Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Landehof nattcup E2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Landehof nattcup E2
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 24 november 2016

Nybörjare

1 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Colin HolménOK Landehoffullföljt
Charlotte Le-Caranta HelmantelOK Landehoffullföljt
Hanna LidrömOK Landehoffullföljt
Charlie LidströmOK Landehoffullföljt
Gustav RexOK Landehoffullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Viggo RudklintOK Landehoffullföljt
Desiré RexOK Landehofej godkänd
Jakob RingströmOK Landehofutgått

Kort utom tävlan

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Charlotte DrejmoOK Landehoffullföljt
Joel RingströmOK Landehofej godkänd
Emma RingströmOK Landehofutgått

Kort

2 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian AlinderSjövalla FK36:1915:51
2Hannes EssungerSjövalla FK36:34+0:1515:58
3Krister StrandOK Landehof37:26+1:0716:20
4Karl GranforsOK Landehof39:08+2:4917:05
5Elias NyqvistOK Landehof39:36+3:1717:17
6Maria PollMölndal Outdoor IF39:49+3:3017:23

Mellan

3 330 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK39:3811:54
1Albin NyqvistOK Landehof39:3811:54
3Elsa KarlssonOK Landehof41:09+1:3112:21
4William RexOK Landehof41:48+2:1012:33
5Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK43:56+4:1813:11
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:18+4:4013:18
7Emelie LorénOK Landehof44:24+4:4613:20
8Sara LorénOK Landehof45:17+5:3913:35
9Ulf NyqvistOK Landehof47:11+7:3314:10
10Pia JohanssonOK Landehof47:49+8:1114:21
11Eleonora AlinderSjövalla FK47:54+8:1614:23
12Torbjörn WikströmOK Orinto48:53+9:1514:40
13Carl-Henry AnderssonOK Orinto51:13+11:3515:22
14Henrik EssungerSjövalla FK54:22+14:4416:19
15Anna ErikssonOK Landehof1:00:58+21:2018:18
16Sven ErikssonOK Landehof1:01:32+21:5418:28
Göran OlesundOK Landehofej godkänd

Lång

5 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias HolmstrandOK Landehof53:389:51
2Martin VisterFrol IL53:50+0:129:53
3Paul SirumFrol IL55:44+2:0610:14
4Sven GranforsOK Landehof57:09+3:3110:30
5Carl JosefssonSävedalens AIK1:00:33+6:5511:07
6Victor AxbomOK Landehof1:02:47+9:0911:32
7Samuel PihlströmOK Landehof1:02:59+9:2111:34
8Mattis HallbergIK Uven1:03:43+10:0511:42
9Magnus HomannOK Orinto1:03:56+10:1811:45
10Magnus JosefssonSävedalens AIK1:08:13+14:3512:32
11Thomas KarlssonOK Landehof1:12:32+18:5413:19
12Helena StrandOK Landehof1:12:47+19:0913:22
13Fredrik AnderssonIF Rigor1:15:04+21:2613:47
14Magnus KarlssonOK Landehof1:17:09+23:3114:10
15Johan LidénOK Landehof1:18:54+25:1614:30
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKutgått
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser