Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Landehof / Frölunda OL / Sjövalla FK 110MILA-KAVLENej godkänd
1. Samuel Pihlström1:38:06135+19:201:38:06135
2. Martin Lamm1:32:2597+19:143:10:31101-34
3. Edvin Ljungberg1:11:16153+21:434:21:47112+11
4. Sven Granfors2:17:52128+39:326:39:39118+6
5. Axel Blom1:19:13177+29:297:58:52119+1
6. Nils Körle1:12:47100+21:469:11:39114-5
7. Magnus Karlsson1:42:25207+39:5210:54:04121+7
8. Erik Råberg1:38:13125+30:3812:32:17116-5
9. Felix Drejmoej godkändej godkänd
10. Victor Axbom2:04:53135ej godkänd

OK Landehof

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
59OK Landehof 2UNGDOMSKAVLEN1:54:44
1. Nils Körle26:4930+2:2526:4930
2. Albin Nyqvist30:4568+7:0057:3424-6
3. Rebecka Pihlström25:07172+8:211:22:4144+20
4. Felicia Lorén32:03127+12:411:54:4459+15
105OK Landehof 1UNGDOMSKAVLEN2:02:46
1. Felix Drejmo27:2040+2:5627:2040
2. Elias Nyqvist36:40198+12:551:04:0093+53
2. Karl Granfors43:20328+19:351:10:40
3. Emma Karlsson25:26182+8:401:29:2690-3
3. Johanna Pihlström32:12324+15:261:36:12
4. Elsa Karlsson33:20156+13:582:02:46105+15
OK Landehof / Frölunda OL / Sjövalla FK 110MILA-KAVLENej godkänd
1. Samuel Pihlström1:38:06135+19:201:38:06135
2. Martin Lamm1:32:2597+19:143:10:31101-34
3. Edvin Ljungberg1:11:16153+21:434:21:47112+11
4. Sven Granfors2:17:52128+39:326:39:39118+6
5. Axel Blom1:19:13177+29:297:58:52119+1
6. Nils Körle1:12:47100+21:469:11:39114-5
7. Magnus Karlsson1:42:25207+39:5210:54:04121+7
8. Erik Råberg1:38:13125+30:3812:32:17116-5
9. Felix Drejmoej godkändej godkänd
10. Victor Axbom2:04:53135ej godkänd

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Landehof / Frölunda OL / Sjövalla FK 110MILA-KAVLENej godkänd
1. Samuel Pihlström1:38:06135+19:201:38:06135
2. Martin Lamm1:32:2597+19:143:10:31101-34
3. Edvin Ljungberg1:11:16153+21:434:21:47112+11
4. Sven Granfors2:17:52128+39:326:39:39118+6
5. Axel Blom1:19:13177+29:297:58:52119+1
6. Nils Körle1:12:47100+21:469:11:39114-5
7. Magnus Karlsson1:42:25207+39:5210:54:04121+7
8. Erik Råberg1:38:13125+30:3812:32:17116-5
9. Felix Drejmoej godkändej godkänd
10. Victor Axbom2:04:53135ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser