Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 19

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 19
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 23 mars 2017

Långa

9 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny LindströmRonneby OK1:26:058:52
2Magnus LarssonKarlskrona SOK1:26:10+0:058:52
3Daniel GunnarssonOK Orion1:26:40+0:358:56
4Fredrik BerntssonSkåneslättens OL1:33:50+7:459:40
5Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:36:15+10:109:55

Mellan

5 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda JohanssonOK Orion46:118:06
2Stefan KarlssonRonneby OK47:00+0:498:14
3Klara AnderssonOK Orion1:00:15+14:0410:34
4Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK1:00:40+14:2910:38
5Peter WilhelmssonKarlskrona SOK1:01:10+14:5910:43
6Björn ZettervallKarlskrona SOK1:15:36+29:2513:15
7Annika JosefssonKarlskrona SOK1:16:10+29:5913:21
8Johan JacobssonOK Orion1:17:50+31:3913:39

Mellankort

3 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonOK Orion30:338:29
2Anton TörnkvistKarlskrona SOK31:55+1:228:51
3Filip HåkanssonOK Orion32:15+1:428:57
4Hugo LarssonKarlskrona SOK32:16+1:438:57
5Jörgen JohanssonKarlskrona SOK34:15+3:429:30
6Nils SwartzOK Orion36:10+5:3710:02
7Hilda LindellOK Orion36:11+5:3810:03
8Lennart AnderssonOK Orion36:15+5:4210:04
9Johan SwartzOK Orion36:25+5:5210:06
10Pive EngströmOK Orion36:30+5:5710:08
11Eskil JohanssonOK Orion37:05+6:3210:18
12Linda AllwoodKarlskrona SOK37:15+6:4210:20
13Sandra WiduchKarlskrona SOK37:25+6:5210:23
14Alma SvennerudKarlskrona SOK37:26+6:5310:23
15Lisa SwartzOK Orion37:37+7:0410:26
16Lena SwartzOK Orion37:40+7:0710:27
17Ingemar AnderssonOK Orion37:42+7:0910:28
18Karl-Axel EngströmOK Orion37:45+7:1210:29
19Stefan CaleklintKarlskrona SOK37:50+7:1710:30
20Oliver HåkanssonOK Orion37:52+7:1910:31
21Anders HåkanssonOK Orion37:55+7:2210:31
22Ann-Christin NeroRonneby OK40:00+9:2711:06
23Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK40:15+9:4211:10
24Christian LindblomStigmännen49:20+18:4713:42
25Elin AntonischkiOK Orion50:35+20:0214:03
26Jörn AntonischkiOK Orion50:40+20:0714:04
27Lennart BohmanKarlskrona SOK51:28+20:5514:17
28Susanna CaleklintKarlskrona SOK59:15+28:4216:27
29Anders SundelinOK Orion1:00:10+29:3716:42
30Katarina SundelinOK Orion1:00:45+30:1216:52
Mona HalldinTrosabygdens OKutgått
Maria SibilevaKarlskrona SOKutgått

Korta

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SvennerudKarlskrona SOK33:2515:11
2Marie SvennerudKarlskrona SOK33:26+0:0115:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser