Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 10
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 19 januari 2017

Klasser: Visa alla | Lång | Mellan | MellKort | Korta

Långa

8 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip PerssonOK Orion1:05:207:20
2Pontus PeterssonOK Orion1:05:25+0:057:21
3Olexander KratovKooVee1:05:48+0:287:23
4Aleksander BernaciakOK Orion1:14:40+9:208:23
5Torgny LindströmRonneby OK1:14:42+9:228:23
6Björn AnderssonKarlskrona SOK1:14:52+9:328:24
7Magnus LarssonKarlskrona SOK1:24:50+19:309:31
8Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:26:41+21:219:44
9Tilda JohanssonOK Orion1:26:53+21:339:45
10Niklas BrattOK Orion1:28:11+22:519:54
11Daniel GunnarssonOK Orion1:41:25+36:0511:23
Magnus SaagerOK Orionutgått

Mellan

5 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK45:108:21
2Ove LernåKalmar OK49:19+4:099:07
3Simon GiselssonRonneby OK49:21+4:119:08
4Nadiya VolynskaOK Orion49:23+4:139:08
5Lovisa JohanssonKarlskrona SOK1:04:25+19:1511:55
6Filip NilssonGotlands Bro OK1:04:53+19:4312:00
7Stefan KarlssonRonneby OK1:04:56+19:4612:01
8Anders JohanssonKarlskrona SOK1:05:54+20:4412:12
9Peter WilhelmssonKarlskrona SOK1:06:16+21:0612:16
10Maria ArvidssonKalmar OK1:06:42+21:3212:21
11Johan JacobssonOK Orion1:18:22+33:1214:30
12Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK1:18:32+33:2214:32
13Fabian AnderssonRonneby OK1:23:11+38:0115:24
14Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:35:57+50:4717:46
15Annika JosefssonKarlskrona SOK1:35:58+50:4817:46

Mellankort

3 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton TörnkvistKarlskrona SOK45:2012:35
2Hugo LarssonKarlskrona SOK45:24+0:0412:36
3Klara AnderssonOK Orion45:54+0:3412:45
4Mats AnderssonOK Orion46:04+0:4412:47
5Mikael WahlbomOK Orion47:50+2:3013:17
6Lennart AnderssonOK Orion47:55+2:3513:18
7Maria SibilevaKarlskrona SOK48:00+2:4013:20
8Anders NilssonOK Orion48:03+2:4313:20
9Alma SvennerudKarlskrona SOK48:04+2:4413:21
10Anna ArvidssonKalmar OK48:09+2:4913:22
11Sandra WiduchKarlskrona SOK48:11+2:5113:23
12Elin AntonischkiOK Orion48:20+3:0013:25
13Jörn AntonischkiOK Orion48:24+3:0413:26
14Mats CarlssonKarlskrona SOK48:29+3:0913:28
15Tomas TörnqvistKarlskrona SOK53:15+7:5514:47
16Stefan CaleklintKarlskrona SOK53:55+8:3514:58
17Gunilla GustavssonOK Orion56:22+11:0215:39
18Ann-Christin NeroRonneby OK56:53+11:3315:48
19Ulf LundbergKalmar OK59:05+13:4516:24
20Lisa SwartzOK Orion1:05:22+20:0218:09
21Lena SwartzOK Orion1:05:37+20:1718:13
22Emma ZettervallKarlskrona SOK1:05:49+20:2918:16
23Pive EngströmOK Orion1:06:18+20:5818:25
24Helena GummessonKarlskrona SOK1:06:23+21:0318:26
25Ingemar AnderssonOK Orion1:06:30+21:1018:28
26Christian LindblomStigmännen1:12:25+27:0520:06
Susanna CaleklintKarlskrona SOKutgått
Anders SundelinOK Orionutgått
Katarina SundelinOK Orionutgått

Korta

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SvennerudKarlskrona SOK22:4511:22
2Erik ZetterwallKarlskrona SOK22:52+0:0711:26
3Björn ZettervallKarlskrona SOK23:04+0:1911:32
4Kent TörnkvistKarlskrona SOK23:05+0:2011:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila