyVittjärvs IK33:28+7:2510:31
5Arvid IngvarssonOK Renen37:33+11:3011:48
6Nils JohanssonVittjärvs IK48:53+22:5015:22
Arvid WeinzOK Renenej godkänd
Jim BlomqvistOK Renenej start

D10

2 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna TuressonOK Renen20:167:28
2Tova HolmbergBergnäsets AIK25:35+5:199:26
3Hulda LindqvistOK Renen48:08+27:5217:45
Ella HedströmOK Renenej start

H10

2 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot KuokkanenOK Renen20:087:25
2Axel EngströmOK Renen23:12+3:048:33
3Ove RenbergBergnäsets AIK28:27+8:1910:29
4Martin LarssonÄlvsby IF OK32:03+11:5511:49
5Oliver BergströmVittjärvs IK39:43+19:3514:39
6Karl LindblomOK Renen48:01+27:5317:43
Kimi OksanenBergnäsets AIKej godkänd
Emil EngströmOK Renenej godkänd
Love NordlundBergnäsets AIKej godkänd

H35

7 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Antti KalapudasAlatornion Pirkat1:14:559:35
2Mattias VainionpääI 19 IF1:31:07+16:1211:40
Anders KristofferssonVittjärvs IKej godkänd

D40

5 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin KarlssonÄlvsby IF OK1:31:0216:38
2Malin KristofferssonVittjärvs IK1:32:45+1:4316:57
Kerstin LarssonIFK Umeåej start

H45

6 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LundgrenI 19 IF1:00:378:53
2Håkan KarlssonÄlvsby IF OK1:03:39+3:029:19
3Stefan SöderstenGammelstads IF1:22:50+22:1312:08
4Krister BerglundVittjärvs IK1:32:23+31:4613:32
Jonas HedlundOK Renenej start

D50

4 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika WahlströmTenhults SOK53:3112:08
2Anette LundströmVittjärvs IK56:02+2:3112:42
3Anneli WickbomVittjärvs IK1:12:14+18:4316:22

H50

6 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbergArvidsjaurs OK56:518:43
2Frans WickbomI 19 IF58:21+1:308:57
3Ingvar IsakssonSeskarö IF59:24+2:339:07
4Magnus SäverosNilivaara IS1:04:29+7:389:54
5Mats LundinLånghundra IF1:13:03+16:1211:13
6Risto LuodonpääAlatornion Pirkat1:20:05+23:1412:18
7Mats DruggeVittjärvs IK1:26:24+29:3313:16
8Magnus GranbergPiteå IF Orienteringsklubb1:29:05+32:1413:41
9Roland LarssonGammelstads IF1:33:57+37:0614:25
10Stefan LauriGammelstads IF1:40:52+44:0115:29
Richard HolmgrenBergnäsets AIKej start

H55

5 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture NorénÄlvsby IF OK1:07:3912:02
2Anders AbrahamssonGammelstads IF1:18:43+11:0414:00

D60

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irene DanielssonPiteå IF Orienteringsklubb1:14:3720:13
Angela NilssonSkellefteå OKutgått

H60

4 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK52:3811:56

H65

4 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LundbergPiteå IF Orienteringsklubb50:3711:28
2Roland JanssonÄlvsby IF OK1:00:26+9:4913:42
3Robert SvartholmGammelstads IF1:01:19+10:4213:54

D70

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb59:0319:14
Barbro LundqvistLångvikens OKej godkänd

H70

3 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo JohanssonIK Örnen39:3910:44
2Matts EngvallBodens Bandyklubb OS41:08+1:2911:08
3Conny LagerskogArvidsjaurs OK45:57+6:1812:27
4Ove JohanssonIK Örnen49:23+9:4413:22
5Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS51:51+12:1214:03
6Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS52:16+12:3714:09
7Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OS56:54+17:1515:25
8Christer SvärdBergnäsets AIK1:15:41+36:0220:30

H75

3 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland LundqvistLångvikens OK47:5812:59
2Runar MarktinVidsels IK59:10+11:1216:02
3Stig LindskogVisborgs OK1:07:47+19:4918:22
4Göran EnkvistSkellefteå OK1:07:56+19:5818:24
5Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OK1:15:12+27:1420:22
6Henken ErikssonI 19 IF1:32:32+44:3425:04

H80

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar LindströmOK Renen44:3617:33
2Gunnar JohanssonBergnäsets AIK53:32+8:5621:04
3Folke ErikssonI 19 IF54:49+10:1321:34

Inskolning

1 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ellen BergkvistOK Renenfullföljt
Siri EdeskärOK Renenfullföljt
Hjalmar EdinOK Renenfullföljt
Erik HörnquistOK Renenfullföljt
Astrd JusslinOK Renenfullföljt
Elias Levén EngströmOK Renenfullföljt
Niak RosénOK Renenfullföljt
Ellen SvedenbjörkOK Renenfullföljt

U1

2 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma SundqvistVittjärvs IK23:0311:01
2Olle NordströmVittjärvs IK25:43+2:4012:18
3Frida KillmeyVittjärvs IK26:01+2:5812:26
4Knut HolmbergBergnäsets AIK28:35+5:3213:40
5Arthur KarlssonOK Renen29:37+6:3414:10
6Dagny LundbergNorrfjärdens IF31:09+8:0614:54
7Albin JunttiOK Renen31:37+8:3415:07
8Alva VidehallBAIK32:59+9:5615:46
9Tilde NordlundBergnäsets AIK34:30+11:2716:30
10Selma HedlundOK Renen37:46+14:4318:04
11Milo VidehallBAIK39:57+16:5419:06
12Torkel Lund LjungOK Renen43:00+19:5720:34
Axel LarssonIFK Umeåej start

U2

2 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HörnquistOK Renen29:0110:42
2Kristina LindmarkIFK Kiruna29:36+0:3510:55
3Karl KristofferssonVittjärvs IK30:39+1:3811:18
4Irma IngvarssonOK Renen32:20+3:1911:55
5Iris BergkvistOK Renen33:35+4:3412:23
6Vilma KuokkanenOK Renen34:20+5:1912:40
7Selma MurbeckOK Renen36:42+7:4113:32
8Tilde KoivumaaVittjärvs IK38:39+9:3814:15
9Alice KoivumaaVittjärvs IK38:44+9:4314:17
10Märta WeinzOK Renen42:53+13:5215:49
11Elsa LindblomOK Renen43:25+14:2416:01
12Ville SundqvistOK Renen44:05+15:0416:16
13Ludvig KarlssonOK Renen47:30+18:2917:31
14Leo AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb48:56+19:5518:03
Vera EdeskärOK Renenej start

Öppen motion 1

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia LundströmOK Renen34:1712:39
2Katarina LundbergNorrfjärdens IF45:04+10:4716:37

Öppen motion 3

3 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zackarias SvedenbjörkOK Renen44:3113:59
2Anna LindblomOK Renen56:41+12:1017:49
3Ann-Britt AasaÖvertorneå IF1:15:59+31:2823:53
4Carina NilssonVittjärvs IK1:16:19+31:4823:59
5Lena NilssonKlubblös1:19:03+34:3224:51
6Malin EberhardssonOK Renen1:35:39+51:0830:04
7Lena BergströmOK Renen1:35:54+51:2330:09
My RosénOK Renenutgått

Öppen motion 5

3 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard ÅkerlundVittjärvs IK34:088:41
2Emil VidmarkVittjärvs IK42:09+8:0110:43
3Mikael KivijärviOK Renen42:26+8:1810:47
4Hans JohanssonVittjärvs IK43:32+9:2411:04
5Åke BergströmVittjärvs IK47:30+13:2212:05
6Tommy EdeskärOK Renen47:55+13:4712:11
7Cecilia LundOK Renen49:58+15:5012:42
8Christine HedströmOK Renen52:01+17:5313:14
9Stefan SundqvistVittjärvs IK52:28+18:2013:21
10Barbro AnderssonOK Sarven52:37+18:2913:23
11Daniel LudholmOK Renen58:01+23:5314:45
12Lena TuuriOK Renen1:05:03+30:5516:33
13Emma GustafssonVittjärvs IK1:22:22+48:1420:57
14Henry PilstålOK Renen1:31:41+57:3323:19
Mikael LarssonIFK Umeåej start

Öppen motion 7

3 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert SundqvistOK Renen26:568:46
2Peter RosénOK Renen30:04+3:089:47
3Agneta HolmgrenBergnäsets AIK42:13+15:1713:45
4Linda LidmanOK Renen42:49+15:5313:56
5Daniel LundbergNorrfjärdens IF51:45+24:4916:51
6Ylva NilssonOK Renen53:24+26:2817:23
7Maria SvanbergOK Renen54:55+27:5917:53
8Max PetterssonOK Renen1:06:08+39:1221:32
9Kjell HenrikssonSeskarö IF1:08:55+41:5922:26
10Anders MalmerUmeå OK1:10:08+43:1222:50
11Anna TibbelinOK Renen1:11:48+44:5223:23
12Annika BerglundVittjärvs IK1:13:35+46:3923:58
Viktor NordströmGammelstads IFej godkänd
Ted StrömbäckVittjärvs IKej start

Öppen motion 9

7 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonOK Renen1:08:468:48
2Petter NorénÄlvsby IF OK1:42:22+33:3613:06
3Lars GrenJokkmokks SK2:24:18+1:15:3218:28 Ladda ner rutt i gpx-format
Kalle TuuriOK Renenej godkänd
Peter LundbergOK Renenej godkänd
Axel BroholmOK Renenej godkänd

Challenge 4

3 670 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mats HedströmOK Renenej start

Challenge 8

7 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LundströmOK Renen58:347:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser