Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Renlunken, dag 2, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Renlunken, dag 2, stafett
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 4 juni 2017

Kalvdansen

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vittjärvs IK 21:43:27
1. Mattias Lundgren31:4011+13:1731:4011+13:17
2. Anette Lundström17:162+0:1448:568-3+10:20-2:57
3. Magnus Lundgren17:3311:06:293-5+3:20
4. Peter Westin14:5811:21:271-2
5. Sofia Westin22:004+2:291:43:27100:00
2OK Renen 71:51:52+8:25
1. Klara Kivijärvi26:569+8:3326:569+8:33
2. Emilia Lundholm20:555+3:5347:515-4+9:15+0:42
2. Hulda Lindqvist29:5614+12:5447:515-4+9:15+0:42
3. Mikael Hörnquist25:027+7:291:12:534-1+9:44+0:29
4. Arvid Ingvarsson18:322+3:341:31:253-1+9:58+0:14
5. Tobias Snell20:273+0:561:51:522-1+8:25-1:33
3Bergnäsets AIK 11:54:43+11:16
1. Oskar Öqvist18:23118:231
2. Tova Holmberg22:496+5:4741:122+1+2:36+2:36
2. Alva Videhall32:1118+15:0941:122+1+2:36+2:36
3. Malin Videhall21:572+4:241:03:091-1-2:36
4. Maria Holmberg26:547+11:561:30:032+1+8:36+8:36
5. Martin Holmberg24:407+5:091:54:433+1+11:16+2:40
4OK Renen 12:05:53+22:26
1. Elsa Christoffersson21:065+2:4321:065+2:43
2. Arvid Weinz27:0711+10:0548:136+1+9:37+6:54
3. Peter Lundberg24:496+7:161:13:025-1+9:53+0:16
4. Kati Remes22:575+7:591:35:596+1+14:32+4:39
5. Fredrik Lundström29:5410+10:232:05:534-2+22:26+7:54
5Älvsby IF OK 22:06:28+23:01
1. Håkan Karlsson21:207+2:5721:207+2:57
2. Karl-Erik Lindbäck17:162+0:1438:361-6-2:57
3. Daniel Johansson24:415+7:081:03:172+1+0:08+0:08
4. Karin Karlsson28:378+13:391:31:544+2+10:27+10:19
5. Anders Nyholm34:3412+15:032:06:285+1+23:01+12:34
6OK Renen 82:08:06+24:39
1. Catrin Ingvarsson21:013+2:3821:013+2:38
2. Lisa Hörnquist27:1612+10:1448:177+4+9:41+7:03
3. Anton Hedström26:148+8:411:14:316-1+11:22+1:41
4. Tim Lundberg18:483+3:501:33:195-1+11:52+0:30
5. Hanna Svanberg34:4713+15:162:08:066+1+24:39+12:47
7OK Renen 52:09:01+25:34
1. Martin Hasselström21:096+2:4621:096+2:46
2. Ella Hedström23:577+6:5545:063-3+6:30+3:44
2. Ville Sundqvist24:118+7:0945:063-3+6:30+3:44
3. Anna Tibbelin32:2111+14:481:17:277+4+14:18+7:48
4. Alice Samuelsson32:0311+17:051:49:308+1+28:03+13:45
5. Hanna Lundberg19:3112:09:017-1+25:34
8Bergnäsets AIK 22:16:41+33:14
1. Vojtech Bartos20:502+2:2720:502+2:27
2. Ove Renberg30:1617+13:1451:039+7+12:27+10:00
2. Love Nordlund30:1316+13:1151:039+7+12:27+10:00
3. Fredrik Larsson34:5412+17:211:25:578-1+22:48+10:21
4. Roland Jansson22:304+7:321:48:277-1+27:00+4:12
5. Mats Nordlund28:148+8:432:16:418+1+33:14+6:14
9Vittjärvs IK 12:19:23+35:56
1. Elin Lundgren21:368+3:1321:368+3:13
2. Moa Lundgren42:5719+25:551:04:3313+5+25:57+22:44
3. Martin Lundström22:363+5:031:27:099-4+24:00-1:57
4. Malin Kristoffersson28:419+13:431:55:5090+34:23+10:23
5. Anders Kristoffersson23:336+4:022:19:2390+35:56+1:33
10Älvsby IF OK 12:25:48+42:21
1. Edit Karlsson32:3312+14:1032:3312+14:10
2. Martin Larsson28:0913+11:071:00:4211-1+22:06+7:56
3. Frida Johansson28:359+11:021:29:17110+26:08+4:02
4. Lisa Larsson26:476+11:491:56:0410-1+34:37+8:29
5. Oskar Nyholm29:449+10:132:25:48100+42:21+7:44
11OK Renen 42:35:47+52:20
1. Ella Turesson30:5310+12:3030:5310+12:30
2. Alva Engström30:0115+12:591:00:5412+2+22:18+9:48
3. Linda Lundberg30:0510+12:321:30:59120+27:50+5:32
4. Tova Lindbäck31:1510+16:172:02:1411-1+40:47+12:57
5. Oskar Ingvarsson33:3311+14:022:35:47110+52:20+11:33
OK Renen 2ej godkänd
1. Moa Engströmej godkändej godkänd
2. Vilgot Kuokkanen17:554+0:53ej godkänd
3. Mats Hedström24:354+7:02ej godkänd
4. Emma Hasselström33:2212+18:24ej godkänd
5. Robert Sundqvist22:295+2:58ej godkänd
OK Renen 3ej godkänd
1. Simon Markström21:054+2:4221:054+2:42
2. Axel Engström26:5110+9:4945:1740+6:41+3:59
2. My Pettersson24:129+7:1045:1740+6:41+3:59
3. Christine Hedströmej godkändej godkänd
4. Eric Hasselströmej godkändej godkänd
5. Fredrik Engström20:082+0:37ej godkänd
OK Renen 6ej godkänd
1. Mikael Kivijärvi34:5913+16:3634:5913+16:36
2. Minna Turesson17:02152:0110-3+13:25
3. Anja Weinz36:0813+18:351:28:09100+25:00+11:35
4. Martin Lundholmej godkändej godkänd
5. Sara Brännström39:1314+19:42ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser