Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
180Uddevalla OK / Frol IL / Helsingin Suunnistajat / Idefjordens SK / Lapuan Virkiä / Stigsökarna 310MILA-KAVLEN18:10:33
1. Tuomas Tala1:42:00160+23:141:42:00160
2. Isak Olsson2:02:05218+48:543:44:05197+37
3. Tobias Alstad1:12:45168+23:124:56:50187-10
4. Daniel Olsson2:54:39238+1:16:197:51:29198+11
5. Juho Koivisto1:15:49154+26:059:07:18185-13
6. Håkan Lindén1:38:06248+47:0510:45:24203+18
7. Anders Ohlsson2:10:47267+1:08:1412:56:11208+5
8. Oscar Gustafsson1:48:03167+40:2814:44:14199-9
9. Karl Eriksson1:20:3321516:04:47198-1
10. Victor Flingmark2:05:4614018:10:33180-18

Helsingin Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
180Uddevalla OK / Frol IL / Helsingin Suunnistajat / Idefjordens SK / Lapuan Virkiä / Stigsökarna 310MILA-KAVLEN18:10:33
1. Tuomas Tala1:42:00160+23:141:42:00160
2. Isak Olsson2:02:05218+48:543:44:05197+37
3. Tobias Alstad1:12:45168+23:124:56:50187-10
4. Daniel Olsson2:54:39238+1:16:197:51:29198+11
5. Juho Koivisto1:15:49154+26:059:07:18185-13
6. Håkan Lindén1:38:06248+47:0510:45:24203+18
7. Anders Ohlsson2:10:47267+1:08:1412:56:11208+5
8. Oscar Gustafsson1:48:03167+40:2814:44:14199-9
9. Karl Eriksson1:20:3321516:04:47198-1
10. Victor Flingmark2:05:4614018:10:33180-18

Idefjordens SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
180Uddevalla OK / Frol IL / Helsingin Suunnistajat / Idefjordens SK / Lapuan Virkiä / Stigsökarna 310MILA-KAVLEN18:10:33
1. Tuomas Tala1:42:00160+23:141:42:00160
2. Isak Olsson2:02:05218+48:543:44:05197+37
3. Tobias Alstad1:12:45168+23:124:56:50187-10
4. Daniel Olsson2:54:39238+1:16:197:51:29198+11
5. Juho Koivisto1:15:49154+26:059:07:18185-13
6. Håkan Lindén1:38:06248+47:0510:45:24203+18
7. Anders Ohlsson2:10:47267+1:08:1412:56:11208+5
8. Oscar Gustafsson1:48:03167+40:2814:44:14199-9
9. Karl Eriksson1:20:3321516:04:47198-1
10. Victor Flingmark2:05:4614018:10:33180-18

Lapuan Virkiä

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
180Uddevalla OK / Frol IL / Helsingin Suunnistajat / Idefjordens SK / Lapuan Virkiä / Stigsökarna 310MILA-KAVLEN18:10:33
1. Tuomas Tala1:42:00160+23:141:42:00160
2. Isak Olsson2:02:05218+48:543:44:05197+37
3. Tobias Alstad1:12:45168+23:124:56:50187-10
4. Daniel Olsson2:54:39238+1:16:197:51:29198+11
5. Juho Koivisto1:15:49154+26:059:07:18185-13
6. Håkan Lindén1:38:06248+47:0510:45:24203+18
7. Anders Ohlsson2:10:47267+1:08:1412:56:11208+5
8. Oscar Gustafsson1:48:03167+40:2814:44:14199-9
9. Karl Eriksson1:20:3321516:04:47198-1
10. Victor Flingmark2:05:4614018:10:33180-18

Stigsökarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
180Uddevalla OK / Frol IL / Helsingin Suunnistajat / Idefjordens SK / Lapuan Virkiä / Stigsökarna 310MILA-KAVLEN18:10:33
1. Tuomas Tala1:42:00160+23:141:42:00160
2. Isak Olsson2:02:05218+48:543:44:05197+37
3. Tobias Alstad1:12:45168+23:124:56:50187-10
4. Daniel Olsson2:54:39238+1:16:197:51:29198+11
5. Juho Koivisto1:15:49154+26:059:07:18185-13
6. Håkan Lindén1:38:06248+47:0510:45:24203+18
7. Anders Ohlsson2:10:47267+1:08:1412:56:11208+5
8. Oscar Gustafsson1:48:03167+40:2814:44:14199-9
9. Karl Eriksson1:20:3321516:04:47198-1
10. Victor Flingmark2:05:4614018:10:33180-18

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
180Uddevalla OK / Frol IL / Helsingin Suunnistajat / Idefjordens SK / Lapuan Virkiä / Stigsökarna 310MILA-KAVLEN18:10:33
1. Tuomas Tala1:42:00160+23:141:42:00160
2. Isak Olsson2:02:05218+48:543:44:05197+37
3. Tobias Alstad1:12:45168+23:124:56:50187-10
4. Daniel Olsson2:54:39238+1:16:197:51:29198+11
5. Juho Koivisto1:15:49154+26:059:07:18185-13
6. Håkan Lindén1:38:06248+47:0510:45:24203+18
7. Anders Ohlsson2:10:47267+1:08:1412:56:11208+5
8. Oscar Gustafsson1:48:03167+40:2814:44:14199-9
9. Karl Eriksson1:20:3321516:04:47198-1
10. Victor Flingmark2:05:4614018:10:33180-18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser