Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Knockoutsprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Knockoutsprint
Arrangörsorganisation: Os Hjälpkurvan
Datum: lördag 19 mars 2011

D21

1 720 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia KollbergEksjö SOK13:037:35
2Lisa HolerEksjö SOK13:07+0:047:37
3Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL13:11+0:087:39
4Sofie SvenssonVimmerby OK13:22+0:197:46
5Elin SvenssonNässjö OK13:24+0:217:47
6Josefine KlintbergEksjö SOK13:34+0:317:53
7Julia OhlssonUddevalla OK13:35+0:327:53
8Julia LundquistNybro OK13:38+0:357:55
9Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna13:46+0:438:00
10Maja AnderssonOK Dacke13:50+0:478:02
11Amanda ThellsénOK Roxen13:54+0:518:04
12Linnéa GolsäterEksjö SOK14:00+0:578:08
13Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF14:08+1:058:13
14Laura DAngeloAttunda OK14:18+1:158:18
15Elida OttmerHelsingborgs SOK14:20+1:178:20
16Agnes AdolfssonVimmerby OK14:40+1:378:31
17Emma RosénOK Njudung14:48+1:458:36
18Angelica JörnlingEksjö SOK15:09+2:068:48
19Lotta J-SundbladEksjö SOK15:49+2:469:11
20Stefanie AnderssonVimmerby OK15:55+2:529:15
Helén PerssonFinspångs SOKej start
Elin HögstrandMarkbygdens OKej start
Emilia AnderssonVimmerby OKej start
Cecilia BerganderEksjö SOKej start
Josefin AnderssonMarkbygdens OKej start
Gabriella BerganderEksjö SOKej start

H21

2 230 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JohanssonOK Orion13:175:57
2Oscar CarlssonEksjö SOK13:28+0:116:02
3Ola BrönnhedenNyköpings OK13:33+0:166:04
4Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna13:38+0:216:06
5Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF13:42+0:256:08
6Christofer FogelVimmerby OK13:50+0:336:12
7Didrik HallNyköpings OK13:51+0:346:12
7John PerssonIFK Göteborg13:51+0:346:12
9Ludwig LjungqvistKexholms SK13:56+0:396:14
9Simon SmedbergOK Skogsfalken13:56+0:396:14
11Love SintringHagaby GOIF13:58+0:416:15
12Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF13:59+0:426:16
13Simon LennermoNässjö OK14:11+0:546:21
14Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK14:14+0:576:22
15Andreas LeanderssonOK Tyr14:19+1:026:25
16Daniel NilssonNyköpings OK14:24+1:076:27
17Hugo MattssonSkåneslättens OL14:28+1:116:29
17Johan NorbergGamleby OK14:28+1:116:29
19Felix PalmgrenEksjö SOK14:36+1:196:32
20Eric HanssonNässjö OK14:44+1:276:36
20Oscar BjörckOK Älme14:44+1:276:36
22Viktor BlomqvistOK Skogsfalken14:45+1:286:36
23Erik HelanderOK Roxen14:50+1:336:39
24Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:00+1:436:43
25Hampus BerganderEksjö SOK15:04+1:476:45
25Anton OddmoHärlövs IF15:04+1:476:45
27Adam GeorgssonOK Nackhe15:09+1:526:47
27Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF15:09+1:526:47
29Oscar AndersonKexholms SK15:50+2:337:06
30Anders ReimertzEksjö SOK16:02+2:457:11
31Jonas OlssonOK 64 Torpa16:29+3:127:23
32Arvid KällOK Älme16:53+3:367:34
33Robin ÖhrnOK Bävern17:23+4:067:47
34Adam HanssonOK 64 Torpa17:43+4:267:56
35Bo PeterssonLessebo OK18:31+5:148:18
36Mikael ÖhrnOK Bävern20:15+6:589:04
Johan SandlundOK Njudungdiskvalificerad
Jacob WesterbergFinspångs SOKej start
Måns SandgrenOK Orionej start
Marcus BerggrenNyköpings OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser